Şimdi Ara

==Opel MERİVA'cılar buraya== (97. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.977
Cevap
37
Favori
342.699
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar merhaba, 2004 model meriva enjoy modelinde arka sis farından sağ taraftaki yanmıyor. elektrikçiye götürdüm orası zaten yanmazmış, ampül yok içinde dedi. yani sadece sol tarafa ampül takılmış fabrikada çıkışında? mümkün mü böyle bi şey? var mı arka sağ sisi yanan?
  • Bizim araçlarda sadece solda sis lambası var.
  • _SC kullanıcısına yanıt
    doğrudur hocam sağolun.

peki yine 2004 Opel Meriva için fabrika lastiği olan, 185/60/R15 dışında lastik kullanan var mı?

ben şuan 185/65/r15 kullanıyorum çünkü 60 olanı bulmak sıkıntıydı biraz. ekonomik olarak daha ucuza geldi bi de.

şimdi değişimde 195/65/R15 almayı düşünüyorum. ne dersiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chelonian

doğrudur hocam sağolun.

peki yine 2004 Opel Meriva için fabrika lastiği olan, 185/60/R15 dışında lastik kullanan var mı?

ben şuan 185/65/r15 kullanıyorum çünkü 60 olanı bulmak sıkıntıydı biraz. ekonomik olarak daha ucuza geldi bi de.

Bakmam lazım lastiklere kaç kullanıyorum :)

195/65/15 fabrikanın önerdiği lastikten çap olarak %5 ten fazla ortalama %2,5 gibi +/- değer farkı öneriliyor.

Tabi ki kullanıcı yorumları önemli. 195/60/15 nasıl olur? :)
  • Yıllardır 195 60 15 kullanıyorum,gayet memnunum.hem biraz daha yüksek....petlas 'ın yan ürününü intendo ...şikayetim yok.kavrama tatmin edici..
  • Yıllardır 195 60 15 kullanıyorum,gayet memnunum.hem biraz daha yüksek....petlas 'ın yan ürününü intendo ...şikayetim yok.kavrama tatmin edici..
  • Arkadaşlar merhaba. Yaklaşık üç ay önce opel meriva 1.6 2004 model araba aldım aktif kullanıyorum henüz bir sorunu yok bakalım memnunum. Biraz çok yakıyor tabi skodadan sonra o ayrı=))

Geçtiğimiz hafta aracı muayeneye götürdüm. Götürmeden bir gün önce egsoz ışığı yandı sürekli yanmaya başladı kitapçığından baktım sürekli yanarsa emisyon değeri aşılabilir diyor. Neyse muayene öncesi egsoz emisyonu yaptırdık. Usta sıkıntı yok takılı kalmıştır dedi emisyondan geçtik.İlk sorum burada emisyonu geçtik ama ışık hala sürekli yanıyor. Çekişte filan bir sorun yok ama ilkkez uzun yola çıkıcam iki haftaya ne yapmalıyım sıkıntı olur mu?

İkinci kısım ise muayene de başıma gelenler. Muayene sonunda iki adet ağır kusur çıkarıldı arabama. Birincisi arka sağ sinyal lambasıı tam turuncu değil sarıymış bu ağır hasar mış:S. intte araştırdım komple stop lambası satılıyor halbuki ben sadece sinyali değiştirmek istiyorum bunun bir yolu var mıdır?

Son sorum ise sol rot başında boşluk varmış bu da ikinci hasar boşluğu aldırcakmışız. Bunu sıradan bir rot balans çı yapar mı başına gelen var mı?

Bir ay sürem var şu iki sorunu halledip muayene tekrarı yapmam gerekiyor önerilerinizi ve cevaplarınızı bekliyorum. Sağolun

• O.ne.f..da konu aç mısın cevap verdik ya
  • hocam neye göre daha yüksek? 185/65/15 'in 195/60/15'ten yüksek olması lazım. tabi arabayı yükseltmesinden bahsediyorsak. yani 65 ve 60 değerleri lastiğin yanak boyunu belirtiyor.

@züttürük Sinyal sarı diyorsa, ampülü değiştirip bakarsanız belki sorun hallolur. komple stop değiştirmeye gerek yok, bi oto elektrikçisinde lambayı söktürüp ampülü değiştirin. göz hesabı karar vermeye çalışın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chelonian -- 18 Temmuz 2018; 12:58:38 >
  • Muti5561 M kullanıcısına yanıt
    slm tıkırtı evet kronik sorun esp motorunu tutan aparatlar zamanla gevsemesi diyelim sallandıkca ses yapıyor ama düz yoklda hafif lakalı yolda sorunyok arnavut kaldırımı dedimiz yolda sıkıntı var ki şuan arnavut kaldırımına 2012 model araçta bile tıkırtı gelir bir yerinden bence problem degil zaten şofor anlıyor tıkırtıyı yandakiler pek birşey farkedemiyor yakıt ise lpg 10-11 lt uzun yolda.
  • Sarıçoban kullanıcısına yanıt
    katılıyorum bende atiker var şehir dışı 10-11 lt şehir içi 11-12 lt ama kesinlikle aile aracı alıp satıcam diyorsan clio al ama binicem diyorsan meriva al ben 2 yıldır biniyorum bakımlarından başka sorunu yok aracın kazası belası yoksa alınır
  • arkadaşlar bu aracın otomatik vitesi nasıldır ? almayı düşündüğüm bir araç var otomatiği sıkıntısızsa gidip alıcam bayramdan önce
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chelonian

