Şimdi Ara

ORG HAKKINDA BİLGİ SAHİBİ OLANLAR İÇERİ [ORG-PİANO SEVERLER GELSİN ]

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
676
Cevap
17
Favori
103.360
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • EPEYDİR BAKIYORUM DA , BİR ŞEY FARKETTİM . BU FORUMDA TUŞLU ÇALGI İLE UĞRAŞAN İLGİLENEN VEYA ANLAYAN NE YAZIK Kİ YOK.

BU KONUYU AÇMAMDA Kİ SEBEP İSE , İLGİLENME DÜŞÜNCESİNDE OLAN , YENİ BAŞLAYAN ANCAK FİKİR SAHİBİ OLMAK İSTEYENLERİ BİR ARAYA GETİRMEK.

BU KONUDA BİLGİSİ OLANLAR VEYA BİLGİ EDİNMEK İSTEYENLER BURAYA KATILIRSA ÇOK MEMNUN OLURUM

AŞAĞIDA BENİM BEĞENDİĞİM BİR MODEL OLAN KORG PA600 QT'NİN BİR GÖRÜNTÜSÜ VAR.

SİZLERDE BU TİP PAYLAŞIMLAR YAPARSANIZ MEMNUNİYETİM BİR KAT DAHA ARTAR.

TEŞEKKÜRLER.
     ORG HAKKINDA BİLGİ SAHİBİ OLANLAR İÇERİ [ORG-PİANO SEVERLER GELSİN ]

• hocam benn yeni bir org almak istiyorum. daha önce hiç tecrübem olmadı yıllarca kullanmak ve bu işin üstüne gitmek istiyorum acaba bana ne önerirsiniz 1000 tl bütcem var cevaplarınızı bekliyorum
  • Hocam bütçeyi biraz az açmışsın , uzun süre seni götürsün istiyorsan biraz kesenin ağzını açmalısın ben Pa600 qt düşünüyorum yeni alacağım. ancak sen illa ki 1000 tl civarı diyorsan Yamaha PSR-A300TR v2 bu markaya bir bak 1.200 tl civarı flndı yanlış hatırlamıyorsam. Alırsan aldığın org'u burada paylaşırsan sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpingo95

Hocam bütçeyi biraz az açmışsın , uzun süre seni götürsün istiyorsan biraz kesenin ağzını açmalısın ben Pa600 qt düşünüyorum yeni alacağım. ancak sen illa ki 1000 tl civarı diyorsan Yamaha PSR-A300TR v2 bu markaya bir bak 1.200 tl civarı flndı yanlış hatırlamıyorsam. Alırsan aldığın org'u burada paylaşırsan sevinirim

paylaşırım tabikide ilk defa denicem orgu bazıları ilk alıyosan 200 liraya birşey al felan diyolar ama dediğiniz orga bakıcam
  • Hocam o diyenleri dinlemeyin derim. 200 tl ye aldığınız org ile , oyuncak pazarından 20 tl ye aldığınız pilli org'un hiçbir farkı olmaz. Sizin bütçenizi baz alırsak en düşük fiyata o verdiğim org olur. Ancak 2. el daha düzgün bişeyler de olur. 2. el düşünürüm derseniz yine yardımcı olurum
  • alpingo95 kullanıcısına yanıt
    kart girişi olsun istiyorum ikinci el temiz bir cihazda olabilir. turk müziklerini çalmak istiyorum pop sanat halk felan hepsini
  • Anladım hocam o halde sizin için 2. el bir cihaz düşünelim..

Ben şöyle bir göz gezdirdim size göre bir kaç org buldum

sizde araştırıp bütçenize en iyi uyanı seçip alabilirsiniz.

