Şimdi Ara

Opet çalışanının muşta ve çakıyla karşılaması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.218
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    öncelikle belirteyim senelerdir donanım haber mesajlarını takip ediyorum benzin ve araçlar hakkında bir çok konuyu okudum.ve genelllikle motoru büyük -küçük fark etmiyor uzun yolda 5 -6 litre yaktıklarını biliyorum.benim araç ortalaması 6.7 gösterdiği halde 100 tl yani 14,4 litre benzinle henüz 110 km gitti ve 60 km kaldığı için kullanamıyorum.bir çubuk benzin varken fotoğrafını çekmiştim 40 km ortalama ile gidiyorum.
    geçen mart-nisan aylarında bir opet bayisinden alışveriş yapıyordum.plakayı en son girip,fiş çıkmadı diye bahane buluyorlardı.şehir dışındaydı ama zaten şehir merkezindeki opet çalışanı da fiş vermediği için oraya gitmiyordum.fiş verirken plakayı geç giren opet çalişanı da bir gün muşta ile karşılayıp,benzini tam koymadıklarına dair bir şeyler söylüyordu ama ben o an fotoğraflayamadım.ben yine de pozitif düşünmeye çalişip tekrar gittim bir elinde çaki ile benzin koyuyor sözde iki haftada bir 100 tlye benzin aliyordum iki haftada bir gidiyorum zaten günde 40 km kullanıyordum.bir gün yine gittiğimde bu sefer de gözlerinden yaşlar süzülüyordu.günlerce dua ettim o şehirden kurtuldum.
    bu sefer de taşındığım şehirde tekrar po/tco tam hatirlamiyorum pompacı problemi meydana çıktı.çocuktan bir miktar benzin aldik yola çıktık daha henüz 2.dakikada benzin çubuğu düştü.benzin göstergesindeki çubuklar bir artip bir eksilmeye başladı.polisi aradım yardım etmeyeceklerini söyledi.tekrar gittim benzinciye varir varmaz 6 kişi birden üstüme yürüdü.sarışın bir dövmeli genç bana yumruk kaldırdı.sarı tshirt giymiş esmer iri yarı bir adam beni arkaya gidelim diye tehdit etti ki bu daha önce opette başıma gelmişti.bir şekilde korkutmaya çalişmalarına zaten alışkınım.o sırada bir şok geçirdim ve bir şey hatirlamiyorum.kendi hakkımızı savunalım derken saldırıya uğrasak, kimse polis dahil karışmadı o durumda eksik benzinle göç ettik.
    sonraki benzincilerde mesela shellden aldiğim benzinle hiç basmadığım halde ve uzun yolda gitmeme rağmen 100 tl benzinle önceden de depoda benzin mevcutken aldiğim halde yine en fazla 170 km göstergede .ya
    100 tl benzin aldıktan sonra 110 km gittim 64 km kaldı ama önceden de bir çubuk vardı.bir çubuk 100 km civarı gidiyor.gösterge doğru mesela ortalaması gösteriyor filan.ama pompacılar pompanın yarısını dışarıda bırakıyor,hava bastıkları için itiraz ettiğimizde,ya da plakayı geç girdiklerinde ya da ekrana müdahele ettiklerinde itiraz etmemizi kaale almadan hiçbirinin önemi yok diye makine doğru gösterdiği için itiraz edip.senelik kazanacaklarından habersiz bizi yarı yolda bıraktılar.bu durumda ben kendim saldırıya uğradiğim için ve beni korkutmaya çalişip,tehdit ettiklerinden benzinciye gitmek istemiyorum.100 tlye sadece 100 km gittiğimde ki aracın 100 kmde ortalaması 5 lt iken enayi gibi tekrar kazık yememek için dolmuşa binmeye başladım.ama şehirlerarası da gidecekken hatta gezdiğim yerlere de kazandıracağıma evde oturup,günde 1 saat yürüyorum.ama ben hakkımı savunurken halkımız beni fotoğraf ve video çektiğim halde arabanın da motoru küçük,uzun yolda ,göstergesi doğru fakat beni rezil etmekte yariştilar.bu alışveriş olayı zincirleme bir olay kelebek etkisi gibi bir şey.ben yeni taşındığım için çok ihtiyacım çıktı,avmye gidip alışveriş yapacaktım.diğer alışverişlerimden de benzin eksikliğinden dolayı vazgeçtim.insanlar bu konuda neden duyarlı değil.ben artık hayal kırıklığına uğramaktan bıktım.yani herşeyden vazgeçtim gezmekten de,alışverişten de sürekli aynı kıyafetleri giyip,dağın başında yaşamayı yiyeceğimi kendim yetiştirmeyi düşünüyorum.insanları bu kadar hayattan soğutmasalardı en azından ulaşım hakkımızı güvenli şekilde sağlayabilseydik iyiydi.

• Okuduğumu anlamadım. Sorun bende mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sonuçta 14 litreye 160 km göstermesi bir çubukta depoda önceden varken bana abes geldi.hatta bunun tekrarlamasını istemediğimden bir aydır günde bir saat yürüdüm.peki ben hava 40 dereceyken ne yapacağim,epdkya kaç kez yazdım.salak yerine konmaktan,beni suçlu duruma düşürmelerinden,kabadayılık taslamalarından bıktım.mahkemeye verin dediler ama benim hava şartlarında benzin almam gerekirken neden herkes araçla 125 bile basabiliyorken ben para ödediğim halde 40 km hızda bile benzin dayanmıyor.motor 1.33 ortalaması 5-6 litre.ben niye normal insan gibi yolculuk yapamiyorum bir kişi açıklasın.insanlığınız,erkekliğiniz ancak bu kadar mı.
  • Temel sorun ne ben onu anlayamadım.Ortada bir darp var sanırım ama niye var hiç anlamadım,biraz daha arındırılmış ve dikkatli şekilde yazar mısınız ?

