Şimdi Ara

ORTA AVRUPA TURU-BUDAPEŞTE/VİYANA/PRAG GEZİLECEK GÖRÜLECEK YERLER? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
172
Cevap
12
Favori
33.619
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: KnghtER

quote:

Orijinalden alıntı: Darksilence09

Biz Çek cumhuriyetinden vize alacaktık ancak Çek'ler vize vermeyi durdurmuş en son olaylar yüzünden. Bizim tur firması da mecburen İspanya'dan schengen almak zorunda kaldı.Geçen hafta içinde beni konsolosluktan aradılar ve birtakım sorular sordular.Sanırım bu hafta vizem onaylı bir şekilde pasaportum gelecek diye tahmin ediyorum.

Hesapta para konusuna gelirsek benim maaş hesabımda 2000 TL vardı onu gösterdim. 2000 ve üzeri olursa iyi olur demişti turdaki görevli

Arkadasmin cek cum vizesi cikti ama benim belli degilmis artik gun de kalmadi vize cikmazsa nasi telafi olur bilmiyorum.
    Sizinde sansizlik olmus ins yunanistandan cikar

Dostum dün Kappa Tur'dan telefon geldi. Vizelerimiz çıkmış. Yunanistan sonunda vize verdi ama bize extradan 240 TL'ye patladı. Kappa tur'un ne kadar dandik bir tur firması olduğunu kötü bir tecrübeyle edindim. Vize konusunda 0'lar. Yunanistandan alacağımız vizeyi bile başka bir danışman firma üzerinden aldırttılar yani kendileri beceremedi ilk etapta.

Neyse stresli bekleyiş bitti. Pazar günü 17.00'de Viyanaya uçuş var hayırlısıyla :)

• quote:

quote:

quote:

Biz Çek cumhuriyetinden vize alacaktık ancak Çek'ler vize vermeyi durdurmuş en son olaylar yüzünden. Bizim tur firması da mecburen İspanya'dan schengen almak zorunda kaldı.Geçen hafta içinde beni konsolosluktan aradılar ve birtakım sorular sordular.Sanırım bu hafta vizem onaylı bir şekilde pasaportum gelecek diye tahmin ediyorum.

Hesapta para konusuna gelirsek benim maaş hesabımda 2000 TL vardı onu gösterdim. 2000 ve üzeri olursa iyi olur demişti turdaki görevli

Arkadasmin cek cum vizesi cikti ama benim belli degilmis artik gun de kalmadi vize cikmazsa nasi telafi olur bilmiyorum.

Dostum dün Kappa Tur'dan telefon geldi. Vizelerimiz çıkmış. Yunanistan sonunda vize verdi ama bize extradan 240 TL'ye patladı. Kappa tur'un ne kadar dandik bir tur firması olduğunu kötü bir tecrübeyle edindim. Vize konusunda 0'lar. Yunanistandan alacağımız vizeyi bile başka bir danışman firma üzerinden aldırttılar yani kendileri beceremedi ilk etapta.

Neyse stresli bekleyiş bitti. Pazar günü 17.00'de Viyanaya uçuş var hayırlısıyla :)

Sevindim hayırlı olsun bizim çek cum. üzerinden vize çıktı biz bu vize işleri de biraz şans işi
    yalnız bizim tur budapeşteden başlayan olan ve daha uçağımızın belli olmaması gibi enteresan bir durum var :)
    neyse umarım sizin de bizim de turumuz güzel geçer...hayırlı yolculuklar...

• Merhaba Orta Avrupa Turları Budapeşte Viyana Prag Turu için http://www.gezinomi.com/turlar/orta-avrupa-turlari/ sayfasında indirimli turlar mevcut. İlgilenen arkadaşlar için de söyleyim tüm kredi kartlarına 12 taksit te yapıyorlar.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Sevindim hayırlı olsun bizim çek cum. üzerinden vize çıktı biz bu vize işleri de biraz şans işi
    yalnız bizim tur budapeşteden başlayan olan ve daha uçağımızın belli olmaması gibi enteresan bir durum var :)

Bizim allahtan oteller ve uçaklar belli.Dün mail attılar.

