Şimdi Ara

OPEL astra 1.3 cdti vites sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
2
Favori
25.449
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • astra 1.3 cdti kullanıcısyım..aracımı 2 ay kadar önce aldım..aracım ile ilgili bazı sıkıntılarımı sizler ile paylaşmak istiyorum

1- araç ileri vites geçişlerinde 1 den ikiye 2 den 3 e daha sesli olmak üzere tıkırtılı bir ses geliyor..sanki çukurdan geçermişcesine beni rahatsız eden bir ses.. araç şu an 4.000km de aracımı ODAK dan aldım 1.700 uncu km de bu problemi için servise götürdüm bana normal oldugunu söylediler..ama beni çok rahatsız ediyor özellikle asvaltı iyi olan yollarda daha belirgin geliyor sesi..bu tür problemi olan arkadaşlar var ise mesaj atarlarsa sevinirim...

2 - araca binmeden önce sürücü kapısını açtıktan hemen sonra 8 - 10 saniye süren motor bölümünden geldiğini sandıgım tizli bir ses geliyor..?

3 - arabayı her stop edip çalıştırdıgım zaman 1 den 2 ye geçerken şakırtılı bir ses geliyor.. gaz pedalı ile alakalı olabilir çünkü o ses geldiğinde gaz pedalı titreme yapıyor neden acaba bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirlermi ??

yavuzozkan1907@hotmail.com

• 1-Hiç böyle birşeyle karşılaşmadım.

2-Klima/kalorifer kapak ayarlama sesi (111.yıl konusunda bahsi geçti)

3-Bkz 1 (Hiç böyle birşeyle karşılaşmadım.)
  • aracınız easytronic mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bonjovi0433

aracınız easytronic mi?
    1.yorum yok
    2.araç easytronicse şanzımana elektrik gidiyor onun sesi.manuelse arakadaşın dediği gibi.
    3.easytroniclerde 1den 2ye geçerken şıkırt diye bir ses geliyor herkesten geldiği için bence normal.manueli bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: attila24

1.yorum yok
    2.araç easytronicse şanzımana elektrik gidiyor onun sesi.manuelse arakadaşın dediği gibi.
    3.easytroniclerde 1den 2ye geçerken şıkırt diye bir ses geliyor herkesten geldiği için bence normal.manueli bilmiyorum.

Alıntıları Göster
    Yaa daha çok deneyemedim ama bu 1 den 2 ye geçerken gelen şakırtılı ses bende yok. Sarsıntı diyorsanız gazdan ayağı çekmeyince evet o oluyor şimdilik bir ses duymuyorum ben. Belkide var da duymuyorum dikkat etmedim. bu arada aracım easytronik.

2. maddeki soru içinde banada arabayı tanıtırken easytronik şanzumandan geliyor dendi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Optimizer

Yaa daha çok deneyemedim ama bu 1 den 2 ye geçerken gelen şakırtılı ses bende yok. Sarsıntı diyorsanız gazdan ayağı çekmeyince evet o oluyor şimdilik bir ses duymuyorum ben. Belkide var da duymuyorum dikkat etmedim. bu arada aracım easytronik.

2. maddeki soru içinde banada arabayı tanıtırken easytronik şanzumandan geliyor dendi.

Alıntıları Göster
    1'den 2'ye geçerken ki o yay atıyormuş gibi gelen seside ben yanıtlıyayım Esp'nin sesi.Bunun için manuallerde o ses duyulmuyor sadece Easytroniclerde duyuluyor.

• quote:

aracınız easytronic mi?
    evet easytronik..
  • quote:

Orijinalden alıntı: GHQST1

evet easytronik..

Alıntıları Göster
    arkadaşlar bu hafta arabayı tekrardan farklı bir servise götürmeyi düşünüyordum..2. ve 3. maddelerdeki problemlerime verdiğiniz cevaplar ile biraz ötelemiş oldum servisi..:) yalnız benim için asıl önemli olan problem aracımın 1 den 2 ye 2 den 3 e daha sesli olmak üzere vuruntulu bir ses gelmesi..araç vites düşürür iken hiç böyle bir ses yok ya da daha yüksek vites e geçerken daha az hissedilen bir ses..benim aracım 1.3 cdti dizel 90hp easytronic, aynı araca sahip olan arkadaşlar lütfen deneyimlerini yazabilirlermi..??

