Şimdi Ara

OnePlus 9 Pro [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
6.548
Cevap
193
Favori
593.403
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
53 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

OnePlus 9 Pro [ANA KONU]

Renk Seçenekleri

Astral Black, Morning Mist, ve Pine Green olmak üzere 3 renk seçeneği mevcut.

OnePlus 9 Pro [ANA KONU]

Resmi Kılıflar

OnePlus 9 Pro [ANA KONU]

Özellikler

OnePlus 9 Pro [ANA KONU]

OnePlus 9 Pro [ANA KONU]

Fiyat

OnePlus 9 Pro [ANA KONU] OnePlus 9 Pro [ANA KONU] OnePlus 9 Pro [ANA KONU]

Kutu Açılımı ve İçeriği

Pil Tasarruf Önerileri (Oxygen OS)

Otomatik Güncellemeleri Kapatma ;

*Playstore açıp sağ üstten profilimize tıklayıp "Ayarlar"a tıklıyoruz.Daha sonra "Ağ tercihleri" kısmından "Uygulamaları otomatik güncelle"e butonuna basıp 3. seçeneği aktif ediyoruz.
    *Telefonun Ayarlar menüsünde Sistem>Sistem güncellemeleri kısmına girip sağ üstteki çarka basıp oradan "Wi-fi üzerinden otomatik indir" seçeneğini devre dışı bırakıyoruz.

Wi-Fi Asistanı Deaktif Etme;

*Telefonun Ayarlar menüsünden "Wi-fi ve Ağ" sekmesine girin.Burada ise e üstte "Kablosuz" kısmına tıklayın ve açılan menüde en altta "Kablosuz tercihleri" kısmına girin ardından "En iyi Wi-Fi akıllı bir şekilde seçilsin" seçeneğini deaktif edin.

Yazıcı Servislerini Kapatma;

*Ayarlar-Bluetooth veCihaz Bağlantısı kısmına girin buradan ise "Yazdırma" menüsünde girip "Varsayılan Yazdırma Hizmeti" seçeneğine tıklayın ve "Kapalı" konuma getirin.

Deneyim İyileştirme Programlarını Kapatma;

*Ayarlar -Sistem-Deneyim İyileştirme Programları seçeneğine girip bütün seçenekleri deaktif edin.

Ek öneriler

*Ayarlar-Sistem-Geliştirici Seçeneklerine girerek "Günlük Kaydedici arabellek boyutları"nı "1MB" olarak seçin
    *Yine geliştirici seçeneklerinde "Pencere animasyonu ölçeği", "Geçiş animasyonu ölçeği", "Animatör süre ölçeği" seçeneklerini 0.5x veya kapalı konuma getirin
    *Otomatik parlaklıgı kapatın
    *Dokunma, foto çekme, klavye ve kilit seslerini kapatın
    *Dark mod kullanın

Color OS Volte & WoWifi Aktif Etme(Root)

UYARI: Sorumluluk işlemi uygulayan kişiye aittir.

1.Telefonun rootlu oldugunu varsayarak;

*İlk başta Magisk yüklü olmalı

*Ardından verdiğim linke tıklayıp .zip dosyasını indirin

https://github-releases.githubusercontent.com/184924230/651ca600-7765-11ea-8d1b-cec1902be702?X-Amz-Algorithm=AWS4-HMAC-SHA256&X-Amz-Credential=AKIAIWNJYAX4CSVEH53A%2F20210802%2Fus-east-1%2Fs3%2Faws4_request&X-Amz-Date=20210802T105400Z&X-Amz-Expires=300&X-Amz-Signature=8435740e08c28b5705dafe651e76efcb2e86b8ea08dc2102b3ddc5d8e9889cae&X-Amz-SignedHeaders=host&actor_id=0&key_id=0&repo_id=184924230&response-content-disposition=attachment%3B%20filename%3Dvoenabler-v1.8.zip&response-content-type=application%2Foctet-stream

*Telefondan Magisk'i açıp alt menüden puzzle simgesine tıklayıp açılan menüden "Dahili depolamadan yükle" seçeneğine basıp indirmiş oldugumuz .zip dosyasını seçin, işlem sonunda yeniden başlat seçeneğini seçin.

İki Tuşlu Navigasyon Barı Yapma (Root) (Oxygen OS 11 )

OnePlus 9 Pro [ANA KONU]

UYARI: Sorumluluk işlemi uygulayan kişiye aittir.

*En başta Magisk ve ADB nin son sürümlerinin telefonunuza yüklüyoruz.
    *Ayarlar-Düğmeler ve Hareketler-Gezinti Çubuğu ve Hareketler kısmına girip 3 butonlu navigasyon barını aktif edin.
    *İlk önce Geliştirici Seçeneklerine girip USB hata ayıklamayı aktif ediyoruz.
    *Ardından verdiğim linke girip SHORT olan .zip dosyayı indiriyoruz
    https://www.rwilco12.com/downloads.php?dir=Files%2FMisc+Files%2FMagisk+Modules%2FOnePlus+Oxygen+OS+11+-+Two-Button+Navigation

*Telefondan Magisk'i açıp alt menüden puzzle simgesine tıklayıp açılan menüden "Dahili depolamadan yükle" seçeneğine basıp indirmiş oldugumuz .zip dosyasını seçin, işlem sonunda yeniden başlat seçeneğini seçin.
    *ADB komut satırını çalıştırıp " adb shell cmd overlay enable com.android.internal.systemui.navbar.twobutton" komutunu yazıp enterlıyoruz, işlemleri bu adıma kadar doğru yaptıysanız alt navigasyon barının değiştiğini göreceksiniz :)

GCam(Google Camera)İndirme ve Yükleme

ÖNEMLİAyarlar-Uygulama ve bildirimler kısmından Uygulama bilgilerine girip "Camera" uygulamasını seçip İzinler kısmından Dosyalar ve medya seçeneğine izin veriniz.

