Şimdi Ara

Orijinal Lightning Kablosu Alev Aldı (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
285
Cevap
4
Favori
12.778
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
58 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • elektrik motoru AC ile calisir, bu ise adaptor, zaten gorevi guvenli voltaj vermek. bunu yapamiyorsa niye satiyorlar?

• Hesher kullanıcısına yanıt
    Koca mesajda elektrik motorunun ac dc çalışmasına takıldıysanız size izah edeyim elektrik motoru sadece ac ile değil dc ile de çalışır 12 volt elektrik motorları vs dc dir. Ufacık bi bilgi birikiminiz var kalkmış burda mesajdaki konuda sadece örnek vermek amaçlı kullanılmış bir tabir hakkinda laf sokmaya çalışıyorsunuz. Ayrıca yanan cisim adaptör değil kablo icindeki devre Elemani. Elektrik şebekelerindeki düzensizlik bina İci tesisattaki hatalar gibi bir sürü etmen olduğu icin elektrikle ilgili garanti kapsamları çok geniş değil maalesef. Çünkü dış etken çok fazla ben o mesajda bunu anlatmaya çalıştım yoksa olayın elektrik motoruyla alakası yok örnek verdim sadece. Bunu yapamıyorsa niye satıyorlar demişsiniz bir de :) garip bir düşünce yapısı gerçekten araştırmadan etmeden en kötüsü de bilmeden sırf yorum yapmak icin gerek yok böyle seylere.
  • Sen neyi savunuyorsun hocam. Adamın kablosu alev almış. Yok tesisat, yok ac DC motor, yok kimse karşılamaz.

Bence gayet ciddi bir sorun kablonun yanması. Biraz analitik bir açıklama yapsanız tatmin olacaz oda yok. Şöyle olsa böyle olsa.
  • goygoy06 kullanıcısına yanıt
    Benim mesajıma yazılan cevaba karşılık cevap verdim. Sizi ilgilendiren bir durum yok kendi işinize bakın ve size yazılan mesajlara cevap verin. Kimseyi savunmuyorum yazdıklarım da ortada azıcık kapasite sahibi birisi anlayabilir diye umuyorum. Adamın kablosu yandıysa yandı bunun bir sürü nedeni olabileceği icin öyle benim kablom yandı bana tazminat vereceksiniz kafası dünyanın hiç bir yerinde tutmaz diyorum sanırım siz de anlamıyorsunuz. Yoksa ne kablonun yanması ne apple firması beni ilgilendirmiyor. Arkadaş da burda yaygara yapacağına gitsin açsın davayı veya siz bu kadar savunuyorsanız buyrun dava giderlerini karşılayın ve acın davayı tazminat alırsanız bölüşürsünüz aranızda.
  • Madem bu konuda bahsi geçen firma seni ilgilendirmiyor. 0 gram elektronik bilginle sen niye yaygara koparıyorsun. Yukarda bir sürü birşeyler yazmışsın dar dünya bakış açınla.

Hayır Türkiye'de dava açmak masraflı diye kamuoyu da mı oluşmasın adam hakkını da mı aramasın ne değişik adamsın.
  • goygoy06 kullanıcısına yanıt
    Mesleğiniz nedir bilmiyorum fakat ben 17 senedir makina imalat sektöründe çalışıyorum bu makinaların icinde 12 volt ta var 220 volt ta var 380 volt da var hatta gemi elektriği olan 440 volt ta var. Birazcık bilgim var yani anlayacağınız. Ayrıca 0 bilgisi olan bir insan bile ilk mesajlarda ekran görüntüsünü alıp paylaştığım ve linkini bıraktığım açıklamaları okumuş olsa benim anlatmaya çalıştığım şeyin firmaların bu tip olaylar yaşanmadan önce kendilerini korumak amaciyla yaşanabilecek olumsuz durumları tüketiciye kabul ettirdiği meselesi olduğunu anlar. Ama boş boş muhalefet yapıp sırt sivazlamaktan öteye geçmeyen yorumlarla laf kalabalığı yaparak maalesef gerçekleri değiştiremezsiniz. Durum ortada bu arkadaş maalesef dava açtığında anlayacak ki tazminat alamayacak eğer siz de çok merak ediyorsanız iletişime geçin davaya müdahil olun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Simone1912

