Şimdi Ara

★★★★★ Opel Mokka Kulübü ★★★★★ (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
804
Cevap
50
Favori
156.917
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2016 1.6 dizel otomatik Enjoy mokka ilk marşa basıldığında daha çok motor soğukken 1, 2 saniye daha farklı bir ses geliyor. Bu sorunla karşılaşan varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi casus1978 -- 17 Mayıs 2017; 18:36:3 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2015 model dizel otomatik mokkamı satmak istiyorum. İlgilenenler mesaj atabilirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: casus1978

2016 1.6 dizel otomatik Enjoy mokka ilk marşa basıldığında daha çok motor soğukken 1, 2 saniye daha farklı bir ses geliyor. Bu sorunla karşılaşan varmı?

Merhaba,
    Ben 1.6 excellence dizel otomatik kullanıyorum ama dediğiniz gibi bir durumla karşılaşmadım şimdiye kadar...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar selam,
    2017 model 1.6 dizel kullanan var mıdır?
    Almayı düşünüyorum. Kullananlar varsa aracın yakıt tüketimi ve genel olarak artı eksi yönleri hakkında bilgi verebilirse çok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mureffe

Arkadaşlar selam,
    2017 model 1.6 dizel kullanan var mıdır?
    Almayı düşünüyorum. Kullananlar varsa aracın yakıt tüketimi ve genel olarak artı eksi yönleri hakkında bilgi verebilirse çok sevinirim.

Merhaba,
    2016 model Mokka X Excellence donanım dizel otomatik vites araç kullanıyorum.
    2017 model Mokka X araçların 2016 modellerden 3 fark hariç bir değişikliği yok,herşeyleri birebir aynı.
    Farklar ise:
    1-Cam tavan
    2-Siyah jantlar
    3-Otomatik ve elektrikli siyah renk yan aynalar...
    Yukarıda yazdığım 3 özellik 2017 Mokka'larda mevcut.Donanım olarak ise "Color Edition" adını vermişlerdir.
    Sanırım şu an liste fiyatı da 120 bin civarında.
    2016 Mokka X kullanan arkadaşların araçla ilgili yorumlarını aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.

https://forum.donanimhaber.com/yeni-opel-mokka-x-ana-konu--114192733#114192733

Şimdiden hayırlı olsun...

• volkantr19 kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim.
  • mureffe kullanıcısına yanıt
    dizel-oto şehir içi 6.5 - 7 lt.
  • Mokka X infotainment sistem denen enjoy modellerin multimedia cihazında MP3 leri guruplandırıp USB çubuk içine klasörlere koyuyorum. Ancak klasörleri bir türlü görmeyi başaramadım. cihaz kendi isteğine göre sadece MP3 leri gösteriyor. Necvox lardaki gibi klasörleri nasıl görebilirim. Cevap için şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mokka.x -- 29 Mart 2017; 15:29:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mokka.x

Mokka X infotainment sistem denen enjoy modellerin multimedia cihazında MP3 leri guruplandırıp USB çubuk içine klasörlere koyuyorum. Ancak klasörleri bir türlü görmeyi başaramadım. cihaz kendi isteğine göre sadece MP3 leri gösteriyor. Necvox lardaki gibi klasörleri nasıl görebilirim. Cevap için şimdiden teşekkürler.

Yapmak istediğiniz olay,USB içindeki dosyaları seçmek istiyorsunuz değil mi?

Mesela farklı klasörleriniz var USB cihaz içinde,pop müzik,yabancı müzik,slow müzik gibi.
    Siz bu klasörlerden istediğinizi seçmek istiyorsunuz,doğru mu anladım acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: volkantr19

quote:

Mokka X infotainment sistem denen enjoy modellerin multimedia cihazında MP3 leri guruplandırıp USB çubuk içine klasörlere koyuyorum. Ancak klasörleri bir türlü görmeyi başaramadım. cihaz kendi isteğine göre sadece MP3 leri gösteriyor. Necvox lardaki gibi klasörleri nasıl görebilirim. Cevap için şimdiden teşekkürler.

Mesela farklı klasörleriniz var USB cihaz içinde,pop müzik,yabancı müzik,slow müzik gibi.

Aynen öyle, farklı tür müzikler için klasörler yapıyorum. Sonra klasörlerdeki şarkıları çalmak istiyorum. Sorunum klasörleri görememek. OEM cihazlar bunu yapabiliyor da Opel'de beceremedim!

• quote:

quote:

quote:

Aynen öyle, farklı tür müzikler için klasörler yapıyorum. Sonra klasörlerdeki şarkıları çalmak istiyorum. Sorunum klasörleri görememek. OEM cihazlar bunu yapabiliyor da Opel'de beceremedim!

Sorunu anladım.
    Arabaya inip geliyorum hemen.
    Resimlerle anlatacağım size birazdan.