• ben sizlerden çok bıtkım yani bu dünyaya ne bok yemeye geldim bilmem.
    işte aldiğim benzin eksik geldiği gibi insanlık da göremedim.orta 1den beri otobüslerde gidiyordum.20 seneye yakın yolda gittim.vallahi bıktım usandım.şimdi hakkımla şahsi arabamı kullanamaz mıyım.neden müsaade edilmedi.
  • ben 20 seneye yakın hergün gidiş geliş bir saat yolculuk yaptim.ama kendi şahsi arabamı yakınlarda aldım mesela gazlı kullanıyordum o zaman da gaz ucuz deniyordu fakat pompacılar gazda bile depo dolduğu halde şamandırayı bağırtarak üstüne gaz doldurduruyor gibi yapip,dolu depodan şamandıradan bile traktör sesine para kesiyordu.ya işte ne biçim insanlarsınız.tü kaka.lütfen artık bıktım ben.uçakk bileti 100 tl ben neden 100 tlye sadece 100 km gittim ?
  • mümkün mertebe karşılaşmasak lütfen bıktım ya neden mecburuz ya ortaokuldan beri yoldayım zaten.şimdi benzinde kazık üstüne kazık üstüne beni suçlamalarını yakıştıramadım.millet 1.6 motorlu aracıyla bana hava atiyor ben 1.33 le uzun yolda 100 tl benzinle sadece 100 km gitti. 60 km kaldı.önceden bir çubuk varken doldurtmuştum.bir çubuk zaten 100 km gidiyor.self servis olsun pompacılar aramız bozulmasın ya da beni çalişmak zorunda bırakmayın.ne biçim insanlarsınız.herkes yol gidiyor ben eksik benzinle üstüne bir de evde oturduğum halde suçlandım.
  • var böyle dönemler ve hiçbir şey inşaat ama hızlı bir şekilde çok ANKET baş bilmeniz gerekir barcelona futbol kalitesinde bir modeldir

• 1.6 araçlarıyla 100 kmde 5-6 litre yakıyorlarmış forumda heryerde yazıyor.peki ben 14 litre aldım neden sadece 100 km gittim geriye kalan 60 km görünüyor göstergede.onu soruyorum.

• ben internette konu açtiğimda mesela shell,opet firmalarından aldığım benzin kmyi karşilamadı diye normalden fazla ödediğimi söyledim .bana ben anlamadım,salağa yattım dediler artı ''onlar böyük şirket,heö öyle şey olar mı?dediler.inşallah dağ başına yerleşir ölene dek yaşarım.ya ne diyeyim çok rezil tiplersiniz.ıykk!
  • İlk olarak geçmiş olsun düştüğünüz durum cidden üzücü.Benimde başıma benzer bir olay geldi.Arabama genellikle 100 tl lik benzin alıyorum ve benzin zamlarının olmadığı sabit bir zamanda arabamın ne kadar gidip gitmeyeceğini biliyorum.Bir gün bpden 100 liralık benzin alıp yola cıktım fakat normale oranla çok daha az yol gidebildim.Kesinlikle benzin aldığım yerle muhattap olmadan direk bp merkezini aradım beni ilgili kişiye yönlendirdiler ve ardından geri döneceklerini söylediler.Çok geçmeden beni benzin aldığım yerdeki yetkili arıyıp kamera kayıtlarından 100 tl lik benzini 2 farklı pompadan doldurduklarını ve 2. pompanın farklı araca aktarıldığını ve 30 liralık benzinin eksik koyulduğunu söyleyip beni geri çağırdılar.Söylemek istediğim direk opet yetkililerini arıyıp durumu acıklayın mutlaka sonuç alırsınız.
  • dağ başına yerleşeyim kurtulayım ama iklimi uygun dağ başı daha bulamadım.dünyaya inşallah daha gelmem çok fena utandım sizlerden.

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tamam ben de aradım opeti kaç kez ,epdkya mailler attım,shelli aradım.epdkya tekrar mesaj attım.geçen 200 tl opete harcadım 300 km bile yetmedi.ya bu rutine bindirdiklerinden bana opeti defalarca aradığım halde dönmediler.paramı geri verseler de almam daha da gitmem.aracı satacağım herhalde.benzinciye bayılacağim parayla erken emeklilik isterim.kendim yetiştiririm yiyeceklerimi.hippie tarzı yaşarım ne diyeyim.senin 30 tl varmış benim çok birikti geçenlerde 150-200 tlyi geçer o borcları son iki-üç ayda hesapladiğima göre.
  • ben en iyisi dağda yaşayan mimalist bir hippie tarzı benimseyim.çok gezesim gelirse yurtdışına çıkayım.benzincilerle ilişiğimi keseyim diyorum ama çalişmak zorundayım artı iklim şartları hem çalişip hem işe yürüyüşe gitmeye de uygun değil.bu kadar mağdur etmek zorundalar mi açgözlülüğün daniskası o.
  • Nicke bakmadım olurken turbolinea dır kesin dedim ama değilmiş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne karisik ve flu bir anlatim.

Biraz okumak istedim ama karmasikligi ve saatten dolayi kafa yormadim.Bir saldiri var herhalde.

• Kusura Bakma ama konuyu iki defa okudum, anladığım şundan ibaret:

"Sen 3milyar750milyor, sen milyar, sen milyor sen bu parayi ne yaptin?"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NextMove -- 2 Kasım 2018; 0:33:58 >
  • boşluğa düştüm

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.