Şimdi Ara

Örnek Klima Montajları(Klima Alacakların Dikkatine) (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (2 Mobil) - 6 Masaüstü2 Mobil
5 sn
771
Cevap
17
Favori
218.167
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Örnek Klima Montajları(Klima Alacakların Dikkatine)
  • Vestel 24000

• Arçelik Active Plasma Plus 25000 - Arçelik Active Power 9500 Btu - Vestel

• Devamı Gelecek...
  • quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

DEMİRDÖKÜM A.Ş. COOLLİNE RA 24 24000 LİK

Balkondan Sarkarak Anca Böyle Oldu :))

daha fazla fotoğrafı var. isterseniz yüklerim..

• Resimdeki kolon sol yanı 83 cm genisliğinde benim taktırmak istediğim klima 70 cm genişliğinde. Bu araya klima taktırmak mümkünmü?

[simage][/simage]http://imageshack.us/photo/my-images/560/20120730111609.jpg/[simage][/simage]

• Arkadaşlar klima borularını saklamak için kablo kanalı kullanmak istiyorum, bunlar montaja gelen servis elemanlarında bulunuyor mu yoksa bizim mi almamız lazım. NEereden bulabiliriz bunları ayrıca
  • quote:

Orijinalden alıntı: Omegamon

Arkadaşlar klima borularını saklamak için kablo kanalı kullanmak istiyorum, bunlar montaja gelen servis elemanlarında bulunuyor mu yoksa bizim mi almamız lazım. NEereden bulabiliriz bunları ayrıca

nalburlarda olmalıdır hocam.
  • işte bizim eve geçen hafta takılan Arçelik klima, böyle bir montaj hayatınızda gördünüz mü ?
    duvarı delemezmiş kolon varmış, karşı duvara monte ettiricektik biz ama o duvarıda beğenmedi kiriş var montaj yapamam dedi, sonuç bu..
    önerisi olan varmı ??

tek çözüm duvarı kırdırıp içine gömdürmek olmamalı, evin içinde inşaat olsun istemiyorum ama şu görüntüyede daha ne kadar katlanabilirim bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pinarpin -- 2 Ağustos 2012; 16:52:58 >

• öküzlüğün bu kadarınada pes yahu.Ulen arkadaş tamam yandan boruyu çıkamadın,bari canım yanına kadar düz git oradan aşağı doğru in.Hiç olmazsa perdeyi çekince yukarıdan aşağı inen boru gözükmez.Yontulmamaış eşşşş kkk bunlar...

Bu tesisatı sıva altına almak doğru olmaz rekorlar sıva altında kalır.Birde iyi inşaat işi çıkar başınıza..
  • quote:

Orijinalden alıntı: pinarpin

işte bizim eve geçen hafta takılan Arçelik klima, böyle bir montaj hayatınızda gördünüz mü ?
    duvarı delemezmiş kolon varmış, karşı duvara monte ettiricektik biz ama o duvarıda beğenmedi kiriş var montaj yapamam dedi, sonuç bu..
    önerisi olan varmı ??

tek çözüm duvarı kırdırıp içine gömdürmek olmamalı, evin içinde inşaat olsun istemiyorum ama şu görüntüyede daha ne kadar katlanabilirim bilmiyorum.

Bir Arçelik Klasiği

• quote:

Orijinalden alıntı: liveforfreedom

Resimdeki kolon sol yanı 83 cm genisliğinde benim taktırmak istediğim klima 70 cm genişliğinde. Bu araya klima taktırmak mümkünmü?

[simage][/simage]http://imageshack.us/photo/my-images/560/20120730111609.jpg/[simage][/simage]

Resimdeki kolon sol yanı 83 cm genisliğinde benim taktırmak istediğim klima 70 cm genişliğinde. Bu araya klima taktırmak mümkünmü?

Mbirol Ustam bu araya klima montajı yapılabilirmi?

