Şimdi Ara

ORİJİNAL PARFÜM TAVSİYELERi ve DEĞERLENDİRMELERİ KONU BAŞLIĞI (103. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
21.637
Cevap
326
Favori
1.615.772
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: GKHN1905

537 Hypnose Man yorumum: Şimdilik en beğendiğim koku bu sıcak yaz günleri dışında kullanılabilir değişik bir koku aromatik hani meyveli desem değil şekerli desem değil.
    Hat safhada kalıcı . Son derece dikkat çekici ve çok ağır. Genel beğeniye hitap etmiyor ama baya bir beğeneni de çıkar diye düşünüyorum. Denemenizde fayda var. Karakteristik bir koku olmuş en yakın zamanda orjinalini denemeyi düşünüyorum.

orjinali de güzel bir kokudur... acaba ne kadar benziyor merak ettim. Hangi açık parfüm markasından denedin? ben de bi ara bakmak istiyorum... kışlık bi kokudur kendisi, yazın sadece geceleri kullanılabilir...

açık parfümlerde "issey miyake l'eau d'issey" deneyen varmı? orijinaline ne kadar yakın öğrenmek istiyorum...

• Burada herkes şu parfüm nasıl, bu parfüm nasıl diye soruyor. Yaşıma, yaza, kışa, giyimime gider mi cart curt.

Ben size bir tavsiye vereyim. Gidin orjinal satan bir yere mümkünse Türkiye'de en iyisi ve en seçkini olan SEVİL olsun, deneyin istediğiniz kadar koku. Denemek parayla değil. Bir tanesini beğenirsiniz elbet. Zaten size tavsiyede de bulunulacaktır. Paranız varsa alın orjinalini, yoksa da gidin çakmasını alın açıktan.

Kısacası burada tavsiye istemeyi kesin. Deneyin kendiniz bulun.

Benim fikrim bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dominicmonaghan

jil sander sun bana ağır geldi nedense ya gittim bargelloya ve armani white aldım sizce nasıl bir koku armani wite?

"dominicmonaghan kardeşim" bu "armani white" dediğin koku nedir?

Armani'nin "White" ya da "Wite" isimli bir kokusu olduğunu ilk kez duyuyorum.
  • 673 Tommy yorumum; Genç işi bir koku 15-22 yaş işi şeftali ve mandalina kabuğu kokuyor. O yaşın beğeni grubuna hitap ediyor 4 mevsim kullanabilirler. Ama daha büyük yaş grubunda hoş duracağını zannetmiyorum.Turunçgil olmasına rağmen çok maskülen bir koku değil. Deneyin belki seversiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CriminaL 22

quote:

quote:

Merhaba , Ben beyaz tenli 18 yaşında bir erkeğim. Daha önce hiç açık parfüm kullanmadım. Axe Instinct kullandım ve pek memnum kalmadım. Bulunduğum yerde açık parfüm alabileceğim David Walker , İxora ve D&P var. Bana yaz ayları için hangi parfümü önerebilirsiniz ? Şimdiden teşekkür ederim :)

3

4
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba , Ben beyaz tenli 18 yaşında bir erkeğim. Daha önce hiç açık parfüm kullanmadım. Axe Instinct kullandım ve pek memnum kalmadım. Bulunduğum yerde açık parfüm alabileceğim David Walker , İxora ve D&P var. Bana yaz ayları için hangi parfümü önerebilirsiniz ? Şimdiden teşekkür ederim :)

3

4

Sen 4 kere sormuşsun ama konu başlığı altında en az 10 kere cevaplandı bu soru. İlk sayfada bile soruna cevap bulabileceksin halbu ki biraz araştıralım lütfen.

• quote:

Orijinalden alıntı: HAKGÜN68

quote:

jil sander sun bana ağır geldi nedense ya gittim bargelloya ve armani white aldım sizce nasıl bir koku armani wite?

http://www.fragrantica.com/perfume/Giorgio-Armani/Emporio-Armani-White-For-Him-419.html

• En azından @CriminaL 22 Hemen sorunun olduğu sayfaya yazılmış bir cevap.
    quote:

Orijinalden alıntı: zerzavatçı

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: zerzavatçı
    sen burada yazılan herşeye inanırsan dostum olacağı budur buradaki parfümlerin çoğu şişirmedir..

blue jeans mesala koku olarak harika olabilir ama kesinlikle çok kalıcı bır parfum değildir..O yüzden farketmemesı çok normal..