1-) KORG PA500 TR (Bu org aslında tam size göre , sıfırı 2000 tl civarı , 2 . eli tahmini 1.500 tl fln olur. ancak aradaki bu fark sizin için sorun olmazsa sıfır alın derim. kart girişi mevcut ve org Türk ritimlerine uygun yapılmıştır.)
    2-) KORG PA60TR (2.EL FİYATI TAHMİNİM 1.300-1.400 TL TÜRK RİTİMLİ )
    3-) KORG PA600 QT (TÜRKİYE İÇİN TASARLANMIŞTIR. 2. EL UYGUN FİYATA BULABİLİRSİNİZ BEN ŞİDDETLE BU ORG'U TAVSİYE EDERİM)
    4-) YAMAHA A300TR BU ORG'U DAHA ÖNCEDE SÖYLEDİM SANIRIM , SIFIRI 1000 TL CİVARINDA 2. ELİ İSE 500-600 TL CİVARI

BU ORGLAR SİZE TAVSİYEMDİR BİR ARAŞTIRIN ŞİMDİLİK BU KADAR ÖNERİ VEREBİLDİM. BUNLARIN İÇİNDEN KAFANIZA YATAN OLURSA FİKRİNİZİ BENİMLE PAYLAŞIN O SEÇTİĞİNİZ ORG ÜZERİNE KONUŞALIM. EĞER İÇLERİNDE KAFANIZA YATAN YOK İSE İLERLEYEN GÜNLERDE SİZE DAHA BAŞKA TAVSİYELERDE BULUNABİLİRM.

ANCAK BU ORGLARDAN 2. HARİÇ DİĞERLERİNDEN HANGİSİNİ ALIRSANIZ ALIN PİŞMAN OLMAZSINIZ. ELİNİZDEN GELDİĞİNCE SIFIR YADA SIFIRA YAKIN Bİ 2. EL ALMAYA ÇALIŞIN. KART GİRİŞ'İ KONUSUNA ÇOK DİKKAT ETMEDİM. KİMİSİNDE OLMAYABİLİR. BU DA SİZİN BÜTÇENİZDEKİ KISITLILIKTAN KAYNAKLANIYOR. GENELDE O TİP ORGLARIN FİYATI AZICIK FAZLA. BÜTÇENİZİ GENİŞLETEBİLİRSENİZ ŞAYET. SİZE GERÇEKTEN MUAZZAM DENİLEBİLECEK ÖNERİLERDE BULUNABİLİRM.

NOT: 1 VE 4 . SEÇENEKLERDE AĞIRLIKLI DÜŞÜNMENİZİ TAVSİYE EDERİM. HİÇBİRİ KAFANIZA YATMAZSA YENİ ÖNERİLERDE VEREBİLİRM.

• YAMAHA A300TR kafama yattı ama kart girişi hakkında biraz bilgi verirmisiniz midi girişi ile kart girişi arasında fark ne kart girişi olmayan bi org la olan org çok fark edermi?

ne tür parcalar calabilirim. yeni ritimler fonlar nasıl yükleniyo? sahnede kullanılablir mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaptantulun -- 16 Eylül 2013; 19:48:45 >
  • Hocam bu orglar biraz eski modele kaçıyor , kart girişinin olup olmadığı konusunda tam bir bilgim yok bu konuda konuşursam yalan olur , ama şundan eminim usb-midi kablo girişi var bununla ritim vb eklentiler yapmanız mümkün. Bilgisayara bağlayarak vb işlemler uygulayarak bu işlemi çok rahat gerçekleştirebiliyorsunuz. Bu konuda size gerekli ve detaylı bilgilendirmeyi aldığınız yer mutlaka yapacaktır. Çünkü orglar da temel unsur ritm yüklemesidir.
    Zaten içinde bir sürü Türk ritimleri ile birlikte geliyor. İsminden de anlaşıldığı gibi (a300tr) Türk müziğine uygun tasarlanmıştır. Ancak yine de ritim yükleme konusunda aldığınız yere tam olarak danışın.. Ve tavsiyem internetten sipariş vermeyin. Elden alın.