TK1887 İst - Viyana seferi saat 17.00 de

Kalacağımız oteller ise

VIENNA -> Arion Cityhotel

BUDAPEST -> Danubius Hotel Flamenco 4*

PRAGUE -> Hotel Fortuna City 3*

Tek kötü yanı var Saat 18.30 da viyanada olacaz.Otele girdik falan derken saat olcak 19.30.İlk gün heba oluyo.

• Cift mesaj

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KnghtER -- 10 Ekim 2013; 18:02:20 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bizim allahtan oteller ve uçaklar belli.Dün mail attılar.

TK1887 İst - Viyana seferi saat 17.00 de

Kalacağımız oteller ise

VIENNA -> Arion Cityhotel

BUDAPEST -> Danubius Hotel Flamenco 4*

PRAGUE -> Hotel Fortuna City 3*

Tek kötü yanı var Saat 18.30 da viyanada olacaz.Otele girdik falan derken saat olcak 19.30.İlk gün heba oluyo.

Evet sizinkinde ilk turu alirken bile thy olacagi belirtilmisti.
    Biz de sizin tura gecicektik ama ucak saatinin gec olmasi yuzunden vazgectik. Birde bizimkinde sabiha gokcen olablr de dendi anadolu yakasnda oturdgumuz icin kafamiza daha cok yatmisti ama suan hic bsy belli degil

Neyse hayirlisiyla bir gidelim guzel de gecsin bu ayrintilar onemsiz olur

• prag ve budapeşteyi çok özledim en çok prag :((((
  • Kappa tur ile gidip dönmüş bulunmaktayım. Bu kadar güzel geçeceğini hiç tahmin etmezdim.
    Viyena gayet sakin bir şehirdi.Nüfus çok az. Atraksiyon yok.
    Budapeşte daha büyük daha güzel daha kalabalık bir şehir.
    Prag ise en muhteşemiydi.Zaten boşuna dememişler hiçbir yere gitme Praga git diye :) Her ırktan her ülkeden insanla tanıştım.Çok güzel bir deneyim oldu benim için.

Not : Strip clublardaki çek kızları ise muhteşem idi :
  • quote:

Kappa tur ile gidip dönmüş bulunmaktayım. Bu kadar güzel geçeceğini hiç tahmin etmezdim.
    Prag ise en muhteşemiydi.Zaten boşuna dememişler hiçbir yere gitme Praga git diye :) Her ırktan her ülkeden insanla tanıştım.Çok güzel bir deneyim oldu benim için.

Bizde çok memnun kaldık ve turun organizasyonlarına katılmak yerine kendimiz gezdik. Sizde öyle yaptınız heralde :)

3 şehir de çok güzeldi bize en sakini budapeşte geldi demekki günlere göre farketmiş olabilir bizim tur sizinkinin tersiydi :)

• quote:

quote:

Kappa tur ile gidip dönmüş bulunmaktayım. Bu kadar güzel geçeceğini hiç tahmin etmezdim.

Bizde çok memnun kaldık ve turun organizasyonlarına katılmak yerine kendimiz gezdik. Sizde öyle yaptınız heralde :)

3 şehir de çok güzeldi bize en sakini budapeşte geldi demekki günlere göre farketmiş olabilir bizim tur sizinkinin tersiydi :)

29 ekim tatili Pazar-Pztsi-Salı tatil oldu bizim. 3 gün için de Yunanistan turu düşünüyorum. Mika Tur'un şu anda en uygun fiyatı.Otobüs ile İst. başlangıçlı 200 TL 2 kişi katılırsan.Eğer tek katılırsan 340 TL

Bu doğrultuda yanıma arkadaş arıyorum :) 140 lira fazla vermenin anlamı yok :)

• quote:

quote:

quote:

29 ekim tatili Pazar-Pztsi-Salı tatil oldu bizim. 3 gün için de Yunanistan turu düşünüyorum. Mika Tur'un şu anda en uygun fiyatı.Otobüs ile İst. başlangıçlı 200 TL 2 kişi katılırsan.Eğer tek katılırsan 340 TL

