Şimdi Ara

OnePlus 5T [ANA KONU] (92. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.273
Cevap
35
Favori
106.082
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9091929394
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Cihaz 3. Yılını doldurmak üzere, kelepir fiyata bulduysan geç. Bu cihazın ikinci elinin fiyatına sıfır telefon bulmak imkansız. Ne kadar bütçen var bilmiyorum ama imkanin varsa daha güncel versiyonlarina bak.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bortecoder

Cihaz 3. Yılını doldurmak üzere, kelepir fiyata bulduysan geç. Bu cihazın ikinci elinin fiyatına sıfır telefon bulmak imkansız. Ne kadar bütçen var bilmiyorum ama imkanin varsa daha güncel versiyonlarina bak.
    Kardeşimde redmi note 8 pro var. Abi üste kaç para istiyorsun takas edelim diyor. :)

Oneplus eşittir premium kalite

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • xxSpecter kullanıcısına yanıt
    Hala iyi durumda cihaz bugün almakla 2.5 sene önce almak farklı şeyler bence.
    Hafif ve 6" başarılı buluyorum. Kamera düşük ışıkta leş. Ses yetersiz.
    Hızlı sarj hala çok iyi. Ekran deneyimi iyi. Ekran tazelemesi düşük. Webde gezerken bile frame atlama görüyorum. Eksileri olmakla beraber, hala iyi durumda cihaz. Android 10 gelsin bi, bakalım neler olacak.

• quote:

Hala iyi durumda cihaz bugün almakla 2.5 sene önce almak farklı şeyler bence.
    Hafif ve 6" başarılı buluyorum. Kamera düşük ışıkta leş. Ses yetersiz.
    Hızlı sarj hala çok iyi. Ekran deneyimi iyi. Ekran tazelemesi düşük. Webde gezerken bile frame atlama görüyorum. Eksileri olmakla beraber, hala iyi durumda cihaz. Android 10 gelsin bi, bakalım neler olacak.
    Android 10 geleli 1 ay oluyor. Konuyu iyi takip edin.
    Hocam beta demek geldi demek değildir. Bir yazılım release olmadan o sürüm çıktı diyemeyiz.

Farzedelik ki görmedim, atladım, bişi oldu. Üslubunuz hoş değil. Böyle sert söylemlerde bulunursan aynı şekilde cevap görürsün, tartışma çıkar, zaman israfı. Ki o da çok değerli bir kayıp.

Release olunca da aynı iştahı sizden bekliyor olacağım. 😊

• quote:

Hocam beta demek geldi demek değildir. Bir yazılım release olmadan o sürüm çıktı diyemeyiz.

Farzedelik ki görmedim, atladım, bişi oldu. Üslubunuz hoş değil. Böyle sert söylemlerde bulunursan aynı şekilde cevap görürsün, tartışma çıkar, zaman israfı. Ki o da çok değerli bir kayıp.

''Konuyu iyi takip edin.'' sözünü konuyu okumadığınızı varsayarak söylemiştim. Ve beta roma, costum rom muamelesi yapmak da çok ilginç geldi bana. Üstelik oneplus forumu takip ederseniz eğer en çok beta kullanan insanların olduğunu görürsünüz. Yani bu Windows gibi 2 ay sonra çıkacak Windows sürümünü denetip yorum almak için gönderilen yazılım değil ki..

• 7t ve 7t pro ithalatçı garantili olarak Hepsiburada ya gelmiş. Krala selam olsun :) pro nun fiyatı biraz kaçmış ama 7t fena değil.

• quote:

Hocam 2 yıldır 5T beta larını kullanıyorum. Stable sürümleri de denedim, çok bi fark yok. Hatta betada daha çok özellik var.
    Şöyle de bir durum söyleyeyim, mesela Android 10 özelliklerinden olan sistem karanlık modu(karanlık tema değil,uygulamarı karartan) 5T nin Android 9 betalarında geliştirici seçeneklerinde mevcuttu. Stable sürüme de eklemişlerdi.
    Oneplus bu tip bir üst Android sürümüne ait özellikleri beta sürümlerinde dener. Ara ara sistem bazında anonim hata raporları toplar ve birkaç haftada bir güncelleme gelir bu raporlara göre. Yani betadan çok da korkmanıza gerek yok bence.

Hocam, kullanan sayısının çok olması, betanin release olduğuna mi delalettir?

Ayrıca firma alın siz betayı kullanın. Aslında bu kararlı sürüm ama biz adına beta dedik falan dedi de benim mi haberim yok.

Kararlı sürüm çıkabiliyor olsa beta çıkmaz emin ol.
    Ha betasinda bug azdır, eyvallah o başka. Ama hiç hata olmasa bile o hala betadır.

