Şimdi Ara

★| OnePlus 6T |★ [ANA KONU] (154. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.137
Cevap
43
Favori
180.127
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 152153154155156
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Sağol hocam cevap için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba Oneplus 6T telefonum için kırılmaz cam arıyorum internette bir sürü seçenek karşıma çıkıyor,kullandığınız veya önereceğiniz bir kırılmaz cam var mı ? Beğendiklerinizin linkini benimle paylaşır mısınız.

• Oldeaf O kullanıcısına yanıt

Ben cam kullanmıyorum. Nano plastik kullanıyorum. Hem takması çok kolay hem de sorunsuz bir ürün. Aşağıya linkini bırakıyorum. Ama sakın mat olanını almayın, görüntüyü çok bozuyor.

https://urun.n11.com/ekran-koruyucu/oneplus-6t-blitzpower-nano-ekran-koruyucu-P324474931

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CueMaker -- 28 Nisan 2021; 18:22:19 >
  • Usb aktarım hızınız nasıl? Benimki saniye de 12-13 MB atıyor. Normal değerlere göre minimum 130mb falan atması lazım

• Terapistci T kullanıcısına yanıt

130 mb atması imkansız. 6T nin usb versiyonu 2.0

Usb 2.0 bant genişliği efektif olarak 35mb dır. Bu rakamın üzerini göremezsiniz.

Resim aktarma hızı 12-13 mb gayet normaldir.

Yüksek boyutlu videolarda 20-25 mb ları görebilirsiniz.

• Hocam ufs2.1 bu da 280 MB kadar yazma hızını destekliyor. Yanlış mı biliyorum acaba?

• Terapistci T kullanıcısına yanıt

Siz olayı yanlış anlamışsınız. UFS kablo ile aktarım için değil, dahili hafızanın okuma ve yazma hızları o sizin dediğiniz rakamlar.

Mesela 4k video çekerken, online oyun oynarken bu hızlar geçerli. USB den veri aktarırken değil.

Örnek: SSD diskiniz var bir tane okuma ve yazma hızları 550 mb/s olsun. Siz bu diski 2,5" bir harici kutunun içine koyun ve USB 2.0 olan bir PC portuna bağlayın.

Alacağınız hız 35MB' ı geçmez. USB 2.0 bant genişliğine takılırsınız. Halbuki yazma hızımız 550 mb/s. Aynı mantık ★| OnePlus 6T |★ [ANA KONU] 

• Anladım hocam teşekkürler.

• Allah aşkına biri şu telefonda ekran bölme nasıl oluyor söylesin.
    Yarım saattir uğraşıyorum bulamadım. YouTube videolar forumlar hiçbirinde bulamadım

• adrian_34 A kullanıcısına yanıt

Tüm uygulamaları kapat. Hangi 2 uygulamayı kullanmak istiyorsan onları aç. Uygulamalar arası geçiş ekranına gel, hangi uygulamayı kullanmak istiyorsan onun üzerinde basılı tut.

Sonra "bölünmüş ekran" a tıkla. Uygulamaları seç ve kullan. Bölünmüş ekran için uygulamaların destek vermesi lazım.

• Çok teşekkür ederim hocam

• TWRP kullanan var mı? Ben yüklüyorum tekrar başlatınca TWRP siliniyor. Böyle bir şey yaşayan veya çözümünü bilen var mı?

• Android 9 itibariyle kesintisiz güncelleme sağlamak için hafızada 2 tane bölüm yaratarak bir düzenleme yaptı. Sistemin çekirdek kısmı hafızanın her iki kısmına da kuruluyor. Böylece, tüketici telefonu aktif olark kullanırken (Örneğin B kısmını) üreticiler android sürümünü güncellemek istediklerinde sadece A kısmını hızlıca güncelleyebiliyorlar. Böylece güncelleme, telefona uygulama indirmek kadar kolay oluyor ve telefon yeniden başladığında kurulmuş oluyor. Yeniden başladığı zamanda kullanıcı bu sefer A kısmını kullanıyor oluyor, B kısmı güncelleme için hazır bekliyor.

Normal kullanımda A/B kısmı olmasının kullanıcıya hiçbir zararı yok, çoğu kişi bilmez bile. Üreticiye avantaj yaratıyor ki telefon daha hızlı güncellensin, kullanıcılar aylarca güncelleme beklemesin. Kullanıcıya dezavantajı şu, rom kurmak istediğin zaman twrp'yi her iki kısma da kurman gerekiyor, biraz daha teferruatlı işlem yapılıyor, bazı modifikasyonlar gerekiyor. Eskisi gibi kolay rom kurulmuyor.

