Şimdi Ara

Önüne gelende çakar lamba+vw araç

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
55
Cevap
0
Favori
1.214
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    6758 Mesaj
    Dün akşam Haydarpaşa Tren Garında bir arkadaşı bekliyordum... Neyse tcdd genel müdürü içerdeymiş... adam çıktı araca bindi arkadaş bir baktım çakarları açtılar yapıştıra yapıştıra gidiyorlar... Altlarındaki araçlar kiralık ve vw marka 4 tane araç...

Arkadaş bu adamlar nereye ne yetiştiriyorlar bunun bana biri izahını yapsın... Polis olsan değilsin doktor olsan o da değil sen kimsin ulan ???

Milletin parasıyla bu sefayı size kim sürdürtüyor Sayıştaş ne iş yapar ... Maliye bakanı sms ile vergi ödemek namus borcu diye yolluyor... Sizin vatandaşın parasını sokağa dökmeniz nasıl bir namussuzluk ???

Arkadaş bunları trafikte denetleyen kamu malını kullanırken parasını harcarken denetleyen yokmudur ...

Vatandaşa gelirken akaryakıtmış ötv miş geçiriyorsun kendine gelince oh ne ala memleket...

Adamlar saltanat sürüyor saltanat...

Ya filodur , ya kamu malı .

İkisine de ayar oluyorum .

Ulan symbolleri makam araci yapan komutanlari yalandan yazilmis belgelerle hapislere attilar. Ben vosvogene binerken utanirim kucuk gorunurum diyen valiye mercedes s kasa makam araci cektiler.

Ve hala ulke iyiye gidiyor diyenler var.

Arkadaslar gecen ay baktigim araca neredeyse %20 zam gelmis 1 ayda. Ve busefer gezicilere de atamiyorlar sucu. Hala televizyona cikip her allahin gunu isleri gucleri yokmus gibi cehape zihniyeti diye bagiriyorlar. Her allahin gunu Ataturkun adini silmeye calisiyorlar.

Memleket nasil iyiye gidiyor. Devletin elinde vergiler disinda bir tane gelir kapisi yok. Vergilerinde cogunlugu kdv ve otv'den yani halkin cebinden cikiyor.

Daha Ankara yi görmemişsiniz siz :) godaman biri geçecek diye Konya yolunu trafiğe kapatıyorlar ki beyim rahat geçsin o yoldan. Olan kuyrukta bekleyen gariban vatandaşa oluyor. Geçen hafta yine önde polis arabası, arkasında 3 passat 2.0 tdi, arkalarından bakan beyimin s600 longu, onun arkasında yine 3 passat 2.0 tdi koruma araci. Hepsi çakarlari yakmış. Trafik ana baba günü. Millet milim milim ilerliyor. Siren çala çala sol seritten geliyorlar. Sol şeritten yol istiyorlar millette yan seride geçip yol veriyor. Doğal olarak yan şeritte ki araçlarda sıkışıyor. Önce ben ambulans sandım. Baktım arkama geldiler. Ambulans olmadığını görünce yol vermedim bunlara. Polis arabası nasıl sirene basıyor anlatamam. Anons yapmaya başladı. Çekilmedim. Mal gibi sagimdan geçmek zorunda kaldılar. Geçerken önde ki polis arabasını kullanan el kol yaptı napiyosun niye çekilmiyorsun gibilerden. Cami açtım o sinirle babanızın yolu mu diye bağırdım. Bir halt yiyemeden basıp gittiler. Kendilerini bir şeyden sayıyorlar.

Diktatorluklerde boyle seyler normal. Alismak lazim artik.

Yeni otv duzenlemesi ile Vw passat vatandasa luks olarak ilan ediliyorsa, devletin memuruna da helal olmamali. Memur ve yandas birinci sinif vatandas, diger herkes ikinci sinif vatandas bu ulkede.

Tarih 1940'ların sonu 50'lerin başı. Rahmetli dedem Sayıştay'da baş denetçi. Annem de 7-8 yaşlarında bir kız çocuğu. Sayıştay'da memurlar kullansın diye Devlet Malzeme Ofisi'nden kalemler geliyormuş. Kırmızı bir kalem de var. Yalan söylemeyeyim şimdi tükenmez midir kurşun mudur bilmiyorum. Annem tabii ufak bir kız çocuğu, görmüş o kalemleri aklı gitmiş.(Tabii o yıllara göre düşünün) Tuttururmuş dedeme o kalemlerden bir tane kendine getirmesi için. Ağlamış yine de getirmemiş dedem. "Kızım, yaşın küçük anlamazsın, ileride anlayacaksın beni. Ben Akif Bey devletin malzemesini çocuklarına veriyor dedirtmem kendime. Onlar birçok yoksulun vergileriyle bize hizmette kullanalım diye dağıtılıyor. Alıp hediye dağıtmamız için değil. Ben sana dışarıdan bulup bir tane hediye edeceğim." demiş.

