Şimdi Ara

Öneri: Focus / Astra

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.094
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yeni araba almayı düşünüyorum. Seçenekleri azaltarak 2 taneye düşürebildim. Opel Astra Classic3 1.3 cdti ve Ford Focus Collection 1.6 dizel hatchback. Bu ikisi arasında kaldım. Ford için fiyatı 36000'e kadar düşürebildim. Bayramdan sonra test edeceğim. Opel'de ise test aracı yokmuş, fiyat ise 37000 civarı sanırım.
    Opel'in vergi avantajlı fakat daha torksuz motoru ve ek donanım avantajı var, garanti 2 yıl. Ford ise donanım biraz daha az, biraz daha torklu motor, garanti 3 yıl.
    Özellikle bu arabaları kullananlar görüşlerini belirtebilirler mi, teşekkürler.

• Bi arkadaşım 90 hplik dizel collection modelini 39a aldı 1 aydır da bekliyor araba da gelmedi daha. 36 rakamı çok uygunmuş bu bakımdan.

Kıyaslayacak olursak astra daha sessiz ve konforlu, focus daha atak ve iç mekanı daha ferah ve geniştir. Motor güçleri aynı birazcık tork farkları var ki bu da kabul edilebilir düzeyde. Astranın vergi avantajı var. Astranın iç mekanı daha kaliteli ve elittir, focusun içi daha kullanışlıdır.

Ben astra sahibi olmama rağmen daha keyifli sürüş sunduğu için focus diyorum.
  • Focus tdci daha mantıklı olucaktır.. Perofrmanslı kullanımı seviyorsanız astra çok üzer,ikisinide test edin sırf sürüş özellikleri için focusu tercih edersiniz eminimki
  • 1.3 motorla Astra yürümez

Şaka bir yana ben focus u daha alımlı buluyorum. Tercihim focus olurdu.
  • opel iyidir ama focus motoru ile öne çıkar ara hızlanmalarda vs daha esnek ve güçlü olsun sürekli vites değiştirmek istemem derseniz focus alın opelin motoru küçük olduğu için saydığım bu ihtiyaçlar daha fazla olur ikiside gider ikiside üzmez

edit imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hunter06 -- 13 Kasım 2010; 12:00:13 >
  • Astra kullanıyorum ve memnunum. Ben astra derim.
  • ben astra derim astra 6 ileri ve 200 nm tork atıyor sadece tek sorunu rampalarda devir altlardaysa vites küçültüyosun birde 2. vitesi çok hızlı istiyor demeyimde ortalarda istiyor. bunun dışında hiçbir sorun yok. benim amcamda focus vardı. araç gerçekten seri ve güzel bana basık geldi ve km de amcam 22-23 kuruş yakıyor dedi (gerçi hızlı kullanmayı seviyor kendisi ) ben astrada şuanki fiyatlara göre 19 kuruş üstüne çıkamadım....tercih senin!
  • cruze alınabilir o fiyata olmadı astra al
  • Performans ıstıyorsan Focus Konfor Sessızlık ıstıyorsan Astra
  • Yorumlara bakarsam tercihim Focus olacak galiba...
  • kia cee'd 1.6 CRDI motion manuel aracı da düşünebilirsiniz. liste fiyatı 37000 TL. arkadaşım 35250 tl ye aldı. aracı uzun yolda test etme imkanı buldum. yaklaşık 700 km kullandım. gerçekten seri ve sessiz bir araç. 5 yıl 150000 km garantisi var. benzinli focus kullanıcısı olarak dizel kia nın çok daha sessiz ve konforlu olduğunu söyleyebilirim. bence bir test sürüşü yapmanızda fayda var.
  • 36 bin fiyatı hangi şehir ve hangi bayiden aldınız sorması ayıp bende bulsam o fiyata kaçırmıycam bulamıyorum:d
  • focus collection kullandım gerçekten keyifli atak ferah yol tutuşu çok iyi..
    ben açıkcası donanımı ve iç tasarımı açısından astrayı tercih ederdim..
  • ben de astra yı tercih ederdim ama focus da kesinlikle sizi üzmez
  • focus gerçekten kaliteli güzel araba tavan yüksekliği basık iç hacmi sorun değil derseniz ben olsam tercih ederdim. astranın kalitesini ben nedense hiç beğenmiyorum. ceed ve cerato ya da bakabilirsin tercih çok markaya takılma...
  • kesinlikle focus.
  • Markaya takılmayı ben de sevmiyorum ama ne yazık ki bu iki modelin 2.el değerleri fazla kaybettirmiyor. Yarın ne yapacağım belli olmaz, belki 20 sene binerim belki 2 sene.
    Bana kalsa Fiat Bravo 120hp duologic alacam ama güvenemiyorum. Biraz piyasaya uyuyoruz mecburen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _ice_ -- 17 Kasım 2010; 23:36:11 >
  • ikisi arasinda secim yaparsak focus u oneririm
  • Astra'daki fiyat düşüşüyle Astra kaporası verdim. Yakın zamanda alacağım arabayı. Yorumlar için teşekkürler...
  • Konfor ve performansı aynı anda istiyorsan açık ara Focus.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.