Bu doğrultuda yanıma arkadaş arıyorum :) 140 lira fazla vermenin anlamı yok :)

bende vize bitmeden bi yunanistan yapsam diye düşünüyordum bu 29 ekim en uygundu ama maalesef pzt çalışıyorum, plan olmadı

• bende gelecek yil kappa turdan prag budapeste turu buldum bu turun otelleri nasil di? giden arkadaslarin son deneyimleri nasıl di tskler
  • 26 Kasım'a kadar vizem var ve bu tura gitmek istiyorum ama tek başına olunca fiyat 2 katına çıkıyor nerdeyse :( Vizesi olup katılabilecek arkadaşlar benimle irtibata geçebilirse sevinirim.
  • Selam Forumdaşlar,
    Konuyu aldı başını gitti, 4-5 kafile gidip tatilini tamamladı.
    Turunu tamamlamış arkadaşlar fotoğrafları da paylaşırsa hem gidecek arkadaşlara rehber olur, hem de gayet güzel olur kanısıdayım.
    Paylaşımlarınızı bekliyorum..
  • Foto isteyen arkadaşlara foto paylaştım :)

ORTA AVRUPA TURU-BUDAPEŞTE/VİYANA/PRAG GEZİLECEK GÖRÜLECEK YERLER?ORTA AVRUPA TURU-BUDAPEŞTE/VİYANA/PRAG GEZİLECEK GÖRÜLECEK YERLER?ORTA AVRUPA TURU-BUDAPEŞTE/VİYANA/PRAG GEZİLECEK GÖRÜLECEK YERLER?ORTA AVRUPA TURU-BUDAPEŞTE/VİYANA/PRAG GEZİLECEK GÖRÜLECEK YERLER?ORTA AVRUPA TURU-BUDAPEŞTE/VİYANA/PRAG GEZİLECEK GÖRÜLECEK YERLER?ORTA AVRUPA TURU-BUDAPEŞTE/VİYANA/PRAG GEZİLECEK GÖRÜLECEK YERLER?ORTA AVRUPA TURU-BUDAPEŞTE/VİYANA/PRAG GEZİLECEK GÖRÜLECEK YERLER?[s

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darksilence09 -- 14 Kasım 2013; 20:23:29 >

• Prag ve Viyana'da bulundum. Paramızın orada %50 daha değersiz. Dolayısıyla bir çok şey pahalı oluyor.
    Ortalama olarak şunu söylemeliyim. Alacağın her ne ise genelde burada 10 tl ise orada 10 avro yani 2 katı umarım açıklayıcı olmuştur.
    Parfüm ve bazı elektronikler biraz uygun sadece.
  • bana göre avrupadan alınacak tek şey alkoldür..gerisi bize göre pahalıya geliyor..

kaliteli vodkaları üçte bir fiyatına bile bulabilmiştim..
    ama şimdiki euro kurundan bakarsam yarı yarıyadır.

birde bu üç şehirde de bedava şehir turları oluyo..
    bir kaç gruba ayırıp şehrin önemli yerlerini gezdiriyolar.
    hatta birden fazla free tour olanlarıda var..
    Meslela budapeştede üç tane farklı konsept vardı..
    Tabii ingilizce turlar ve bahşiş bırakılmasını rica ediyorlar..
    ama ben hiç birine vermemiştim.

Ayrıca öyle orta yaş çoluk çocuk eş filan durumu yoksa hostellerde de rahatlıkla konaklanabilir..
    temiz ve güzel ortamları oluyo..daha önce pek bilgin olmadığı ülkelerden gelenlerle takılabiliyorsun..
    zaten tüm gün dışarıda oluyosun gece geç gelince vurup kafayı yatıyosun.
    otellere o kadar para vermeye gerek yok bence..

uygun fiyatlı bir tatil isteyenlere tavsiyemdir..

