Şimdi Ara

Opel Corsa Yakıt Tüketimi 1.3 CDTI Dizel (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.582
Cevap
16
Favori
639.202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Lukoil mazotu ile shell i karsilastirabilir misiniz??
    Neden Lukoilden Shelle gectiniz???
    quote:

Orijinalden alıntı: mavigökyüzü

ARACIMIZ AYNI;
    Bende sıfır aldım. Bi süre lukoil kullandım şimdi Shell V-Power kullanıyorum. 2500Km. oldu.

İlk depo ort.6.2Lt.
    İkinci depo ort. 5.9Lt
    Üçüncu depo ort 6.1 Lt.

Hep ş.içi sayılır.
  • arkadaşlar depo bugün bitti. Işığı yaktım fulledim ve hesap şöle çıktı. aldığım mazot 220 tl gittiğim yol 1195.2 km hesabı yaparsak 0.184 tl oda 18.4 kuruş yapar. v poverde bu değer 19.6 kuruştu. fuel safe ile daha fazla yol yapmak bana mümkün geldi.birde vites değişim olayınada baya dikkat ettim oda farketmiş olabilir.
  • Evet hocam 1-2 haftadır giremesem de Opelx'te de aynı nick ile yer alıyorum. Gerçi çok bişey yazdığım söylenemez :) Arabamı değiştirmeye karar verdiğimde Donanım Haber'e zaten üyeydim bir de Opelx'i bulmuştum. Opel almaya karar verdiğimde de Opelx'e üye olarak incik cıncık öğrenmeye çalıştım. Forum takip etmek hem zevkli hem de bayağı bilgilendirici oluyor.

quote:

Orijinalden alıntı: ppzrg

Fuel Save doğrudur Kırsal motorine ikame olsun diye çıktı. Ancak Shell in sitesinden de bakarsanız Eski yeni büyük küçük her türlü dizel araçta güvenle kullanılabileceğinden bahsediyor. Kalın filan değildir. Vpowerden katkıları farklıdır sadece. Sadece pompacılarda değil herkeste bir önyargı var. Zaten 1 nisandan itibaren kükürt oranı milyonda 10 dan fazla olan (10 ppm) motorin satışı yasaklandı. Dolayısı ile güvenilir bir yerden aldığınız herhangi bir motorin aracınızda güvenle çalışacaktır.

Yalnız PO nun prodizel i var onu sadece büyük araçlara veriyorlar. Sitesinde de öyle yazıyor. Ona ait özel bir durum olabilir. Ancak Fuel save i kullanabilirsiniz. Ben de zaten kendi aracımda Fuel save, Vpower,Vmax ve BPnin mazotunu kullanıyorum
    Saygılarımla

Bu arada OPELX te de yazıyor musunuz????

quote:

Orijinalden alıntı: epsilon82

Aracım yeni olduğundan şimdiye kadar 4-5 kere mazot aldım, bundan önce farketmemiştim Full Save ya da Vpower Diesel olduğunu. Geçtiğimiz hafta Shell'e gittiğimde ilk baştaki pompada durdum fakat o pompada Full Save yoktu. Pompacıya Euro Dizel dedim, direk Vpower'a yöneldi. Ben de genelde Full Save mi koyuyorsunuz Vpower mı dedim. Pompacı Full Save tavsiye etmiyoruz bu araçlar için, yasaklanan kırsal motorinin yerine çıkan bir ürün o dedi.

Tabi ben işin çok acemisiyim, yıllardır benzinli araç kullanıyorum ama dizel ile tanışalı dediğim gibi daha 1,5-2 ay oldu. Pompacının da bilgisini bilemiyorum ama sizlere aktarmak istedim.

