Şimdi Ara

opel gibi marka yanlış yöneticilerin elinde sürünüyo çok yazık

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
1
Favori
2.599
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

http://wallbase.cc/wallpaper/1737654

hatta yetmiyo şöyle bir araç daha yapıyosun

http://www.byturko.net/2012-2013-yeni-opel-gtc-astra-ag-22.html/yeni-opel-astra-gtc-x-4

şahane tasarımcıların bu şahane yapıtlarına dandik dandik motorlar dandik şanzımanlar koyup fahiş fiyattan satıyosun.bugün 1.3 dizel astra 1.6 dizel golfle aynı paraysa kusura bakmasınlarda opel yöneticileri gitsin simit satsın böyle ticaretmi olur.bu arabayıda ancak bizim saf türkler alır sonra klima çalışırken yokuşta kalırlar öyle.bu sınıfta tek rakibin passat ki insignianın sümüğü olamayacak bu araç her sene sana fark bindiriyo.yıl olmuş 2013 dünyada petrol krizi had safhada amerikada bile son 5 yılda benzin 4 katına çıkmış markalar nasıl olurda yakıt tüketimini azaltırız diye didiniyo bütün avrupa çevre kirliliğini azaltma yollarını arıyo 0.9 litre motor yapıyo sen insignia gibi deli bir arabayı 2.0 litrelik dünyanın en kötü dizel motoruyla donatıp yıllarca satmaya uğraşıyosun.iflas ettik edicez tripleriyle 10 senede hükümetten milyar milyar dolar para çekip yatırımın y sini yapmıyorsun,millet hidrojene bilmemneye geçmiş sen daha 1.6 dizel üniteyi yeni çıkarıyosun.valla yazık o tasarımcılarına kapat o fabrikayı çalışanlar daha teknolojik kendini yenileyen yatırım yapan markalara geçsin senden bi halt olmaz kardeş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alkgs -- 22 Ocak 2013; 1:53:46 >

• Karl-Friedrich Stracke says:''Ok''.
  • Off ne zor okudum. Çok sinirlenmiş arkadaş. Astra golften baya ucuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umutsirvan -- 22 Ocak 2013; 2:49:26 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jamais Vu

Karl-Friedrich Stracke says:''Ok''.

• quote:

Orijinalden alıntı: alkgs

sen şöyle bir araç yapıyosun mesela

http://www.byturko.net/2012-2013-yeni-opel-gtc-astra-ag-22.html/yeni-opel-astra-gtc-x-4

şahane tasarımcıların bu şahane yapıtlarına dandik dandik motorlar dandik şanzımanlar koyup fahiş fiyattan satıyosun.bugün 1.3 dizel astra 1.6 dizel golfle aynı paraysa kusura bakmasınlarda opel yöneticileri gitsin simit satsın böyle ticaretmi olur.bu arabayıda ancak bizim saf türkler alır sonra klima çalışırken yokuşta kalırlar öyle.bu sınıfta tek rakibin passat ki insignianın sümüğü olamayacak bu araç her sene sana fark bindiriyo.yıl olmuş 2013 dünyada petrol krizi had safhada amerikada bile son 5 yılda benzin 4 katına çıkmış markalar nasıl olurda yakıt tüketimini azaltırız diye didiniyo bütün avrupa çevre kirliliğini azaltma yollarını arıyo 0.9 litre motor yapıyo sen insignia gibi deli bir arabayı 2.0 litrelik dünyanın en kötü dizel motoruyla donatıp yıllarca satmaya uğraşıyosun.iflas ettik edicez tripleriyle 10 senede hükümetten milyar milyar dolar para çekip yatırımın y sini yapmıyorsun,millet hidrojene bilmemneye geçmiş sen daha 1.6 dizel üniteyi yeni çıkarıyosun.valla yazık o tasarımcılarına kapat o fabrikayı çalışanlar daha teknolojik kendini yenileyen yatırım yapan markalara geçsin senden bi halt olmaz kardeş