Diğer sorulara gelecek olursak. Hocam her orgla sahneye çıkılır. Ancak bu orgla eğer 10 parmak çalma kabiliyetiniz yok ise profesyonel olarak ticari bir düşünce içine girmeyin derim. Ancak ufak tefek sahneler için ideal org'tur.

Türk müziği vb her müziği rahatlıkla çalabilirsiniz.

Alırsanız , aldığınız cihazın fotosunu bekliyorum.

çok teşekkür ederim hocam karar verdim a 300 alıyorum size güvenerek aldığımda koyarım fotoyu hocam
  • Tamam hocam aldığında daha çok yardımcı olurum org'un fotosunu koyunca , ne zaman alrısın ?
  • haftasonuna kadar alırım hocam son bısey daha soracam hocam casıo at-3 nasıl bir alet yamaha a3000tr ile karsılastırırmıısın
  • Hocam hemen hemen aynı sayılır. Ancak at 3 , biraz daha özelliklidir , kart girişi mevcut ve tuş donanımı olarak diğerinden üstün , aslında benim gözümden bu kaçtı denilebilir ama casio org'larda pek tercih edilen bir marka değildir. Ancak bu da sizin işinizi görür diye düşünüyorum. Hangisi kafanıza yatarsa alabilirsiniz.

Ritim konusundan bi çok ayrıcalıkları var.

Buradaki yorumlara ve özelliklere de bakabilirsiniz :http://www.hepsiburada.com/liste/casio-at-3-turk-ritimli-org-kilif-ve-adaptor-hediyeli/productDetails.aspx?productId=musiccasio013&categoryId=19018195#Gorseller

Bu org'ta iyiymiş alabilirsiniz .

• aslında gitar çalıyorum ama dinlediğim progresif grupların şarkılarını çalmak için klavye de şart oluyor o yüzden ev arkadaşımı klavyeye başlatmak istiyorum sadece ona denetme amaçlı en fazla 100 tl ye 2. el bi klavye arıyorum var mı önereceğiniz bi şey? synthli olursa daha iyi oluyormus galiba pek anlamıyorum ama
  • Peter Hammill kullanıcısına yanıt
    100 tl ye alcağınız orgla gitar uyumu çok zor 100 tllik bir org oyuncak orglardan çok farkı yok ayrıca doğu müzikleri çalmanız çok zor ben size 400-500 civarı 2.el program sisitemli yani ritimli klavye almanızı öneririm hocam
    gitarla uyum içinde ancak bu kalitede bir org almanız gerekir hocam
  • anladım hocam 2.el yamaha var 600 tl sıfır casıo at-3 1000 tl sizce hangisi daha mantıklı hocam haftasonu alacağım bu ikisinden biri olabilir hocam sürekli bu iki alet kafamı karıştırıyor karar veremiyorum şimdiden teşekkür ederim görüşleriniz için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaptantulun -- 17 Eylül 2013; 7:48:46 >
  • Kaptan hocam benim kafam casio ya yatti biraz inceldim ozellikleri iyi gibi. Sifir alacaksan casio al

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Peter hocam, 100tllik org dusunecegine 5-10tllik oyuncak org dusun derim :) o fiyata alacagin org sana gitmez. Kesenin agzini biraz acarim dersen ; 500-600 tl ye sifir yada sifira yakin 2. El bi cihaz arastirip sana yardimci olurum , istedigin gibi

yamaha 1 sene kullanılmış garantisi yok 550 tl casıo at-3 sıfır 1100tl fark böyle yamaha sıfır fiyatı 1200 tl civarı güvenemiyorum 2 .ele hocam 1 sene kullanılp garantisinin olmaması çok ilginç geldi birde bir sene kullanılan bir cihaz yarı yarıya değer kaybetmez.sıfır almayı düşünmeye başladım taksitle almayı düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaptantulun -- 17 Eylül 2013; 14:08:05 >
  • Bencede hocam zatn teknolojik urunlerde her zaman sifir almak gereklidir. Sifir al başın agrimasin. İki org arasindan hangisini almaya karar verdin ?

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.