Şimdi Ara

★★★★★ Opel Mokka Kulübü ★★★★★

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
804
Cevap
50
Favori
157.356
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mokka kullanıcıları olarak bu başlık altında toplanalım.

*Opel Mokka Yeni 1.6 dizel ve otomatik şanzımanı ve fiyatıyla bence sınıfında liderdir.

Ncap testlerinde sınıfının üstü olan araçlardan daha güvenli seçilmiştir. (qashqai,cr-v)

Sürmeyenin ''Neden Mokka aldın?'' diyeceği sürdükten sonra aşık olacağı bir araç.Süren bilir

Herkese Mokka'lı günler
     ★★★★★  Opel Mokka Kulübü ★★★★★

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a|i -- 9 Haziran 2015; 16:31:29 >

• Bende 28 Nisandan beri benzinli otomatik cosmo sahibiyim.Bu sınıftaki diğer araçlara göre birkaç gömlek üstün bir araç.Malzeme kalitesi olsun ,sürüşü olsun bana göre iyi bir suv.İyiki almışım :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pendo

Bende 28 Nisandan beri benzinli otomatik cosmo sahibiyim.Bu sınıftaki diğer araçlara göre birkaç gömlek üstün bir araç.Malzeme kalitesi olsun ,sürüşü olsun bana göre iyi bir suv.İyiki almışım :)

Hoşgeldin hocam bende yeni Enjoy 1.6 dizel manuel aldım.Sürüş keyfi yüksek bi araç gerçekten
  • quote:

Orijinalden alıntı: a|i

Mokka kullanıcıları olarak bu başlık altında toplanalım.

*Opel Mokka Yeni 1.6 dizel ve otomatik şanzımanı ve fiyatıyla bence sınıfında liderdir.

Ncap testlerinde sınıfının üstü olan araçlardan daha güvenli seçilmiştir. (qashqai,cr-v)

Ayrıca böyle birde facebook grubu oluşturdum burayada üye olabilirsiniz. https://www.facebook.com/groups/1049372058424996/

Sürmeyenin ''Neden Mokka aldın?'' diyeceği sürdükten sonra aşık olacağı bir araç.Süren bilir

Herkese Mokka'lı günler

Merhaba. Bende aynı yani Enjoy 1,6 dizel otomatik aracımı çarşamba günü teslim alacağım. Bir sorum olacak. Acaba yakıt tüketimi ne kadar? Bilgilendirirseniz sevinirim. Iyi gunler

• quote:

Orijinalden alıntı: ORCUN KARA

quote:

Orijinalden alıntı: a|i

Mokka kullanıcıları olarak bu başlık altında toplanalım.

Ayrıca böyle birde facebook grubu oluşturdum burayada üye olabilirsiniz. https://www.facebook.com/groups/1049372058424996/

Herkese Mokka'lı günler

Merhaba. Bende aynı yani Enjoy 1,6 dizel otomatik aracımı çarşamba günü teslim alacağım. Bir sorum olacak. Acaba yakıt tüketimi ne kadar? Bilgilendirirseniz sevinirim. Iyi gunler

Alıntıları Göster
    Merhaba, önelikle aracın hayırlı olsun.Burada paylaşımlarda bulunursan araçlarımız hakkında daha çok şey öğrenmek açısından güzel bir başlık oluşur.Bakımlar yaşadığımız sorunlar vs.

Benim aracım henüz 350km de bundan öncede 1.3cdti astra sedan vardı şehir içi 5.9ila 6.5 yakıyordu.Mokka ile ölüm trafiğinde (adım adım istanbul trafiği) 6.1 litre gördüm.Genel olarak 5.6 litrede oluyor ki 1.6cdti çok deli kaçıyor 1.3 e göre.Dayanamıyorum performanslı kullanıyorum (çokta sert değil) Yakıt gerçekten iyi hem motor güçlü sizi hiç utandırmıyor hemde az yakıyor :) Bu yakıt değerlerinde klima hep 2.kademede en soğukta açık olarak kullandım.
    bi çok yokuşta araçların yavaşladığını ama benim rahatlıkla hızlandığımı farkettim, önümde açık olunca veriyorum coşkuyu :) 7 yıl boyunca 1.3cdti kullanıpta buna geçince insanın ger gaza basışında yüzü gülüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a|i -- 25 Mayıs 2015; 15:02:57 >