Madem tüm dünyadaki kullanıcı haklarını ve kanunları bu derece iyi bildiğinizi düşünüyorsunuz acın davayı da görün bakalım kim gerçekçi kim duygusal. Size anlatmaya çalışıyorum ama anlamamakta ısrar
    Ediyorsunuz. Davanızda haklıysanız kazanırsınız koyarsınız dava sonucunu biz de öğreniriz neyin doğru neyin yanlış olduğunu. Kusura bakmayın da laf salatasından ibaret sözleriniz. Ben size kabul ettiğiniz hukum ve koşullardan bahsediyorum siz burda evim yanabilirdi diyorsunuz. Evet eviniz yanabilirdi bu cihazları kullanarak bu riskleri goze almis oluyorsunuz anlamak istemeseniz de. Eğer yüksek voltajdan korunmak istiyorsanız önlemini siz alacaksınız yangından korunmak istiyorsanız önlemini siz alacaksınız. Çaydanlık üstünüze devrilse bacağınız yansa çaydanlık üreticisine mi dava acacaksiniz. Elektrik çarpsa dağıtım şirketine mi dava acacaksiniz. Mizmizlanmayi bırakıp elinizde dava açabilecek bir kanıtınız olmadığını kabullenin. Eğer ki tazminat alabileceğinizi düşünüyorsanız acın davayı sonucunu görün bir de mahkeme dava giderlerini ödeyin siz de rahatlayın biz de. Yaşadığınız ve aşırı buyuk bir olay olarak gördüğünüz durum hemen hemen herkesin başına başka markalarla en az
    Bir kez gelmiş bir durum. Abarttiginiz kadar buyuk değil. Hoş ne kadar abartsanız da yasa ve kabul ettiğiniz kullanım koşulları yüzünden kusura
    Bakmayın ama hiç bir şey olmaz Apple firmasına. Deneyin ve görün. Öyle basit değil hemen dava açayım tazminat alayım bakayım hayatıma. Sizin gibilerin neler yapabileceğini önceden öngörüp önlemini alan firmalar bunlar. Benim de başıma gelse yapacak bisi yok. Neyse konuyu daha fazla uzatacak cevaplar vermeyin bana ki cevap hakkı doğmasın. Gidin acın davanızı veya gidin bir avukat ile görüşün sırf danışmanlık icin sizden 1500 lira para alsın ve kusura bakmayın dava açabilecek bir açık yok cevabını alın ve anlayın demek istediğimi.
    -Sizin gibilerin neler yapabileceğini önceden öngörüp önlemini alan firmalar bunlar.-

Cımbızlanıp herkese okutulası bir cümle Şu an Türkiye'de işler bu şekilde yürüyor ve bu sistem bozulmasın diye yıllardır cehalet gidip eşeklik baki kalıyor...

Bu arada Apple has saf Amerikan şirketi değil, oldukça masonik. En fazla tüm aksesuarlarıyla yeni bir telefon verilmeli devreye sebep olduğu için...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tubytube -- 20 Ocak 2021; 11:2:52 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• evet o kısma takıldım çünkü dediğinz yanlış.

haklısınız dc veya ac olabilir direkt ac yazmışım, ancak motorlar harmonikler süzülmüş gerilim için tasarlanmaz zaten, mekanik olarak bunlar absorb edilebilir.

öte yandan adaptörlerin temel görevi budur, hatasız(veya tasarıma göre pulsating bir dalga) üreterek telefon ile belirtilen şarj protokolünü düzgün şekilde yapması. keza buradaki sorun adaptörden ziyade kablo ile ilgili; çoğu kişi bir motoru gece açık bırakmaz yangın ihtimalinden dolayı, ancak bu tamamen beklenmeyen bir olay, bu yüzden tehlikeli. bunun yanında ilkel regülatörlerde kullanılan full wave rectifier bile filitre işlemini yapıyor, en dandiklerinde bile yapılıyor yani (https://en.wikipedia.org/wiki/AC_adapter#Universal_power_adapters burda kısaca anlatmış,  "and a filter to smooth the pulsating waveform to DC")

"adaptör değil kablo icindeki devre Elemani.", doğru, voltaj zıplamalarından akım zıplaması olmuş olabilir

burada ise apple gibi bir şirket her konuda mükemmel olduğunun reklamını yaparken böyle bir olayda umursamıyor bile kullanıcıyı. uzun uzun yazdım, umarım kimin yorum yapmak için yorum yaptığını anlamanızda yardımcı olur, bir daha düşünmeniz dileğiyle..

• tubytube kullanıcısına yanıt
    Bu şartnameler ülkemize özel değil yalnız tüm dünyada bu şekilde ayrıca sadece Apple değil Samsung huawei sony vs ne kadar üretici varsa bunlari yazmak zorunda ve düşünmek zorunda Şirketi korumak adına. Elektrikli ısıtıcı düşünün ani su ısıtıcılardan bahsediyorum su ve elektrik iç içe çalışıyor banyo yaparken eğer ki bina İci şebekeden toprak ve faz kablosu Yanyana iken eriyip birbirine değerse adam o 220 voltu ıslak bedeninde bir de yere ciplak ayakla temas ederek bütün vücudundan iletiyor. Bu durumda buyuk ihtimalle kişi vefat edecektir. Şimdi burda üreticinin ne gibi sucu olabilir? Yani isin özü demek istediğim şey elektrik konusunda o kadar çok etmen var ki ve o kadar çok bu gibi durumları fırsata çevirmeye çalışan insan var ki firmalar maalesef bu gibi önlemleri en baştan alıyor. Sonra bir durum olduğunda ben uyarmıştım deyip isin içinden çıkıyorlar. 2 gündür anlatamıyorum bazi kişilere :)