iyi, hoş, güzel, destansı bir yazı kaleme almışsınız ne güzel ancak keşke bu kadar sinir yapmasaydınız. sonuçta opel ekmeğimizi suyumuzu vermiyor. araç üretiyor keyfine,bütçesine, beğenisine uyan alıyor.
    ayrıca belirtmek isterim ki;
    -1.3 cdti astralar yakuşta kalıyor demişsiniz, yokuşta kalan bir astra görmedim bu güne kadar.
    -1.3 dizel astra 1.6 dizel golf ile aynı paraya satılıyor demişsiniz keşke biraz baksaymışsınız bayi fiyatlarına.
    Yeni Astra HB 1.3 Dizel 95 HP Edition 46.870
    Yeni Golf 1.6 TDI 105 PS BlueMotion Comfortline 57.600
    saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akademiamania -- 22 Ocak 2013; 3:16:16 >

• quote:

arkadaş cevabı vermiş konu kapanabilir :)
  • quote:

Konu kapanabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Opel Vectra B'nin üretildiği yıllardaki.. mühendislik ve Ar-Ge'den eser kalmadı..
    Zamanında çok kaliteli araçlar yaptılar.. Genelde teknik personel olsun..Tasarımcılar olsun..
    İşlerini büyük bir zevkle ve itinayla yapıyorlardı.. Bu adamlar nerede bilmiyorum..
    Genelde tecrübeli orta yaşlarda personeller vardı.. Hey gidi hey..

Edit: "Taze fikirler,üstün otomobiller"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arian Galatian -- 22 Ocak 2013; 2:43:36 >
  • eskiden opel vw den de audidende forddan da üstün araçlar yapardı... 1990 ların ortasına kada bu böyleydi...

1996 yılında 1,6 100 hp ecotec motor çıktığında gerek teknolojisiyle gerek yakıt tüketimi ve gerek mükemmel çekişiyle fark yaratmıştı. o zaman golflerde 75 beygirlik 1.6 motor vardı :)

ama sizinde dediğiniz gibi rekbaet zorladı opeli... tasarıma ağırlık verdi am amotor şanzıman eski kaldı...
    1996 da tasarlanan motora turbo takıp 180 hp yapıp yeni bişeymiş gibi sattılar.

yazık ediyorlar haklısın... dövelim opeli...
  • yöneticileri çok başarılı olmuyormu buna rahmen golf+jetta=astra
  • Bence bu biraz komik olmuş : 1.3 dizel astra 1.6 dizel golften pahalı :))))

birincisi :1.3 astra 1.6 dizel golften kat kat ucuz.

ikinsici: birisi 1.3 motorla 95 beygir verirken diğeri 1.6 motorla 105 beygir veriyor :)

sanki 1.6 dizel golf sanki uçak 500 beygir 1500 tork gücünde :)
  • Opel 90'ların ortalarından itibaren şeker paketi gibiydi. Dış tasarım artizlikten kırılıyor; ama araba bildiğin, dandik araba. Opel'in olayı bu.

Vectra
    Uzay Kasa Vectra
    Sonraki Vectra
    Astra (ilk çıktığında uzay gemisi gibi demiştik)

Ama bana kalırsa Opel'in şans eseri ürettiği en iyi araba Opel Corsa (Swing dönemi).

GM altında bir arabadan teknoloji ve yenilik olarak çok birşey beklememek lazım bu bir. İkincisi, Opel Astra Classic'i ilk çıkardığında çok güzel bir çizgideydi. Modern görünümlü araçlarını klasik çizgilerle yapıyor, böylece arabanın görünüm olarak eskimemesini sağlıyordu. Astra Classic'e bakarsanız bunu görürsünüz. Aynısı şimdi yok. Opel dış görünüşün o kadar suyunu çıkardı ki, o arabalar görünüm olarak eskiyecek. Bana göre İnsignia eskidi bile. Honda Accord gibi. İlk çıktığında "öfff!" diyorsun. 5 yıl sonra tırt oluyor. Bence mesele aracın görünümünü 15 yıl boyunca "kabul edilebilir" yapmak. Opel bu konuda hiç başarılı değil. Kendine ait net bir çizgisi bile pek yok. Diğer markalar kendilerine ait bir çizgi yaratıp, baktığınızda bu BMW, bu Mercedes falan demenizi sağlıyor. Bu durum da uzay gemisi gibi bir dizayn yapsa da, dizaynın çarçabuk eski görünümlü olmasını engelliyor. "Bu benim klasik çizgim" diyor üretici. Astra Classic'te bu vardı. Yenilerinde göremiyorum.