• a|i kullanıcısına yanıt
    Merhaba, seninde aracın hayırlı olsun. Allah kazasız belasız yolculuk nasip etsin. Ben de çarsamba günü teslim alacağım. Araca talep çok fazla. Çok yuyuldu sanırım 1,6 dizel motor. Opel kalitesi ve sağlamlığından şüphem yok zaten. bi tek eski yorumlarda çok yaktığından şikayet edilmişti. Ama sanırım yeni nesil araçlar gerçekten az yakıyor. Ben de mutlaka araç ile ilgili yakıt tüketimi ve diğer verileri burda paylaşacağım. pejo 2008 ve Mokka arasında kalmıstım. Mokka fiyat biraz fazla ama, muadillerine göre çok önde. Umarım bende memnun kalırım.
  • Saolun.
    2008 e bende baktım kesinlikle 2gömlek aşağıda bir araç.2008 de pek suv havası yok daha çok mpv'lere benziyor.Test ettiğim araçta bagaj kapağı açık uyarısı veriyordu.1000km ye bile gelmemiş bi araçta başlamıştı sorunlar :)
  • İstanbul içi karma kullanımda yakıt değerleri böyle
    İlk başlarda debriyaj biraz sert ve kavrama aralığı kısaydı.Şimdi sanki normale döndü yada alıştık bilmiyorum.(Servise sorduk hidrolik debriyaj ayar olmaz dediler)
    Araca ısındıkça daha çok keyif veriyor.Fakat bi binek rahatlığı yok bunlarda bu arada üzerindeki continental lastikleride beğenmedim sert lastik ısınmıyor 3.viteste bile lastik sardığı oluyor :)
     ★★★★★  Opel Mokka Kulübü ★★★★★ ★★★★★  Opel Mokka Kulübü ★★★★★

• Hafif bozuk yolda binek arabaya gore biraz daha fazla salliyor gibi geldi bana.Bana mi oyle geldi bilmiyorum yada Bu tip araclarin geneli mi Boyle acaba yoksa bizimkine has birsey mi acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pendo -- 27 Mayıs 2015; 13:21:57 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu sınıf böyle hocam, qashqai yi 2 farklı bayide test ettim qashqai daha sert süspansiyonlara sahip.Mokka ondan az daha yumuşak olmasına rağmen binek araçtan geçince insan bazen yadırgıyor.
    Aslında binek araçtan pekte bi farkları yok ama böyleler.
    Juke ise en sertleri bi ara amortisör yerine odunmu koymuşlar acaba diye düşünmedim değil
  • yaw bizim aracta bir ytürlü gelmedi. 3. defa teslimatı geciktirdiler. Şimdide pazartesi diyorlar. 22 gundur araç gelemedi bir turlü. Bugun gumkrukden cıkacakmıs.
    Dostum, yakıt tüketimi bence çok iyi. Hele sen bide istanbulda kullanıyorsun. Geçen bir misafir geldi ofise, Peugeout 2008 kullanıyor dizel manuel, Antalya 'da 6,00 ortalaması varmış. Halbuki internet sitelerinde Mokka dan daha düşük yazıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ORCUN KARA

Dostum, yakıt tüketimi bence çok iyi. Hele sen bide istanbulda kullanıyorsun. Geçen bir misafir geldi ofise, Peugeout 2008 kullanıyor dizel manuel, Antalya 'da 6,00 ortalaması varmış. Halbuki internet sitelerinde Mokka dan daha düşük yazıyor.

bende bu kadar olacağını düşünmüyordum açıkcası eski 1.3den az daha fazla yakar istanbul trafiğinde diyordum ama hem şaşırdım hem memnunum :) Birde 1.3 gibi sakin kullanmıyorum bu arabayı ,çünkü alet baya güçlü beklenilenin üstünü veriyor.
    Pazartesi teslim alırsın inş o bekleme işi benide kanser ediyor :)
  • merhaba ben de 1.4 140hp 4x4 AWD Cosmo sahibiyim ilk çıktığından beri hayranıyım eylül ayından beri kullanıyorum gayet konforlu
  • Hoşgeldin 4x4 awd nasıl güzel çalışıyormu? Tek sıkıntı ön tamponun tasarımı nedeniyle yaklaşma açısı çok düşük bu aracın ama kaldırıma falan çıktım bir iki sürtmedim daha :)
    aynen ön tampon biraz alçak sürtme tehlikesi var ama 4x4ün avantajını kışın buzlu yollarda çok hissettim 4x2 olan araçların gidemediği yollarda bana mısın demedi kerata
  • İyi akşamlar. Ben de mokka 1.4 aracımı aralıkta teslim aldım. 2 yıl motor garantisi olduğu için tüp taktıramadım, gerçi taktırmak da bir yandan istemiyorum ilk benzinli arabam ve performanstan aşırı memnunum. Ortalama 7.4 lt otomatik 1400 kg lık bir SUV için aslında çok da fazla değil araba hakkında sevmediğim özelliklerden biri kapıların kapanışı ve çok rüzgarlı havalarda biraz savurması... Sizin de beğenmediğiniz veya beğendiğiniz şeyleri yazmanızı dilerim, iyi akşamlar:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hoşgeldiniz , kapıların kapanışı derken zor kapanıyor ondan bahsediyorsunuz değil mi? Benimde dikkatimi çekti ama yalıtım iyi olduğundan diye düşündüm rakipleri 90km hızda rüzgar sesi almaya başlıyor.Mokkada bu 110-120lerde
    Rüzgardan savurma konusunu test edemedim fakat manevralarda (makasta olabilir :D) esp binek araçlara göre çok daha erken devreye giriyor.Zaten mantıken bu araçlar pasta jölesi gibi :)
  • merhaba,

dizel otomatik aracı olanlar km ve yakıt hakında bilgi verebilirler mi acaba ?
  • Merhaba. Nihayet bugun 1,6 Dizel otomatik Enjoy Mokkayı bugun teslim aldık. Allah hepimize kazasız belasız yolculuklar nasip etsin. Araç ile tecrübelerimi yakında aktaracağım.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.