Dedem olduğu için yazmadım. Annem, yarı tebessümle yarı duygulanarak anlatır kadıncağız bunu. O yıllara dair toplumun anlayışını özetleyen bir kesittir bu. Sadece dedem değil, o yıllarda devlet çalışanı böyle bir anlayışta. Bir kalemi dahi, ağlayan küçük kızına vermekten imtina eden zihniyetten devletin altına çektiği aracı düğün arabası yapan zihniyete geldik toplum olarak. Pek bir müslüman olduk. Pek bir ahlaklı olduk. Köküne, soyuna kibrit suyu bu ahlaksız zihniyetin.

ceenobil kullanıcısına yanıt
    @ceenobil demiş ki;

Mesajı Yerinde Gör

sen de o tayfadansın ve orada burada tecavüzü savunmak için üye olanlardansın herhalde, bak bakalım yasada neler yazıyor

"Cebir, tehdit, hile veya iradeyi etkileyen başka bir neden olmaksızın, 16 Kasım 2016 tarihine kadar işlenen cinsel istismar suçunda, mağdurla failin evlenmesi durumunda, Ceza Muhakemesi Kanununun 231. maddesindeki koşullara bakılmaksızın hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına, hüküm verilmiş ise cezanın infazının ertelenmesine karar verilir. Zamanaşımı süresi içinde evliliğin, failin kusuruyla sona ermesi halinde fail hakkındaki hüküm açıklanır veya cezanın infazına devam olunur. Bu fıkra uyarınca fail hakkında hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına veya cezanın infazının ertelenmesine karar verilmesi durumunda, suça azmettiren veya işlenişine yardım edenler hakkında kamu davasının düşmesine veya infazın ortan kaldırılmasına karar verilir."

bu demektirki küçük yaşta kıza tecavüz eden adam olaydan yırtmak için kızla evlenirse hapis yatmaktan kurtulur, yaşın alt sınırı yok üst sınırı yok, yani 16 kasım 2016 ya kadar ister bebek olsun ister 80 yaşında kadın, eğer tecavüz ettikten sonra evlenmeye ikna edebiliyorsan (parayla, aile baskısıyla, tehditle, toplum baskısıyla vb benzeri birçok yöntemle) o zaman cezadan yırtıyorsun

bu yasa tecavüz yasasıdır, kafası biraz çalışan herkes zaten amacını ne işe yaradığını gayet net anladı, hukukçu olanlar zaten ucunu başını da gayet iyi biliyor

ve işte biz böyle bir toplumuz, birileri ülkenin meclisinde bu kadar aşağılık bir yasayı geçirmeye çalışır, birileri de utanmadan bunları savunur...

sonuçta ne desek ne kadar konuşsak boş, herşey bir yana küçük kızlara tecavüzleri yasal hale getirmeye çalışanların yönettiği bir ülkeyiz artık kabul etsek de etmesek de, e bu adamlar halkın parasıyla en lükse de biner istediğini de yapar, bu yüzsüzlükle insanların namuslarına da göz dikerler diyeceğim de zaten bu tarz tecavüz vakalarında ortaya çıkan suçlular genelde yüksek kademe kamu görevlileri oluyor ve iş unutturuluyor

Siz bir de Ankara'yı görün. Özellikle Devlet kurumlarının yoğunlukla yer aldığı Çankaya İlçesi'ni. Taksi, dolmuş ve otobüsleri çıkarın, araçların rahat %10'u resmi araç. Yeter milletin kanını emdiğiniz yeter mkç.

• Yarbay
    4603 Mesaj
    Yolda 2000 motor Passat görürsem , bireysel kullanıcıya ait olma ihtimali %1 falandır ancak .

Ya filodur , ya kamu malı .

İkisine de ayar oluyorum .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Yeni otv duzenlemesi ile Vw passat vatandasa luks olarak ilan ediliyorsa, devletin memuruna da helal olmamali. Memur ve yandas birinci sinif vatandas, diger herkes ikinci sinif vatandas bu ulkede.

