Şimdi Ara

optik çıkışı 3.5 mm'e çevirecek ses kablosu arıyorum (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
2
Favori
38.068
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kablo geldi bir ucunu elimdeki harici ses kartı (Creative X-FI Surround Pro 5.1)nın OPTICAL OUT girişine bağladım, diğer ucunu ise ses sistemiSony DAV-DZ840K 5.1 Ev Sinema Sistemimin OPTICAL IN (TV) girişine taktım ses sistemini TV moduna alıp biglisayardan gerekli ayarlamaları yaptım ben iyi bir elektronik müzik dinleyicisiyim size şunu söyleyebilirim aldığım ses kalitesi performans mükemmel ötesi.... buna değdi. herşey için çok teşekkürler. ses sistemine 700 lira ses kartına 200 lira kabloya ise 20 lira saydım buna kuruşu kuruşuna değdi inanın bana. ihtiyacı olan herkes bu harici ses kartını düşünsün süper...

• quote:

Orijinalden alıntı: kadir.uluag

Kablo geldi bir ucunu elimdeki harici ses kartı (Creative X-FI Surround Pro 5.1)nın OPTICAL OUT girişine bağladım, diğer ucunu ise ses sistemiSony DAV-DZ840K 5.1 Ev Sinema Sistemimin OPTICAL IN (TV) girişine taktım ses sistemini TV moduna alıp biglisayardan gerekli ayarlamaları yaptım ben iyi bir elektronik müzik dinleyicisiyim size şunu söyleyebilirim aldığım ses kalitesi performans mükemmel ötesi.... buna değdi. herşey için çok teşekkürler. ses sistemine 700 lira ses kartına 200 lira kabloya ise 20 lira saydım buna kuruşu kuruşuna değdi inanın bana. ihtiyacı olan herkes bu harici ses kartını düşünsün süper...

merhabalar ben konuyu biraz hortlaşmış gibi olucam ama benimde aklıma takıldı. evde xbox,apple tv,ve masa üstü pcnin optik ses çıkışı var. bilgisayarımın ses düzeneği isehttp://www.logitech.com/tr-tr/product/speaker-system-z323?crid=47 linteki gibi logitech Z323. bu kablo ile bilgisayarımın optik ses çıkışına optik kablonun bir ucunu, kablonun diğer ucuna paketten çıkan 3,5mm adaptör ile hoparlörün sağ tarafındaki 3,5 mm lik ses girişine bağladığım zaman sonuç alırmıyım? optik ses çıkışından aldığım ses kalitesi, 3,5mm çıkış ile aldığım ses arasında çok farklılık olur mu? 2+1 ses sistemi için kablo işe yarıyormu? optik ses çıkışının 3,5mm çıkışla arasındaki farkı fark edermiyim ses sistemimle.

• barmanbek kullanıcısına yanıt
    Bir fikrim yok gerçekten ama size şunu söyleyebilirim optik denilen kablo fiber kablo olduğu için yalıtıma önem veriyorlar ve bu da seste veri kayıplarını 3.5 mm jacklara oranla neredeyse sıfıra indiriyo denemekten fayda var. Kendi görüşlerimi söyleyecek olursam (siz de olur mu bilmiyorum bunun garantisini veremem deneyip görmekte fayda olduğunu yineliyorum çünkü benim kullandığım ses kartı gerçekten iyi bir ses kartı) kabloyu takmadan önce bass performansı iyiydi hani normal onboardda dinlediğim müziklere oranla daha iyi bir bass kalitesi vardı kabloyu taktım gardrobun camları zangır zungur titremeye başladı en baba slow şarkılarda bile sağlam ve zerre boğuk olmayan bass sesi alıyordum işte bu benim istediğim ses kalitesi tam olarak bu dedim kullandığınız ses kartı da alacağınız performansla birebir doğru orantılı tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadir.uluag -- 22 Mayıs 2014; 23:11:54 >
  • Bende bilgisayarimdan ses sistemime müzik aktarmak istiyorum. Nasıl bir alet işimi görür
     optik çıkışı 3.5 mm'e çevirecek ses kablosu arıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ppp_bbb_aaa_ccc P kullanıcısına yanıt
    Eğer bilgisayarınızda optik ses çıkışı varsa 20tl'lik optik ses kablosu ile pc'yi bağlayabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: turuncu55

Eğer bilgisayarınızda optik ses çıkışı varsa 20tl'lik optik ses kablosu ile pc'yi bağlayabilirsiniz.