Kararlı sürüm çıkmadan, çıkmış gibi davranmanız ve ithamda bulunmanız hoş değil.

Custom rom muamelesi yapan kim onu da anlamadım.

• CanKartaL84 kullanıcısına yanıt
    Hocam beta korkutucu birşey olduğu için değil, su durumda firma bile sorumluluk kabul etmez betadan kaynaklı birşey olsa. Firma beta yayınlarken, sorumluluğu size yükler. Kararlı sürüm çıkmış gibi ahkâm kesmesine tav oldum. Ben de takip ediyorum, betalari da takip ediyorum, changeloglarina da bakıyorum ama aa android 10 geldi demiyorum. Gelecek diyorum hala.

Burada yanıltıcı bir bilgiyi savunmayı doğru bulmuyorum.

Beta çok stabildir. Hatasıdır vs vs. Günün sonunda betadır hala.

• quote:

Hocam beta korkutucu birşey olduğu için değil, su durumda firma bile sorumluluk kabul etmez betadan kaynaklı birşey olsa. Firma beta yayınlarken, sorumluluğu size yükler. Kararlı sürüm çıkmış gibi ahkâm kesmesine tav oldum. Ben de takip ediyorum, betalari da takip ediyorum, changeloglarina da bakıyorum ama aa android 10 geldi demiyorum. Gelecek diyorum hala.

Burada yanıltıcı bir bilgiyi savunmayı doğru bulmuyorum.

Beta çok stabildir. Hatasıdır vs vs. Günün sonunda betadır hala.
    Hocam, arkadaşın mesajını çok sert değerlendiriyorsunuz sanırım. Okumadan okumaya farklı bir anlam verebilecek bir cümle evet doğrudur ancak çok takılmamalısınız bence.

Betalar için firmanın sorumluluk kabul etmemesi konusunda da şunu söyleyebilirim, Beta sürüm yüklediniz diye telefon bozulacak değil. Oldu ki yazılımsal sıkıntılar yaşandı sıfırlar yeniden rom yüklersiniz ve stable a dönersiniz. "Garanti kapsamı" derseniz zaten telefonu alan çoğu kişinin garanti süresi doldu şimdiye kadar.

Bunlar benim fikrim tabiki. Şahsen costum rom ile bile desteği devam eden bir cihaz kullanıyorsam bence güncel sayılabilir bu cihaz.

• Mesajlarda arama yaparkan "akşam" kelimesini aramak istediğinizde uygulama crash oluyor mu sizde de?

• CanKartaL84 kullanıcısına yanıt
    Sert değerlendirmem normalde ama forumu okumamışsın falan deyince sinir etti beni. Yoksa bana ne betayi kararlı demiş dememiş. Beta benim değil, cihaz benim değil, firma benim değil.

Çünkü forumu okudum. Konuyu takip ediyorum. Uğraşasım geldi açıkçası :)

Yoksa kimseye karşı bir derdim yok. Cihazın bir kaç sıkıntısı var. Onlar da çözülürse bi 3 sene daha gideri var.

• Arkadaslar OnePlus Turkiyeye girdiyse eger, bizim cihazlar her ne kadar ithalatci garantili olsa da eger ucretini odersek ucretli batarya degisimi yaparlar mi sizce? Yada 5Tye yonelik bir destek verilir mi ucretli bir sekilde herhangi bir konu uzerine. Ne dusunuyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yaxis -- 23 Mayıs 2020; 20:27:58 >
  • Yaxis kullanıcısına yanıt
    Ücretini ödeyince yaparlar bence. Cihazın garantisinin ne olduğuna bakmazlar garanti dışı işlem yapmak için.

Eveeettttt hocam sizin sayenizde gördüm bu aralar takip edemiyordum.Oneplus artık Türkiye'ye resmi olarak girmiş demek oluyor bu.2 gün önce gelmiş gözüküyor haberlerde vs.Oh be sonunda ama fiyatlar uçuk :(
    Şimdi bu iştech iletişim mi yetkili servis olmuş. Bunlarla görüşmek lazım. Ellerinde orijinal batarya var mı, varsa yollayabilirler mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lektonstar -- 25 Mayıs 2020; 17:0:16 >
  • Oneplus ın anlaşma sağladığı yetkili servis firması bu.

https://istechiletisim.com/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lektonstar -- 25 Mayıs 2020; 17:4:26 >
  • Arkadaşlar bir de bu firma var. Yüzde yüz orijinal parça ile değişim yapıyoruz diyorlar. Batarya konusu bunlara da sorulabilir.

https://www.xiaomiteknikservisi.com/page/3/?amp=1&s=Oneplus

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lektonstar -- 25 Mayıs 2020; 17:15:28 >
  • lektonstar kullanıcısına yanıt
    Email attim bakalim
  • 
Sayfa: önceki 9091929394
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.