• quote:

Orijinalden alıntı: GHQST1

arkadaşlar bu hafta arabayı tekrardan farklı bir servise götürmeyi düşünüyordum..2. ve 3. maddelerdeki problemlerime verdiğiniz cevaplar ile biraz ötelemiş oldum servisi..:) yalnız benim için asıl önemli olan problem aracımın 1 den 2 ye 2 den 3 e daha sesli olmak üzere vuruntulu bir ses gelmesi..araç vites düşürür iken hiç böyle bir ses yok ya da daha yüksek vites e geçerken daha az hissedilen bir ses..benim aracım 1.3 cdti dizel 90hp easytronic, aynı araca sahip olan arkadaşlar lütfen deneyimlerini yazabilirlermi..??

Alıntıları Göster
    ben easytronik kullanıyorum ama 1. sorudaki gibi bir sorunla karşılaşmadım. (araç 7700 kmde)
    sadece buna benzer bir sesi eğer önümde kırmızı ışık yanıyor ve kırmızı ışığa yaklaşmışsam boşa attığım zaman arabayı ; araç durmadan yeşilı şık yanar ise tekrar vitese aldığım zaman bir vurma sesi gibi birşey alıyordum.Zaten bu sestende kıllanarak artık durmadan boşa atmıyorum arabayı.

• quote:

ben easytronik kullanıyorum ama 1. sorudaki gibi bir sorunla karşılaşmadım. (araç 7700 kmde)
    sadece buna benzer bir sesi eğer önümde kırmızı ışık yanıyor ve kırmızı ışığa yaklaşmışsam boşa attığım zaman arabayı ; araç durmadan yeşilı şık yanar ise tekrar vitese aldığım zaman bir vurma sesi gibi birşey alıyordum.Zaten bu sestende kıllanarak artık durmadan boşa atmıyorum arabayı.

Alıntıları Göster
    dün akşam oturdugum sitede astra kullanıcısı bir arkadaş ile beraber arabayı test ettik... ileri vites değişikliklerinde gelen vuruntulu sesi aldıgını normal olmadıgını söyledi..bende arabayı haftaya cumartesi günü servise götürmeye karar verdim..önerebileceğiniz bir servis varmı ??

• quote:

turbo dizel aracı boşamı alıyorsunuz?
  • evet kırmızı ışıktayken yada kırmızı ışığa yaklaşırken; yoğun trafikde alıyorum
    Eaytronikde durduğum zaman bazı söylemlere göre frene basılıyken kendisi boşa atıyormuş(atıyorsada göstergee neden N yazmıyor bunuda merak ediyorum ki bu şekilde olan araçlar var); bazılarına göre atmıyormuş.Baskı balatayı erkenden bitirmemek için işimi şansa bırakmıyorum.Kırmızı ışıklarda yada çok fazla trafikde bekliyorsam atıyorum boşa.
    quote:

Orijinalden alıntı: biTanecix

quote:

• quote:

evet kırmızı ışıktayken yada kırmızı ışığa yaklaşırken; yoğun trafikde alıyorum
    Eaytronikde durduğum zaman bazı söylemlere göre frene basılıyken kendisi boşa atıyormuş(atıyorsada göstergee neden N yazmıyor bunuda merak ediyorum ki bu şekilde olan araçlar var); bazılarına göre atmıyormuş.Baskı balatayı erkenden bitirmemek için işimi şansa bırakmıyorum.Kırmızı ışıklarda yada çok fazla trafikde bekliyorsam atıyorum boşa.
    quote:

Orijinalden alıntı: biTanecix

quote:

sadece fazla eğimli olmayan yollarda atıyor otomatik boşa. hafif eğimli yerlerde frenden ayağını çekersen geriye doğru kaçtığını görürsün bu sebepledir
    oysa eğimin fazla olduğu yerlerde boşa almaz tehlike arz edeceğinden