doğrudur hocam sağolun.

Ben de çok tereddüt ettim ama gittim aldım 195 / 60 / 15 Falken ziex ZE 914 çok memnunum forumlarda araştırdım genel manada memnuniyet yazıları daha fazlaydı. Bir yılı geçti uzun yol da yaptım bir kaç kez konforu çok iyi ses olayı minimum düzeyde daha önce üzerinde Dunlop vardı o da fena değildi ama bu daha iyi Dunlop' un bir tık üzeri ve aldığımda diğerlerine göre hesaplıydı. Fiyat oranı hemen hemen Petlas ile eşit gibiydi seçimde biraz tereddüt ettim ama iyi ki almışım tavsiye ederim. Yol tutuşu viraj kabiliyeti gayet iyi ıslak, kuru zeminde ve normal hava şartlarında fren tutuşu da iyi..

İnternet ortamında özellikle sosyal medya'da araçlarımıza ait paylaşım yeri yok hiç bir ticari amaç gütmeden herkesin sahibi olacağı bir grup oluşturduk. " https://www.facebook.com/groups/101903760584587/ " reklam gibi algılanmasın amacımız sadece araçlarımız açısından paylaşım yapabilmek adına sosyal medya' da bir araya gelmeye çalışıyoruz. Meriva Grup Türkiye adı altında meriva araç sahipleri bir göz atabilirler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi topalbey -- 17 Ağustos 2018; 11:28:6 >

• trkmn87 kullanıcısına yanıt
    Duman mavimsi renk ise yağ yakma belirtisi olabilir. Siyah duman yağ yakma belirtisi sayılmaz her zaman..
  • quote:

Orijinalden alıntı: topalbey

quote:

Orijinalden alıntı: meriva hastası

şimdi bende meraklandım..nasıl olacak bu aynaya sinyal..bekliyorum..benimde aklımdan geçmedi değil ama nasıl?

==Opel MERİVA'cılar buraya==

Meriva için aynaya işaretlediğim yere led sinyal aliexpress sitesinde hazır var kabloları küçük bir delikle ayna dışına alıp led sinyali de dışa yapıştırma düşüncesindeyim. Yan çamurluk sinyalinden oraya kablo taşınabilir gibi sanki

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar daha önce açmış olduğum konuyu görsel olarakta yapmayı düşündüğüm işlemin anlatımıyla desteklemeye çalışmıştım. Yabancı malum siteden malzemeleri sipariş ettim. Malzemeler geldi uygulamaya geçelim dedim aynayı yerinden aldık iç kablolarıyla birlikte takılmak istenen ayna sinyali kabloları için de uygun boşluk vardı. Bu kabloyu gövdeden gelen elektrik kabloları arasından geçirebiliyorsunuz. Elektrik kablo grubunu montaj veya taşıma açısından sorun olmuyor. Fakat gelen malzeme yumuşak olmasına karşın daha sonra kendisini toparlamaya çalıştığından sizin ayarladığınız form'da kalmıyor. 3M yapıştırıcılı denmesine rağmen kavisli olan ayna dış kabına yapıştığı yerden kalkıyor sabitleyemiyorsunuz. Düz ayna arkalarına mükemmel olur ama bizim araç aynalarına olmuyor. Kavisli dış yapısından dolayı ilk anda o eğimi veriyorsunuz yapışıyor ama kısa süre sonra eski formuna dönmeye çalışınca yapıştığı yerden kalkıyor bu yüzden bir kaç deneme sonrası olumsuz durum devam edince montaj fikrinden vazgeçtim.

• Arkadaşlar net ortamında iki ürün var bu ürünlerden deneyen oldu mu acaba... Birisi bir çok araç modelinde olduğu gibi arka tampona ek olarak takılan ve zevke göre boyanan " arka tampon difizörü ", diğeri ise tozluk ya da paçalık diye geçen aracın tekerlekler tarafından yan kısımlarına toz çamur atmasını önleme amaçlı marşbiyel uç ve son kısımlarına monte edilen plastik aparatlar var bunları kullanan var mı aramızda
  • 
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.