3.5mm kulaklık girişi var

bağlayamazsınız benim kablonun 3.5 mm aparatı vardı denedim olmadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadir.uluag -- 27 Mayıs 2014; 18:24:06 >
  • quote:

bağlayamazsınız benim kablonun 3.5 mm aparatı vardı denedim olmadı

dac mı almak icabeder ?
    sanırım, bilmiyorum dac nasıl birşeydir kullanmadım benim bilgisayarımda da optik ses çıkışı yok harici bir ses kartı aldım onun aracılığıyla bağladım inanılmaz güzel bir ses veriyor sen de böyle olacak diye birşey yok çünkü ses kartın neyi destekliyorsa onu alırsın yani ses kartın iyi değilse dac kursan bile daha iyi bir ses alamayabilirsin bendeki kartın sbx ses çözücüsü var iyice bir araştır eğer sistemine güveniyorsan ortalama 1000 watt civarı iyi bir sistemin var ise benim kullandığım ses kartından al çıkacak sese inanamazsın gerçekten iyi çok iyi.
    Dac denilen aygıtlar da birer ses kartıdır. Bilgisayar ortamında dijital olarak bulunan ses dosyalarını işleyip analog olarak çıkış almanızı sağlar. Dac = digital to analog converter = dijitalden analoga dönüştürücü demektir.

Bu sebeple optik çıkışından 5.1 ses verebilen bir ses kartı işinizi görecektir.

Dac olarak satılan ürünler genelde stereo hifi olayına yöneliktir. Bu sebeple ses sistemini kullanma amacınız film seyretmek ve oyun oynamak ise çevresel (surround) ses almak için optik çıkışı olan bir ses kartı almanızı tavsiye ederim.

• turuncu55 kullanıcısına yanıt
    Doğru söylüyor net, kaliteli ve 5.1 surround ses alabilmek için harici bir ses kartı şart! Bu da iyi bir cihaz için ortalama 200 liraya tekabül ediyor. Eğer 5.1 bir ses sistemin var ise yapman gereken bu ses kartını almak (Creative X-FI Surround Pro 5.1 USB Ses Kartı)bunu alınca hem sesi işleyen ve kaliteli hale getiren encoder çözücüsüne sahip bir cihaza sahip olacaksın hem de bigisayarına optik çıkış sağlamış olacaksın sonra yapman gereken kaliteli bir optik kablo (PHILIPS SWA4302S Fiber Optik Kablo / 1,5m) alıp cihaz ile ses sisteminin optik çıkışları arasında bağlantı kurmak ve gereken ufak ayarları yaparak optik çıkışı çalışır duruma getirmek çıkacak olan sese inanamazsın. Bu arada kabloyu 19 liraya hepsiburada.com'dan aldım linki verdim kargosu falanı filanı 230 liraya ses sistemine aşık olabilirsin.

• quote:

Doğru söylüyor net, kaliteli ve 5.1 surround ses alabilmek için harici bir ses kartı şart! Bu da iyi bir cihaz için ortalama 200 liraya tekabül ediyor. Eğer 5.1 bir ses sistemin var ise yapman gereken bu ses kartını almak (Creative X-FI Surround Pro 5.1 USB Ses Kartı)bunu alınca hem sesi işleyen ve kaliteli hale getiren encoder çözücüsüne sahip bir cihaza sahip olacaksın hem de bigisayarına optik çıkış sağlamış olacaksın sonra yapman gereken kaliteli bir optik kablo (PHILIPS SWA4302S Fiber Optik Kablo / 1,5m) alıp cihaz ile ses sisteminin optik çıkışları arasında bağlantı kurmak ve gereken ufak ayarları yaparak optik çıkışı çalışır duruma getirmek çıkacak olan sese inanamazsın. Bu arada kabloyu 19 liraya hepsiburada.com'dan aldım linki verdim kargosu falanı filanı 230 liraya ses sistemine aşık olabilirsin.

makine sağlam 800 watt civariydi yanlis hatirlamiyorsam ama 230 lira kadar bütçem yok malesef başka ucuz yollu çozum varmi max 60 lira

arkadaşların söylediği cihazı al dene istersen ama şu kesin ki asla harici bir ses kartının verdiği kalitede ses alamazsın.
  • quote:

arkadaşların söylediği cihazı al dene istersen ama şu kesin ki asla harici bir ses kartının verdiği kalitede ses alamazsın.