Arabanın teknik detaylarına hiç girmeyeyim, "Benim almayı düşüneceğim, bana hitap eden bir arabası yok" diyip geçeyim. Siz gerisini anlayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Huseyin-ZST

Opel 90'ların ortalarından itibaren şeker paketi gibiydi. Dış tasarım artizlikten kırılıyor; ama araba bildiğin, dandik araba. Opel'in olayı bu.

Vectra
    Uzay Kasa Vectra
    Sonraki Vectra
    Astra (ilk çıktığında uzay gemisi gibi demiştik)

Ama bana kalırsa Opel'in şans eseri ürettiği en iyi araba Opel Corsa (Swing dönemi).

GM altında bir arabadan teknoloji ve yenilik olarak çok birşey beklememek lazım bu bir. İkincisi, Opel Astra Classic'i ilk çıkardığında çok güzel bir çizgideydi. Modern görünümlü araçlarını klasik çizgilerle yapıyor, böylece arabanın görünüm olarak eskimemesini sağlıyordu. Astra Classic'e bakarsanız bunu görürsünüz. Aynısı şimdi yok. Opel dış görünüşün o kadar suyunu çıkardı ki, o arabalar görünüm olarak eskiyecek. Bana göre İnsignia eskidi bile. Honda Accord gibi. İlk çıktığında "öfff!" diyorsun. 5 yıl sonra tırt oluyor. Bence mesele aracın görünümünü 15 yıl boyunca "kabul edilebilir" yapmak. Opel bu konuda hiç başarılı değil. Kendine ait net bir çizgisi bile pek yok. Diğer markalar kendilerine ait bir çizgi yaratıp, baktığınızda bu BMW, bu Mercedes falan demenizi sağlıyor. Bu durum da uzay gemisi gibi bir dizayn yapsa da, dizaynın çarçabuk eski görünümlü olmasını engelliyor. "Bu benim klasik çizgim" diyor üretici. Astra Classic'te bu vardı. Yenilerinde göremiyorum.

Arabanın teknik detaylarına hiç girmeyeyim, "Benim almayı düşüneceğim, bana hitap eden bir arabası yok" diyip geçeyim. Siz gerisini anlayın.

GM den bişey beklemeyip SAAB sempatizanı olman ironi olmuş baya :)

• Almanyada hiç opel görmedim desem yeridir. Lada, tata dahi gördüm ama opel belki 1-2 tane koskoca berlinde
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hakan Torun

GM den bişey beklemeyip SAAB sempatizanı olman ironi olmuş baya :)

Ben saab saab'kenki modelleri seviyorum. Yenilerden nefret ediyorum. Gene GM yüzünden battılar zaten.

İdeali 94-2002 arasındaydı. GM altına girmiş; ama GM etkisi tam manası ile arabalara yayılmamış; ama gene de önemsiz parçalarda ortak parça kullanımı artmış (ki iyi birşey); ama teknoloji Saab'ın elinde... Ben o dönemlerin arabalarını seviyorum. 2003 ve sonrası Saab'lar bana bir anlam ifade etmiyor. 94-2002 arasını da keyiflik alacağım, yıllarca bineceğim, belki satarım, belki satmam. Kült araba olduğu için klasik değeri olacak. Saklaya da bilirim. Ancak benim asıl ilgilendiğim arabalar 1965 Alfa Spider, 1975 Porsche 911, 1972 Pontiac Trans-Am, falan. Sempatizan lafı da bana uygun değil o yüzden. Klasik amaç dışında, otomobil, hele ki güncel otomobiller benim için 5-7 sene içinde başbelası olacak metal yığınları. Geleceğin hurdaları. Gündelik kullanım arabalarıma bakış açım bu.

