Şimdi Ara

Önüne gelende çakar lamba+vw araç (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
1.288
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
54 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • iskandinav ülkelerine ateist gavur deniyor ama orada kamu mallarına karşı olan hassasiyet hiç bir ülkede yok.
    Adam bırak devletin aracına binmeyi başbakanları tarifeli uçakla seyahate gidiyor, millet vekilleri metro ile meclise gidiyor.

Ulan bu adamlar şimdi gavur atesit dimi.Biz ise müslümanız ve cennete gidecez

Kuranda çoğu ayette ''hala aklını kullanmayacakmısın ?'' diye soruyor
    Biz olmayan şeyi nasıl kullanalım
  • Her gün protokol yolunda bulunuyorum okula gitmek için. Hiç sekmez her gün birileri geçer ve yol açılır ama ambulans 10 dk da çıkamaz o trafikten.Ben 3 ay önce babamı kaybettim. Nakil olurken başka hastaneye ben daha hızlı geldiysem ambulanstan kahrolsun bu zihniyet ve köleleri. Başına gelir umarım hepsinin. Zerre umudum yok şu toplumdan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _AsDeRf_

Ulan symbolleri makam araci yapan komutanlari yalandan yazilmis belgelerle hapislere attilar. Ben vosvogene binerken utanirim kucuk gorunurum diyen valiye mercedes s kasa makam araci cektiler.

Ve hala ulke iyiye gidiyor diyenler var.

Arkadaslar gecen ay baktigim araca neredeyse %20 zam gelmis 1 ayda. Ve busefer gezicilere de atamiyorlar sucu. Hala televizyona cikip her allahin gunu isleri gucleri yokmus gibi cehape zihniyeti diye bagiriyorlar. Her allahin gunu Ataturkun adini silmeye calisiyorlar.

Memleket nasil iyiye gidiyor. Devletin elinde vergiler disinda bir tane gelir kapisi yok. Vergilerinde cogunlugu kdv ve otv'den yani halkin cebinden cikiyor.

Helal

• Padişahım çok yaşa, daha fazla zam istiyoruz dediğimiz anda vur bizeeeeğğ.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Omer_Faruk.

Hocam dar açı derken,Çevremde tanıdığım bir çok genel müdür var.Gerçekten yoğun çalışıyorlar.Ordan oraya koşuştururken birde araya trafikmi girsin ? Tabi keyfe keder yapanlara lafım yok.Artık kendi vicdanlarına kalmış

Hocam saka yapiyorsun herhalde. Genel mudur cok calisiyor trafige takilmasin diye bir mantik olabilir mi?
    Diger insanlar az mi calisiyor, onlar neden trafige takilsin? Ya da adamin kendi sirketi var cok calisiyor belki de o genel mudurden daha cok fayda sagliyor ulkeye ihracat yaparak o neden trafige takilsin o zaman? Sirket CEO su neden trafige takilsin? Cok calisan memur varsa o da trafige takilmasin o zaman.

Gelismis ulkelerde bu eskort isi cok cok minimum duzeyde kisiyle sinirli. Onun haricinde herkes trafikte bekliyor gerektigi gibi. Herhalde diyorum sirf Turkiyedeki genel mudurler cok calisiyor Avrupadakiler yatiyor ki trafige takilmamayi hak edememisler.

Lutfen yapilan hatali, gorgusuz, bencil hareketleri sacma sebepler bularak savunmaya calismayalim. Cok calisan bir suru insan var.

• Hemican kullanıcısına yanıt
    Hocam yanlış anlaşılmak istemem.Genel müdürler toplantıya giderken çakar kullanmasında herhangi bir sakıncı görmüyorum ben.Yoksa tabikide keyfi kullanlar hesabını Allaha versin

• quote:

Orijinalden alıntı: Omer_Faruk.

Hocam yanlış anlaşılmak istemem.Genel müdürler toplantıya giderken çakar kullanmasında herhangi bir sakıncı görmüyorum ben.Yoksa tabikide keyfi kullanlar hesabını Allaha versin

Hocam ben onda da sakinca goruyorum. TCDD genel mudurunun X sirketindeki bir genel mudurden farki nedir?
    Devlet universitedeki profesorden farki nedir. Profesor de dersine yetismek icin cakar kullanabilmesi lazim o zaman.

