Şimdi Ara

< OPERA TARAYICI > Opera 18 & Opera 19 (225. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.572
Cevap
10
Favori
201.722
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 223224225226227
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar benim pc 64 bit, tarayıcıyı indireceğimiz zaman 64 mü yoksa 32 bit olanımı indirmeliyiz? çünkü internet explorer da sistemin 64 bit ise 32 olanı indirin diye bir şey görmüştüm bunun için de mi aynı şey geçerli ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Naci_Balkavan -- 7 Mart 2014; 16:26:36 >
  • Rahat bir 10 yıllık opera kullanıcısıydım, cıvıl cıvıl temaya sahip olduğu günleri biliyorum ve yaklaşık 1 yıldır da chrome kullanıyorum.
    Operayı sırf eklentiye ihtiyaç duymaması, donmaması ve en önemlisi notlar özelliği için kullandım, link özelliği ile dahada güzel oldu senkronize edebildik hesabımızla.
    Gel gelelim chrome denen tarayıcı çok daha hızlı açılış süresi ve sayfa yükleme süresi sağladı gün geçtikçe, dahili notlar özelliği olmaması çok canımı sıkıyor ama eklentiyle bir nebze halledebildim.

Opera gerçekten batırdı, çağa ayak uyduramadı. Yeni tarayıcılarında Notlar özelliğinin olmadığını görünce iyice çileden çıktım
    Malesef her zaman yeni nesil iyidir. Chrome bu neslin tarayıcısı, opera ya da yıllar boyu bize düzgün hizmet sağladığı için teşekkür etmek lazım
  • 64 bit desteği yeni sürümlerde henüz yok...
  • abi bu nedir ya hadi o bi kaç bilgisayarcıyla görüşme dediniz de koskoca intenet uzmanları + teknosa mediamarktta pc uzmanları da aynı şeyi söylüyor opera bilgisayarı ağ sunucusuna dönüştürüp saldırıya açık hale getiriyor diyorlar bu açıklamadan kim korkmaz bu kadar insan boşa konuşmaz sanırım beyler sizde dikkate alın derim opera hızlı ama bazı özellikleri konusunda uyarı almış bir tarayıcı chrome ile yola devam
  • quote:

Orijinalden alıntı: ışık_medeniyeti

abi bu nedir ya hadi o bi kaç bilgisayarcıyla görüşme dediniz de koskoca intenet uzmanları + teknosa mediamarktta pc uzmanları da aynı şeyi söylüyor opera bilgisayarı ağ sunucusuna dönüştürüp saldırıya açık hale getiriyor diyorlar bu açıklamadan kim korkmaz bu kadar insan boşa konuşmaz sanırım beyler sizde dikkate alın derim opera hızlı ama bazı özellikleri konusunda uyarı almış bir tarayıcı chrome ile yola devam

Chromeninde bilgi sızdırdığı söyleniyor. Chrome üzerinden yaptığımız her şey google geri gönderildiğide söylentiler içinde.

• internet explorer o zaman ya da en son çare ,internete girmiyoruz şaka tabi google iyi adamdır sorun yapmaz ya adamlar güvenlik politikası var ikide bir çıkarıyorlar zaten pop up gibi
  • ona bakarsan amd dediğinde "onlar çok ısınıyo yaaaa" diyen pateontolojik çağdan kalma kulak dolgusu bilgiyi önüne çıkaran insanlar dolu ortalık
  • Opera defalarca en güvenli tarayıcı seçildi.
    Bazıları sadece kendi kullandıkları tarayıcının fanatikliğini yapmak için böyle şeyler söylerler.
    Ben yaklaşık 12 yıldır kesintisiz opera kullanıyorum. Bir sorun yaşamadım.
  • Gerçekler

• neyse güvenliği geçtik zaten hepimiz dinleniyoruz internette gizlilik kalmamış çok mu bi keresnde şuna şahit olmuştum pcde flash playere bozan bir virüs bulaştığında chrome ve ie de videolar açılmazken opera artık bağımsız mı çalışıyor nedir flash player sorunsuz çalışıyordu o bakımdan operayı seviyorum virüslü bile olsa pcde sorunsuz çalışan tek browser
  • quote:

neyse güvenliği geçtik zaten hepimiz dinleniyoruz internette gizlilik kalmamış çok mu bi keresnde şuna şahit olmuştum pcde flash playere bozan bir virüs bulaştığında chrome ve ie de videolar açılmazken opera artık bağımsız mı çalışıyor nedir flash player sorunsuz çalışıyordu o bakımdan operayı seviyorum virüslü bile olsa pcde sorunsuz çalışan tek browser

Chromenin çok kullanılması reklamlardan ötürü hangi siteye girsem sağda solda üstte altta chrome reklamı çıkıyor en hızlısı diye.Bizim cahil halkıda bilirsin zaten en hızlısı o diyince araştırmadan etmeden sazan gibi atlıyorlarReklamlardan dolayı bu kadar kullanılıyor chrome yoksa çöp yaniOpera geliştiricilerini tebrik etmek lazım nasıl başarıyorlar bende bilmiyorum.O kadar eklenti yüklü en ufak kasılma yapmadı.Chrome 2-3 eklenti kur al sana internet explorer.