.xml Configi Telefona atma Gcam'e yükleme ; .xml dosyasını telefonunuzun dosya anadizininde oluşturacağınız /GCam/Configs klasörüne atınız.Gcam uygulamasını açıp alt kısımda siyah alanda boş bi kısma çift dokunun ve .xml config dosyasını seçip ardından Restore seçiniz.

https://www.mediafire.com/file/ex52isccha7oq0k/Gcam+Config+9PRo.zip/file

Pavlova UI OOS11(Root(Magisk))

İndirme Linki :https://www.mediafire.com/file/t2l3yoy154jv2ta/PUI+For+OP9&9R&9Pro_OOS11_Stable288_6.1.9.zip/file

Yükleme: İndirdiğiniz .zip dosyasını Magisk üzerinden yükleyiniz ve telefonu yeniden başlatınız.

OnePlus 9 Pro [ANA KONU]
    OnePlus 9 Pro [ANA KONU]
    OnePlus 9 Pro [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DH Anonim -- 13 Eylül 2022; 6:46:32 >

• Olay günlerce uğraşmanın ardından tamamen çözüldü; (9 ve 9 Pro)

Öncelikle işleme başlamadan Android 11 içinde cihazın tüm işlerinin kayıt, yedek vs halledilmiş olması önemle tavsiye ederim.

Ayrı bir önlem olarak (işlemi uygulayan hiç kimsede buna gerek kalmamış olsa da) modemst1 modemst2 fsg bölümlerinin yedeklenmesini de tavsiye ediyorum.

Aşağıdaki tüm işlemler Android 12 içinde yapılacaktır.

Bu kılavuzdaki işlemler sadece cihazın hatalı modem dosyalarının telefon tarafından tekrar oluşturulmasının tetiklenmesini sağlamaktadır.

Halihazırda A11'i kullananlar önce A12 ye ota ile veya dosya ile güncelleme yapcak.

İşlemi sadece A12 C47 veya üstü sürümlerde uygulayın.

A12 C47 altındaki sürümlerle işlem yapmayın. İşlem yapılsa bile şebeke gelmeyebiliyor öyle olursa C47 veya son sürümlere güncellerseniz (C61 ve üstü) sorun kalmıyor.

Android 12 C47 Full ota (9 pro) (İsteyen telefonuna gelen ota güncelleme uyarısı ile de 12 ye geçebilir dosyaya gerek yok)

Alıntı

metni:
    https://otafsg1.h2os.com/patch/amazone2/GLO/OnePlus9ProOxygen/OnePlus9ProOxygen_22.E.47_GLO_1470_2203102117/OnePlus9ProOxygen_22.E.47_OTA_1470_all_2203102117_c7b3172.zip

Android 11 den önce 12 ye güncelledikten sonra

Telefon fastboot driverları

Zip dosyasını bir klasöre çıkartın ve içindeki android_winusb.inf dosyasına sağ tıklayıp yükle seçeneğini seçip yükleyin. Veya aygıt yöneticisinden ünlem işareti olan (Android, Android Bootloader Interface vs.) aygıtını seçip klasör içindeki dosyayı gösterip kurun.

Alıntı

metni:
    https://www85.zippyshare.com/v/pAaMNGG2/file.html

Adb dosyaları olmayanlar dosyaları bilgisayara indirip bir klasöre çıkartacak.

Alıntı

metni:
    https://dl.google.com/android/repository/platform-tools_r33.0.3-windows.zip

YAZININ DEVAMINDAKİ İŞLEMLER İLE TELEFON FABRİKA AYARLARINA DÖNECEK BU KISIMDAN SONRAKİ İŞLEMLERDEN ÖNCE VERİLERİNİZİ YEDEKLEYİN!

1. Öncelikle telefonun ayarlar kısmındaki geliştirici seçeneklerinden OEM kilit açma seçeneği aktif hale getirilecek.

2. Çıkartılan adb dosyaları klasörüne ile bilgisayar komut istemi penceresi açılacak tek tek alttaki komutlar girilecek;

Kod

Yığını:
    adb reboot bootloader fastboot oem unlock

3. Telefondan gelen ekrandan Unlock the bootloader seçilerek unlock işlemi onaylanacak.

4. Unlock işlemi tamamlandıktan sonra telefon sıfırlanıp açılınca geliştirici seçeneklerinden usb hata ayıklama tekrar aktif hale getirilecek telefon bilgisayara usb ile bağlanacak.

Adb ile

Kod

Yığını:
    adb reboot fastboot

5. Komutu girilecek telefon fastboot moduna alınacak (Çince yazılar gelecek telefon bu şekilde duracak devamındaki işlemler bilgisayar üstünden yapılacak).

6. Fastboot enhance programı indirilecek (release.zip)

Alıntı

metni:
    https://github.com/libxzr/FastbootEnhance/releases

7. Zip dosyası klasöre çıkartılacak.

8. FastbootEnhance.exe dosyası açılacak,

9. Fastboot modu aktif ve telefon bağlıysa programın ana ekranında gözükecek çift tık ile cihaza tıklanacak.

İşleme devam etmeden önce gelen alttaki ekranda In fastbootd kısmının Yes olduğuna emin olun;

10. Sekmelerden partitions bölümünde tıklanacak;

11. Üst kısımda Filter by name kısmına yanlışlıkla başka bölümler ile ilgili işlem yapılmaması için modemst yazılacak.

