Şimdi Ara

ORG HAKKINDA BİLGİ SAHİBİ OLANLAR İÇERİ [ORG-PİANO SEVERLER GELSİN ] (33. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
675
Cevap
17
Favori
103.362
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim yıllar önce aldığım Casio marka bir org vardı ve vakit ayıramasam da satmaya gönlüm el vermedi. Org konusunda kendimi geliştirmek istiyorum bunu kursa gitmeden nasıl yapabilirim? Kaliteli bir eğitim seti, video serisi, kitap vs var mı?

Not: Harmonik bilgim ve ön müzikal bilgim yok. Sıfırdan başlayacağım yani.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Müthiş yeteneksiz ama müthiş de piyano çalma isteğiyle doluyum. Napacağım bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: üç f

Müthiş yeteneksiz ama müthiş de piyano çalma isteğiyle doluyum. Napacağım bilmiyorum.

Pratik ve çalışma olmadan yeteneğin bir önemi yoktur(istisnalarhariç). Çok iyi resim çizenler,fotoğraf çekenler, oyunculuk yapanlar,müzik yapanların çoğunluğunun doğuştan gelen bir yeteneği olduğunu düşünmüyorum. olanlar elbette var, örneğin yeteneğin pratikle ve bilgiyle birleşince Leonardo da vinci oluyorsun, Tesla veya Mozart oluyorsun... Pratikle olduğu yere gelen birini örnek verecek olursak; arnold schwarzenegger.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unknown108 -- 23 Kasım 2017; 1:31:59 >
  • Merhaba ben org almayi istiyorumda casio ctk 3400 modelini buldum falat hic anlamiyorum orglardan? Benim sorum bu org bilgisayara bağlaniliyormu?

Birde enstruman sesleri ve ritimler yuklenebiliyor mu? Dugunlerde calinanlar gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: highflyeer

Merhaba ben org almayi istiyorumda casio ctk 3400 modelini buldum falat hic anlamiyorum orglardan? Benim sorum bu org bilgisayara bağlaniliyormu?

Birde enstruman sesleri ve ritimler yuklenebiliyor mu? Dugunlerde calinanlar gibi.

3200 bağlanıyor midi kablosuyla. özelliklerinde midi in out girişi varsa bağlanır

• Siz memnunmusunuz klavyeden onerirmisiniz ben 3400 u almak istiyorum.

• quote:

Siz memnunmusunuz klavyeden onerirmisiniz ben 3400 u almak istiyorum.

ben hiç casio kullanmadım, aslında bütçeyi biraz artırırsak size yamaha öneririm bu konuda çok daha iyi olduğunu düşünüyorum.

• Hangi modeli onerirsiniz dedigim ozellikleri karsilayan?

• Sıfır olarak casio at-3 , yamaha psr e363 arasında kaldım birde ikinci el olarak bütçe doğrultusunda yine yamaha a350 var bu 3 org arasında hem piyano hemde org olarak kullanabileceğim hangi ürünü önerirsiniz.

Çocuk için piyano derslerinde ayrıca da gitar ve bağlama ya eşlik edecek bir enstrüman olarak kullanılacak bilgi ve yorumlarınızı bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koruma37 -- 12 Ocak 2018; 21:6:22 >
  • Ben casio ctk 3400 aldim fakat calamiyorum 2 el kesinlikle beceremiyorum nasil bi calisma yapmam lazim iki el basanlar ne icin basiyolar kursa gitmeden yapilamaz mi zamanim yok evde kendi kendime ogrenmem lazim?

• quote:

Orijinalden alıntı: koruma37

Sıfır olarak casio at-3 , yamaha psr e363 arasında kaldım birde ikinci el olarak bütçe doğrultusunda yine yamaha a350 var bu 3 org arasında hem piyano hemde org olarak kullanabileceğim hangi ürünü önerirsiniz.

Çocuk için piyano derslerinde ayrıca da gitar ve bağlama ya eşlik edecek bir enstrüman olarak kullanılacak bilgi ve yorumlarınızı bekliyorum.

Hocam Merhaba;

Ben de sizin gibi araştırıyorum sürekli biraz bilgi sahibi oldum bu ürünleri inceleyin isterseniz bütçenizi fazla aşmadan çok rahatlıkla işinizi görecektir tavisye ederim bu siteden daha önce aldım şuan başka üst modellere bakıyorum yinede araştırmak da fayda var modelleri iyice

http://www.casiom.com/urun/casio-cdp-120-dijital-piyano_201.aspx?CatId=323
    http://www.casiom.com/urun/casio-ctk-5200-profesyonel-org_472.aspx
    http://www.casiom.com/urun/casio-at-5-oryantal-turk-ritimli-org_125.aspx?CatId=318

• quote:

Merhaba ben org almayi istiyorumda casio ctk 3400 modelini buldum falat hic anlamiyorum orglardan? Benim sorum bu org bilgisayara bağlaniliyormu?

