Şimdi Ara

Önüne gelende çakar lamba+vw araç

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
1.288
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
54 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dün akşam Haydarpaşa Tren Garında bir arkadaşı bekliyordum... Neyse tcdd genel müdürü içerdeymiş... adam çıktı araca bindi arkadaş bir baktım çakarları açtılar yapıştıra yapıştıra gidiyorlar... Altlarındaki araçlar kiralık ve vw marka 4 tane araç...

Arkadaş bu adamlar nereye ne yetiştiriyorlar bunun bana biri izahını yapsın... Polis olsan değilsin doktor olsan o da değil sen kimsin ulan ???

Milletin parasıyla bu sefayı size kim sürdürtüyor Sayıştaş ne iş yapar ... Maliye bakanı sms ile vergi ödemek namus borcu diye yolluyor... Sizin vatandaşın parasını sokağa dökmeniz nasıl bir namussuzluk ???

Arkadaş bunları trafikte denetleyen kamu malını kullanırken parasını harcarken denetleyen yokmudur ...

Vatandaşa gelirken akaryakıtmış ötv miş geçiriyorsun kendine gelince oh ne ala memleket...

Adamlar saltanat sürüyor saltanat...

• Yolda 2000 motor Passat görürsem , bireysel kullanıcıya ait olma ihtimali %1 falandır ancak .

Ya filodur , ya kamu malı .

İkisine de ayar oluyorum .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Diktatorluklerde boyle seyler normal. Alismak lazim artik.

Yeni otv duzenlemesi ile Vw passat vatandasa luks olarak ilan ediliyorsa, devletin memuruna da helal olmamali. Memur ve yandas birinci sinif vatandas, diger herkes ikinci sinif vatandas bu ulkede.

• Üstelik kıytırık tcdd.
    Siyasi bir rolü yok önemli kişilik teşkil etmiyor.

Pehhh.

• Siz bir de Ankara'yı görün. Özellikle Devlet kurumlarının yoğunlukla yer aldığı Çankaya İlçesi'ni. Taksi, dolmuş ve otobüsleri çıkarın, araçların rahat %10'u resmi araç. Yeter milletin kanını emdiğiniz yeter mkç.
  • Bu günleri ararsın Hocam büyük konuşma.

On seneye neler olur,Allah Kerim.
  • Onlar devleti temsil ediyor ne yani Clioya mi binselerdi.
    Sanki muhalefet binmiyor.

Bu tarz konularda genelde bu tarz mesajlar geliyor. Yani bunu hakli goren ve destekleyen insanlar var. ne diyelim herkes hakkettigini yasiyor demekten baska bir sey dusmuyor bize.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hemican

Onlar devleti temsil ediyor ne yani Clioya mi binselerdi.

Bu tarz konularda genelde bu tarz mesajlar geliyor. Yani bunu hakli goren ve destekleyen insanlar var. ne diyelim herkes hakkettigini yasiyor demekten baska bir sey dusmuyor bize.

Aynen hocam, bize gelince cari acik var, vatandas yerli arabaya(!) Binsin diyenler, kendileri soz konusu olunca passati begenmezler.

• burası böyle artık
  • Yanlış hatırlamıyorsam eğer, dünyada en çok resmî plaka ve çakar benzeri zimbirtilarin kullanıldığı ülkeler arasında 3. Ülke Türkiyem.

• quote:

Orijinalden alıntı: mucahidkarakus

Yanlış hatırlamıyorsam eğer, dünyada en çok resmî plaka ve çakar benzeri zimbirtilarin kullanıldığı ülkeler arasında 3. Ülke Türkiyem.

Olsun bati bizi gisganiyollooogg

• Bence de devlet çok önemli görevleri olan kişiler haricinde lüks makam aracı tahsis etmemeli ,nasıl şirketlerde clio,linea kullanılıyorsa devlette de aynısı olmalı, forum üyeleri de benim de bindigim hala taksitini odedigim (2009) clio lara yürüyen tabut,vaay tenekeye biliyorsunuz , alacaksınız Volkswagen ,skoda alın demeyi bırakmalı,k onu başlıklarına göre adamına göre yorum yapmak hiç samimi degil

• Ben de ayar oluyorum böylelerine. Adam pazar günü ailesiyle yemeğe giderken bile çakarları açıyor geçiyor emniyet şeridine. Az mı gördüm bunların bu pisliklerini. Ama hakkımı haram ediyorum hepsine. Kamu malı olup da gaza haddinden bile fazla bassa bizim hakkımıza girer. (en basitinden) Bu yüzden hiç birine hakkımı helal etmiyorum. Öbür tarafta alacağımız çok olacak gibi.
  • Daha Ankara yi görmemişsiniz siz :) godaman biri geçecek diye Konya yolunu trafiğe kapatıyorlar ki beyim rahat geçsin o yoldan. Olan kuyrukta bekleyen gariban vatandaşa oluyor. Geçen hafta yine önde polis arabası, arkasında 3 passat 2.0 tdi, arkalarından bakan beyimin s600 longu, onun arkasında yine 3 passat 2.0 tdi koruma araci. Hepsi çakarlari yakmış. Trafik ana baba günü. Millet milim milim ilerliyor. Siren çala çala sol seritten geliyorlar. Sol şeritten yol istiyorlar millette yan seride geçip yol veriyor. Doğal olarak yan şeritte ki araçlarda sıkışıyor. Önce ben ambulans sandım. Baktım arkama geldiler. Ambulans olmadığını görünce yol vermedim bunlara. Polis arabası nasıl sirene basıyor anlatamam. Anons yapmaya başladı. Çekilmedim. Mal gibi sagimdan geçmek zorunda kaldılar. Geçerken önde ki polis arabasını kullanan el kol yaptı napiyosun niye çekilmiyorsun gibilerden. Cami açtım o sinirle babanızın yolu mu diye bağırdım. Bir halt yiyemeden basıp gittiler. Kendilerini bir şeyden sayıyorlar.

