Şimdi Ara

Opel Corsa Yakıt Tüketimi 1.3 CDTI Dizel (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.582
Cevap
16
Favori
639.211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • o zaman sen aracın vitesini otomatikte baya az tutuyosun
    quote:

Orjinalden alıntı: sondurum

1.2 corsa easytronik ankara şehiriçi 200 kuruş yakıyor. uzun yolda 150 . tüp taksan yarıya iniyo. uzun yolda bir depo ile 830 km yol yaptım. aracı kullanırken kilometre sayacına değilde devir saatine bakın 2000 2500 devirde mümkün olan en yüksek viteste kulllanırsanız çok az yakar.

• Ben de siz bilenlere danısmak isterim:

gecen hafta 4 kısı yenı corsa dizel 90 beygirlik (6 ileri vitesli olan) ile ve full bagaj (araba bayaa bi yere oturmustu) ankaradan cesmeye gittim ve ortalama 110-120 km hızla...
    cesmede 710 km de ısık yandı (opet bulamadım bı sure-aslında ısıgı hıc yaktırmıyorum) , yanı hesaplarıma gore 127 kuruş yaktım kılometrede.
    bu arada arabam 7000 km de henuz.
    yakıs daha duser mı, yoksa normal mı, hatta yoksa iyi mi...
    ne dersiniz???
  • Kardeş normalin biraz üstü ama oda araba aşırı yüklü olduğu için birde belki arabayı fazla zorladıysan ondan olabilir. Benim arabada da boş dolu baya fark ediyor ama yinede 127 kuruşa çıkmıyor.
    quote:

Orjinalden alıntı: Tarık30

Ben de siz bilenlere danısmak isterim:

gecen hafta 4 kısı yenı corsa dizel 90 beygirlik (6 ileri vitesli olan) ile ve full bagaj (araba bayaa bi yere oturmustu) ankaradan cesmeye gittim ve ortalama 110-120 km hızla...
    cesmede 710 km de ısık yandı (opet bulamadım bı sure-aslında ısıgı hıc yaktırmıyorum) , yanı hesaplarıma gore 127 kuruş yaktım kılometrede.
    bu arada arabam 7000 km de henuz.
    yakıs daha duser mı, yoksa normal mı, hatta yoksa iyi mi...
    ne dersiniz???
  • valla kuruş hesabı bence mantıksız önemli olan 100kmde kaç litre yaktığı ki benim 70 hplik istanbulda şehir içi ve e5 yolunda 5.5 litre yakıyo ortalama. kuruşa bakmamak lazım çünkü mazot fiyatı günden güne değişiyor. uzun yolda 12,7 kuruş biraz fazla geldi bana heleki 6 vitesli bi araçta
  • quote:

Orjinalden alıntı: Enola

o zaman sen aracın vitesini otomatikte baya az tutuyosun
    quote:

Orjinalden alıntı: sondurum

1.2 corsa easytronik ankara şehiriçi 200 kuruş yakıyor. uzun yolda 150 . tüp taksan yarıya iniyo. uzun yolda bir depo ile 830 km yol yaptım. aracı kullanırken kilometre sayacına değilde devir saatine bakın 2000 2500 devirde mümkün olan en yüksek viteste kulllanırsanız çok az yakar.

evet hep manuel kullanıyorum otomatikte geç vites değiştiriyor çünkü.
  • 35 lt benzinle 650 km nasıl? sehir dışı
  • Bende Astra 1.3 CDTI kullanicisiyim. 1 depoyla ortalama 650-700 km yol yapiyorum. Agirlikli olarak otoban ve 120 km'nin altina dusmeden bu verileri elde ediyorum. Ortalama 150-160 bin lira yakiyor sanirim.
  • hiç durmadan bide rüzgar arkadan esecek 90km sabit hızla 1200km yaparsın %45 yakıtın kullanımda arttığını çok iyi biliyorum araba ne olursa olsun 90km sabit hızla çok az tüketim yapmaktatır aracınızı fulleyin 100km yol yapın 27ytl alıyosa 90km sabit bir hızla 16ytl alacaktır deneyin görün frene basmak bile yakıtı artırır muhim olan gaz pedalinin sabit kalmasıdır 2500d devir 90km sizde şaşıracaksınız bu arab nasıl böyle az yakıyo alah allah
  • depoyu doldurup ankara rize arası toplam 864 km yaptım.depoyu tekrar doldurdum 100 ytl ye doldu...
  • keynes666 arkadaşım benim de 2005 model opel corsa 1.3 CDTI var 55.000 km de.. ne yazıkki senin gibi yaklaşık olarak mazot harcıyorum...
  • merhaba.