• opelim.net e de üye olun. Ben her ikisine de üyeyim çok yazmasam bile ara ara takip ediyorum

quote:

Orijinalden alıntı: epsilon82

Evet hocam 1-2 haftadır giremesem de Opelx'te de aynı nick ile yer alıyorum. Gerçi çok bişey yazdığım söylenemez :) Arabamı değiştirmeye karar verdiğimde Donanım Haber'e zaten üyeydim bir de Opelx'i bulmuştum. Opel almaya karar verdiğimde de Opelx'e üye olarak incik cıncık öğrenmeye çalıştım. Forum takip etmek hem zevkli hem de bayağı bilgilendirici oluyor.

• Son Denememdir. 365 tl lik mazotla tam 2000 kilometre yol yaptım. Ağırlıklı Şehir içi %20-25 şehirler arası. ortalama yakıt tüketimim 18.25 kuruşa litre olarakta 5.15 lt/100 kilometre yapıyo bilginize (Yakıt Full Safe)
  • quote:

Lukoil mazotu ile shell i karsilastirabilir misiniz??
    quote:

ARACIMIZ AYNI;
    Bende sıfır aldım. Bi süre lukoil kullandım şimdi Shell V-Power kullanıyorum. 2500Km. oldu.

İlk depo ort.6.2Lt.
    İkinci depo ort. 5.9Lt
    Üçüncu depo ort 6.1 Lt.

Hep ş.içi sayılır.

Açıkçası ikisi arasında hiçbir fark göremedim. Lukoil bana biraz uzak mesafede olduğundan, bana yakın shell den yakıt alacağım bundan sonra.

AYRICA BENİM İMZAMDAKİ ARACIM ORT. Ş.İÇİ 6.00 Lt Yakıyor. Çok sakın kullanır ve 2500 deviirde vites değişirim...
  • bence bir de BP yi deneyin eger yakininizda bir istasyon varsa
    Yakit tuketimiinzin %5 civarinda iyilesecegini soylersem abartmis olmam.

quote:

quote:

Lukoil mazotu ile shell i karsilastirabilir misiniz??
    quote:

ARACIMIZ AYNI;

İlk depo ort.6.2Lt.
    İkinci depo ort. 5.9Lt
    Üçüncu depo ort 6.1 Lt.

Hep ş.içi sayılır.

Açıkçası ikisi arasında hiçbir fark göremedim. Lukoil bana biraz uzak mesafede olduğundan, bana yakın shell den yakıt alacağım bundan sonra.

AYRICA BENİM İMZAMDAKİ ARACIM ORT. Ş.İÇİ 6.00 Lt Yakıyor. Çok sakın kullanır ve 2500 deviirde vites değişirim...
  • quote:

her viteste 2500 devirde vites değiştirmenize gerek yok aracın maksimum tork üretimi 1750 devirde başlıyo vitesi bir üst vitese3 getirdiğinizde aracın devri 1750 devrin altına düşürmediğiniz devir aralığını yakalamanız kafidir.Örn. 4. vitesten 5 e geçerken 2200 devir yeterli oluyor 5 te yaklaşık olarak 1800 devire denk geliyo emin olun çekişte ve ivmelenmede bi fark yaşamıyorsunuz ben 2 aydır bu şekilde kullanıyorum yakıt sarfiyatım baya düştü. hatta şunuda gözlemledim. arabanın harareti daha az olmakla beraber hararette geç yükseliyo.
  • quote:

Orijinalden alıntı: qru
    quote:

her viteste 2500 devirde vites değiştirmenize gerek yok aracın maksimum tork üretimi 1750 devirde başlıyo vitesi bir üst vitese3 getirdiğinizde aracın devri 1750 devrin altına düşürmediğiniz devir aralığını yakalamanız kafidir.Örn. 4. vitesten 5 e geçerken 2200 devir yeterli oluyor 5 te yaklaşık olarak 1800 devire denk geliyo emin olun çekişte ve ivmelenmede bi fark yaşamıyorsunuz ben 2 aydır bu şekilde kullanıyorum yakıt sarfiyatım baya düştü. hatta şunuda gözlemledim. arabanın harareti daha az olmakla beraber hararette geç yükseliyo.