12. Önce modemst1 e tıklanıp erase tuşuna basılacak,

13. Filtreleme kalkacak filtrelemeye tekrar modemst yazılacak,

14. Bu sefer modemst2 seçilecek erase tuşuna basılacak,

Herhangi bir hata alınmaz ise;

15. Alttaki reboot to system tuşuna basılacak. Telefon açılınca 1-2 dk beklenecek şebeke gelince sonucu görmek için kontol yapılacak.

Programda alttaki gibi bir hata meydana gelirse;

---------------------------------------------------------------------------------

Sadece alttaki işlemi telefon modem erase işlemini reddederse yapın;

Örnek hata;

Telefon fastboot modundayken;

Kod

Yığını:
    fastboot flashing unlock_critical

bilgisayardan bu komutu gönderip telefondan onay verip sonra üstteki modem erase işlemlerini tekrar uygulayın.

---------------------------------------------------------------------------------

16. Sonuç olumlu olduktan sonra alttaki adb komutları ile bootloader tekrar kilitlenebilir.

Kod

Yığını:
    adb reboot bootloader fastboot oem lock

17. Telefon ekranına gelen ekrandan kilitleme işlemi için Lock the bootloader seçilerek onay verilecek ardından telefon yeniden başlayıp fabrika ayarlarına dönecek ve işlem tamamlanacak.

Herhangi bir sebeple sonradan ister msm ister downgrade paketi ile tekrar A11'e dönülebilir. A12'ye veya A13'e yükseltme yapıldıktan sonra yapılan işlem bundan sonra sürüm düşme yapılsa dahi kendini koruyacak.

Bu işlemden sonra telefona gelecek tüm güncellemeler rahatlıkla yapılabilir.

Cihazlarıyla ve zamanlarıyla yardımcı olan tüm arkadaşlara özellikle ''eşkıya'' nickli arkadaşıma deneysel denemeleri ve desteği için özellikle teşekkür ediyorum.

sakıncası yoksa ben de anlatımı biraz daha benim gibi hiç tecrübesi olmayan bu işlere derinlemesine bulaşmamış arkadaşlara yardımcı olabilecek falcontr arkadaşın anlatımıyla harmanlanmış çok daha anlaşılır basit şekilde tarif etmek istiyorum. (bu işlemi yaparken hem 198.sayfa hem de bu anlatım ekranınızda açık olsun)

1. öncelikle telefonu android 11 de imei işlemi yapılmış olacak

2.sonra telefonunuzu normal şekilde android 12ye güncelliyoruz (benim telefon 11 den sonra ota üzerinden 3-4 kez güncelleme aldı işleme başlarken sürümü c63tü)

3.bilgisayar başına geçiyoruz aşağıdaki linklerdeki soyaları bilgisayarımıza indiriyoruz

https://www85.zippyshare.com/v/pAaMNGG2/file.html

https://dl.google.com/android/repository/platform-tools_r33.0.3-windows.zip

4. ilk linkteki dosyada bulunan android_winusb üzerine sağ tıklayıp yükle diyoruz.

5. sonra telefonun ayarlar menüsüne gelip ayarlar---->cihaz hakkında--->sürüm--->derleme numarası (bunun üstüne seri şekilde tıklıyoruz artık bir geliştiricisiniz uyarısı çıkana kadar)

6. geliştirici özelliklerini açtıktan sonra ayarlar--->sistem ayarları--->geliştirici seçenekleri menüsüne gelip OEM kilit açma yı ve birkaç satır altındaki usb hata ayıklaması yandaki butondan aktif ediyoruz.

7. telefonumuzu usb ile bilgisayara bağlıyoruz.

8. telefonu bağladıktan sonra windowsta sol altta windows ambleminin yanından arama tuşuna tıklayıp oraya cmd yazıp kod yazma ekranını açıyoruz (siyah bir ekran açılıyor)

9. açılan ekrana ilk önce adb reboot bootloader yazıyoruz ve bekliyoruz telefon ekranından değişmeler olacak biraz bekleyip sonra fastboot oem unlock yazıyoruz ve enter diyoruz telefondan ses açma kapama tuşlarını kullanarak ekrandan Unlock the bootloader seçip açma kapama tuşuna basıyoruz unlock işlemini tamamlamış oluyoruz.

10. Unlock işlemi tamamlandıktan sonra telefon sıfırlanıp açılıyor. açılınca telefonu kablodan bir çıkarıyoruz geliştirici seçeneklerinden usb hata ayıklama tekrar aktif hale getirip telefon bilgisayara usb ile tekrar bağlıyoruz.

11. bilgisayara bağladıktan sonra bilgisayarda tekrar cmd komutu ile kod ekranını açıyoruz ve adb reboot fastboot yazıyoruz telefon fastboot moduna alınıyor (Çince yazılar geliyor telefon bu şekilde duracak devamındaki işlemleri bilgisayar üstünden yapıyoruz).

12. aşağıdaki bağlantıdan release.zip doyasını bilgisayarımıza indiriyoruz ve zip içinden bir klasöre çıkartıyoruz.

https://github.com/libxzr/FastbootEnhance/releases

13. indirdiğimiz dosyanın içindeki FastbootEnhance uygulamasını çift tıklayıp çalıştırıyoruz.

gerisi 198. sayfada falcontr aradaşımızın anlatımında gayet anlaşılır şekilde resimli gösterilmiş ordan devam edebilirsiniz.