Yani demek istedigim su onun toplantisi onemli ise bir digerinin baska bir isi onemlidir. Genel mudur olmak ve toplantiya yetismek diger insanlarin zamanini calmak icin gecerli bir sebep olamaz.
  • Ben çakar görür görmez durup yol veriyorum.
    Allah sahibine bağışlasın ne güzel insanlar var diyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

quote:

Orijinalden alıntı: KaSaTuRa.

quote:

Orijinalden alıntı: ceenobil

Hala tecavuz yasasi diyenler var yasayi iyi okuyun lutfen. Araba konusuna gelince ayni fikirdeyim ust makamdakilere lafim yokda şu valiye kaymakama ve mudurlere sunlara bunlara bu araclar ne diye verilio ayar oluyom o mevzuya. Cakar olayina gelince ben yol vermiyorum. 1 2 3 yildiz gormedikce plakada sizde vermeyin.

sen de o tayfadansın ve orada burada tecavüzü savunmak için üye olanlardansın herhalde, bak bakalım yasada neler yazıyor

"Cebir, tehdit, hile veya iradeyi etkileyen başka bir neden olmaksızın, 16 Kasım 2016 tarihine kadar işlenen cinsel istismar suçunda, mağdurla failin evlenmesi durumunda, Ceza Muhakemesi Kanununun 231. maddesindeki koşullara bakılmaksızın hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına, hüküm verilmiş ise cezanın infazının ertelenmesine karar verilir. Zamanaşımı süresi içinde evliliğin, failin kusuruyla sona ermesi halinde fail hakkındaki hüküm açıklanır veya cezanın infazına devam olunur. Bu fıkra uyarınca fail hakkında hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına veya cezanın infazının ertelenmesine karar verilmesi durumunda, suça azmettiren veya işlenişine yardım edenler hakkında kamu davasının düşmesine veya infazın ortan kaldırılmasına karar verilir."

bu demektirki küçük yaşta kıza tecavüz eden adam olaydan yırtmak için kızla evlenirse hapis yatmaktan kurtulur, yaşın alt sınırı yok üst sınırı yok, yani 16 kasım 2016 ya kadar ister bebek olsun ister 80 yaşında kadın, eğer tecavüz ettikten sonra evlenmeye ikna edebiliyorsan (parayla, aile baskısıyla, tehditle, toplum baskısıyla vb benzeri birçok yöntemle) o zaman cezadan yırtıyorsun

bu yasa tecavüz yasasıdır, kafası biraz çalışan herkes zaten amacını ne işe yaradığını gayet net anladı, hukukçu olanlar zaten ucunu başını da gayet iyi biliyor

ve işte biz böyle bir toplumuz, birileri ülkenin meclisinde bu kadar aşağılık bir yasayı geçirmeye çalışır, birileri de utanmadan bunları savunur...

mevzu çok başka yerlere gelmiş ama "Cebir, tehdit, hile veya iradeyi etkileyen başka bir neden olmaksızın," sözünden sen bunu anlıyorsan anlayışında bir problem vardır. burda kastedilen erken yaşta evlenenler. tecavüz yukarıdaki maddelere girer. erken yaşta evlilik türkiye'nin bir gerçeğidir. hala da olmaktadır. kimse bunu göz ardı edemez. erken yaşta evlenen herkesi hapse tıkarsan türkiye'de 3-4 milyon mağdura sahip olursun.

cidden memleketin sapığı bitmiyor

burada gayet net anlaşılıyor, memleket sapık kaynıyor o zaman sapıklara uygun hale getirelim diye bir dünya yok, bu yasayla 17 yaşından küçük bir kızla cinsel ilişkiye girip onu bir şekilde! ikna edip evlenen herkes salınacak, 17 yaşından küçük kızla cinsel ilişkiye girip evlenmek mağduriyet değil suçtur, liseli orta okullu kızları görünce kendinden geçenler için suç olmadığı sanılabilir ama suçtur, bunun mağduriyeti falan yoktur, 17 yaşından küçük olup da 17 yaşını gördüğü an resmi olarak ailesi izniyle evlendirilen kızların da kendi istekleriyle evlenmediğini ülkenin en gerizekalı adamı bile gayet iyi bilir

kız çocuklarını geçtim erkek çocuklarına topluca defalarca tecavüz edildiğiyle ilgili her gün yeni bir haberin düştüğü ülkede bu yasayı çıkarmaya çalışan da destekleyen de ağır sapıktır, hadım edilmeli ve psikolojik tedavi görmelidir, mümkünse de topluma salınmamalıdır

