Şimdi Ara

==Opel MERİVA'cılar buraya== (98. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.978
Cevap
37
Favori
342.679
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tozluk olayına bende taktım.nette vardı sanırım 50 tl gibi.ama işe yarayıp yaramadığını bilmiyorum.uygulama yapan olurda paylaşırsa seviniriz.
  • herkese selam 2004 1.6 lpg aracım var..çekişi buaralar düşmüş gibi geliyor ayrıca motorda çok bağırıyor gibi geliyor suan...fikri olan var mi
  • ventura800 kullanıcısına yanıt
    Benzindede durum aynı ise muhtemelen baskı balata
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknokolik35

Benzindede durum aynı ise muhtemelen baskı balata
    benzinde gaz dan daha beter :)silkelemede var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ventura800 -- 19 Ağustos 2018; 11:20:40 >
  • Merhabalar, 2015 meriva icin ön cam sileceği bakıyorum, astra larla aynı sileceği mi kullaniyoruz? Silecek tavsiye edecek var mi?
  • benim 2004 1.6 aracım uzun süredir lpg'da benzinde verdiği performanstan daha çok performans veriyor gibime geliyor

sabahları çalıştırıp, sıralı sistemde lpgya geçmesini beklerken benzinle 1 km gittiğimde düşük vitesleri çok sıkıntı çıkarıyor. lpgya geçtiğinde ohh be diyorum rahatlıyor resmen araba.
  • Aynen....bende de 2004 manuel var.gaza geçince araba kendine geliyor..gaza bağımlı olmuş kerata
  • Arkadaslar 2006 Meriva Essentia 1.6 aldim sabahları çalışırken çok zor çalışıyor gaz pedalı bı pompalayan pompalaya internette araştırdım biraz yakıt basın valfi falan diyorlar ustaya götürdüm orada tek marş çalışıyor gün içinde de aynen tek marş ama sabah ilk benzin gel ne kadar . Bu usta valf kaciriyordur dedi başına gelen varmı benzin deposu sokulecekmis valf de oradaymış.yada b nzin pompası yavaş basiyordur dedi
  • m.hastası kullanıcısına yanıt
    bu iyi bir şey mi acaba? arabanın parçaları gaza entegre olmuş gibi. hani derler ya lpg motorun ömrünü azaltır diye, bizimkini uzattı mı acaba
  • Sahibinden'de 1.3 cdti ve 1.3 dti diye iki kategori var, farklı motor değil de sahibinden kategoriyi yanlış yapmış gibi geldi, bildiğimiz multijet değil mi bunlar?
  • Arkadaşlar herkese selam.
    2005 model meriva aracimin direksiyon simidini astra h direksiyon simidiyle degistirebilir miyim?
    Sebep? derseniz.
    Merivanin korna butonu beni olduruyor. Korna bazen hayati önem taşır. Bu meretin korna butonu tam bir beceriksizlik ürünü.
    Sorum şu. Montaj yeri yerinin uyumluu ve hava yastigi olsun radyo tuslari olsun baglanti sorunu yasar miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkmania06 -- 15 Şubat 2019; 15:44:41 >
  • Z16xe opel meriva benzinli.ilk çalıştırılmada yağ lambası hemen sönmüyor.15-20-25 saniye sonra sönüyor.sebeb ne olabilr?yağ tamam eksiltme yok.
  • Up....
  • 2004 model aldık sayılır. 1.6 gayet temiz kullanılmış ve 15 yılın getirdiği biraz bakımı yapılması gerekli olarak aldık.

Ancak bu modelde usb girişli mp3 çalar teyp olmadığı, sadece fm radyo ve cd çalar olduğu için sizlerden meriva için teyp tavsiyelerinizi bekliyorum.

Multimedyalı olur normal olur tavsiyelerinizi bekliyorum :)
  • pierbacardi kullanıcısına yanıt
    Biraz geç cevap verdim kusura bakmayın ancak size tavsiyem kendim kullandığım ve stabil çalıştığı için söylüyorum Baseus Bluetooth Aktarım Mp3 Araç Kiti ile fm frekansına bağlantı yaparak telefonunuzdan istediğiniz içerikleri aracınızdan oynatabilirsiniz. Fiyatı uygun ve orijinal sistem ile %100 uyumlu çalışıyor.
  • Arkadaşlar Merhaba
    Opel Meriva almayı düşünüyorum ama bilen yok ama kafa karıştıran çok bu araçlar nasıl benzinliler tüple uyumlumu yol tutuşu yüksekliği yedek parça durumu maliyet durumu nasıl kronik sorunu oluyormu
    Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gakgunlu

Arkadaşlar meriva 1.6 benzinli için tamir ve bakım kılavuzu nereden temin edebilirim.

Alıntıları Göster
    Merhabalar kitabı bulabildiniz mi? Varsa elinizde paylaşmanız mümkün mü?
  • Merhaba arkadaşlar, yarı otomatik 1.6 16v 2004 model aracımı 2 ay önce aldım.

Dün akşam eve dönerken ekranda sarı uyarı yağ lambası çıktı. Kenara çekip kontrol ettim, herhangi sıkıntı göremedim. Tekrar yola çıktım, uyarı ışığı biraz gittikten sonra tekrar çıktı, evin önüne kadar geldim.

Sürüşte ve vites geçişlerinde herhangi bir bozukluk yok. Sabah kontrol ettim uyarı ışığı çıkmıyor. Daha önce bu uyarıyı alan var mı, sebepleri nelerdir. Yakında özel bir Opel servisi var, sabahtan oraya götürmeyi düşünüyorum. Tavsiyeleriniz nedir?
     ==Opel MERİVA'cılar buraya==

• awakado kullanıcısına yanıt
    Şimdiye kadar durumu çözmüşsünüzdür sanıyorum. Sarı lamba yağ seviyesinin düşmesi durumunda yanıyor. Sensör bozuk değilse arabanızın yağ seviyesini kontrol edin.
  • Merhaba, uzun zamandır takip edemedim. Bu geçen zamanda ben de 2004 model merivamı satarak yeni kasa 2012 model 1.4 T otomatik meriva sahibi oldum. 2 yıldır kullanıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.