Şimdi Ara

ORTA AVRUPA TURU-BUDAPEŞTE/VİYANA/PRAG GEZİLECEK GÖRÜLECEK YERLER? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
171
Cevap
12
Favori
33.619
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bende Lady Travel'ın Kurban bayramı turuna katılıyorum.13 Ekimde başlıyor. Budapeşte - Viyana -Prag olarak istikamet.
    Bu ülkelere giden arkadaşlara sormak istediğim şeyler var. Benim tur firmasında extralar 65€ sizce çok değilmi ? baz arkadaşlar 30€ vermiş.Bizimki kazık diye düşünüyorum. Aşağıdaki extra turlardan hangisini tavsiye edersiniz ? Yukardaki arkadaşlar Tuna nehrini kesin gez demişler ona katılıcam.Onun harici Estergom kalesine ve Visegrat'a kesin git demişler gidicem.

DRESDEN (extra=65€)
    KARLOVY VARY (extra=65€)
    BRATİSLAVA (extra=65€)
    ESTERGOM-VİSEGRAD-SZENTENDRE (65€)
    CESKY KRUMLOV (65€)
    MAYERLİNG-SEEGROTE-BADEN (65€)
  • bence fazlasıyla pahalı bratislava fazlasıyla araştırdım toplamda 4 -5 saatte tamamen gezilebilecek bir ülke yaklasık 1 saat sürüyor max 20 euro yol parası verirsin bence fazla.
  • gezilecek yerlerle ilgili liste yapan paylaşabilirse sevinirim
  • aaa birileri duydu bizi:)
  • DRESDEN (extra=65€)
    KARLOVY VARY (extra=65€)
    BRATİSLAVA (extra=65€)
    ESTERGOM-VİSEGRAD-SZENTENDRE (65€)
    CESKY KRUMLOV (65€)
    MAYERLİNG-SEEGROTE-BADEN (65€)

şu extralardan hangilerini önerirsiniz ? Ya da hepsine kendi başıma gidebilirmiyim ? Yol ücreti ne kadar tutar ?
  • up?
  • Arkadaşlar bende bu turu Kappaturdan aldım, bazı sorularım var;

Vize konusunda sıkıntı yaşanıyor mu?

ayrıca kappatur ile ilgili kötü yorumlar var hata mı yaptık? gerçi bir çok tur şirketi için kötü yorumlar var.

son olarak orada turdan ayrı olarak serbest dolaşmamız da bir sıkıntı çıkmıyor değil mi?
  • KnghtER kullanıcısına yanıt
    Dostum bende daha dün Kappa tur'dan Kurban bayramı için Budapeşte-Prag-Viyana turunu aldım arkadaşlarımla beraber. %50 parayı yatırdık. Sonra ekşisözlükte bir bakayım dedim.20 tane mesaj varsa 19 u kötü yorum yazmışlar. Hata mı yaptık ne. Başka giden varmıdır kappa ile ?

Çoğu şikayet eden vize işlemlerini bilerek yarım yapıyolar vize reddedilyor paranız geri iade edilmiyor falan yazmış.Panik oldum şimdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Darksilence09

Dostum bende daha dün Kappa tur'dan Kurban bayramı için Budapeşte-Prag-Viyana turunu aldım arkadaşlarımla beraber. %50 parayı yatırdık. Sonra ekşisözlükte bir bakayım dedim.20 tane mesaj varsa 19 u kötü yorum yazmışlar. Hata mı yaptık ne. Başka giden varmıdır kappa ile ?

Çoğu şikayet eden vize işlemlerini bilerek yarım yapıyolar vize reddedilyor paranız geri iade edilmiyor falan yazmış.Panik oldum şimdi

Bizimde kurban bayrami icin olan aynen sozlukteki yorumlari okuyunca tedirgin oldum bide kappa bilinir bir tur diye ozellikle secmistik

Surda daha once gidenlerden biri yazsa da icimizi rahatlatsa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 23.08.2013 /30.08.2013 tarihleri arasında turda olacak olan arkadaslarıııı arıyorummm yardımmm :)
  • KnghtER kullanıcısına yanıt
    Bizimki 13 ekimde başlıyor sizinki ne zaman başlıyor ?