• Bu klimayı takanlar elektrik hattını çekmiyor mu? Dün takıp bıraktılar ucunu açık kablonun, şalteride koydular yanına "elektrikçi çağırıp yaptırın" dedi bilemediğimden "tamam" deyip çekildim köşeme. Bugünde müdürler yerini beğenmedi ve şalteri takılı görmeyince onların şalterler attı.
    Bi kaç sorum olacak;

1- Dün takılan klimanın yeri bugün itibari ile 2 metre aynı hizada sağ tarafına kaydırılabilir mi?
    2- Teknik servis o şalteri takmıyor mu? Öyle açıkta mı bırakıyor?
    3- Teknik servis bugünde gelecek olsa ücret talep eder mi?
    4- Ücret alırsa biz kendimiz 2 metre aynı hizada sağ tarafına 4 delik delip taksak sıkıntı yaratır mı?

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilk3r.s -- 3 Ağustos 2012; 11:05:28 >
  • Orijinalden alıntı: liveforfreedom

Takılabilir.Borusu arka taraf müsaitse,yani dış duvarsa kirişten 5 cm sarkık takılarak direk arkaya çıkılabilir.Yok müsait değilse sol yandan çıkarsınız boruyu.Tabi odanın konumunu bilmediğim için klimanın odaya hakimiyeti olarak yer uygunmu o konuda yorum yapamam.Ama karşısında 3 mt ye kadar duvar yoksa flapları sola doğru yönlendirip kullanabilirsiniz.Bu arada 70 cm lik klima ne marka,genelde ortalama 80 cm dir makinalar,benim gördüğüm min 76 cm lerde...

• quote:

Orijinalden alıntı: ilk3r.s

Bu klimayı takanlar elektrik hattını çekmiyor mu? Dün takıp bıraktılar ucunu açık kablonun, şalteride koydular yanına "elektrikçi çağırıp yaptırın" dedi bilemediğimden "tamam" deyip çekildim köşeme. Bugünde müdürler yerini beğenmedi ve şalteri takılı görmeyince onların şalterler attı.
    Bi kaç sorum olacak;

1- Dün takılan klimanın yeri bugün itibari ile 2 metre aynı hizada sağ tarafına kaydırılabilir mi?
    4- Ücret alırsa biz kendimiz 2 metre aynı hizada sağ tarafına 4 delik delip taksak sıkıntı yaratır mı?

Teşekkürler.

Klimacının Elektrik bağlantısını yapma zorunluluğu yok.Asıl olan bu iş elektrikçinin işi.Ha bağlayan var,bağlamayan var.Ama dediğim gibi asıl olan sorululuğu almama,bu iş elektrikçinin işi.Doğrusuda bu.

Bunu aynen şöyle düşünün,arabanızın ön düzen tamirini tamirci usta yapar ama öndüzen ayarını öndüzenci yapar.Klimacının mesleki konusu montaj ve klima teknik hizmetidir.

Yer değişiminde ücret talep ederler,haklıdırlar,çünkü ikinci bir işi yapacaklar ve ithalatçıdan bu konuda 2. defa montaj ücreti talebi olamaz,sizden isterler.

Bu taşıma işini kendiniz yapamazsınız,yapabilsenizde garanti kapsamı dışına kalır klimanız.Yetkili servisden başkası müdahale etmemeli.

• quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

Bu klimayı takanlar elektrik hattını çekmiyor mu? Dün takıp bıraktılar ucunu açık kablonun, şalteride koydular yanına "elektrikçi çağırıp yaptırın" dedi bilemediğimden "tamam" deyip çekildim köşeme. Bugünde müdürler yerini beğenmedi ve şalteri takılı görmeyince onların şalterler attı.
    Bi kaç sorum olacak;

Teşekkürler.

Klimacının Elektrik bağlantısını yapma zorunluluğu yok.Asıl olan bu iş elektrikçinin işi.Ha bağlayan var,bağlamayan var.Ama dediğim gibi asıl olan sorululuğu almama,bu iş elektrikçinin işi.Doğrusuda bu.

Bunu aynen şöyle düşünün,arabanızın ön düzen tamirini tamirci usta yapar ama öndüzen ayarını öndüzenci yapar.Klimacının mesleki konusu montaj ve klima teknik hizmetidir.

Yer değişiminde ücret talep ederler,haklıdırlar,çünkü ikinci bir işi yapacaklar ve ithalatçıdan bu konuda 2. defa montaj ücreti talebi olamaz,sizden isterler.

Bu taşıma işini kendiniz yapamazsınız,yapabilsenizde garanti kapsamı dışına kalır klimanız.Yetkili servisden başkası müdahale etmemeli.