• Biz öluruz hocam makam mevki elde edince hava atmaya. Duruşumuz bakışımız değişir .

Biz makamı elde edip sıradan bir hayat yasayamayiz. olmaz yani biz birisi o hayatı Yaşarken o koltuğu bir kapayim ben de böyle yapacam diye hayal ederiz ben de suna binecem şoför baş diyecem takım elbiseyi şuradan alacam falan diye hayal ederiz. Ama o koltuk bunları hayal edenleri haketmiyor . O koltuk oraya gelince ne yapacagini ne icraatbyaparim diye kafa yormuş olanları hakediyor. Koltuğa geldim diye sağda solda boburlene boburlene gezen makamın havasını atan tipleri değil devlet memuru olmanın en önemli işlerinden birisi olan devlet mallarının tasarruflu kullanılması ilkesiyle yola çıkmış mütevazı, az konuşan çok iş yapan personeli ile yakın ve içten konuşan, kurum ile ilgili insanların beklentilerini karşılamaya calisan yurdum insanları gelmeli... en çok yalayan değil en araştıran gelmeli...

Tabi derken kendim bile inanmadım :)

• İnsanlar hak edildiği gibi yönetilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperdgal

quote:

Aynen hocam, bize gelince cari acik var, vatandas yerli arabaya(!) Binsin diyenler, kendileri soz konusu olunca passati begenmezler.

Aynen oyle hocam. Vatandas yerli arabay binsin 2.0 luks 1.6ya binsin, benzin disaridan geliyor az benzin kullansin ama koruma araci V8 motorlu Amerikan arabasi olsun.

Ha ben bunu yapanlardan cok bunu yapani alkislayanlara savunanlara sasiriyorum.

Duzce belediye baskaninin aciklamasi

"Sizler şöyle bir tablo mu istiyorsunuz: 'Tüm belediye başkanları Mercedes’le, Audi ile gelsin, Düzce Belediye Başkanı Passat mı çeksin yanlarına? Böyle mi olsun istiyorsunuz? Bunu istiyorsanız Passat'a da bineriz. Benim için çok önemli değil ama temsil makamındaki insanlar, sizleri temsil edenler, gerekli olanları yapmalı. Bazı şeyler zorunluluktur. Bunları lüks sefahat için yapmıyoruz. Düzce’nin imajını ortaya koymak için yapıyoruz."

Kendimizi arabyala, ucakla, atarla, giderle buyuk gosterebilecegimizi sanmaktan ne zaman vazgecersek bu suitimalde o zaman biter.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: alperdgal

quote:

Aynen oyle hocam. Vatandas yerli arabay binsin 2.0 luks 1.6ya binsin, benzin disaridan geliyor az benzin kullansin ama koruma araci V8 motorlu Amerikan arabasi olsun.

Ha ben bunu yapanlardan cok bunu yapani alkislayanlara savunanlara sasiriyorum.

Duzce belediye baskaninin aciklamasi

"Sizler şöyle bir tablo mu istiyorsunuz: 'Tüm belediye başkanları Mercedes’le, Audi ile gelsin, Düzce Belediye Başkanı Passat mı çeksin yanlarına? Böyle mi olsun istiyorsunuz? Bunu istiyorsanız Passat'a da bineriz. Benim için çok önemli değil ama temsil makamındaki insanlar, sizleri temsil edenler, gerekli olanları yapmalı. Bazı şeyler zorunluluktur. Bunları lüks sefahat için yapmıyoruz. Düzce’nin imajını ortaya koymak için yapıyoruz."

Kendimizi arabyala, ucakla, atarla, giderle buyuk gosterebilecegimizi sanmaktan ne zaman vazgecersek bu suitimalde o zaman biter.

Hocam biz severiz kraldan cok kralciligi.

• Biz daha fazla vergi verelim ki daha iyi arabalara binsinler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ulan symbolleri makam araci yapan komutanlari yalandan yazilmis belgelerle hapislere attilar. Ben vosvogene binerken utanirim kucuk gorunurum diyen valiye mercedes s kasa makam araci cektiler.

Ve hala ulke iyiye gidiyor diyenler var.

Arkadaslar gecen ay baktigim araca neredeyse %20 zam gelmis 1 ayda. Ve busefer gezicilere de atamiyorlar sucu. Hala televizyona cikip her allahin gunu isleri gucleri yokmus gibi cehape zihniyeti diye bagiriyorlar. Her allahin gunu Ataturkun adini silmeye calisiyorlar.

Memleket nasil iyiye gidiyor. Devletin elinde vergiler disinda bir tane gelir kapisi yok. Vergilerinde cogunlugu kdv ve otv'den yani halkin cebinden cikiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.