Şimdi Ara

★★★★★ Opel Mokka Kulübü ★★★★★ (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
805
Cevap
50
Favori
157.212
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Menüden kapı kilidi ayarlanabilir
  • BERSUM kullanıcısına yanıt
    Benim sorunum 2016 dizel otomatik mokka çalıştır dıktan sonra vitesin p den çıkması için baya zaman geçiyor bazan sinir bozucu oluyor bazen Hemen geçiyor servis tabiiki çare olmuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: BERSUM

Benim sorunum 2016 dizel otomatik mokka çalıştır dıktan sonra vitesin p den çıkması için baya zaman geçiyor bazan sinir bozucu oluyor bazen Hemen geçiyor servis tabiiki çare olmuyor

youtube da otomatik araç kullanmanın detayları diye bir video vardı..özellikle eğimli araziye park ediyorsanız durduktan sonra araç ı boşa alıp el frenini çekip ayağınızı frenden çekip sonra parka alıp stop etmek gerekiyormuş..böyle yapınca yük şanzuman yerine el freninne biniyormuş. hatta eski bir araçta denedi iki şekilde de birinde aracı çalıştırırken şanzumandan tak diye ses geliyor ama bahsettiğim sekilde yapınca yük sanzumana değilde en frenine bindiğinden çalışırken şanzumanı zorlamıyor.. bence sizin durumunuzda da işe yarayabilir..ayrıca şanzumanın ömrünü uzatmak için de mantıklı bir yöntem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IdontKnoWw -- 19 Temmuz 2017; 7:29:34 >

• Teşekkürler ben zaten hep o şekilde park ederim hatta düz yerde bile ama sorun o değil dediğim gibi hafif bir çıt sesi geldikten sonra vites kolu hareket ettirilebilyor o çıt sesinin gelmesi bazan saniyeler sonra geliyor bazan da çok nadir de olsa

hiç ses gelmeden anında hareket ediyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: BERSUM

Teşekkürler ben zaten hep o şekilde park ederim hatta düz yerde bile ama sorun o değil dediğim gibi hafif bir çıt sesi geldikten sonra vites kolu hareket ettirilebilyor o çıt sesinin gelmesi bazan saniyeler sonra geliyor bazan da çok nadir de olsa

hiç ses gelmeden anında hareket ediyor

mokka x mi aracınız benim 2015 mokka da hiç basima gelmedi boyle bir durum çalıştırdığım anda vitese takıyorum
  • 2016 cdti
  • 2012 mokka almayı düşünüyorum. 1.6ların fiyatları 1.4 turbolarla hemen hemen aynı nedeni var mı ? 1.6 daha ucuz olmalıydı sorunsuzluk açısından hangi motor daha güzeldir ne tavsiye edersiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackboy1903

Deli eden klima sesi..

Merhabalar:

2016 1.4 otm enjoy paket.

Aracı geçen sene sıfır almıştım.

Klimayı çalıştırdığımda tak tuk diye devamlı bir ses var ve ayrıca içeriyede fiziksel olarak vuruntu yapıyor.

Servis mokkaların tümü boyle deyip başından savıyor

Dikkat ettinizmi hic klimayı açtığınızda bu tarz bir olaya

Teşekkürler

Benimde klimadan tak tuk ses geliyor. Bazen aracin sağ altindan geliyor bazen arka alttan geliyor gibi ses yer degistiriyor. Klimayi kapattiginda ses yok kesiliyor. 2016 1.4t otomatik enjoy.

Sizde varmi bir gelişme sorun devam ediyormu.

Iş yogunlugumda servise gostermedim ama ilk firsatta gidecegim.
  • tayfun91 T kullanıcısına yanıt
    1,4 turbo kullanıyorum. Çok keyifli araç 170binde hiç sorun yaşamadım. Üstelik LPG li :)
  • hiaxi H kullanıcısına yanıt
    Lpg yi kaç binde taktınız acaba ve markası ne :)

Bende 16 ağustosta aldım 1.4 turbo 140 beygir 4x4 suv 46 bin kmde 59 bin tl ya. Nissan jukedan sonra oha dedim farka bak. Virajları alışı süspansiyonları filan kötü diyorlardı ama jukela kıyaslayınca eşşekten inip ata binmişim. Gerçekten beğendim arac ucuyor. Türkiye de aracın değeri bilinmiyor saolsunlar binebildim. 120 beygir 4x2 tiguana bu temizlikte 70 bin tl istiyorlar. Millet gidip onu alıyor. Jukelara verilen paralar hep çöpmüş...parçası pahalı diyorlar ama alakası yok 1.4 astra motoru kullanıyor balataları filan bile aynı motor parçaları bosch servislerinde uygun fiyatlı. Kaporta aksamı pahalıdır belki ama umrumda değil 60 binlik araca kaskosuz binmem zaten. Tüm çevreme tavsiye ediyorum 0 ı 120 bin tl pahalı belki ama 2. elde bu fiyatlarla en mantıklı araç Mokka.