• quote:

Orijinalden alıntı: istanbuldagez

Prag ve Viyana'da bulundum. Paramızın orada %50 daha değersiz. Dolayısıyla bir çok şey pahalı oluyor.
    Ortalama olarak şunu söylemeliyim. Alacağın her ne ise genelde burada 10 tl ise orada 10 avro yani 2 katı umarım açıklayıcı olmuştur.
    Parfüm ve bazı elektronikler biraz uygun sadece.

Dediğin sadece Viyana için geçerli.Diğer ülkeler için tam tersi. Prag'da Çek cumhuriyeti'nin kendi para birimini kullanıyorlar. Çek korunası => 1 TL = 9.99 Koruna ve aşağı yukarı TR ile alım gücü aynı mesela 140 koruna'ya Mc donalds - Burger king'de menü yiyebiliyorsun. Yani ortalama 14 TL.Türkiye ile aynı.

Ama alkol cidden çok ucuz. Absint en büyük boyu(kaç litre olduğunu hatırlamıyorum) 40 TL . Ortanca 30 TL gibi bişeydi arkadaşlar aldı. Düşünün yani en pahalı viski votka 40 TL daha pahalısı yok

• wedath W kullanıcısına yanıt
    Çekimler çok güzel dostum ellerine saglık bende bir avrupa turu düşünüyorum..
    Özellikle prag , budapeşte gibi yerleri bende görmek çok istiyorum tur la gitmeyi düşünmüyorum o yüzden bilgilendirirseniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Derin1907

Çekimler çok güzel dostum ellerine saglık bende bir avrupa turu düşünüyorum..
    Özellikle prag , budapeşte gibi yerleri bende görmek çok istiyorum tur la gitmeyi düşünmüyorum o yüzden bilgilendirirseniz sevinirim.

Teşekkür ederim kardeş..

Kendin gideceksen; Sabiha Gökçen-Budapeşte uçuş yapan bir firma var, biletini ondan al. Bizim Pegasus ayarı birşey.. Erkenden alırsan şaka gibi fiyatlara gidiş dönüş bileti alırsın.

www.wizzair.com

Budapeşte 3 gün, Viyana 2 gün, Prag 3 gün rahat rahat yeter tadını çıkarmaya.. Viyana'ya 2 gün dedim çünkü diğerlerine göre fazla aristokrat kalıyor.

www.booking.com yada benzeri siteler üzerinden otellerini ayarla. Şuan sezon dışı olduğu için de fiyatlar ucuzlamıştır. Gecelik ortalama 30 euro verirsin. Belki biraz daha ucuzunu bulabilirsin ama otelleri ayarlarken haritadan şehir merkezlerine olan mesafesine bakmayı unutma. Ben kaldığımı otelleri verebilirim sana ama bence hiç fark etmez sen de kolaylıkla bulup ayarlayabilirsin.

Budapeşte'ye gittiğinde hava limanında döviz bozdurma. Şehir merkezinde bozdurursun. 3 günlük biletler var. Onlardan mutlaka al. Her şeye 3 gün boyunca ücretsiz binersin. Aynısı diğer şehirlerde de var tabii ki. Prag Budapeşte'ye göre biraz daha ucuz gibi. Özellikle hediyelik vs gibi şeylerde Budapeşte sapıtmış durumda. Viyana tabii ki en pahalıları.

Önce Budapeşte'ye gittiğini düşünürsek. Oradan otobüslerle Viyana'ya geçebilirsin. Otobüs firmaları aşağıda. Trenle de şehirler arası geçiş yapabilirsin ama otobüsten daha pahalıdır unutma.

www.orangeways.com

http://www.eurolines.com/en/

Budapeşte Viyana arası 2-2,5 saat
    Viyana Prag arası 5 saat
    Prag Budapeşte arası 7 saat gibi..

Sana tavsiyem şu şekilde olur; Budapeşte-Viyana-Prag-Budapeşte

Prag'dan Budapeşte'ye geri dönerken istersen Bratislava'yı da görebilirsin. Otobüsler oradan geçer. 1 gece kalabilirsin. Çok küçük bir yer ama sonuçta bir ülkenin başkenti... 4. bir şehri görmüş olursun..

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.