NOT: ben burada sadece benim gibi tecrübesiz arkadaşlara belki yardımcı olur diye ilk başlama kısmını daha anlaşılır şekilde anlatmaya çalıştım. kendim ilk komut penceresini açmada ve telefon üzerinde yapılacaklarda tecrübesizliğimden dolayı sorun yaşadım. burada da kendi yaşadığım sorunu tecrübesiz arkadaşlar yaşamasın diye en yalın anlaşılır detaylı biçimde anlatmaya çalıştım. tüm işlemler falcontr arkadaşımızın emekleri sayesinde olmuştur. kendisine tekrar teşekkürler.

Yeni sorunsuz Volte açma işlemleri şu şekildedir(9 Pro cihazım da Volte ibaresi yine kendiliğinden kayboluyor):

İsterseniz Android 12, yani OOS12 güncellemesini bekleyin, kendiliğinden açık gelecek Volte özelliği. Kaybolmaksızın kullanmaya devam edeceksiniz. Kesin bilgidir...

Android 11 OnePlus için VoLTE açma

.rar içerisinde ki dosyalardan sadece logkit.apk uygulamasını cihazınıza kurun. Arama ekranına *#800# yazıyoruz. Gelen ekranda ENTER‘a basıyoruz. Ardından oneplus Logkit kısmına giriyoruz.

OnePlus 9 Pro [ANA KONU]

OnePlus 9 Pro [ANA KONU]

OnePlus 9 Pro [ANA KONU]

Gelen ekranda en üstte oneplus Logkit kısmına girdikten sonra aşağıya iniyoruz ve Funtion Switch kısmına giriyoruz. Burada VoLTE Switch’i aktifleştirdikten sonra sizden yeniden başlatma isteyecek yeniden başlatmayın ve VoWifi Switch seçeneğini aktifleştirin. Aktifleştirdikten sonra telefonumuzu yeniden başlatıyoruz.

OnePlus 9 Pro [ANA KONU]

OnePlus 9 Pro [ANA KONU]

OnePlus 9 Pro [ANA KONU]one.andro.plus
    OnePlus Unlock Code Generator
    https://one.andro.plus

Şimdi bu üstte ki linke gidin ve *#06# den telefonunuzun SIM 1 imeisini o siteye yazın. OnePlus 8 Serisi ve altı cihazlar için Unlock for 10 Minutes seçin, 9 Serisi cihazlar için Unlock Permenantly seçebilirsiniz.

Kodu oluşturdukdan sonra o kodu biryere not edin cihazınızın imeisi değişene kadar geçerli o kod.

Arama ekranından *#*#5646#*#* tuşlayın ekran açılınca geri gelin (navigasyon tuşundan geriye basın, hareketleri kullanıyorsanız ekranın yanından kaydırın) kod yazma ekranı gelince o siteden aldığınız kodu yazın enterlayın. Ekranda Decrypt successfully for 10 Minutes yada Decrypt successfully Validt(ilk seçimdekine göre: OP8 - OP9 serisi) gelecek sonra o ekrandan çıkabilirsiniz.

*#801# tuşlayın ve full port switchi aktif edin.

İşlemin buradan sonrası eski yöntemdeki gibi bilgisayara bağlıyorsunuz PDC açıp ordan gerekli işlemleri yapıyorsunuz.

Telefonunuzu bilgisayara bağlayın. Ardından bilgisayarınızın Başlat menüsüne girin. Başlat menüsünden QPST’yi bulun ve içerisine girdikten sonra PDC isimli uygulamayı sağ tıklayarak yönetici olarak başlatın.

PDC uygulamasına giriş yaptıktan sonra resimde okla gösterilen yere basalım ve çıkan şeyi seçelim

OnePlus 9 Pro [ANA KONU]

OnePlus 9 Pro [ANA KONU]

Burada karşımıza çeşitli operatörler çıkacaktır.

Sizde Sub0 veya Sub1 altında aktif olanın üstüne tıklayın ardından sağ tık yapın ve Deactivate kısmından hangisinde aktif olarak gözüküyorsa onu deaktif edin. Örneğin bende Sub1 içinde aktifti ve onu seçerek deaktif ettim.

OnePlus 9 Pro [ANA KONU]

Deaktif ettikten sonra artık sıra yenisini aktif etmeye. Operatörünüze göre aktif edebileceğiniz seçenekler bunlardır tabi deneme yanılma da yapabilirsiniz.

Türk Telekom için > Telefonica_UK_commercial veya India -Volte-Vodafone

Turkcell için > India-Volte-Vodafone veya Greece Vodafone

Vodafone için > Germany Vodafone veya Greece Vodafone

Seçeneğinizi listede bulduktan sonra üstüne tıklayın ve sağ tıklayın üstüne ardından Set Selected Config seçeneğini izleyip az önce hangisinde aktif gözüküyorsa onu seçin (sub0 veya sub1) çift hat kullanıyorsanız ikisini de seçin.

OnePlus 9 Pro [ANA KONU]

Bunu yaptıktan sonra aşağıdaki resimdeki gibi bir Pending yazısı ile karşılaşacaksınız. Bu yazıyı gördükten sonra sağ alttan Activate yazısına basıyoruz.

OnePlus 9 Pro [ANA KONU]

Activate yazısına bastıktan sonra programda bu şekilde görülmelidir.

OnePlus 9 Pro [ANA KONU]

NOT: Tüm operatörler için Greece VoLTE Vodafone seçebilirsiniz.

Anlatım da düzenleme yapıldı, yöntem ALINTIDIR!