Üstelik kıytırık tcdd.
    Siyasi bir rolü yok önemli kişilik teşkil etmiyor.

Pehhh.

|
    |
    Siz bir de Ankara'yı görün. Özellikle Devlet kurumlarının yoğunlukla yer aldığı Çankaya İlçesi'ni. Taksi, dolmuş ve otobüsleri çıkarın, araçların rahat %10'u resmi araç. Yeter milletin kanını emdiğiniz yeter mkç.

On seneye neler olur,Allah Kerim.
    |
    |
    Onlar devleti temsil ediyor ne yani Clioya mi binselerdi.
    Sanki muhalefet binmiyor.

Bu tarz konularda genelde bu tarz mesajlar geliyor. Yani bunu hakli goren ve destekleyen insanlar var. ne diyelim herkes hakkettigini yasiyor demekten baska bir sey dusmuyor bize.
    1775 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Hemican

Bu tarz konularda genelde bu tarz mesajlar geliyor. Yani bunu hakli goren ve destekleyen insanlar var. ne diyelim herkes hakkettigini yasiyor demekten baska bir sey dusmuyor bize.

Aynen hocam, bize gelince cari acik var, vatandas yerli arabaya(!) Binsin diyenler, kendileri soz konusu olunca passati begenmezler.

|
    |

Orijinalden alıntı: mucahidkarakus

Yanlış hatırlamıyorsam eğer, dünyada en çok resmî plaka ve çakar benzeri zimbirtilarin kullanıldığı ülkeler arasında 3. Ülke Türkiyem.

Olsun bati bizi gisganiyollooogg

|
    |
    Bence de devlet çok önemli görevleri olan kişiler haricinde lüks makam aracı tahsis etmemeli ,nasıl şirketlerde clio,linea kullanılıyorsa devlette de aynısı olmalı, forum üyeleri de benim de bindigim hala taksitini odedigim (2009) clio lara yürüyen tabut,vaay tenekeye biliyorsunuz , alacaksınız Volkswagen ,skoda alın demeyi bırakmalı,k onu başlıklarına göre adamına göre yorum yapmak hiç samimi degil

|
    |
    Ben de ayar oluyorum böylelerine. Adam pazar günü ailesiyle yemeğe giderken bile çakarları açıyor geçiyor emniyet şeridine. Az mı gördüm bunların bu pisliklerini. Ama hakkımı haram ediyorum hepsine. Kamu malı olup da gaza haddinden bile fazla bassa bizim hakkımıza girer. (en basitinden) Bu yüzden hiç birine hakkımı helal etmiyorum. Öbür tarafta alacağımız çok olacak gibi.
    Daha Ankara yi görmemişsiniz siz :) godaman biri geçecek diye Konya yolunu trafiğe kapatıyorlar ki beyim rahat geçsin o yoldan. Olan kuyrukta bekleyen gariban vatandaşa oluyor. Geçen hafta yine önde polis arabası, arkasında 3 passat 2.0 tdi, arkalarından bakan beyimin s600 longu, onun arkasında yine 3 passat 2.0 tdi koruma araci. Hepsi çakarlari yakmış. Trafik ana baba günü. Millet milim milim ilerliyor. Siren çala çala sol seritten geliyorlar. Sol şeritten yol istiyorlar millette yan seride geçip yol veriyor. Doğal olarak yan şeritte ki araçlarda sıkışıyor. Önce ben ambulans sandım. Baktım arkama geldiler. Ambulans olmadığını görünce yol vermedim bunlara. Polis arabası nasıl sirene basıyor anlatamam. Anons yapmaya başladı. Çekilmedim. Mal gibi sagimdan geçmek zorunda kaldılar. Geçerken önde ki polis arabasını kullanan el kol yaptı napiyosun niye çekilmiyorsun gibilerden. Cami açtım o sinirle babanızın yolu mu diye bağırdım. Bir halt yiyemeden basıp gittiler. Kendilerini bir şeyden sayıyorlar.

İslam ÇUPİ

• Yarbay
    4954 Mesaj
    Biz öluruz hocam makam mevki elde edince hava atmaya. Duruşumuz bakışımız değişir .