• mirohingi kullanıcısına yanıt

Romdan yana sıkıntı olmuyor kuruyorum ama tekrar başlatınca direk gidiyor. Şuan 11 yüklü bayağı da memnunum ama ara sıra başka şeylerde deniyorum. Ha bire bilgisayar dan twrp yüklemekle uğraşmak istemiyorum. Çözebilecegim video var mı?

• Maalesef bildiğin kadarıyla yok. Twrp yi her iki slota da bir kereye mahsus kurarsanız sıkıntı olmaz sanırım.

• Arkadaşlar model yükseltmek için telefonumu satıyorum. İlgilenen varsa linkten bakabilir.

https://forum.donanimhaber.com/full-kutu-oneplus-6t-8gb-ram-128gb-hafiza--149545239#149545239

• selamlar arkadaşlar, OOS 11 beta versiyonu çıkmış kuran var mı? kuran var ise kullanımı nasıl? diyeceğim ama cevabı beklemeden kuracağım çok merak ettim.

• Android11 yükleyeceksiniz sonra eski yöntemlerle Volte aktif edemeyeceksiniz.Ben önceden kılavuzu vereyimde içiniz soğusun.Kılavuzu OnePlus Offical sayfasında da paylaştım.Saygılar.

Oneplus 6/6T Volte Aktivasyon Rehberi

1- Geliştirici Modunda USB hata ayıklama açık olmalıdır.

2- Telefonda eski opengineer.apk kurulu olmalıdır.

3- Telefondan *#801# tuşlayarak fullport ve seriali aktif edin.

(Buraya kadar zaten biliyorsunuz.)

4- Bilgisayarımıza Minimal ADB ve Fastboot kurulu olması gerekiyor.

Fastboot uygulamasını çalıştırın.(1.4.3 versiyonu)

5- Açılan konsolda '' adb devices '' komutunu girin

6- Yeni bir komut '' adb reboot ftm ''. Telefon yeniden başlatılacak ve Çince bir ekranla karşılaşacaksınız. Panik yok. Her şey yolunda... Bu işlemler sırasında kabloyu çıkarmayın!!!!

7- Bir süre bekledikten ve bilgisayar bunu tanıdıktan sonra " adb shell " komutunu girin.

8- Ve son olarak '' setprop sys.usb.config diag,serial_cdev,rmnet,adb ''  komutunu giriniz . Konsolu hiç kapatmayın. Pencereyi indir.

9- Son olarak artık PDC programını kullanabilirsiniz... PDC yi nasıl kullanıldığını açıklamama gerek yok sanırım.

10- İşiniz bittiğinde Minimal ADB ve Fastboot konsolunu açın ve " adb reboot " komutunu girin ...

NOT: Komutları girerken '' '' işaretlerini kullanmayınız. 

))))

Bu kılavuzu uygulamak sizin sorumluluğunuzdadır. Ben sorumlu değilim.

★| OnePlus 6T |★ [ANA KONU]

★| OnePlus 6T |★ [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Derwishim9 -- 13 Şubat 2023; 22:10:37 >

• Konu sahibi volte açmayı ana sayfaya ekleyebilirse güzel olur. Mesaj aramak zorunda kalmayız. Teşekkürler bilgi için.

6 kullanıyorum. Yükledim bugün. Genel olarak güzel. Sorun yaşamadım. Daha sıfırlama da yapmadım. Hızında sorun yok. Batarya tüketimi aynı gibi. Ufak tasarım değişikleri var. Her zaman açık ekran gelmiş. Sosyal medya uygulamalari kullanmıyorum. Sorun yaşar mısınız bilmiyorum. Değişiklik güzel olur diye kurdum. Telefonunuz ile önemli işleriniz varsa en azından geri dönme yöntemi de açılana kadar kurmasaniz iyi olur. Dün henüz geri dönme romu yoktu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadafa1 -- 9 Temmuz 2021; 21:55:2 >
  • Android 10 sürümüne geri alma linkleri bugün yayınlandı...

Android 10'a geri dönmek ister misiniz? Geri Alma paketini aşağıdaki bağlantılardan indirin:

Bence geri dönmeye hiç gerek yok eksiği yok fazlası çok.Telefona bir hava geldi valla AOD la birlikte...

• 
Sayfa: önceki 152153154155156
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.