Birde ayrı bi dandik durum var bizim 13 ekimde başlıyor ama ilk gün akşam 18.30 da viyana'ya varmış oluyoruz. İlk gün heba olmuş oluyor.Çok kötü bi durum :(
  • yokmu başka ?
  • 23.08.2013 tarihli tur ile ilgili arkadaşlarımızı beklıyorum bılen varsa herhangıbır grup falan olusan haberı olan gıdecek olan haber verın pleaseee
  • quote:

Birde ayrı bi dandik durum var bizim 13 ekimde başlıyor ama ilk gün akşam 18.30 da viyana'ya varmış oluyoruz. İlk gün heba olmuş oluyor.Çok kötü bi durum :(

bizimki de 13 ekim ama iki tur vardı değil mi bizimki ilk budapeşte olarak başlıyor ve uçak daha erken bir saatte olacak

bu arada turla ilgili olumlu bir haber var mı olumsuzları unutturacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: KnghtER

quote:

bizimki de 13 ekim ama iki tur vardı değil mi bizimki ilk budapeşte olarak başlıyor ve uçak daha erken bir saatte olacak

Sanırım öyle..Bizim tur ilk viyana ile başlıyor. işte ilk gün orda ölüyor.Ertesi gün tek günde viyana'yı gezmeye çalışıcam.. Rehbere de hiç takılmayı düşünmüyorum zaten programı okuyunca götürdüğü her yer extra ücretli..

D&R'dan Budapeşte-Prag-Viyana ile ilgili Dost yayınlarının seyehat rehberi gibi küçük kitaplarını aldım. Onları okudum. Zaten gitmeden önce nerleri gezeceğim nerlere takılacağımı az çok kafamda planladım. İngilizce de var. No problem :)

Ayrıca eklemk isterim.Dün acentadaki görüştüğümüz adamı aradım. Vize için gerekli evrakları istedim. Bu arada telefonda kendisine Kappa ile olan tereddütlerimi ilettim.İnternette ve birkaç yakınımdan hep olumsuz şeyler duyduğumu söyledim. otellerden , tur rehberinden ,turların gününün değişmesinden ve vize çıkmaması-ret işlemlerinden şikayetler olduğunu söyledim. Adam verdiği cevaplar ile içimi biraz da olsa rahatlattı.
    Bizim tur 599€ olan pahalı olanmış. Sizin oteller merkeze daha yakın dedi.Ztn 2 si 4 yıldızlı 1 i 3 yıldızlı. Vizede sıkıntı olmaz. Tur şirketi ile hep alınan vizeler falan dedi ya bakalım artık Hayırlısı :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: KnghtER

quote:

Sanırım öyle..Bizim tur ilk viyana ile başlıyor. işte ilk gün orda ölüyor.Ertesi gün tek günde viyana'yı gezmeye çalışıcam.. Rehbere de hiç takılmayı düşünmüyorum zaten programı okuyunca götürdüğü her yer extra ücretli..

D&R'dan Budapeşte-Prag-Viyana ile ilgili Dost yayınlarının seyehat rehberi gibi küçük kitaplarını aldım. Onları okudum. Zaten gitmeden önce nerleri gezeceğim nerlere takılacağımı az çok kafamda planladım. İngilizce de var. No problem :)

Ayrıca eklemk isterim.Dün acentadaki görüştüğümüz adamı aradım. Vize için gerekli evrakları istedim. Bu arada telefonda kendisine Kappa ile olan tereddütlerimi ilettim.İnternette ve birkaç yakınımdan hep olumsuz şeyler duyduğumu söyledim. otellerden , tur rehberinden ,turların gününün değişmesinden ve vize çıkmaması-ret işlemlerinden şikayetler olduğunu söyledim. Adam verdiği cevaplar ile içimi biraz da olsa rahatlattı.
    Bizim tur 599€ olan pahalı olanmış. Sizin oteller merkeze daha yakın dedi.Ztn 2 si 4 yıldızlı 1 i 3 yıldızlı. Vizede sıkıntı olmaz. Tur şirketi ile hep alınan vizeler falan dedi ya bakalım artık Hayırlısı :)

Aynen bizde kendimiz gezmeyi dusunuyoruz ama farkli sehir diye belki dresden ve bratislava turlarina katiliriz dedik

Sizin turla aradaki fark nedir diye dusunuyorduk otel kaliteleri ayni ama merkeze yakinlik daha iyi demek sizin

Verdigin bilgiler icin tesekkur ediyorum umarim sıkıntisiz guzel bir gezi olur...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 23.08.2013 de gidiyoruzzzz varmı o tarihlerde jolly tur ile gelecek forum üyeleri yada tanıdıkları şimdiden tanışalım :)
  • Prag Dresden Karlovy Vary Vİyana Budapeşte Bratislava gezimi geçen hafta tamamladım soruları alabilirim. Her yönden :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Losgalacticos