Öncelile teşekkür ederim ilgine fakat daha tam 14 saat bile olmadan gelip ücret talep etmeleri hoş olmayacaktır. 2 metre sağ tarafa 4 delik delip yerleştirecekler. Biz yapsal farkedilir mi ki yapmamız.

• quote:

Bi kaç sorum olacak;

Teşekkürler.

Aynı sorun biz de var. kablolar çıplak ben bunu nereye takacağım? Hangi renk nedir?

sigorta hangi araya takılacak bilmiyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: mikail13

quote:

Bi kaç sorum olacak;

Teşekkürler.

Aynı sorun biz de var. kablolar çıplak ben bunu nereye takacağım? Hangi renk nedir?

sigorta hangi araya takılacak bilmiyorum..

O dediğini elektrikçi yapacak sorun yok fakat yerini değiştirme konusunda sıkıntı yaşıyorum. Yarın biz delip kaydırma yapacağız başka çaremiz kalmadı.

• Orijinalden alıntı: mbirol

Orijinalden alıntı: liveforfreedom

Takılabilir.Borusu arka taraf müsaitse,yani dış duvarsa kirişten 5 cm sarkık takılarak direk arkaya çıkılabilir.Yok müsait değilse sol yandan çıkarsınız boruyu.Tabi odanın konumunu bilmediğim için klimanın odaya hakimiyeti olarak yer uygunmu o konuda yorum yapamam.Ama karşısında 3 mt ye kadar duvar yoksa flapları sola doğru yönlendirip kullanabilirsiniz.Bu arada 70 cm lik klima ne marka,genelde ortalama 80 cm dir makinalar,benim gördüğüm min 76 cm lerde...

Mbirol Bey teşekkürler.

Arkada daire var yandan çıkılacak. Oda toplam 10 m2 karşı duvara 3 metre mesafe var. Dediğiniz gibi flapları sola doğru yönlendirip kullanırım. Kirişten sarkık astırsam, boru yine alttan çıkıp soldan dışarı çıksa uygun olurmu? Yoksa direk sol duvardan çıkarsakmı?

Klima Rubenis RB-Ac-09 alttaki resim birebir aynısı ama ölçülerini yanlış yazmışlar sitede. Klimanın üzerinde yazan genişlik 71 cm bende ölçtüm 71 cm.

Herşey için teşekkürler.

http://www.koctas.com.tr/product/RB-AC-09S-Split-Klima-9000-BTU/6706-11716/
    ?

• Merhaba arkadaşlar.

Öncelikle bu gibi hassas bir konuda sorulara yanıt veren mbirol ve klima5505 üstadlar olmak üzere
    herkese teşekkür ediyorum. Klima montajı konusu gerçekten de hassas ve incelik gerektiren bir sanat bana göre de.

Şimdi sizlere izninizle bir kaç soru soracağım (gerçi başka yere aşmıştım bu konuyu ama doğru yer aslında burasıymış).
    Aşağıda gördüğünüz resim bir komşumdaki tesisat. Arçelik servisi konusunda okuduklarım sanırım pek de yanlış sayılmıyor.
    Şimdi durum şu arkadaşlar. Evin ancak balkonuna dış üniteyi asma hakkımız var bu nedenle balkondan gelecek dış ünite kablosu
    mutfaktaki dolaptan geçip salona monte oluyor. Aşağıdaki resim işte bu mutfaktaki durumu gösteriyor. Neden duvarın ta ortasından
    delmişler derseniz çünkü resimdeki deliğin sol tarafı perde beton, sağ tarafı ise alçıpan.

Şimdi sizlere sormak istediğim soru şu:

1) Bu komşumdaki rezaleti yaşamamak adına mutfaktaki bu sıkıntılı görüntüyü minimize etme adına ne öneriyorsunuz?
    Mesela perde beton delinir mi?

2) Klimanın su çıkışını düşünürsek resimde gördüğünüz gibi komik bir şekilde mutfakta yerdeki damacaya atıılmış durumda, bu
    su tahliye borusunu acaba bakır borularla birlikte balkona götüremezmiyiz illa yere doğru mu uzanması gerekmektedir?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

• 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.