Ya arkadaş zaten imei gidermi soruyor sende dönüp ona soruyorsun benimki avrupa cihaz imei gidermi. Bu kadar hazır cevap olmayın ya avrupa cihazda imei gitmediği 50 defa en az yazıldı ki arkadaşın sorusuna yine cevap veren olmuş hemen altında. Senin mesajından 3 mesaj önce 2 mesajı bile okumayana artık cevap vermemek lazım ben vermiyeceğim şahsen. Ki millette sıkıldı artık durumdan cevap veren vaya azaldı .
    Cihaz da eski 8 ve 8 Pro serisine göre eksiklikler daha fazla, bu doğru. 3 haftadır kullanıyorum, deneyimler sonucu şu şekilde:

-Arka kamera bir önce ki kullandığım OP 8'e göre doğal olarak bariz daha iyi hem foto hem vidyo konusunda, özellikle gündüz ve makro çekimlerinde. Fakat Hasselblad yazdığı kadar kesinlikle iddialı değil, işimi fazlasıyla görüyor sadece. Ön kamera rezalet(OnePlus bunu kasıtlı yapıyor, artık ben böyle düşünüyorum), başka yoruma gerek yok

-Hoparlör ses yükseklik ve kalitesi, bas/tiz durumlarına göre epey iyi. Ben bir de Dolby Atmos Plus ses geliştirmesi yükledim cihaza(hoparlörün bu denli bas taşıyabileceğine hiç ihtimal vermedim, bozulma yaşanır kesin dedim), gelen sesin bas ve tiz ayrıntılarını duysanız cidden şok olursunuz, kristal netlikte ve tok, sıfır bozulma, acayip birşey oldu gerçekten, müzik/film ayrı profil seçimleri falan, deneyimi muazzam. 11 Pro Max'in sesi de iddialıydı, denediğim zamanlar da farketmiştim fakat bunun yanında özellikle bu geliştirmeyle hiçbirşey kendisi, abartı yok.

-Isınma durumları(farklı iyileştirilmiş kernel kullanmama rağmen) çok fazla rahatsız etmese de manasız bir şekilde bu kadar güncellemeye rağmen hala mevcut. Ama büyütülecek kadar kesinlikle değil(kendi orjinal kılıfı ile kullanıyorum).

-Batarya evet kötü... 24 saat gidiyor bana, maksimum 5 saat ekran süresi(farklı kernel kullanmama rağmen). Akıllı saat günün 7-8 saati sürekli bağlı cihaza, spotify 2-3 saat aktif, sosyal medya gün içinde yoğun olarak kullanılıyor, sonuç bu. Tüm bu sonuçları da QHD+ ekran çözünürlüğünde ve 120hz ekran tarama hızında kullanırken elde ettim. Şarj hızı bence abartılı derece de fazla yüksek(ısınmayı bariz belli edecek kadar), böylelikle batarya ömründen de fazla birşey beklemeyelim derim. 1.sene sonunda kalan ömrü kendini fazlasıyla belli eder diyorum...

-Ekran için sanırım kimse kötü bir yorum yapmaz, yapamaz. Ekran da gerçekten herşeyiyle muazzam arkadaşlar, bundan da haberiniz olsun derim.

Sonuç olarak şuanda ki piyasa fiyatını kesinlikle hakeden bir cihaz değil arkadaşlar, benim gibi sırf meraktan alıp maceraya atılabilirsiniz. Fakat keşke almasaydım demiyorum, hiç de demedim, çünkü cihaz gerçekten yakışıklı, fazlasıyla ilgi çekiyor. Tasarım, tutuş/kullanım hissiyatı gerçekten rahat ve çok kaliteli, kesinlikle bunlara lafım yok. Ben aldım, keyifle kullanıyorum. Herkese de cihazları hayırlı olsun
    Burası telefon gömme yeri deil. Oneplus 9 pro başlığı!! Burada telefon ile ilgili paylaşım yapılır, telefon gömülmez! Forum
    adabını bilmeyen arkadaşlara söylüyorum başlığı kirletmeyin. Eleştri olabilir, ama sadace eleştiri yaparsın. Eksik yönlerini söylersin

, buradan başlıkta takılan tüm üyelere sesleniyorum böyle yapan kişileri blok yapın ve şikayet edin kendi kendilerine yazsınlar.

Bilerek kasıtlı mesaj atanların uzaklaştırılması için elimden geleni yapacağım.
    Dostum f3 pronun kamerasının op9 prodan iyi olduğunu söyleyen birinden tavsiye alma arkadaş uygulama menüsü var diye telefonu kötülüyor.

11t kamerasında ois yok ekran olarak da op9 pronun gerisinde oldukça. Ama çok kullanmadım detaylara çok hakim değilim. 2120de şuan android 12 geçemiyorsun ama gelecekte ne gelir belli değil şuan. İlla geçicem ben 12yr diyorsan 2123 bak uzun vade için.

Android 12 Diag port açma;

Daha önceden iki tık ile açtığınız engineer modunu unutun  

Dosyalar sadece Android 12;

Oneplus 9 Global C36

Oneplus 9 Pro Global C36

Oneplus 9 Pro Avrupa C38

sürümlerine aittir. Sadece cihazınıza uygun olan dosyayı indirip işlem yapınız.

Cihazdaki tüm veriler silinecek bu yüzden yedekleme yapmadan işlemlere başlamayın!

Başka veya daha yeni sürümler kurulu iken verdiğim dosyaları kullanıp kılavuzdaki işlemleri denerseniz cihaz brick duruma gelebilir! (gerekirse MSM ile kurtarma yapılabilir.)

Yanlış uygulamadan veya başka herhangi bir sebepten dolayı cihazda meydana gelebilecek hiçbir sorundan mesul değilim! Bu yüzden işlemlere yabancı olanların ve kendine güvenmeyenlerin işlemleri denememesinde fayda var.

Bu sebeple işlemlere başlamadan linkten Android 12 içinde de avrupa sürümüne dönüştürülüp (dosya ota şeklinde kurulup Avrupaya dönüşüm yapılıp) işlemler tamamlandıktan sonra ota yöntemi ile global vb. geçilebilir.