forumdaki opel combo 1,3 dizel hakkında yapılan bütün yorumları okudum. kullananlara bilenlere ve bana tavsiyede bulunmak isteyenlere bi kaç sorum olacak

1. 2008 model opel combonun yıllık vergisi ne kadardır???
    2. 1,3 dizel motor yakıt ekonomisi açısından çok uygun ve sessiz. dezavantajlarını söyler misiniz???
    3. kendi sitesinde 25.000 ytl küsür bi fiyat vermişler bu sınıfta başka bi araç önerirmisiniz doblo,cangoo,caddy vs???
  • Değerli arkadaşlar dizel araçların devirli kullanımında motor teknik adlı arkadaşımız güzel bilgiler vermiş ancak benim 35 yıllık kaptanımdan ve yılların ustası mahmut ustamdan duyduğuma göre (Mahmut usta büyük bir firmanın yet servisinde baş ustadır) Dizellerde vites atarken özelliklede 3,4,5 viteslerde 3000 devire aracı alıştırarak çıkarmak ve sonra vites atmak gerektiğidir. Çünkü tüm eski yeni dizellerin ruhunda bir kurumlanma sorunu vardır en kaliteli euro dizeli de kullansanız bu kurumlanma olacaktır. Bu tarz kullanımda belki daha az km olacak fakat kurumlanma elden geldiğince minimize edilecektir.gerçekten bu tarz kullanılan arcın carbon clean işleminde yakın km olan diğer bir araca göre daha az kurum attığına şahit oldum. Bu da eski kurtlardan duyduğum bir öneri idi paylaşmak istedim

• çok teşekkür ederim arkadaşım bu önerin benim kafama yattı çünkü nedendir bilmem arkasından karadumanlar çıkaran bi sürü dizel araç gördüm

dizel araçlar ve opel combo hakkında başka bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olsunlar
  • Selamlar,
    bende 2004 model opel corsa cdti sahibiyim. Internette bazi sitelere rastgelmistim, belli marka/model araclarin minimum yakit tuketimi icin en uygun olan surati/deviri yaziyorlardi. Su durumda opel corsa cdti icin optimum verim (su durumda hedef yakit tuketimi oldugu icin minimum yakit tuketimi diyelim) devir 1900/2000 o da 85-90 km/s hiz midir? bizim araclarda opelin cimriliginden dolayi yol bilgisayari olmadigi icin kac devirde hangi hizda ne kadar yakiyor goremiyoruz :(
  • valla ıster ınanın ıster ınanmayın benım 2004 cdı 1,3 opel corsam var alalı 4ay oldu yakıt tuketımı kılometrede 195 bınlıra yakıyor buda benı delı edıyor opel ozel servısıne goturdum adam versıyon yukledı EGR dıye bır olay varmıs en son olan surumunde egzozdan cıkan yanmayan mazotu tekrar yakmak ıcın mıs yaptı fakat gene aynı gene aynı bana bu konuda yardımcı olursanız sevınırım yoksa kafayı uzutecem ya
  • aracın başka bir sorunu vardır ama tüketim değerlerini kuruş değilde litre cinsinden verirsen daha sağlıklı olur. 5.5 litre civarı yakıyor bizdeki 70lik 2005 model imzamdaki de son depoya kadar 6.5 litre yakıyordu. ama daha motor yeni düşer diye bekliorum. bu arada 400km 3 çeyrek yetti son depo ya tam fulletemedim geçen sefer yada anormal bir artış var tüketimde.
  • ben 7 litreye yakın yakmışım, dün fulledim. sabahları çok dur kalk yapıyorum ve soğuk havalara bağlıyorum. en sağlıklısı uzun yol. bayramda ölçeceğim. yazın 3000 km de iken 100 bin yakıyordu o zamanki fiyatlarla.
  • bende ctesi günü hem uzun yol hemde youn kış şartlarında bir test yapıcam. ama baya hızlı gideceim için ciddi bi tüketim çıkacak heralde. ankara yoluna ne zaman çıksam ayaımı gazdan kaldıramıyorum
  • en son düz yol maceramda ceza yemiştim radara girerek.artık temkinli kullanıyorum. yollar müsait olsa da bu sefer basmayacağım; hem bayram kalabalığı. malum polisler kesin yollarda olacaktır. kurban bayramında bir de ceza yiyerek masraf çıkarmayalım kurbanlık haricinde.
  • Arkadaşlar ben ce bütün otomobil üreticileri atıyor yakıt tüketimini şimdiye kadar duydunuzmu fabrika verilerinde tüketen bir şöför ben duymadım hangi sürücüye test yapıyorlarsa çeksinler kameraya adam nasıl sürüyor biz de öyle sürelim arabalarımızı fbrika değerleri hepsi paşavra.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.