Coolwater bulgarı aqua acqua di gio lacoste red gibi kokular güzel fakat kalıcı değildir..

Ben bizzat bu parfümlerin orjinallerini kullanmış biri olarak söyluyorum ve bu kokular sadece kullandıklarımdan bir kaçı

en doğrusu burada yazılan tavsiyelere göre sipariş vermemek;gideceksin kendin deneyeceksin hemende karar vermeyeceksin şöyle bi dolaşacaksın bakacaksın..Sonra karar vereceksin..yoksa bütün paralar çöpe gider.

Biz arkadaşa zaten al demedik arkadaşım denemeni tavsiye ediyoruz dedik biz burda kimseye parfüm aldırmadık zorla. Bir parfümeriye gittiğin zaman kaç tane koku deneyebiliyorsun?

Denediğin kokuların sayısı az ama öz olmalı piyasada birbirine benzeyen çok fazla koku var.
    Versace blue jeans orjinal olarak 50 tl ye 75 ml'lik alınabilecek en güzel kokudur. Kalıcılığı tenden tene değişebilir ama kıyafete sıkıldığı zaman kalıcılığı yüksek seviyede olan bir parfümdür.

Arkadaşın birisi daha almıştı parfümü o örneğin çok beğenmişti. Kalıcılık yönünden de sıkıntı duymamıştı ben kullandım ben de bir sıkıntı duymadım.

İndigo'yu çok tavsiye ediyorum ama kimseye denemeden alın demiyorum. En son soranlar oldu sen beğendiysen ben de kesin beğenirim diyen ki koku zevkime güvenirler onlara bile önce deneyin dedim. Burda denemediğim güvenmediğim kokuları kimseye önermiyorum.

Burda önerilen kokulardan herkes kendine göre birşeyler bulmuştur.
    Jill sander sun man
    Euphoria intense
    Gucci by gucci
    Terre Hermes
    Kenzo Leaupar indigo

Kaç parfümcü bu kokuları öneriyor insanlara.

bu yazdığın parfümleri zaten işin içinde olan biri önerir..ben blue jeanse kotu demedımkı amaç tartışmak değil

Jıl sander benım hep önerdiğim kokulardan hatta sun men dışında sport olanı ve normal Jıl sander men olanıda gayet iyidir..

Ck pek tavsiye etmem One dışında..

Gucci by gucci klasiklerden zaten bilen bilir..

Terre hermes bizzat kendim kullandım güzeldir ama pahalıdır..

aLternatif olarak yaz için;

212 men
    Diesel fuel for life
    Hugo Boss-İn motion
    Ck one
    Emprio Armani He
    Givenchy blue rabel(*)

Givenchy blue rabele dikkat gidin bı orjınalını deneyin derim

• Essential almaya gittim 50'lik kalmamış.Hatay'daki DP'de bulamadım.Bir daha çıkmayayım diye Kemeraltı'ndaki DP'ye kadar gittim , orada da 50'lik yoktu.Hafya içi gelecekmiş , çarşamba gibi bir daha gideceğim.

Bu arada ben Essential dedikçe kadın esenşıl demekte ısrar ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eyvallah -- 1 Mayıs 2011; 19:21:31 >
  • dunhill desire red veya blue olanını kullanan var mı acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: by_efendy34

dunhill desire red veya blue olanını kullanan var mı acaba ?

Hala parfüm aradığını görünce gülme geliyor kardeşim ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: pspcü

quote:

quote:

http://www.fragrantica.com/perfume/Giorgio-Armani/Emporio-Armani-White-For-Him-419.html

Evet gerçekten varmış, inanın hiç duymamıştım.

Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim

• quote:

quote:

hocam ne bileyim hala " İŞTE BU YAA " diyebileceğim bir koku arayışındayım.hani leaupar indigo ve euphoria intense çok güzel sıkmaya kıyamıyorum biblo gibi aynamın önünde duruyorlar ama işte number one arıyorum jean paul u annem farketti sadece "mis gibi kokuyosun oğlum" dedi.bende git işine yaa dedim içimden

• quote:

673 Tommy yorumum; Genç işi bir koku 15-22 yaş işi şeftali ve mandalina kabuğu kokuyor. O yaşın beğeni grubuna hitap ediyor 4 mevsim kullanabilirler. Ama daha büyük yaş grubunda hoş duracağını zannetmiyorum.Turunçgil olmasına rağmen çok maskülen bir koku değil. Deneyin belki seversiniz.