Alternatif olarak cihaz Android 11 e düşürülüp verdiğim dosyalarla tekrar 12 ye güncellenip işlemler uygulanabilir.

(Tercihe göre oem kilidi açma (oem unlock) işlemi android 11 de iken de gerçekleştirilip başka hiçbir şeye dokunmadan istediğiniz rom ile (global veya Avrupa) 12 ye güncellenebilir ve işlemler altta işaretlenen alandan sonraki yönergeler ile tamamlanabilir)

İlk önce dosyadaki Qualcomm driverı kurulacak ileri ileri diyerek kurulacak hiç bir seçenek değiştirilmeyecek.

Önemli not: Sadece verdiğim dosya içindeki son sürüm adb ile komutları uygulayın, elinizdeki eski adb ile Android 12 içinde işlem yaparken hata alabilirsiniz.

Çin cihazı olanlar (LE2110 Oneplus 9 veya LE2120 Oneplus 9 Pro) telefonunun modeline göre (9 veya 9 pro) bu romlardan birini (9 için sadece global) (9 Pro için global veya Avrupa) kurup cihazı globale veya avrupa sürümüne dönüştürüp ona uygun verdiğim dosyalarla işlem yapacaktır.

Rom linkleri(Android 12 full ota):

Dosyaları indirmek için linklerdeki tırnakların içini kopyalayın yapıştırın

Oneplus 9 Global C36 LE2115

Alıntı

metni:
    https://android.googleapis.com/packages/ota-api/package/72a766660da8f9f9adf7a926b76da92bc8864922.zip

Oneplus 9 Pro Global C36 LE2125

Alıntı

metni:
    https://android.googleapis.com/packages/ota-api/package/8b7abbccf9f61734c08de7320ae61f48ad89d067.zip

Oneplus 9 Pro Avrupa C38 LE2123

Alıntı

metni:
    https://otafsg-cost-az.coloros.com/OnePlus9Pro_EEA/OnePlus9ProOxygen_22.E.38_GLO_1380_2112010418/patch/amazone2/GLO/OnePlus9ProOxygen/OnePlus9ProOxygen_22.E.38_GLO_1380_2112010418/OnePlus9ProOxygen_22.E.38_OTA_1380_all_2112010418_3d3940.zip

Diag açmak için gerekli dosya linkleri (indirdiğiniz veya kullandığınız sürüme göre doğru dosyayı indirin):

Oneplus 9 Global C36 LE2115

https://www.mediafire.com/file/tseb9kbdouo7f4s/Oneplus_9_Android_12_C36_Global_%2528LE2115%2529.rar/file

Oneplus 9 Pro Global C36 LE2125

https://www.mediafire.com/file/psnxufhnhr1cyg8/Oneplus_9_Pro_Android_12_C36_Global_%2528LE2125%2529.rar/file

Oneplus 9 Pro Avrupa C38 LE2123

https://www.mediafire.com/file/6zbdla1f1gvngg6/Oneplus_9_Pro_Android_12_C38_EU_%2528LE2123%2529.rar/file

Uygulama:

Sistem ayarları>Geliştirici seçenekleri

Eğer açık değilse USB hata ayıklama etkinleştirilecek (telefona bağlanınca ilk adb komutundan sonra gelen ekrandan yetki verilecek)

Oem kilit açma etkinleştirilecek

Dosyadaki Adb klasörüne bilgisayardan cmd ekranı açılacak

adb devices komutu verince cihaz gözüküyorsa;

adb reboot bootloader

komutu verilecek

Telefon yeniden başlayıp fastboot menüsü gelince komut satırından

fastboot oem unlock

komutu yazılıp entera basılacak

Telefona gelen menüden ses tuşu ile unlock the bootloader seçilecek ve güç tuşuna basılacak telefon sıfırlanıp bootloader kilidi açılacak

----------------------------------------

Android 11 de oem kilidini açanlar Avrupa android 12 C38 yükleyerek Android 12 ye yükseltip (sistem özelliklerinde işlemci snapdragon 855 gözükürse 12 üstüne aynı avrupa dosyası kurulacak, önceki sayfalarda nasıl yapıldığı yazıyor) alttan işleme devam etsin.

----------------------------------------

Telefon sıfırlanıp yeniden açılınca

Ayarlar>Cihaz Hakkında>Sürüm menüsüne girilecek

Derleme numarasının üstüne birkaç kere basılınca geliştirici seçenekleri aktif hale geldi mesajı gelecek

Usb hata ayıklaması açık değilse açılacak

Dosyalar arasında gelen Apk klasörü içindeki magisk.apk uygulaması telefona kopyalanıp kurulacak

Komut satırından tekrar

adb reboot bootloader

Ardından yeniden başlayıp bootloader ekranı gelince sırasıyla tek tek

fastboot flash boot magisk_boot.img

fastboot flash vendor_boot magisk_vendor_boot.img

fastboot --disable-verification --disable-verity flash vbmeta vbmeta.img

işlemler tamamlanınca

fastboot reboot

telefon tekrar açılacak magisk uygulamasından root durumu yüklü 23.0 yazacak

Magisk açınca ek kurulum gerekli mesajına tamam diyip dosyaları kursun sonra yeniden başlatacak

Buradan sonra diag port açmak için iki tane yöntem var

A- Önceden bahsettiğim komut satırı yöntemi (1.Yöntem);

Qualcomm android driverlerini inceledim aşağıdaki komut ile diag açılabileceğini gördüm

Komut satırından bilgisayarda;

adb shell

su

setprop sys.usb.config diag,diag_mdm,qdss,qdss_mdm,serial_cdev,dpl,rmnet,adb

Veya hata vb alınırsa alternatif şekilde;

Telefona apk klasöründe bulunan terminal.apk uygulamasını kopyalayıp kurun

Terminal programını açın

su komutu verin, ardından gelecek pencereden kalıcı olarak root yetkisi verin.

