Şimdi Ara

Opel Zafira - Citroen Grand Picasso - Peugeot 5008 - Renault Scenic arasında hangisi ve neden..???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
0
Favori
8.940
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Başlıkta da belirttiğim gibi "Opel Zafira - Citroen Grand Picasso - Peugeot 5008 - Renault Scenic" arasında karar vermeye çalışıyorum. Toyotta Corolla Verso'yu da düşündüm, ancak dizel seçeneği yok. Vw Touran'nın yeni ve dizel versiyonu henüz gelmemiş... Captiva'yı farklı sınıfta olmasına rağmen düşündüm, ancak fiyatı hedeflediğimden fazla..! Fikirlerinizi bekliyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxx64 -- 17 Haziran 2010; 0:53:38 >

• bu sınıfta ford S max öneririm .
  • S-Max'in fiyatı da epey yüksek... onun haricinde katılırım...
  • bütçe ne kadar
  • ikinci el sıfır ayarında bir smax . bu araç zaten sıfır alınmaz satarken çok zarar ettirir.böyle bir araç alırsanız aracı alırken kazanış olursunuz. pazarlıkla belki 60000 tl yede alınabilinir .
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-s-max-16-500-km-hatasiz/detay
  • zafirayı sallayın..

peugeot 5008 hiç fena durmuyor fakat şunu başitan belirteyim..

en konforlusu ve kalitelisi renault grand scenic..hatta şöyle söyliim scenic alırsanız mercedes b180cdi dan bile sessiz bir araç almış olursunuz..ayrıca bu sınıfta kendisini kanıtlamış bir model sceniic..

scenic ile 5008 arasında kalırdım ..gerisi zevk meselesi..
  • eğer manuel olması sorun değilse açık ara scenic derim.Yeni scenic hem daha heybetli hem daha konforlu.grand picasso,5008,scenic hepsini sürdüm.Aralarında en rahat gelen scenicdi.picasso eskidi artık yüzü.5008 ise otomatik tercihse o zaman ön plana çıkar.
  • Renault ile ilgili - ancak Scenic değil - kullanan arkadaşlarımdan epey olumsuz şeyler duydum... sık sık sorun çıkardığı yönünde... bir de kullandığını söyleyen arkadaşlar acaba yeni versiyonu mu kullandılar..?
  • Annemin çalıştığı bayide 5008 modelini inceledim.Çok güzel bir araç.Ben olsam 5008 alırdım.
  • bu arada... bu modelleri seçmemin nedeni 7 yolcu kapasitesine sahip olmaları...
  • forever 5008

Opel Zafira - Citroen Grand Picasso - Peugeot 5008 - Renault Scenic arasında hangisi ve neden..???

• hakkaten hoş görünüyo... beyaz renk de çok yakışmış...
  • 5008 Güzel araçtır.Dediğim gibi inceleme fırsatım oldu fakat kullanmadım.Ayrıca 5008 alıcaksanız bence Premium paket+deri paketi ile 60.000 liraya geliyor.Tabi pazarlık ile düşürülebilir.
  • Peugeot 5008 kullanan var mı acaba..? tecrübelerini, artı ve eksilerini paylaşabilir mi..?
  • quote:

Orijinalden alıntı: drhasim

Peugeot 5008 kullanan var mı acaba..? tecrübelerini, artı ve eksilerini paylaşabilir mi..?

Şu inceleme biraz yardımcı olucaktır
    http://forum.donanimhaber.com/m_39206628/mpage_1/f_/key_5008,inceleme//tm.htm#39219643
    Bence gidip bir test sürüşü yapmanız en iyisi.
  • quote:

Peugeot 5008 kullanan var mı acaba..? tecrübelerini, artı ve eksilerini paylaşabilir mi..?

aynı şekilde şehirlerarası 100 km de kaç litre yakıt yakıyor.ayrıca manuel vitesli mi bunlar.yoksa illa otomatik mi almalıyız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: labidu

quote:

aynı şekilde şehirlerarası 100 km de kaç litre yakıt yakıyor.ayrıca manuel vitesli mi bunlar.yoksa illa otomatik mi almalıyız?

Peugeot site verileri
    100 km'de şehir içi yakıt tüketim (litre) 6.2
    100 km'de şehir dışı yakıt tüketimi (litre) 4.5
    100 km'de karma yakıt tüketimi (litre) 5.1
  • 1,6 dizel olmalı,
    S max çok güzel de olsa sanırım 2,0 dizeli var.
    zafiranında dizel de motor hacmi yüksek.
    corolla versonunda dizelinin mototr hacmi yüksek
    en iyisi 3 fransız markası arasında tercih yapmak gibi.
    içlerinde en estetik olarak grand picassoyu görüyorum ama,
    hala net kararımı vermiş değilim.
  • tabiki ya 5008 yada g.picasso.
    araçlarda biras da tasarım olmalı...zafira önerirdim ama 2.0 motordan dolayı vergi yükseliyor.ama bunun yanında performans artısı war.
    tawsiyem peugeot ve citroen bayilerine gidip yerinde incelemeniz.biz burdan tawsiye werip sizi doğru veya yanlış yönlendirirsek bile otomobili incelediğinizde herşey bambaşka olacaktır.
    sadece akla uygun olan metal kasalar olarak düşünülmemeli araçlar.dışıyla içiyle size hitap etmeli.oyüzden gidin bu iki aracı inceleyin...
  • Grand Scenic'i öneririm size.Zafira yakında kasa değiştircek o yüzden tavsiye etmiyorum yoksa çok güzel araçdır daha önce babam kullandığı için biliyorum aracı yakından.

Grand scenic'i bayii'de incelemiştim malzeme kalitesi ve işçiliği gerçekten çok güzeldi.1.5dci motoruda ekonomik ve o kasayı rahat taşıyor.

Bayii'de gidip bizzat inceleyin derim.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.