Gökhancığım, herşeyden evvel yorumların teşekkürler.

Bu yorumlarını ilk sayfadan toplu halde verirsen çok iyi olur diye düşünüyorum.
  • quote:

quote:

quote:

hocam ne bileyim hala " İŞTE BU YAA " diyebileceğim bir koku arayışındayım.hani leaupar indigo ve euphoria intense çok güzel sıkmaya kıyamıyorum biblo gibi aynamın önünde duruyorlar ama işte number one arıyorum jean paul u annem farketti sadece "mis gibi kokuyosun oğlum" dedi.bende git işine yaa dedim içimden

öle deme hocam, jean paul gerçekten bir efsanedir, erkeklerden beğenen veya farkeden pek olmaz belki ama kadınlar genelde biter o kokuya perşembe günü ben de Bargelloya yazlık bişeyler almaya gitmiştim Polo Blue'nun yanına arkadaş olsun diye fakat o kadar koku denedikten sonra gene bi jean paul'u deneyim dedim ve dayanamadım onu aldım hazır havalar daha tam ısınmamışken fırsat bu fırsat dedim. karşı tarafın beğenisinin yanında kendim de çok beğeniyorum bu kokuyu, özellikle oturduktan sonra harika oluyor ve kalıcılık inanılmaz hakkaten. hatta şöyle bişey diyim, cuma sabahı 5de sıktığım kokuyu tüm cuma almamın yanında cumartesi öğleye doğru kalkmaya yakın annem odaya girdiğinde parfümün hala kokuyo dedi bargello hem kalıcılık hem de benzerlik olarak hakkaten çok iyi yapmış, orjinalini de biliyorum ve bargello'nun koku benzerliği cidden çok iyi geldi bana, bilmiyorum benim dışımda her ikisini de deneyip katılan olacak mıdır. ha bi de şu var: Jean Paul oturmuş hali çok iyi olan bi koku, ilk sıkıldığında tiksinenler olabilir, normal karşılıyorum bunu çünkü hakkaten acayip bir koku patlaması yaşanıyor açılışında ve hafif bir sinek ilacımsı kokuyor sanki ama her haliyle kesinlike çok güzel, çok orjinal bi koku.

• quote:

quote:

673 Tommy yorumum; Genç işi bir koku 15-22 yaş işi şeftali ve mandalina kabuğu kokuyor. O yaşın beğeni grubuna hitap ediyor 4 mevsim kullanabilirler. Ama daha büyük yaş grubunda hoş duracağını zannetmiyorum.Turunçgil olmasına rağmen çok maskülen bir koku değil. Deneyin belki seversiniz.

Gökhancığım, herşeyden evvel yorumların teşekkürler.

Bu yorumlarını ilk sayfadan toplu halde verirsen çok iyi olur diye düşünüyorum.

evet iyi olur olmasına ama yine de gelip en son sayfaya aynı soruları soruyorlar zaten ilk sayfayı okumak zor geliyor arkadaşlara

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: pspcü

quote:

quote:

Evet gerçekten varmış, inanın hiç duymamıştım.

Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim

Halil abi zaten üretimden kalkmış artık Konuya olan yoğun katkıların ve bilgilendirmelerin için çok sağol abi yine çok faydalı bilgiler verdin 3 koku hakkında valla kokuyu alıp kullanmış kadar oldum

• quote:

quote:

quote:

• jean paul un bu kadar sevildiğini görünce herhalde burnumda et var diye düşünüyorum yada zevkime tüküreyim bende bi anormallik var kullanıyorum ama napalım kullandıkça alışıyorum sanki ama ağır be abi ağır ya
  • quote:

quote:

quote:

İşte bu yaa diye birşey olmuyor ki parfümde daha iyisi daha iyisi diye arıyoruz hep. Tamam iyi hoş da fazlası cidden zarar. Özellikle aldığın parfümlerin hakkını ver derim . Çevrende çok çok beğeni alacak kokular. Hani şık giyinip dışarı çıktığın zaman şıklığına şıklık katacak kokular. Jean paul güzel kokudur tamam da ama kenzo indigo, euphoria da lütfen dedirtir ona.

• 
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.