Yetki verdikten sonra şu komutu tek parça halinde boşluğuna virgülüne kadar aynen yazıp komut verin

setprop sys.usb.config diag,diag_mdm,qdss,qdss_mdm,serial_cdev,dpl,rmnet,adb

Ardından bilgisayarda aygıt yöneticisini açtığınızda qualcomm diag driverlarını bir süre sonra tamamen tanıyacak ve diag port açılmış olacak. (Programlarla telefona bağlantı sırasında hata alanlar driverı ilk tanıdıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatıp komutu tekrar girerse sıkıntı kalmaz)

Türkiye için Android 12 de 3 adet volte profili eklenmiş bu yüzden tüm operatörlerde doğrudan volte aktifleşiyor.

İkinci diag açma seçeneği (alternatif)(üstteki şekilde işiniz halloldu ise burayı atlayın alttaki orijinale dönme bölümüne geçin);

B- İkinci yöntem

Verdiğim klasörün içinde (apk klasörü) içinde gelen engineeracmamodulu zip dosyası telefona kopyalanacak

Magisk uygulamasında altta yapboz parçası olacak oraya basıp modüller sekmesine girin

Dahili depolamadan yükle seçilecek

engineeracmamodulu zip dosyası seçilip kurulacak tekrar cihaz yeniden başlatılacak.

Yeniden başladıktan sonra telefonu bilgisayara bağlayın ve çağrı yapma uygulamasından

*#8011# komutunu yazın altta uyarı gelecek ve engineer mode toggle açılmış olacak Bilgisayar Aygıt yöneticisinden teyit edin.

Önceden tespit ettiğim kod ile çağrı ugulamasından *#649010# yazılarak engineer toogle açıldığı görülebilir fakat alttaki tuşlar hata veriyor ve açılmıyor.

Toggle üstte yazdığım gibi *#8011# ile açılıyor düğme ile açılmıyor.

Aygıt Yöneticisinde bu işlemden sonra cihaz görünüyor gerekli driver tanıtılınca diag yine açılmış oluyor.

Sürücüyü tanıtma:

lahaina üstüne tıklayıp sürücü sekmesine geçip

sürücüyü güncelleştir

bilgisayarımdaki sürücülere göz at

tüm aygıtları göster

disketi var

gözat

C:\Program Files (x86)\QUALCOMM Incorporated\Qualcomm USB Drivers For Windows\DriverPackage\Qualcomm\fre\Windows10\qcser.inf

Qualcomm incorporated seçilip

seçilip buradan çıkan seçeneklerden

Qualcomm HS-USB Diagnostics 9091 (9016 veya 90B8 de çalışabilir deneme yapılması lazım)

sonraki dediğinizde çıkan uyarıyı kabul edip sürücü kurulduğunda diag port açılmış olacak

Bundan sonra bu bilgiler ışığında size lazım olan ne işlemi varsa yaptırın.  

Orijinale dönme

Orjinale dönmek için başka hiçbir şekilde sistem bölümlerini değiştirmeyin, doğrudan yazının devamındaki şekliyle orijinale dönün!

1- Magisk'te ilk önce programın içinden engineer aktifleştirme modülü kurulduysa kaldırılıp yeniden başlatılacak

Telefon açıldıktan sonra ana menüden magisk i kaldır seçeneğinden tamamen kaldır diyerek kaldırılacak telefon kendiliğinden yeniden başlayacak.

Telefon açılınca

A- komut satırı ile işlemin başındaki şekilde alttaki komutlar ile orijinal dosyalar geri yüklenecek

Komut satırından tekrar

adb reboot bootloader

Bootloader açılınca ve ardından sırasıyla tek tek

fastboot flash boot boot.img

fastboot flash vendor_boot vendor_boot.img

fastboot flash vbmeta vbmeta.img

işlemler tamamlanınca

fastboot reboot

Telefon yeniden açılacak, açıldığını teyit ettikten sonra

adb reboot bootloader

Bootloader menüsü geldikten sonra

fastboot oem lock

Gelen ekrandan ses tuşu ile lock the bootloader seçilecek ve güç tuşu ile onaylanacak

Telefon tekrar sıfırlanacak ve orijinal hale dönecek ve bootloader kilitlenecek

Telefon açıldıktan sonra

oem kilit açma seçeneği kapatılacak ve telefon yeniden başlatılacak. Cihaz bu işlemlerden sonra orijinale dönmüş oluyor hiçbir şekilde banka vb sıkıntı çıkmıyor.

Not: Uğraşmak isteyenler uğraşsın, anlayanlar anlamayanlara dayanışma içinde forumda anlatsın benim pek vaktim olmuyor cevap veremeyebilirim elimden bu kadar geldi. Bu vesileyle herkesin yeni yılını kutluyorum.

Değerli dostlar, debloat ile ilgili birkaç soru gördüm. Debloat listesini kesin olarak hazırladığımı söylemem doğru olmaz, ama şimdilik sorunları çözmüş gibiyim. Bahsettiğim kamera takılma sorununu çözdüğümü sanmıştım, çözememişim ama büyük ölçüde gitmişti sorun, şimdi yeniden şüphelendiğim bir paketi geri yükledim ve sorun kalktı gibi.

