DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
OPEL ZAFİRACILAR
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
739
Cevap
13
Favori
90.340
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Markalar >> Opel >> OPEL ZAFİRACILAR
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      1287 Mesaj
      30 Mayıs 2009 20:57:32
      Herkese merhaba.Zafira almayı düşünüyorum.hangi motor tipi, hangi modeli ve özellikleri iyi? Bakım masrafları nasıl? Yol tutuşu? Yakıtı? Birde en önemlisi sürücü koltuğu hariç diğerlerini yatırdığında veya söktüğünde ne kadar hacim elde ediyorusun?Bagaj kapağından sürücü koltuğuna kadar olan uzunluk kaç m?Ölçen var mı?
      |
      |

MEVLAM GÖRELİM NEYLER..NEYLERSE GÜZEL EYLER....
    • Yarbay
      12757 Mesaj
      30 Mayıs 2009 21:56:08
      Birkaç foto

|
      |

2017 Opel Astra K 1.6 Cdti 136 ps Dynamic - Sunroof - Manyetik Gri
    • Binbaşı
      1287 Mesaj
      31 Mayıs 2009 12:01:56
      Güzel resimler
      |
      |

• Yarbay
      12757 Mesaj
      31 Mayıs 2009 12:35:21
      Opel Zafira OPC

|
      |

• Binbaşı
      1287 Mesaj
      31 Mayıs 2009 14:34:37
      Fiyatlar ne alemde.Birde 2. eli pek yok zafiranın
      |
      |

• Binbaşı
      1287 Mesaj
      03 Haziran 2009 11:35:01
      Zafira sahipleri güncel.
      |
      |

• Binbaşı
      1287 Mesaj
      10 Haziran 2009 12:29:00
      güncel
      |
      |

• 14 Haziran 2009 22:11:40
      quote:

Orjinalden alıntı: samilto

Herkese merhaba.Zafira almayı düşünüyorum.hangi motor tipi, hangi modeli ve özellikleri iyi? Bakım masrafları nasıl? Yol tutuşu? Yakıtı? Birde en önemlisi sürücü koltuğu hariç diğerlerini yatırdığında veya söktüğünde ne kadar hacim elde ediyorusun?Bagaj kapağından sürücü koltuğuna kadar olan uzunluk kaç m?Ölçen var mı?

Hocam yeni zafira 1.6 enjoy var bizde.2007 yılında aldık 105 beygir araç fakat 2008 de revize edilip 115 beygire çıkarılmış (105 versiyonunu anlatayım).İlk olarak araç 1.5 tona yakın içinde biraz yolcuda oldumu yokuşlarda vs. zorlanıyor performans istiyorsanız daha büyük ve güçlü motor seçeneklerine bakmanızı tavsiye ederim.Ayrıca benzin konusundada oldukça cömert davranıyor motor.Servis kısmıyla babam ilgilendiği için masraflar hakkında bir fikrim yok ama herhangi bir servislik durumla karşı karşıya kalmadık (rutin kontroller, bakım dışında) onu söyleyebilirim.Yol tutuşu konusunda bilgi vermek isterdim ama acemi şöfor sınıfında olduğumdan çok farklı araçları kullanma şansına erişemedim :D Yola hakim olduğunuzu ve kullananlardan olumsuz bir yorum gelmedi onu söyleyebilirim.Bagaj hacmi olduça geniş arkadaki ekstra koltuklardan dolayı koltuklarda yere gömülü olduğundan yüklemede hiç bir problem yaratmıyor.Arka koltuklar yattığındada bagajıda nispeten uzun olmasından dolayı ciddi bir mesafe oluşuyor tahmini 2 metre civarı.

Aracın konfor bakımından başarılı olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim yükseklik ve iç döşemedeki kalite yolcuları rahat ettiriyor.

Acemi kullanıcı gözünden anlattım aracı hocam
      |
      |

• Binbaşı
      1287 Mesaj
      14 Haziran 2009 23:27:49
      quote:

Orjinalden alıntı: Kulspruta

Alıntıları Göster

Hocam yeni zafira 1.6 enjoy var bizde.2007 yılında aldık 105 beygir araç fakat 2008 de revize edilip 115 beygire çıkarılmış (105 versiyonunu anlatayım).İlk olarak araç 1.5 tona yakın içinde biraz yolcuda oldumu yokuşlarda vs. zorlanıyor performans istiyorsanız daha büyük ve güçlü motor seçeneklerine bakmanızı tavsiye ederim.Ayrıca benzin konusundada oldukça cömert davranıyor motor.Servis kısmıyla babam ilgilendiği için masraflar hakkında bir fikrim yok ama herhangi bir servislik durumla karşı karşıya kalmadık (rutin kontroller, bakım dışında) onu söyleyebilirim.Yol tutuşu konusunda bilgi vermek isterdim ama acemi şöfor sınıfında olduğumdan çok farklı araçları kullanma şansına erişemedim :D Yola hakim olduğunuzu ve kullananlardan olumsuz bir yorum gelmedi onu söyleyebilirim.Bagaj hacmi olduça geniş arkadaki ekstra koltuklardan dolayı koltuklarda yere gömülü olduğundan yüklemede hiç bir problem yaratmıyor.Arka koltuklar yattığındada bagajıda nispeten uzun olmasından dolayı ciddi bir mesafe oluşuyor tahmini 2 metre civarı.

