Şimdi Ara

optik çıkışı 3.5 mm'e çevirecek ses kablosu arıyorum (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
2
Favori
38.094
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Sony dav dz 840 k ev sinema sistemimle optik giris sagalayarak yillarca kullandim size sunu soyleyebilirim mukemmel kalitede ses almak istiyorsaniz iyi bir ses kartina sahip olmalisiniz ve ses kartiniz ve hoparlor sisteminiz arasindaki baglantiyi kesinlikle iyi bir optik kablo (yani kayipsiz ses sunan bir kablo) ile baglanti saglamalisiniz.

Kullanidigim ses karti: creative sound blaster sbx pro 5.1 usb ses karti tek kelimeyle mukemmel bir ses karti muzigi en ince ayrintisina kadar duyabiliyorsunuz

Yillar sonra ses sistemimi degistirdim.

Su an kullandigim sistem LG CM8350 2000 watt rms mini hifi ses sistemi

Bass kalitesi ve seviyesi inanilmaz iyi bir cihaz, fakat ses kalitesini hic begenmedim benim aradigim ses kalitesi bu degil lgye yapamiyor galiba ya da aldigim sistemden stereo cikis ile yeterli verim alamiyorum ben diyerekten yukaridaki arkadaslarin bana onerdigi play vision isimli DAC donusturucuyu aldim su an siparis asamasinda gelince kullanip yorumumu yazacagim, amacim elimdeki optik cikisi olmayan ses ses sistemimle DAC Donusturucu arasinda stereo baglanti kurmak ve DACin optik cikisindan optik kablo ile ses kartim arasinda ikinci bi baglanti kurmak ve ses kartimi usb ile pcye baglayip optik kayipsiz ses almak, umarim ise yarar.

Yorumlarinizi bekliyorum, iyi forumlar.

• Konuyu hortlatacagim ama bende Philips LED tv var ve bu tvye 2+1 ses sistemi takmak istiyorum Logitech marka bir ses sistemi PC de kullanılmak için olanlardan tek bir kablo 3.5 mm jack var. Tv'de kulaklik girişi olmadigi için takamadim. Tv'de sadece optik kablo çıkışı var sizce bir sekilde tv ye bağlama şansım var mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Khal Drogo_

Konuyu hortlatacagim ama bende Philips LED tv var ve bu tvye 2+1 ses sistemi takmak istiyorum Logitech marka bir ses sistemi PC de kullanılmak için olanlardan tek bir kablo 3.5 mm jack var. Tv'de kulaklik girişi olmadigi için takamadim. Tv'de sadece optik kablo çıkışı var sizce bir sekilde tv ye bağlama şansım var mı

BESIUNI Dijital Analog Audio Converter Dijital Optik Koaksiyel RCA Toslink Sinyal Analog Ses Adaptador Converter RCA

http://s.aliexpress.com/auAN3aQv?fromSns=Copy to Clipboard

(from AliExpress Android)

Arkadaşlar buradaki ürünü alıp TV optik kablo çıkışından bu cihaza baglayip sonra cihaz üzerindeki aux yerine ses sistemini baglarsam olur mu

• quote:

quote:

Konuyu hortlatacagim ama bende Philips LED tv var ve bu tvye 2+1 ses sistemi takmak istiyorum Logitech marka bir ses sistemi PC de kullanılmak için olanlardan tek bir kablo 3.5 mm jack var. Tv'de kulaklik girişi olmadigi için takamadim. Tv'de sadece optik kablo çıkışı var sizce bir sekilde tv ye bağlama şansım var mı

BESIUNI Dijital Analog Audio Converter Dijital Optik Koaksiyel RCA Toslink Sinyal Analog Ses Adaptador Converter RCA

Arkadaşlar buradaki ürünü alıp TV optik kablo çıkışından bu cihaza baglayip sonra cihaz üzerindeki aux yerine ses sistemini baglarsam olur mu

Alıntıları Göster
    hocam mrhaba aldınız mı linkteki ürünü. ben de sizin mantığınızda düşünüyorum. aux kısmı bizim 3.5 mm uygun görünüyor. R/L kısımları bizi ilgilendirmiyo. bize audio çıkışı lazım. 3.5 mm olan. burdaki üründe aux kısmı işimize yarayacak giriş. son durum nedir hocam aldınız mı.

• quote:

quote:

Alıntıları Göster
     optik çıkışı 3.5 mm'e çevirecek ses kablosu arıyorum

aux kısmı 3.5 mm jack için yükske ihtimal.

• quote:

Orijinalden alıntı: ByBaterist

hocam mrhaba aldınız mı linkteki ürünü. ben de sizin mantığınızda düşünüyorum. aux kısmı bizim 3.5 mm uygun görünüyor. R/L kısımları bizi ilgilendirmiyo. bize audio çıkışı lazım. 3.5 mm olan. burdaki üründe aux kısmı işimize yarayacak giriş. son durum nedir hocam aldınız mı.

Alıntıları Göster
    Aynen hocam aldım ürünü işe yaradı gayette güzel oldu
  • Hortlatmak gibi olacak ama sorum var. Bende tv+ var ve bunu monitörde kullanmak istiyorum. Ancak decoderde 3.5 mm çıkış yok optik çıkış var ve monitörde hoparlör yok. Ben decoderden optik kablo ile ses çıkışı alıp sesi 3.5 mm jaka sahip bir hoparlöre nasıl aktarırım. Üstte linki verilen cihazlar işe yarar mı

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.