Diverse Engine adı verilen bir uygulama var, bu uygulama VarUI denilen bir aktiviteye sahip, anladığım kadarıyla o kontrol ediyor ekranın kaç Hz'de çalışacağını (yardımcı başka uygulamalarla beraber), kamerada da birkaç şeyden sorumlu gibi ama neler olduğunu daha tam olarak bulamadım. Kameranın bu saçmalığı düşük parlaklıkta değil, yüksek parlaklıkta yaptığını gördüğüm için bundan şüphelendim. Çünkü biliyorsunuz adaptif ekran tazeleme olayı %33 parlaklık üzerinde çalışıyor.

Debloat listesini yakında yayınlarım, hatta denemek isteyenler bana pm atsın öyle bir deneyelim. Dün F.75'e güncelledim cihazı, ekran süresinde ciddi bir artış oldu gibi. Önceden 18dk olarak söylediğim koyu mod tarayıcı gezinmesinde süre 21 dakikalara çıktı ki çok iyi. Bu arada kullandığım tarayıcı olan Bromite, yalnızca 60Hz'de çalışıyor, ekran süresinin bu kadar iyi olmasının nedeni o. Bromite = Google'sız Chrome, pil konusunda çok cimri ve tüm siteleri karartabiliyor, tavsiyemdir.

Bununla beraber, OnePlus 9 Pro'yu da kendimce inceleyerek bir süredir planlarını yaptığım YouTube kanalı macerasına girmiş durumdayım. T-Mobile cihazlarla ilgili de çeşitli bilgiler vermeye çalıştım. İlerleyen dönemlerde bir değerlendirme videosu daha çekerek kullanıcı deneyimine çok daha fazla odaklanmaya çalışacağım. Videoyu izleyerek ve beğenerek bana destek olursanız çok sevinirim, ADB Debloat ve diğer teknoloji gelişmelerini de takip etmek için kanala abone olabilirsiniz. İyi kötü yorumlara da açığım. Herkese iyi günler dilerim.

Power Useryoutube
    Bu videoda 2023 yılında OnePlus'ın eski amiral gemilerinden biri olan OnePlus 9 Pro'yu yeniden değerlendiriyoruz. Eski şampiyonun emeklilik vakti geldi mi? Videoda Kullanılan Bazı Kesitlere Ait Linkler: OnePlus YouTube Kanalı: https://www.youtube.com/watch?v=gBMzeE3o4lI OnePlus YouTube Kanalı: https://www.youtube.com/watch?v=vYQEUhkkJTE OnePlus YouTube Kanalı: https://www.youtube.com/watch?v=yXPuL8y3N1w Sunucu: Onur Balbaşı T-Mobile Telefonlarla İlgili Sorularınız İçin: Twitter: @onurbalbasi Instagram: @onurbalbasi
    https://www.youtube.com/watch?v=9XLva6RzEHg
  • Galaxy S20 kullanıyorum sanırım sonraki telefonum OnePlus 9 Pro olacak.

Lensler Hasselblad üretimi olacaktı sanırım.

• KayhanKaan kullanıcısına yanıt

Ben de 9 pro ya geçeceğim ilk fırsatta :) Evet Hasselblad lens ile geliyor cihaz, çok merak ediyorum nasıl bir performans sunacak.

• Ülkemize gelmesi bakalım kaç ay sürecek. Kağıt üstünde çok iyi bir telefona benziyor. Özellikle 1hz'ye kadar düşebilen ekran teknolojisi sayesinde pil tasarrufu çok iyi olacak deniliyor.

• Canlı yayında Oneplus 9 serisi tanıtılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volcy123 -- 23 Mart 2021; 18:45:39 >
  • OnePlus 9 Pro [ANA KONU]
  • Oneplus 9

OnePlus 9 Pro [ANA KONU]
  • Kutu açılımı

İnceleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volcy123 -- 23 Mart 2021; 19:43:32 >

• Ön kamera güncel amiral gemilerine göre fiyasko Hasselblad diye diye gaza getirdiler bana biraz balon geldi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Berke_NO -- 23 Mart 2021; 18:46:24 >
  • Fiyatlar ilk mesaja eklenmistir.
  • Berke_NO kullanıcısına yanıt

Kesinlikle söylediklerin doğru hocam. 2 gündür yabancı forumlarda izlediğim ve okuduğum kadarı ile sırf Hasselblad ismi kullanılmak için şişirilmiş cihaz.

• Amerika da 1069$+vergi ile satışa çıktı yersen .nerede görüyorlarsa kendilerini .Amazon’dan ve internet sitesinden satarak kendilerini Apple ile kıyaslıyorlar sanırım
  • Öyle bir beklenti yarattılar ki agresif reklam ile fos çıktı tamamen.

S21 ultra ve iPhone 12 ye rakip olabilecek bir kamera performansı yok izlediğim 5-6 ayrı incelemede.

Portre çekimler çok kötü, optik zoom hala 5x olamadı , on kamera 4 senelik aynı lens.

150 milyonu keşke google a verseydi de 350 dolarlık pixeller kadar güzel portre cekebilseydi , olmamış bu sefer.
  • Hasselblad ile geliştirilen pro modunda sadece ana kamerada çalışması büyük handikap. Sızıntılarından beri herkesi çok büyük beklentiye soktular fakat ilk incelemelerde yine cihaz başarılı olsa da beklenti büyük olduğu için bir çok insanda hayal kırıklığı oluştu.

• 9R Türkiye'ye gelecek mi?

• Çindeki modellerde Coloros işletim sistemi ile geliyor.Globaldeki işletim sistemi kendi işletim sistemi.Neden acaba böyle bir farklılık yaptılar.
  • RioDeJaneiro kullanıcısına yanıt
    “We truly believe this customized new operating system will bring our Chinese users a software experience that is better suited to their liking.”

şeklinde açıklamışlardı.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.