Lovatoların turbo için özel sistemini taktım 2200 tl ya. 2 yıl-100 bin km subap motor garantisi veriyor. lpgye çabuk geçiyor sistem motoru hızlı ısınıyor hararet yapmıyor ama. lpgde en dik yokuşta dur kalk yaptım sorun yok. Performans olarak belki 140 beygir değilde 130 beygir alıyorumdur.

• S.a benim aracımın lastik ebatları 215 55 18 bunun bijon aralığı nedir acaba nereden öğrenebilirim 18 inçlik opc jantı alacağım uyar mı birde afl fara şimşek etkili ampül takılır mı? Şimdiden teşekkür ederim
  • Selamlar herkese, aracım 29000 kmde.2014 model benzinli . Arıza ışığı yandı servise götürdüm. Emme manifoltu değişmesi gerekiyor dediler. Astra j lerde de benzer sorun oluyormuş. Manifolt parçalarının temizliğiyle ışığın söndüğünü soyleyenler var. Var mı mokka sahiplerinde de benzer sorun başına gelen? Çözüm olarak ne uyguladınız? 3000 Tl istiyor emme manifoltu için servis yazıktır...
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2artı8

Selamlar herkese, aracım 29000 kmde.2014 model benzinli . Arıza ışığı yandı servise götürdüm. Emme manifoltu değişmesi gerekiyor dediler. Astra j lerde de benzer sorun oluyormuş. Manifolt parçalarının temizliğiyle ışığın söndüğünü soyleyenler var. Var mı mokka sahiplerinde de benzer sorun başına gelen? Çözüm olarak ne uyguladınız? 3000 Tl istiyor emme manifoltu için servis yazıktır...

Bogaz kelebegini temizletin sorun çözülür 100 liraya falan temizlerler.

Eger tekrr uyarı verirse opel türkiyeye şikayet edin garanti bitse dahi kronik sorunlu oldugu için ücretsz degistirsinler, bu sekilde birkac kişi ücretsz değişim yapmıstı
  • Bugün itibari ile 15.000 bakımızıda yaptırdık henüz hiç üzmedi maşallah :) ortlama (6-6.5 şehir içi, 5-5.5 şehir dışı) nasıl kullanıyorsanız öyle yakıyor
  • Bende geçen yıl aralıkta aldım 1.6 cosmo.yillik bakım ücreti ne kadar ödediniz öğrenebilir miyim
  • 55000 tlye mokka bulunurmu??arac yakit tuketimi nasil
  • cemilkocan kullanıcısına yanıt
    Hocam selam ücret olarak ne aldılar bir de hangi işlemleri yaptılar?

İyi günler
  • 900tl civarı tuttu istanbul dışında yaptırdım buradaki servisler 1.200tl ,1.300tl arası değişiyordu, tam olarak hepsi aklımda degil ama tüm filtreler ve araç yağı değişti normal kontroller yapıldı balatalar demiz dediler belkide bu yüzden çok tutmadı :) @ergun_ben @eliadato
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemilkocan

900tl civarı tuttu istanbul dışında yaptırdım buradaki servisler 1.200tl ,1.300tl arası değişiyordu, tam olarak hepsi aklımda degil ama tüm filtreler ve araç yağı değişti normal kontroller yapıldı balatalar demiz dediler belkide bu yüzden çok tutmadı :) @ergun_ben @eliadato

Merhaba,
    Aracım Mokka X 1.6 Excellence otomatik vites ve şu an 7500 km'de.
    1 yılı doldu ve yıllık bakım için Antalya Antoto 1100 tl fiyat verdi.
    1 yıllık bir araç için çok para istiyorlar.
    Neresine bakacaklar yarın göreceğim.
    Sonucu tekrar bildireceğim buradan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkantr19 -- 5 Aralık 2017; 22:20:15 >
  • Merhaba sayın mokka kullanıcıları,

Bende 1 hafta önce 2016 1.6 dizel otomatik cosmo paket mokka alarak aranıza katıldım. Bu forumda ilk mesajım ve forum kullanmayı çok bilmiyorum. Aradım fakat bulamadım bir kaç sorum olacak. Herkese şimdiden teşekkür ederim.

1. Cosmo pakette aynaların kapı kilitlendiğinde otomatik katlanması için ne yapabilirim?
    2. Navigasyon ve geri görüş montajı maliyetleri ne kadardır. İstanbul da tavsiye edilebilecek yer var mı?
    3. Far yıkamayı çalıştırabilen var mıdır? Ben hiç bir tuş/buton/seçenek bulamadım.

Saygılar.
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.