• quote:

Orijinalden alıntı: metaner

1-Hiç böyle birşeyle karşılaşmadım.

benim içinde aynen arkadaşın dediği gibi, eğer sesler sizi çok rahatsız ediyorsa, servise birkaçkere gidip daha ısrarcı olmanızı tavsiye ederim yoksa kıllarını bile kıpırdatmıyorlar, git gel yaparsanız servise mutlaka bir değişime giderler diye düşünüyorum. kolay gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nukro002

quote:

Orijinalden alıntı: metaner

1-Hiç böyle birşeyle karşılaşmadım.

benim içinde aynen arkadaşın dediği gibi, eğer sesler sizi çok rahatsız ediyorsa, servise birkaçkere gidip daha ısrarcı olmanızı tavsiye ederim yoksa kıllarını bile kıpırdatmıyorlar, git gel yaparsanız servise mutlaka bir değişime giderler diye düşünüyorum. kolay gelsin.

Alıntıları Göster
    Dostlar arabayı tekrardan servise götürdüm fren şalterinde arıza oldugunu parçayı değiştirdiklerini söylediler..aracım ile 17km test sürüşü yaptık sesi aldıklarını bu sesin şanzımandan geldiğini sesin normal oldugunu söylediler...duymamazlıkdan gel dediler yani anlayacagınız...

• Arkadaşlar herkese hayırlı akşamlar......Cevap verirseniz bizi memnun edersiniz,aracım 2007 model opel astra 1.3 cdti enjoy 94.000 kmde ...aracım easytronic şanzıman....yaklaşık iki haftadır arac 2. viteste kendiliğinden boşa geçiyor....ama ekranda N yazmıyor....sonra aracı yavaşlatıp tekrar ikinci vitese aldığımda sorun düğzeliyor....bugün ilk defa ekranda motor arıza işareti yandı....sorun nedir sizce....
  • bende de 2007 model 1.3cdti var. yeni aldım. bende de sizin bahsettiğiniz 1 nolu sorun yani; 1'den 2 ye 2'den 3'e geçerken ses ve sarsılma problemi var. servis volant, debriyaj baskı balata, bilya, ön motor takozu, değişti. problem aynen devam ediyor. servis ve birkaç yere sordum. adamlar problem yok sen sürmeyi, vites değiştirmeyi bilmiyorsun yapmıyorsun diyorlar.
  • Sikayet: vites 1 den 2 ye 2 den 3 e geçerken debriyaja basilinca LIK diye bir ses duyulması ve sanki motor havada da yerine oturuyormus gibi bir vuruntu, oturma, hoplama, ziplama, gögusleme, sarsılma*vb*(adına ne derseniz) yapması.*
    Cozum: rot basi değişimi.*
    Tutar: 25tl x2 adet rot basi + 30tl rot ayarı = 80 tl.

Böylelikle bir problem daha (en azından benimki) çözüldü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: seniorpass

Sikayet: vites 1 den 2 ye 2 den 3 e geçerken debriyaja basilinca LIK diye bir ses duyulması ve sanki motor havada da yerine oturuyormus gibi bir vuruntu, oturma, hoplama, ziplama, gögusleme, sarsılma*vb*(adına ne derseniz) yapması.*
    Cozum: rot basi değişimi.*
    Tutar: 25tl x2 adet rot basi + 30tl rot ayarı = 80 tl.

Böylelikle bir problem daha (en azından benimki) çözüldü.

Aynen bu durumu yaşıyorum debriyaja basınca devirlenme esnasında motor düşüyor gibi hergazı bırakıp dokunmada motorda benzer bi vırma vuruntu oluşuyor motor takozu gibi ama ustam sorun göxükmüypr diyo anlamadım
  • Yavuz Ali Bey, sizin problem çözüldü mu? Benimki çözüldü sandım ama çözülmemis. Devam aynen.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.