Şimdi Ara

OnePlus 9 Pro [ANA KONU] (324. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
6.548
Cevap
193
Favori
593.420
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
53 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 322323324325326
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben Oppo yazılımından hiç haz etmiyorum doğrusu. Android tarafında sevdiğim yazılımlar One UI ve Nothing OS. Bu Oppo yazılımındaki en büyük sorun, bence pil tüketimi ve gereksiz uygulamalar sorunu. Adb ile bir şeyleri kaldırıyorum, her güncellemede yenileri ekleniyor. Belirli bir işlevleri de yok, çoğu veri toplama uygulaması. Pil deseniz bir türlü düzelmedi,

OnePlus 9 Pro'da LTPO panel var 1Hz'e kadar düşüyor güya, kendi yazılımında iken sabit 120 gidiyordu hep, birkaç uygulamada 60 ayarlanmış özel olarak, onun dışında hep 120. Ekrana dokunmadığınızda bile 120Hz çalışıyor, pil de haliyle hızlı bitiyor.

Samsung bu işi güzel çözmüş, S23 Ultra ekrana dokunmayınca 24Hz'e iniyor, OnePlus en azından 60'a inebilirdi. İşin ilginci koskoca Oppo bunu yapamamış, XDA'daki geliştirici yapmış. Bu yeni ROM'da ekrana dokunmayınca 60'a iniyor.

Realme de aynısının laciverti, pek tavsiye etmiyorum. Honor güzel bir cihaz bana sorarsanız ama yazılım desteği biraz sorunlu, mono hoparlör de o fiyatlara hakaret bence. Ama siz 12-256 OnePlus bulamadınız anladığım kadarıyla, 8-128 alır mıydım bilemiyorum. Büyük ihtimalle sorun olmaz tabi.

Kayıt işi bu cihazda nispeten kolaydı, burada da yapan dostlar var. Benim için en büyük tercih sebebi de oydu zaten. Amiral gemisi cihaz kullanmak istiyorum, ama fiyatlar malum. Kayıt işinde bir sorun çıkmadı bende, ROM kurunca çift SIM gitti sadece, üstündeki kayıtlı IMEI duruyor halen. O da yine Oxygen'e geçersem düzelir ama sanmıyorum yakın zamanda geçeceğimi.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Sonklavyebükücü

Ben Oppo yazılımından hiç haz etmiyorum doğrusu. Android tarafında sevdiğim yazılımlar One UI ve Nothing OS. Bu Oppo yazılımındaki en büyük sorun, bence pil tüketimi ve gereksiz uygulamalar sorunu. Adb ile bir şeyleri kaldırıyorum, her güncellemede yenileri ekleniyor. Belirli bir işlevleri de yok, çoğu veri toplama uygulaması. Pil deseniz bir türlü düzelmedi,

OnePlus 9 Pro'da LTPO panel var 1Hz'e kadar düşüyor güya, kendi yazılımında iken sabit 120 gidiyordu hep, birkaç uygulamada 60 ayarlanmış özel olarak, onun dışında hep 120. Ekrana dokunmadığınızda bile 120Hz çalışıyor, pil de haliyle hızlı bitiyor.

Samsung bu işi güzel çözmüş, S23 Ultra ekrana dokunmayınca 24Hz'e iniyor, OnePlus en azından 60'a inebilirdi. İşin ilginci koskoca Oppo bunu yapamamış, XDA'daki geliştirici yapmış. Bu yeni ROM'da ekrana dokunmayınca 60'a iniyor.

Realme de aynısının laciverti, pek tavsiye etmiyorum. Honor güzel bir cihaz bana sorarsanız ama yazılım desteği biraz sorunlu, mono hoparlör de o fiyatlara hakaret bence. Ama siz 12-256 OnePlus bulamadınız anladığım kadarıyla, 8-128 alır mıydım bilemiyorum. Büyük ihtimalle sorun olmaz tabi.

Kayıt işi bu cihazda nispeten kolaydı, burada da yapan dostlar var. Benim için en büyük tercih sebebi de oydu zaten. Amiral gemisi cihaz kullanmak istiyorum, ama fiyatlar malum. Kayıt işinde bir sorun çıkmadı bende, ROM kurunca çift SIM gitti sadece, üstündeki kayıtlı IMEI duruyor halen. O da yine Oxygen'e geçersem düzelir ama sanmıyorum yakın zamanda geçeceğimi.
    Evet şu an nothingphone 2 ve 9pro 12/256 yok gelir muhtemelen ama acil telefon ihtiyacı ortaya çıktı. Bu saçma vergi düzenine girmek istemiyorum devlet saçmaladı iyice, oyun oynayan biri de değilim, 8 gb olan da yeter heralde ama almışken 12 gb almakta fayda var. Çine gidecek arkadaşım yakın zamanda nothingphone 2 alabilir belki, yazılım ile kayıt olduğu için sorun olmaz herhalde. Direnç ile kayıt hiç mantıklı gelmiyor hem telefon açıldığı için hem de anakarta müdahele edildiği için.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Sonklavyebükücü kullanıcısına yanıt

hocam merhaba,

debloat listesini paylaşabilir misiniz?