Konuya geri dönecek olursam, mesela Japon sermayesi sayesinde Subaru birçok konuyu elinde tutabiliyor. GM Subaru'ya o kadar dokunamıyor. O yüzden enteresan şeyler çıkıyor Subaru'dan. Fuji aracılığı ile Toyota ile ortak işler falan, bayağı güzel şeyler çıkıyor. GM ortaklığı sayesinde GM ortak parça kullanımı da eklenince tadından yenmiyor. Ama GM Subaru'yu komple ele geçirse, Japon sermayesinin GM'deki ortaklığı da olmasa ve böylelikle müdehale edemese, Subaru'nun da taş çatlasın batmak için 10 senesi olur. Öyle pis bir firma GM.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huseyin-ZST -- 22 Ocak 2013; 10:42:11 >

• Opel'in sahibi GM ve GM de yakın zamanda batmanın eşiğinden döndü, ABD hükümeti kurtarmasa muhtemelen iflas edecekti.

Yaşanan bu maddi krizlerden ötürü GM bünyesindeki Opel de AR-GE'ye bütçe ayıramadı. Avrupa piyasasındaki dizel talebini Fiat'tan, Isuzu'dan aldıkları motorlarla idare etmeye çalışıyorlar.

Ama son zamanlar Opel toparlanmaya başladı bence. Bundan sonra daha iyiye gideceklerini düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: opelmania

quote:

Orijinalden alıntı: alkgs

sen şöyle bir araç yapıyosun mesela

iyi, hoş, güzel, destansı bir yazı kaleme almışsınız ne güzel ancak keşke bu kadar sinir yapmasaydınız. sonuçta opel ekmeğimizi suyumuzu vermiyor. araç üretiyor keyfine,bütçesine, beğenisine uyan alıyor.
    ayrıca belirtmek isterim ki;
    -1.3 cdti astralar yakuşta kalıyor demişsiniz, yokuşta kalan bir astra görmedim bu güne kadar.
    -1.3 dizel astra 1.6 dizel golf ile aynı paraya satılıyor demişsiniz keşke biraz baksaymışsınız bayi fiyatlarına.
    Yeni Astra HB 1.3 Dizel 95 HP Edition 46.870
    Yeni Golf 1.6 TDI 105 PS BlueMotion Comfortline 57.600
    saygılar

bir arkadaşım 2.ayında sattı 1.3 astrasını.navigasyonlu 17 jantlı falan çok hoş bir arabaydı.ama klima açıkken ışıklarda utanıyordum bildiğin dedi adam yalan söyleyecek hali yok sonuçta sıfır araç almış niye satsın durduk yere.tabi 22 yaşında bir adamın performans beklentisi orta yaşlılardan daha farklı kabul ediyorum nitekim astranın satışları ortada baya satan bir araç.yinede internette biraz araştırınca baya bir fazla yepyeni 1.3 dizel astra satıldığını görüyoruz demekki her alan memnun değil.marka sempatizanlığı yapmanın alemi yok dostum dediğin gibi ekmeğimizi suyumuzu vermiyorlar markalar.maksat muhabbet konuşuyoruz işte.senin performans algın nedir bilemem ama ortada bir gerçek varki araç sütçü beygirinden hallice.samimiyetine güvenerek soruyorum bunu otobanda olsun sollamalarda olsun sıkıntısını birkez bile çekmedim diyemezsin.ayrıca ben vosvogenle opeli kıyaslamadım vosvogenin tasarımlarını hiç beğenmiyorum(cc hariç).yanlış anlamayın benim demek istediğim bu kadar güzel araçlar üreten bir firmanın eski günlerini mumla aratması ar-ge konusunda sıfır olması.nerde o eski uzay kasa vectralar.değil golf mercedesle kıyaslardım çocukken

• tutmayın küçük enişteyi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • piyasaya göre astra fiyatları gayet mantıklı fahiş fiyatta nerden cıkıyor boş konuşan ne cok şu forumda..
  • quote:

Orijinalden alıntı: FcbAYERN

piyasaya göre astra fiyatları gayet mantıklı fahiş fiyatta nerden cıkıyor boş konuşan ne cok şu forumda..

Nesi normal ya Yeni Astra HB 1.3 Dizel 95 HP Cosmo 60.341 1,3 motor 95 beygir arabaya 60,000 vereceksek vah halimize

Yeni Astra Sedan 1.3 Dizel 95 HP Cosmo 64.025 Bu arabanın 0-100'ü tam 1 gün sürüyor
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.