Hocam öncelikle iyi forumlar,

Baktığın model de çok iyi ben şuanda 3200 modelini kullanıyoprum
    http://www.casiom.com/urun/casio-ctk-3200-org_221.aspx?CatId=315
    http://www.casiom.com/urun/casio-ctk-5200-profesyonel-org_472.aspx?CatId=337
    http://www.casiom.com/urun/casio-ctk-3400sk-standart-org_966.aspx?CatId=315

şuan kullandığım modeli bu siteden aldım güvenilir ben bir sorun yaşamadım bütçeni çok aşmıyacak ise ben 5200 modelini tavsiye sana linkelrini attım incele istersen .

• Kolay gelsin herkese. Hangi enstrümanı alsam diye uzunca düşünüp taşındıktan sonra tuşlu bi çalgı almaya karar verdim. Kendi kendime videolar ve çalışmalar yaparak yavaş yavaş öğrenebileceğimi umuyorum. Müzikal bilgim sıfır yani nota ritim va pek bilmiyorum ama hızlı öğrenirim ve en iyi başlangıcın gitar veya pianoyla olacağı söylendi.

Sizden ricam, bana beni yıllarca götürecek, kalitesiyle ve fiyatıyla(250-450 tl) da uzmeyecek bir klavye tavsiye etmeniz. Eğer kısaca da neden onun olduğunu söylerseniz şahane olur. Teşekkür ederim şimdiden.

• Uzun araştırmalar sonucu Yamaha YDP-143 model elektronik piyanoyu aldım. sorusu olan arkadaşlar pm atabilirler.
  • Arkadaşlar oğluma bir org almayı düşünüyorum. Ucuz dijital piyano da olabilir. (piyanolar pahalı elbette) Başlıkta bir çok seçenek sunuluyor. Anladığım kadarıyla fiyat burda belirleyici etken. 500-600 tl bir bütçem var. "Jwin MK-944" dijital piyano yorumları fena değil. Bütçemi aşacağım ama çek vs. ile uygun fiyata almayı düşünüyorum. (700 TL. fikirlerinizi alabilirmiyim. gerek ses kalitesi gerek diğer yönlerle bu fiyat aralığındaki orglarla bu ürünü karşılaştırıp tavsiye verirseniz sevinirim.

ayrıca başlangıç için nette "valler ra 90" modeli org buldum. teknik özellikleri iyi gözüküyor. 440 tl. Ne dersiniz

video

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efkan -- 14 Şubat 2018; 11:32:26 >

• Casio ctk 1200 aldim bakalim. Gelince yazarim

• Tekno ark 2173 yeni baslayan ve amator biri icin nasildir?

Bizim cocuk, " bazi sarkilari calarken melodikanin tuslari yetmiyor" deyince bir ışık olabilir diye org almaya karar verdim :))

Uygun fiyatli bir org lazim. Neye dikkat etmeliyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forumu -- 20 Mart 2018; 2:46:29 >
  • Casio ctk 1200 geldi. Kaliteli malzeme. Baslangic icin tavsiye edilebilir duruyor.

Egitim icin android ve ios ta simply piano uygulamasi gercekten inanilmaz basarili. Sesten tusu taniyarak ogretiyor. Piyano kursu yerine tercih edilebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: efkan

Arkadaşlar oğluma bir org almayı düşünüyorum. Ucuz dijital piyano da olabilir. (piyanolar pahalı elbette) Başlıkta bir çok seçenek sunuluyor. Anladığım kadarıyla fiyat burda belirleyici etken. 500-600 tl bir bütçem var. "Jwin MK-944" dijital piyano yorumları fena değil. Bütçemi aşacağım ama çek vs. ile uygun fiyata almayı düşünüyorum. (700 TL. fikirlerinizi alabilirmiyim. gerek ses kalitesi gerek diğer yönlerle bu fiyat aralığındaki orglarla bu ürünü karşılaştırıp tavsiye verirseniz sevinirim.

ayrıca başlangıç için nette "valler ra 90" modeli org buldum. teknik özellikleri iyi gözüküyor. 440 tl. Ne dersiniz

video

Bahsettiğiniz orgu aldınız mı? Yamaha psr e453 almayı düşünürken gördüm mesajınızı. Başlangıç ve orta seviye için iş görürse fiyatı makul görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asdeseye -- 24 Mart 2018; 11:45:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: asdeseye

quote:

Orijinalden alıntı: efkan

Arkadaşlar oğluma bir org almayı düşünüyorum. Ucuz dijital piyano da olabilir. (piyanolar pahalı elbette) Başlıkta bir çok seçenek sunuluyor. Anladığım kadarıyla fiyat burda belirleyici etken. 500-600 tl bir bütçem var. "Jwin MK-944" dijital piyano yorumları fena değil. Bütçemi aşacağım ama çek vs. ile uygun fiyata almayı düşünüyorum. (700 TL. fikirlerinizi alabilirmiyim. gerek ses kalitesi gerek diğer yönlerle bu fiyat aralığındaki orglarla bu ürünü karşılaştırıp tavsiye verirseniz sevinirim.

video

Bahsettiğiniz orgu aldınız mı? Yamaha psr e453 almayı düşünürken gördüm mesajınızı. Başlangıç ve orta seviye için iş görürse fiyatı makul görünüyor.

valler ra 90 aldık. Başlangıç için fiyatının uygun olduğunu düşünüyorum. Sonraki süreçte duruma göre bakarız artık...

• 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.