• böyle oryantalist bir bakış açısıyla kestirip atamazsın. doğuda bir kültür var ve öyle oralarda. bunlar sapık diyip o insanları yok sayamazsın. ben de kızımın o yaşta evlenmesini istemezdim ama benim de kızımın da düşünce açısı farklı. daha dün tv'de seyrettim. kadın kocaya kaçmış. ailesi kızıp polise gitmiş. sonra bakmışlar olacak değil, şikayetlerini gerçi çekmişler. neyse, bunlar evlenmiş. iki çocukları olmuş. kadın 30 yaşına falan gelmiştir sanırım. hop kocasını hapse almışlar. 2 senedir içerde. kadın iki göz iki çeşme ağlıyor. ne olacak bunların hali? bunlar sapık falan gibi saçma sapan sözlerle bu kadar basitçe kestirilip atılamaz bu işler.
  • Reis-i Cumhur ve Başbakan'ın neden İstanbul'a her geldiklerinde Atatürk Havalimanını kullandığını, taaa karşı taraftan mesela Pendik'ten oraya gittiklerini ve bu gidiş sebebiyle neden bütün yolların kısıtlandığını, kapatıldığını ve neden yüzbinlerce insanın çile çektiğini...

Ben çözemiyorum bir türlü.

2 akşamdır İkitelli'den Bakırköy-İncirli'ye sırasıyla 70 dakika ve 55 dakikada gittim.

Bu üstteki soruları çözdüğünde kalanını da çözersin arkadaşım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: volkan_gazi

Milletin çakar takıp haksızlık yapmasını "Toplantıya yetişiyordur.", "Devleti temsil ediyor." diye savunanlar var. Kanunda hangi araçların geçiş üstünlüğü olduğu belli, gerisi hikaye. Adamlar ulu orta kanunu çiğniyor, kimse de "Hop! Siz ne yapıyorsunuz?" demiyor.

İşte bu yüzden keşke daha çok geçirseler, trafikte bu beyler geçeceği için 1 değil 2 saat beklesek diyorum bazen.
  • Geçen yine köprü trafiğinde bekliyorum. Emniyet şeridinden 1 saatte yüz tane çakarlı geçti neredeyse. Eski yeni tüm model araçlar. O kadar fazlalar ve ortalıkta hiç polis yok. Siyah highline passat alıp çakar taksak hiç durdurmaya yeltenmez bile polis. Cezası ne olacak ki bu ülkede? Gerçi çakara gerek yok servis araçları babasının malı gibi kullanıyor emniyet şeridini. Geçen arkamdaki yol vermedi, servisçi camı açıp adamın aynasını tokatlıyor, eliyle kıracak herhalde aklı sıra. Bir gün bu pasif halk çıldırma noktasına gelecek o zaman kötü olacak işte.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cazador1453

Ben de ayar oluyorum böylelerine. Adam pazar günü ailesiyle yemeğe giderken bile çakarları açıyor geçiyor emniyet şeridine. Az mı gördüm bunların bu pisliklerini. Ama hakkımı haram ediyorum hepsine. Kamu malı olup da gaza haddinden bile fazla bassa bizim hakkımıza girer. (en basitinden) Bu yüzden hiç birine hakkımı helal etmiyorum. Öbür tarafta alacağımız çok olacak gibi.

Hocam ben de hakkı mı öteki tarafa saklıyorum, baya bir yan gelir gelecek inşallah,

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu çakarlı araçlara yol vermemiz gerekmiyor değil mi ? Yol vermedik diye bize bir işlem yapabilirler mi ? veya darp ederler mi ? Bunlardan her şey bkelenir.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.