Aracın konfor bakımından başarılı olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim yükseklik ve iç döşemedeki kalite yolcuları rahat ettiriyor.

Acemi kullanıcı gözünden anlattım aracı hocam

Teşekkürler Kulspruta verdiğin bilgiler için.İnşallah diğer zafira sahipleride bilgilerini paylaşırsa sevinirim
      |
      |

• Binbaşı
      1579 Mesaj
      15 Haziran 2009 03:24:12
      güzel tercih yapmışsınız..
      |
      |

• 15 Haziran 2009 08:22:27
      @samilto

Teşekkür ederim hocam yardımcı olduysa ne mutlu
      |
      |

• Teğmen
      158 Mesaj
      24 Haziran 2009 16:37:46 Konu Sahibi
      arkadaşlar paylaşımlar için teşekkürler elinize sağlık hepsi çok güzel
      Gökhan 35 hocam eklediğin fotolar çok hoş olmuş
      |
      |

ANLAMSIZLIKLARDAKİ ANLAMI ANLADIĞINDA HAYATI ANLAMIŞ OLURSUN
    • Onbaşı
      21 Mesaj
      26 Haziran 2009 14:54:25
      opeL Vectra aracımız vardı LPG taktırdık itaLyan modeL arabada aksamında bozukLukLar ortaya çıkmaya basLadı ... opeL marka arabaLara LPG takıLmasını önermem
      |
      |

• Yarbay
      12757 Mesaj
      26 Haziran 2009 16:16:00
      quote:

Orjinalden alıntı: entimem

arkadaşlar paylaşımlar için teşekkürler elinize sağlık hepsi çok güzel
      Gökhan 35 hocam eklediğin fotolar çok hoş olmuş

Bişey değil
      |
      |

• Onbaşı
      21 Mesaj
      26 Haziran 2009 20:31:17
      Evet resimLer gerçekten çok güsel oLmuş bende çok teşekkür ederim ustacım
      |
      |

• Teğmen
      124 Mesaj
      01 Temmuz 2009 22:57:47
      Arkadaşlar 2000 model 1.8 comfort benzinli zafira aldım. Lpg ye geçsem şehir içi ve dışı yakıt tüketimi hakkında bilgi verirmisiniz. Şu an şehir içi 300 lira yakıyor. Ankara'da nerede garantili taktırabilirim? Alta lpg takınca stepneyi nereye yerleştirdiniz. Malum 7 kişilik olunca bagaj kalmıyor. Ayrıca vereceğiniz ipuçlarını bekliyorum.
      |
      |
    • Binbaşı
      1287 Mesaj
      07 Temmuz 2009 15:14:38
      güncel
      |
      |

• Yarbay
      12757 Mesaj
      07 Temmuz 2009 15:57:58
      quote:

Orjinalden alıntı: FrééDy

Evet resimLer gerçekten çok güsel oLmuş bende çok teşekkür ederim ustacım

Birazdan eklicem yeni resimler....
      |
      |

• Teğmen
      232 Mesaj
      09 Temmuz 2009 00:41:04
      quote:

Orjinalden alıntı: ankirali

Arkadaşlar 2000 model 1.8 comfort benzinli zafira aldım. Lpg ye geçsem şehir içi ve dışı yakıt tüketimi hakkında bilgi verirmisiniz. Şu an şehir içi 300 lira yakıyor. Ankara'da nerede garantili taktırabilirim? Alta lpg takınca stepneyi nereye yerleştirdiniz. Malum 7 kişilik olunca bagaj kalmıyor. Ayrıca vereceğiniz ipuçlarını bekliyorum.

Hayırlı olsun, aynı modelden mart ayında bende aldım. LPG yi alta taktırdım, koruma sacı ile beraber. Stepnem şimdilik garajda duruyor. Küçük stepneler var, poloda görmüştüm, onlardan almayı planlıyorum. orta koltuk altına sığıyor diye duydum ama kontrol etmedende bişey diyemiyeceğim. Yakıtımı ölçmedim ama gaz burada 1.65 civarı, ankaraya git gel 600 km. hız 120-160 aralığında değişiyor. toplam yaktığım 80 lira. İpucu değilde, tavsiye verebilirim, karter muhafaza taktır... 2 kere sürttüm ve iyiki taktırmışım dedim
      |
      |

Honda Stream 2.0 i-VTEC

Renault Twingo 1.2 alize
    • Teğmen
      124 Mesaj
      13 Temmuz 2009 22:09:46
      Bu altta stepne yerine takılınca muayeneden geçmiyor diye duydum. Daha doğrusu yüklü halde yerden 20 cm.den az olması halinde onay verilmiyormuş diye duydum. Bu sorunu nasıl çözdünüz?
      |
      |

Reklamlar
ses yalıtım malzemeleri
ses yalıtımı
modasor
izmir havalimanı transfer
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,484
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.