Biz makamı elde edip sıradan bir hayat yasayamayiz. olmaz yani biz birisi o hayatı Yaşarken o koltuğu bir kapayim ben de böyle yapacam diye hayal ederiz ben de suna binecem şoför baş diyecem takım elbiseyi şuradan alacam falan diye hayal ederiz. Ama o koltuk bunları hayal edenleri haketmiyor . O koltuk oraya gelince ne yapacagini ne icraatbyaparim diye kafa yormuş olanları hakediyor. Koltuğa geldim diye sağda solda boburlene boburlene gezen makamın havasını atan tipleri değil devlet memuru olmanın en önemli işlerinden birisi olan devlet mallarının tasarruflu kullanılması ilkesiyle yola çıkmış mütevazı, az konuşan çok iş yapan personeli ile yakın ve içten konuşan, kurum ile ilgili insanların beklentilerini karşılamaya calisan yurdum insanları gelmeli... en çok yalayan değil en araştıran gelmeli...

Tabi derken kendim bile inanmadım :)

|
    |
  • Binbaşı
    1218 Mesaj
    İnsanlar hak edildiği gibi yönetilir.
    |
    |
    7050 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: alperdgal

quote:

Aynen hocam, bize gelince cari acik var, vatandas yerli arabaya(!) Binsin diyenler, kendileri soz konusu olunca passati begenmezler.

Aynen oyle hocam. Vatandas yerli arabay binsin 2.0 luks 1.6ya binsin, benzin disaridan geliyor az benzin kullansin ama koruma araci V8 motorlu Amerikan arabasi olsun.

Ha ben bunu yapanlardan cok bunu yapani alkislayanlara savunanlara sasiriyorum.

Duzce belediye baskaninin aciklamasi

"Sizler şöyle bir tablo mu istiyorsunuz: 'Tüm belediye başkanları Mercedes’le, Audi ile gelsin, Düzce Belediye Başkanı Passat mı çeksin yanlarına? Böyle mi olsun istiyorsunuz? Bunu istiyorsanız Passat'a da bineriz. Benim için çok önemli değil ama temsil makamındaki insanlar, sizleri temsil edenler, gerekli olanları yapmalı. Bazı şeyler zorunluluktur. Bunları lüks sefahat için yapmıyoruz. Düzce’nin imajını ortaya koymak için yapıyoruz."

Kendimizi arabyala, ucakla, atarla, giderle buyuk gosterebilecegimizi sanmaktan ne zaman vazgecersek bu suitimalde o zaman biter.

• Binbaşı
    1775 Mesaj
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: alperdgal

quote:

Aynen oyle hocam. Vatandas yerli arabay binsin 2.0 luks 1.6ya binsin, benzin disaridan geliyor az benzin kullansin ama koruma araci V8 motorlu Amerikan arabasi olsun.

Ha ben bunu yapanlardan cok bunu yapani alkislayanlara savunanlara sasiriyorum.

Duzce belediye baskaninin aciklamasi

"Sizler şöyle bir tablo mu istiyorsunuz: 'Tüm belediye başkanları Mercedes’le, Audi ile gelsin, Düzce Belediye Başkanı Passat mı çeksin yanlarına? Böyle mi olsun istiyorsunuz? Bunu istiyorsanız Passat'a da bineriz. Benim için çok önemli değil ama temsil makamındaki insanlar, sizleri temsil edenler, gerekli olanları yapmalı. Bazı şeyler zorunluluktur. Bunları lüks sefahat için yapmıyoruz. Düzce’nin imajını ortaya koymak için yapıyoruz."

Kendimizi arabyala, ucakla, atarla, giderle buyuk gosterebilecegimizi sanmaktan ne zaman vazgecersek bu suitimalde o zaman biter.

Hocam biz severiz kraldan cok kralciligi.

|
    |

• Yarbay
    2437 Mesaj
    Biz daha fazla vergi verelim ki daha iyi arabalara binsinler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Ve hala ulke iyiye gidiyor diyenler var.

Arkadaslar gecen ay baktigim araca neredeyse %20 zam gelmis 1 ayda. Ve busefer gezicilere de atamiyorlar sucu. Hala televizyona cikip her allahin gunu isleri gucleri yokmus gibi cehape zihniyeti diye bagiriyorlar. Her allahin gunu Ataturkun adini silmeye calisiyorlar.

Memleket nasil iyiye gidiyor. Devletin elinde vergiler disinda bir tane gelir kapisi yok. Vergilerinde cogunlugu kdv ve otv'den yani halkin cebinden cikiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
Reklamlar
Bey Azura
Mobilya Takımları
kolayoto.com
canlı radyo dinle
192.168.1.1
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,578
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.