Prag Dresden Karlovy Vary Vİyana Budapeşte Bratislava gezimi geçen hafta tamamladım soruları alabilirim. Her yönden :)

Dostum umarım güzel bir seyahat geçirmişssindir. Sorularım
    1-) Hangi tur ile gittin ? Memnun kaldın mı ?
    2-) Kappa tur ile giden birilerini gördün mü ? Kappa tur ile ilgili bir bilgin varmı?
    3-) Dresden - Bratislava - Karlovy Vary extra ücretli turlar. Burları önerirmisin en çok beğendiğin neresiydi ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Losgalacticos

Prag Dresden Karlovy Vary Vİyana Budapeşte Bratislava gezimi geçen hafta tamamladım soruları alabilirim. Her yönden :)

Dostum umarım güzel bir seyahat geçirmişssindir. Sorularım
    1-) Hangi tur ile gittin ? Memnun kaldın mı ?
    2-) Kappa tur ile giden birilerini gördün mü ? Kappa tur ile ilgili bir bilgin varmı?
    3-) Dresden - Bratislava - Karlovy Vary extra ücretli turlar. Burları önerirmisin en çok beğendiğin neresiydi ?

Teşekkürler. Prag' ta ki otel dışında güzel bir turdu.

1-) Jolly Tour ile gittim. Zaten Ets Tur dışında ki turlar birleşiyor oraya gidince.
    2-) Açıkçası hiç hatırlamıyorum.
    3-)Dresden Almanya' nın daha doğrusu Doğu Almanya' nın bir şehri. Çok güzel binaları var. Oraya gittiğiniz de rehberiniz büyük ihtimalle sizi Old Town AVM' ye götürmeyi isteyecektir lütfen gidin. Apple Store ve dev bir Saturn var. Alışverişinizi oradan yapabilirsiniz.
    Bratislava' ya gitmezseniz tur şirketiniz sizi küçük biraz pis bir benzin istasyonunda bekletecektir. Bratislava' ya giderseniz pek gezecek bir yer yok. Ben tavsiye etmem açıkçası.
    Karlovy Vary gerçekten hayran olduğum bir şehirdir. Neredeyse tüm ünlü düşünürler, bilim adamları ve MUSTAFA KEMAL ATATÜRK burada tedavi görmüştür. Küçük kurabiyeler satan yerler, güzel kafeler, Çek Cumhuriyetin' in ünlü elmas satan yerleri ve kaplıcalar burada. Buraya bence bi gidin. Öğle yemeği de veriyorlar orada. Hemen söyleyeyim; İtalyan usulü domates çorbası(Bildiğimiz domates çorbası değil tatlıdır tadı) Soslu somon balığı ve meyve salatası ve 1 ücretsiz içecek.
    Baden ve Majerling Saray' ı sizi pek etkilemeyecek çünkü 2. Dünya savaşında ve eskileri kireç taşı bulmakta kullanılan bir mağaraya gidilecek. Sonrasın da sizi kışlık saray Majerling e götürecekler. Biraz olaylar var orada ve Baden isimli sevimli şehire götürecekler. Orada yemekleri falan kendiniz ödeyeceksiniz.

Jolly Tour ile giderseniz zaten orada size paketler sunacaklar.

1. paket) Karlovy Vary, Dresden, Baden ve Majerling Sarayı, Bratislava, Ezstergom, Budapeşte' de tekne gezisi
    2. paket) 1. pakete ek olarak; Orta Çağ gecesi, Çigan gecesi, Prag' ta tekne gezisi
    3. paket) Onu hatırlamıyorum ne yazık ki
    1. paket size fazlasıyla yetiyor hatta son gün Ezstergom a gitmek istemiyorsunuz bile yorgunluktan.

Ve en önemlisi daha önce yurt dışı tura katıldınız mı bilmem ama yanınıza mutlaka bir sırt çantası alın. İçine en az 2 termos, 2 bardak ve atıştırmalık bişeyler alın. Prag' ta Bodrum Döner, Viyana' da Turkish Kébab, Budapeşte' de Türklere özgü bir yer yok orada da size Watsé Hutsé caddesinde ki İtalyan Restorantını önerebilirim(biraz pahalıdır)

Para çevirme olayını rehberinizin tanıdıklarından halledebilirisiniz. Kazıklanma olayı olmuyor en azından başka sorunuz varsa alabilirim.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.