• nereden indirdiniz acaba link verirmisiniz

• to9y kullanıcısına yanıt

hint LE2121 romu burada link...

https://gauss-componentotacostmanual-sg.allawnofs.com/remove-7e659de50afe6927027d7a5f88a9806c/component-ota/23/12/13/dd986f52f5324ac0a9937a13bb5ab7ba.zip

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekrem.kolu -- 3 Ocak 2024; 17:0:48 >
  • herkese merhabalar.

telefonumu sıfırladım ve yeniden kurdum. fakat ilginç bir sorunum var. rehberimdeki tüm numaralar 053-111-11111 şeklinde gözüküyor. bunu nasıl düzeltebilirim ?

• Arkadaşlar Çin'den op9pro cihaz getirttim üzerinde android 13 ve coloros 13.1 yüklü ve le2120 model , cihaza uygun global oxygen OS nasıl local olarak yüklerim eskiden çok basitti ama şimdi çözemedim bir kaç zip indirip denedim lakin yüklenmedi uygun zip değil glb ,uygun zip linki yada nasıl yapacağım konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Commandouz C kullanıcısına yanıt

yükledinmi hocam benimkide avrupa olan model yükleme konusunda kararsız kaldım

• erkan_uyar E kullanıcısına yanıt
    Yükleyemedim ki Avrupa cihazı olduğu için nasıl yükleyeceğim bulamadım daha doğrusu

• Ekran yanması çokça mevcut 9'da aynı sorunlar var mı acaba

• Arkadaşlar cihazı 1 yıldır kullanıyorum. Tek sıkıntım YouTube Premium veya Revanced de arka planda müzik çalarken saniyelik takılmalar. Özellikle cihaz uzun süre yeniden başlatılmadıysa takılmalar daha ciddi boyutta oluyor. Verileri ve önbelleği temizleyince bir süreliğine düzeliyor ama sonra tekrar aynı.
    Bu sorunun arkadaşlarımın Xiaomi cihazlarında da yaşandığını farkettim ama Samsung cihazlar da bir kere bile yaşamadım.
    Sorunu yaşayıp çözüme ulaşan biri var mı?

• Arkadaşlar çin cihazı 2120 android 11 sürümde şarajım 1 saatten uzun sürede %100 şarja ulaşıyor normalmi bu durum ?

• Arkadaşlar merhaba, bu telefonda bir türlü auto car kurulumu yapamadım hiçbir kabloyu kabul etmiyor. Kullanabilen var mı?

• Merhaba arkadaşlar, eğer arayan varsa 12 256 versiyonunu satıyorum, sıfıra cok yakin 7 ay kullandim, avrupa versiyon, çift sim kayitli nokta hatasiz. lnstadan ulasabilirsiniz kayahansakur

• Merhaba arkadaşlar 2125 cihazım var cihazara a14 yüklemek istiyor ama  O P L o c alUpdate apk yükleme yaparken mevcut bir uygulama ile çakıştığından yüklemedı hatası veriyor kök dizinleerine kadar kadar baktım androidtin ama yüklü bir şey bulamadım nasıl neden bu hatayı alıyorum daha önce imei ve  O P L oc a lUpdate  apk ile a13 e yükseltme yapmıştım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Engin947 -- 24 Ocak 2024; 16:36:50 >

• imei atılmıs cihazlarda beta android 14 yukleyen varmı. Varsada imei gidiyormu bilgi verebilecek olan varmı..

• lastlion L kullanıcısına yanıt

Gitmiyor. Ayrıca beta niye yüklüyorsunuz? Stabil olarak Hindistan sürümünü kullanabilirsiniz.

• hindistan surumunde android 14 varmı le 2121 sürüm bendeki

• birde kurulumu nerden nasıl yaparım

• lastlion L kullanıcısına yanıt

üst sayfalara bakarsanız arkadaşımız hint sürümü paylaşmış orada ki zip dosyasını indirip yükleyebilirsiniz

• 
Sayfa: önceki 322323324325326
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.