• şu ie'nin adını bile anmak istemiyorum internet explorer diyince içimde bir bunalma hissi oluşuyor ya artık bilinç altına yerleşmiş bu melet siz de sanırım operanın12 sürümünü tercih edenlerdensiniz
  • quote:

şu ie'nin adını bile anmak istemiyorum internet explorer diyince içimde bir bunalma hissi oluşuyor ya artık bilinç altına yerleşmiş bu melet siz de sanırım operanın12 sürümünü tercih edenlerdensiniz

Ben güncellikten yanayım 20.0.1387.64 stable kullanıyorum şu anda.Fakat 12.sürüm bir başkaydı bunuda hatırlatmam gerek 12 ve ondan önceki sürümler presto motorunu kullanırdı bu yeni nesil onun yerini tutamaz zatende devam etmediği için eski kalıyor yeni nesil opera her ne kadar chromium çekirdeğini kullansada opera kendini hissettiriyor ben operayım diğerlerine benzemem diyor gerçektende öyle.

• http://www.milliyet.com.tr/en-iyi-web-tarayicisi-hangisi--internet-1683676/ burada operaya resmen böyle kırbaç vurmuşlar
  • quote:

http://www.milliyet.com.tr/en-iyi-web-tarayicisi-hangisi--internet-1683676/ burada operaya resmen böyle kırbaç vurmuşlar

Ben bu tür şeylere takılmam çok karşılaştırdım ben operayı chrome ile sonuç opera ayrıca paylaştığım video 2 ocak 2014 tarihine ait bu tarihte yüklemiş adam.Ayrıca attığın link 3 mart 2013 tarihine ait aradan 1 yıl geçmiş 1 yılda çok şey değişti.Heleki haber sitelerinde paylaşılan bu tür şeylere kesinlikle inanma reklam hepsi.Gerçek bir kral varsa oda operadır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oreXin -- 11 Mart 2014; 17:12:55 >

• quote:

http://www.milliyet.com.tr/en-iyi-web-tarayicisi-hangisi--internet-1683676/ burada operaya resmen böyle kırbaç vurmuşlar

Bu tarz haberler opera 9 dan beri yapılıyor.
    chrome çıkana kadar opera mı firefox mu derlerdi?
    şimdi opera mı chrome mu diyorlar.
    nerde firefox?

Kiğm çıkarsa çıksın "opera mı xxx mi" derler emin ol.
    chrome çok reklam yaptığı için ve arkasında google desteği olduğu için bu konumda.
    opera , sayısı çok az bir ekiple geldi bugünlere.
    Bizim insanımız "google virüs bile çıkarsa yüklerim" mantığında olduğu için chrome bu kadar meşhur oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Öner

quote:

Bu tarz haberler opera 9 dan beri yapılıyor.
    chrome çıkana kadar opera mı firefox mu derlerdi?
    şimdi opera mı chrome mu diyorlar.
    nerde firefox?

Kiğm çıkarsa çıksın "opera mı xxx mi" derler emin ol.
    chrome çok reklam yaptığı için ve arkasında google desteği olduğu için bu konumda.
    opera , sayısı çok az bir ekiple geldi bugünlere.
    Bizim insanımız "google virüs bile çıkarsa yüklerim" mantığında olduğu için chrome bu kadar meşhur oldu.

Çok doğru katılıyorum.

• Beyler opera için gizlilik eklentisi önerebilecek olan var mı? Firefox'ta bir iki tane ip değiştirici veya peerblock tarzı şüpheli siteleri engelleyen eklentiler var ama operaya alışkınım değiştirmek istemiyorum.

Opera 20 kurdurdu eklenti, Allah'tan ayrı bir yere kurmuşum kafayı yedirdi bu yeni sürüm.

Yer imleri tuşu yok, görseli düzenleme tuşu yok, tema yok, bu nedir yahu? Aktif edilmiyor hiçbiri. 12.12 kullanıyordum diğer sürümler kötü deniyor diye ama bu söylenen de sinir bozucu.

Yok mu bunun bir çaresi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cypon -- 15 Mart 2014; 15:28:05 >
  • 
Sayfa: önceki 223224225226227
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.