İşin Ses kalitesinde degilim internrtteki muzikleri çalsin yeter istiyorum. Universite kantininde kullanacagim evde değil

• Logitech hoparlörü ps4 e bağlamak istiyorum. Hoparlörün 3.5mm jack'i var bunu nasıl ps4e göre (sanırım optik) nasıl çeviririm ?
  • Winter Is Coming kullanıcısına yanıt
    Sizin aradığınız cihaz playvision hda 51 dekoder. Ps'den dijital olarak çıkan sesi analoğa çevirip hoparlörlerinizi bağlamanıza olanak sağlar. En ucuz ereyon'da satılıyor.
    http://www.ereyon.com.tr/urun/playvision-hda-51a-digital-sound-decoder.aspx
    http://www.playvision.com.tr/playvision-hda-51a-decoder.php

Yada aynı cihaz ebay'da 100tl civarına satılmakta. Oradan da alabilirsiniz. Orada HD Rush hour dijital to analog converter olarak geçiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: turuncu55

Sizin aradığınız cihaz playvision hda 51 dekoder. Ps'den dijital olarak çıkan sesi analoğa çevirip hoparlörlerinizi bağlamanıza olanak sağlar. En ucuz ereyon'da satılıyor.
    http://www.ereyon.com.tr/urun/playvision-hda-51a-digital-sound-decoder.aspx
    http://www.playvision.com.tr/playvision-hda-51a-decoder.php

Yada aynı cihaz ebay'da 100tl civarına satılmakta. Oradan da alabilirsiniz. Orada HD Rush hour dijital to analog converter olarak geçiyor.

Buna bu kadar para vermeye gerek yok bence bunun yerine üzerine biraz daha koyarak 5+1 alınır. Benim aradığım daha doğrusu söyle birşeydi ;

optik çıkışı 3.5 mm'e çevirecek ses kablosu arıyorum

3.5mm female to toslink male (dişi 3.5mmliği erkek optiğe cevirici) bunla kolayca hallolur gibime geliyor fakat Türkiyede satılmıyor herhalde. Bu gidişle ya logitech s150 yada creative sbs a50 alacağım. Çoğu yerde ps4le usbli logitech s150nin çalıştıgını yazmışlar. neyse teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Winter Is Coming -- 11 Temmuz 2015; 2:00:40 >

• Winter Is Coming kullanıcısına yanıt
    Ben ses sisteminizin 5.1 olduğunu varsayarak bunu önermiştim. Adam akıllı 5.1 ses almak için bu dekoderi almak zorundasınız.

yok ama ben sadece 2.1 hoparlörümü bağlamak istiyorum derseniz alttaki cihazı alabilirsiniz. Aynı cihaz Türkiye'de 70 TL civarına satılıyor.
    http://www.ebay.com/itm/Digital-Optical-Coaxial-Toslink-Signal-to-Analog-Audio-Converter-Adapter-RCA-F5-/291352632922?pt=LH_DefaultDomain_2&hash=item43d5f85e5a

• gümbür bümbür gelip konuyu hortlatmak istedim acil bilgi ihtiyacından :)

z5500 aldım ve bunu laptopa bağlamak istiyorum haliyle. 3.5mm jack'ı optik kabloya doğrudan çevirme işi hiç içime sinmediği (pek mümküün görünmemesi de cabası) için araya bir dac koymak istedim. şu cihaz işimi görür mü bilgisi olan bir arkadaş yardımcı olursa sevinirim

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bilgisayar-masaustu-creative-usb-sound-blaster-ses-karti-268196684/detay

olmaz diyorsanız şunu alacağım başka çare yok

http://forum.bolumsonucanavari.com/m_99329802/tm.htm

bu arada laptopta SPDIF çıkışı var sanırım oraya daptörlü bir kablo ile bağlantı yapabiliyormuşum koaksiyel ile. bilen bir arkadaş yardımcı olabilir mi acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi illededhyinededh -- 8 Şubat 2016; 23:08:06 >

• Merhaba Arkadaşlar,
    Evimde LG marka 37LH4000 model LCD televizyon var ve yakın zamanda Philips marka SHP2500 model HI-FI TV kulaklığı aldım ancak televizyonun kulaklık çıkışından kulaklığa gelen ses yok denecek kadar az! Uyumsuzluk olmasın diye özellikle TV kulaklığı tercih etmeme rağmen hiç ses alamıyorum. Bu kulaklık PC'de ve MP3 playerda yüksek sesli olmasa da çalışıyor, ancak TV kulaklığı olduğu halde TV'de çalışmıyor! Bu arada TV ses çıkışına MP3 kulaklığım olan Philips DJ HeadBand Kulaklık taktığımda çalışıyor, ses çıkışında bir arıza yok yani. TV kulaklığının TV'den anlaşılamayacak kadar az ses almasının sebebi ne olabilir? Optik dijital ses çıkışından sesi 3,5mm jaklı kulaklığa iletmenin bir yolu var mı? Bu yöntem işe yarar mı? Alternatif yöntemler bilyorsanız da tavsiyelere açığım. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.