• Hesher kullanıcısına yanıt
    Aydınlattıcı yorumunuz icin teşekkürler fakat dediğim gibi benim orda motordan bahsetmem sadece örnek içindi. Elektriksel arızaların çoğu önceden goze alınıp belgeye eklendiği icin kullanıcı pek bi hak iddia edemiyor maalesef anlatmaya çalıştığım konu bu.
  • anladim hocam, kotuymus oyleyse :(

• quote:

Orijinalden alıntı: Simone1912

Bu şartnameler ülkemize özel değil yalnız tüm dünyada bu şekilde ayrıca sadece Apple değil Samsung huawei sony vs ne kadar üretici varsa bunlari yazmak zorunda ve düşünmek zorunda Şirketi korumak adına. Elektrikli ısıtıcı düşünün ani su ısıtıcılardan bahsediyorum su ve elektrik iç içe çalışıyor banyo yaparken eğer ki bina İci şebekeden toprak ve faz kablosu Yanyana iken eriyip birbirine değerse adam o 220 voltu ıslak bedeninde bir de yere ciplak ayakla temas ederek bütün vücudundan iletiyor. Bu durumda buyuk ihtimalle kişi vefat edecektir. Şimdi burda üreticinin ne gibi sucu olabilir? Yani isin özü demek istediğim şey elektrik konusunda o kadar çok etmen var ki ve o kadar çok bu gibi durumları fırsata çevirmeye çalışan insan var ki firmalar maalesef bu gibi önlemleri en baştan alıyor. Sonra bir durum olduğunda ben uyarmıştım deyip isin içinden çıkıyorlar. 2 gündür anlatamıyorum bazi kişilere :)
    Art niyetliler yüzünden firmalar kendisi korumaya alacak diye de müşteriyi karşılarına aşırı zıt bir şekilde koymamalı, sonuçta Apple'ı savunan da bir müşteri başka firma için. Bir kablodan oluşan yanığı daha insani bir cevap ve beklentileri karşılayan daha iyi bir sonuç ile affettirebilirler, biraz 3. dünya ülkesi cevabı olmuş, gerçi o cevap bile fazla kimilerimize, dokunmuş sanki

Tazminat beklemek nasıl bir kafa yapısı anlayamıyorum, öyle bir hayal dünyasında yaşıyorlar ki hepsi kral kraliçe, prens prenses olmuş. Parmağını mı yakmış cancişim al sana 50 milyon USD mi diyecekler çözemedim

• Hasarın sebebi tartışılır , elbet ki hoş bir durum değil. Takıldığım nokta başka.

Ölümden döndüm yazan kapak hazırlayıp video yapmışsın. Çocukça bir hareket. Ne oldu da ölümden döndün acaba çok meraktayım. Demek ki daha ciddi bir durum olsa öldüm ve geri geldim yazacaktın.

• quote:

Orijinalden alıntı: cehili

Anlık yüksek voltaj gelmesi sebebiyle yaşanmış bi patlama. Bişey çıkmaz.
    Bir de adaptörde fiziksel kusur oluşturacak sert darbe var deniliyor, içeride bir sorun tespit edilirse hiç şansı yok kullanıcının, büyük tazminat beklentisi biraz yersiz olacağından güncel bir telefon talebi gerçekleşirse ne ala...

Akım koruyuculu ve akım kesme butonu olan bir uzatma prizi kullanıyorum ve her koşulda önce adaptörü fişe, yuvaya takıyor sonra ucu telefona yerleştiriyorum. Bu şekilde sıkıntı yaşanmaz...

• Arçelik marka buzdolabı yangına sebebiyet verdiğinde itfaiyenin tuttuğu raporda bu belirtiliyor ve mağdur kişi tazminat alıyor. İstediği kadar madde koysun, kendini korumaya alabilecek mi firma? ayrıca ne kadar çirkef bir adammışsın. ilk mesajdan beri konuşuyorsun. itibar diye bir şey vardır. sende ne gezer?

• quote:

Orijinalden alıntı: teknocu_guvercin

herkese cevap yazarak konuyu yukarda tutma çabası.... tüm konuyu gözden geçirdiğimiz zaman cidden psikolojik bir rahatsızlık olduğu düşüncesindeyim.

Alıntıları Göster

Ne yapmamı bekliyorsun? Hakkımda boş beleş konuşan herkese evet haklısın kı demeliyim? Bana yazılan bir şeye cevap hakkım doğuyor, susup köşeme mi çekilecektim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.