• quote:

quote:

quote:

Ben Excellence donanımlı araç kullanıyorum ancak Enjoy ile müzik sistemi olarak farklılık olduğunu düşünmüyorum.

Klasör seçebilmeniz için yapmanız gerekenler şöyle:

1- Normal müzik çalarken görünen ekran aşağıdaki gibi...En sağda bulunan MENÜ tuşuna basıyoruz...

★★★★★  Opel Mokka Kulübü ★★★★★

2- En üstte bulunan MÜZİKLERE GÖZ AT sekmesine tıklıyoruz...

3- En sağda bulunan DAHA FAZLA sekmesine tıklıyoruz...

4- En üstte çıkan KLASÖR GÖRÜNÜMÜ sekmesine tıklıyoruz...

5- Ve işte USB cihazınıza açmış olduğunuz klasörler karşınızda....Mesela benim USB cihazımda pop ve türkü adı altında 2 klasör var.

İlk başta bulmak zor gibi geliyor ama alışınca 5 saniye içinde açabileceksiniz....

Dediklerimi deneyin,eğer olmazsa tekrar haber verin lütfen...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkantr19 -- 30 Mart 2017; 21:15:46 >

• volkantr19 kullanıcısına yanıt
    Sn. Volkantr19, anlattığınız gibi yapınca klasörler çıktı. Çok teşekkür ederim. Cihazlar aynı ama modüler farklılıkları var. Bizim cihazlarda video girişi olmadığı için geri görüş yok ve de uydu alıcısı!? bir kaç yüz TL lik fark için firmaların bunu uygulamaları bize pahalıya patlıyor. Neyseki geri görüş ayna ile, GPS bağlantıları da GSM ler ile çözülebiliyor :) Tekrar teşekkürler.
  • quote:

Sn. Volkantr19, anlattığınız gibi yapınca klasörler çıktı. Çok teşekkür ederim. Cihazlar aynı ama modüler farklılıkları var. Bizim cihazlarda video girişi olmadığı için geri görüş yok ve de uydu alıcısı!? bir kaç yüz TL lik fark için firmaların bunu uygulamaları bize pahalıya patlıyor. Neyseki geri görüş ayna ile, GPS bağlantıları da GSM ler ile çözülebiliyor :) Tekrar teşekkürler.

Evet aynen dediğiniz gibi yapıyorlar.
    İki donanım arasında farklılık olsun diye birinde olan diğerinde olmuyor...

Sorununuz çözüldüğü için sevindim.

• merhaba bende 1.4 turbo 4x4 mokka var yağını değiştireceğim ne tür yağ almam gerekiyor tavsiye edeceğiniz marka var mı bir de kaç litre alıyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: memocan26

merhaba bende 1.4 turbo 4x4 mokka var yağını değiştireceğim ne tür yağ almam gerekiyor tavsiye edeceğiniz marka var mı bir de kaç litre alıyor?

Merhaba,
    Ben aracın yağını daha değiştirmedim.
    Henüz 5 aylık.

• Değiştirenler vardır onlar cevap verir umarım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

merhaba bende 1.4 turbo 4x4 mokka var yağını değiştireceğim ne tür yağ almam gerekiyor tavsiye edeceğiniz marka var mı bir de kaç litre alıyor?

★★★★★  Opel Mokka Kulübü ★★★★★ ★★★★★  Opel Mokka Kulübü ★★★★★ ★★★★★  Opel Mokka Kulübü ★★★★★

• quote:

quote:

★★★★★  Opel Mokka Kulübü ★★★★★ ★★★★★  Opel Mokka Kulübü ★★★★★ ★★★★★  Opel Mokka Kulübü ★★★★★

teşekküer ederim de ben birşey anlayamadım bundan, marka olarak ne tavsiye edersiniz GM buldum netten 4 litresi 65 lira bunu alsam olur mu bide 4 litre yeterli olur mu ilave almam gerekir mi?

• memocan26 kullanıcısına yanıt
    Ben de henüz 6 aydır Mokka kullanıyorum. Dizeller Benzinliden daha fazla yağ alıyor diye biliyorum. GM doğru seçim. Viskosite için gönderdiğim chartlarda belirtilmiş. 10-40 veya 5-30 seçilebilir. Acizane tavsiyem, özel bir servis veya Opeli bilen bir yağ değiştirme birimi olmalı. En azından karter tapasının orjinali kaçırmaması bakımından önemli. Bu arada geçenlerde servisten çağırdılar, yolcu emniyet kemerimin değişmesi gerekiyormuş, orada konuşurlarken duydum, yaklaşık 10000 km. veya mevsim bakımı 800-900 TL gibi. Bu da pazarlığa tabi. Nerede değiştirirseniz değiştirin, mutlaka pazarlık edin. Kolay gelsin :)
  • 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.