Devir saatine bakarak arabami kullanilir yau:)
  • ilk başta bakıyosun ama zamanla alışıyo kulak gerek kalmıyo bakmaya 1 2 haftaya alışılıo kulağın bakarak sürmeye gerek kalmıyo.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asqhelon

yok arkadaşım o araba hayatta 1000 km yapmaz. İst-Adapazarı-Bolu güzargahında yam 4000 km yol yapmış bulunmaktayım 1.3 CDTI ile ve son seyehatimde özellikle 2500 devirde vites değiştirmeye ve son sürattete de bu deviri aşmamaya (otobanda fenalık geldi yavaş gitmekten) özen gösterdim sırf ne kadar gidecek bi depoyla diye buna rağmen ölçtüm biçtim bi depoyla 850 anca çıkar.
    E şimdi klimalı arabam var yazın açmıcam mı klimayı arasıra zevk olsun diye hız yapmicam mı, sollama yaparken baartmicam mı arabayı biraz... hepimiz yapıcaz bunları işte bu yüzden bi depoyla 700 ortalama bi tüketim olacaktır

Az Önce 1030 KM Yol yaptım 90 Km Üzerine çıkmadan aheste aheste..

Shell V Power Full depo İle ..
  • yahu arkadaşlar ben mı çok agresif araba suruyorum anlamadım veya ben hesaptamıy nalış yapıyorum full açıldığında oradan arabayı fullemiştim kırmızı ışık yanmaya başladığından itibaren 125 tl lik benzınle şu an 500 km yaptım şehir için ve çeyrek depoda ibre neden bu kadar çok yakıyor bu araba?
    aracımda 2011 cdti
  • 125 tl lik motorinle 500 km ve çeyrek depo daha var diyorsun. çeyrek depodan da ışık yanana kadar en az 80 km daha gider normal bir kullanımla. günümüz yakıt fiyatlarıyla gayet normal değerler. tüketimi litre bazında hesaplamak daha mantıklı ve doğru kuruş hesabı dolmuşçu taksici işi..
  • Konuda Guncel mesaj gorunce aklima geldi.
    Yukaridaki mesajlarin birinde ve birkac baslik altinda sizlere BPyi tavsiye etmistim motorin icin
    Gecenlerde bir agabeyime de tavsiye ettim. Kendisinin 2010 model Peugeot BIPPER i var.
    Kendisi arabayi ilk aldigindan beridir ayni istasyon ayni pompa olmak uzere Ankaradaki bilindik bir OPET bayisinden mazot aliyordu.
    Ben tavsiye edince denedi ve o da farki gordu.
    belki biraz abarti gelebilir bazilariniza ama kendisinin cok iyi ve surekli olcum yaptigini bildigim icin aktariyorum. dedigine gore OPET mazotuna gore %20 (yirmi) ye yakin bir tasarruf saglamis.
    benden soylemesi
    Saygilarimla
    Ben Ankarada mazotu artik istanbul yolu istikametine isim duserse LUKOILden(zamdan once 3.29dan veriyorlardi).yoksa bana yakin olmasi sebebiyle Fatih Petrol BPden aliyorum.
    Saygilarimla
  • son denemem arkadaşlar depoyu 3kere fulledim toplamda 427 tl lik mazot kullandım 3.55 ten aldım hepsinibuda 120lt eder. toplamda 2373 km yol yaptım (%20 şehirler arası izmir gümüldüre gittim geldim.) buda 100 kmde 5 litrenin çok az üstünde yakıyor demek. tabi shell fuel safe'le fuel safe'i şiddetle tavsiye ediyorum. birde vites değiştirme devirlerine çok dikkat ediyorum. buda çok farkediyor.

Önemli not: arkadaşlar deniz seviyesinden yüksekte oturan arkadaşlar varsa örneğin ankara gibi turbo dizel araçlar rakım farkından çok etkileniyo malesef ben bunu bizzat yaşadım rakımın yüksek olduğu yerlerde biraz daha fazla yakıyor araç hesap yaparken bunuda göz önünde bulundurun...arabam ankarada ölü gibiydi...:)
  • aslında ben de en güzel yakıt tüketimi verilerimden birkaçını Shell FUEL SAVE ile elde ettim ancak arkadaşlar zararlı, iyi değil filan dediler ben o yüzden almıyorum artık. yoksa FUEL SAVE de yakıt tüketimi açısından çok güzeldi.
    Saygılar
  • Bazen öyle yorumlar okuyorum ki hayretler içinde kalıyorum
    Opete herkes kalaylamış ancak bende ışık yanar yanmaz 100 TL'lik opet eurodisel aldım, sıfırladım, tam 570 km yol yaptım ışık yandı...
    Bu km'nin 350 kmsini izmir-afyon arası 90-110 ile yaptım,
    220 Km'sini şehir içi yaptım, okul-ev arası, gerçi o yolda şehirlar arası gibi 60 km gidiş-geliş eskişehir yolu üzerinde...
    17.5 kr civarına denk geliyor oran...

Şu doğru değil: "ordan alırsan 600 km gidersin, burdan alırsan 800 km gidersin" falan bunlar tamamen kişisel yorum hiç bir bilimsel dayanağı yok...
    Olay sadece ve sadece sizin aracı kullanım stiliniz ile ilgili,
    vites geçişleri, dur kalklar, hızınız, aracın bakımlarının yapılı olması (enjektörler, vs.) bunlar yapacağınız km'yi etkiler...

Not: Babam opet sahibi değil, emekli vatandaş sadece okul yolum üzerinde olduğu için opetten alıyorum yakıtımı, birde yıkaması olduğu için...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deniz_ksk -- 28 Mayıs 2011; 19:03:08 >
  • dostum benim de opete b.k atma gibi bir niyetim yok
    ben de BPden pay almıyorum
    hatta yaşadığım şehirde (ankara değil) BP yok yakında diye 6 7 km merkezden dışarı çıkıyorum
    ben hepsini aynı güzergah üzerinde denedim, tecrübe ettim yakınların tecrübe etti ve sonuç bu....
    istersen OPETten al istersen BPden al istersen FULL den al. neticede kimsenin kesesi kimseyi ilgilendirmiyor.
    orası senin bileceğin iş.
    geçen fişlere baktım şu ana kadar yaklaşık tam dolu 10 depoya karşılık gelen mazot almışım arabayı aldığımdan beri.2 ay içinde...
    neredeyse 7-8 istasyon belki de daha fazlasını denedim bu sonuçlara varırken....

sana bir örnek vereyim
    mesela millet total mazotunu öve öve bitiremiyordu
    denedim ne performans ne yakıt tüketiminden yana memnun kaldım. OPET te aynı şekilde. internette dolaşırsan benimkine benzer yorumlara rastlarsın..
    bence sen de bir dene sağlam bildiğin şehir içindeki bir BP istasyonundan.

saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ppzrg -- 28 Mayıs 2011; 19:40:02 >
  • ben sadece sizin için değil genel kanı için yorumlamıştım olayı...
    BP malesef taa özdilek tarafında var bana 10 km uzaklıkta...
    En iyisi içine sineni kullanmak... Bana opet siniyor, istediğim oranları yakalıyorum, o yüzden ordan almaya devam edeceğim...
    şehir merkezine BP açılırsa sizin için alıcam ama söz
  • memnun kalacağınıza da eminim
    saygılarımla
    quote:

Orijinalden alıntı: deniz_ksk

ben sadece sizin için değil genel kanı için yorumlamıştım olayı...
    BP malesef taa özdilek tarafında var bana 10 km uzaklıkta...
    En iyisi içine sineni kullanmak... Bana opet siniyor, istediğim oranları yakalıyorum, o yüzden ordan almaya devam edeceğim...
    şehir merkezine BP açılırsa sizin için alıcam ama söz
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.