Şimdi Ara

OnePlus 5T [ANA KONU] (110. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.273
Cevap
35
Favori
106.082
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 108109110111112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bizim telefonun pili gelir mi acaba yedek parça olarak orjinali.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bortecoder kullanıcısına yanıt
    Harika olurdu ama pek sanmıyorum.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • OOS 10.0.1 kullanıp da volte ve vowifi kullanmak isteyen ama kullanamayan varsa geçen gün buldum şurdaki adımları harfiyen uygulayın sıkıntısız çalışıcaktır.

Not: Hattım Turkcell ve vowifi ve volte sorusnzu çalıştı

https://forum.donanimarsivi.com/konu/oneplus-5-5t-android-10-volte-aktif-etme.247334//

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CengizGurkan -- 22 Haziran 2021; 22:18:29 >
  • WhatsApp görüşmesi sırasında hoparlörken normal bir arama gelirse hoparlör pasif oluyor ve aramayi reddetsem ya da karşı taraf kapatsa da hoparlör açılmıyor.

Çözümünü bilen biri var mı? Ya da benzer şeyler yaşayan?

Bir de bu aralar nfc cortlayipduruyor. Restart edince düzeliyor.

2 gün önce de ilk defa parmak izi okuyucu çalışmaz oldu. Restart atınca düzeldi.

Telefon ekmeğini yemeye başladı galiba.

• quote:

Orijinalden alıntı: bortecoder

WhatsApp görüşmesi sırasında hoparlörken normal bir arama gelirse hoparlör pasif oluyor ve aramayi reddetsem ya da karşı taraf kapatsa da hoparlör açılmıyor.

Çözümünü bilen biri var mı? Ya da benzer şeyler yaşayan?

Bir de bu aralar nfc cortlayipduruyor. Restart edince düzeliyor.

2 gün önce de ilk defa parmak izi okuyucu çalışmaz oldu. Restart atınca düzeldi.

Telefon ekmeğini yemeye başladı galiba.

Yüklediğiniz bir uygulamadan dolayı sıkıntı olabilir hocam.

Güvenli modda açıp kullanmayı bi deneyin isterseniz. Nfc ve parmak izini o şekilde kontrol edebilirsiniz.

Bi format istiyor olabilir telefonunuz. Benimki de 2,5 yıldır format yemedi, sistem, arayüz, bildirim vs değişiklikleri yapan o kadar çok uygulama yükleyip kaldırmışlığım var ki şu aralar bi format istiyor artık OnePlus 5T [ANA KONU] 

Yoksa hız vs olarak halen parasının hakkını veriyor, sıkıntı yok.

• Format falan atamıyorum hocam. Ona cesaretim yok 😂

Uğraşmaya da mecalim yok açıkçası.

Nfc kötü oluyor ama. Tam ödeme yapacam. Bi bakıyorum gitmiş. Bi rezillik oluyor. Bekleyenler falan. Hemen yoklaniyorum fiziksel kart var mı diye. Yoksa bi res atıp geleyim diyorum 😂

• quote:

Format falan atamıyorum hocam. Ona cesaretim yok 😂

Uğraşmaya da mecalim yok açıkçası.

Nfc kötü oluyor ama. Tam ödeme yapacam. Bi bakıyorum gitmiş. Bi rezillik oluyor. Bekleyenler falan. Hemen yoklaniyorum fiziksel kart var mı diye. Yoksa bi res atıp geleyim diyorum 😂

Bende de hem cesaret hem de yedekleme için süre sıkıntı OnePlus 5T [ANA KONU]  1 günü komple kapatmam lazım onları yedeklemek için. Zaten sadece Whatsapp mesaj yedeği en son 500.000 lerdeydi 2 sene önce OnePlus 5T [ANA KONU] 

Siz güvenli modu bi deneyin. Sonra engel olabilecek uygulamaları tespit etmeye çalışırsınız.

Bir de diagnostic te durum nasıl? bazen çalışıp bazen hata veriyorsa ve güvenli modda da böyle oluyorsa malesef düşme çarpma gibi bi hasardan kaynaklı nfc bandınızda arıza olabilir. Umarım sadece yazılımsaldır.

• https://www.donanimhaber.com/oneplus-9-serisi-bilerek-yavaslatilmis--135908

Bu büyük bir imaj kaybı.

• quote:

https://www.donanimhaber.com/oneplus-9-serisi-bilerek-yavaslatilmis--135908

Bu büyük bir imaj kaybı.

Tamamen spekülasyon hocam bunlar.

Instagram, Twitter, Facebook a da performans çekirdekleriyle girmeye gerek yok ki.

Bu uygulamalara tam güçlü çekirdeklerle girmek tamamen enerji ve işlemci israfı sonuçta.

Yapılan işlem bence bu uygulamaların gereksiz kaynak tüketimini engellemek için mantıklı olmuş.

Önüne gelen uygulama "bana en performanslı çekirdeklerini tam hızda kullandır ki ben uçayım kaçayım saniyede 20-30 gönderi açayım telefonunda, kullanımım artsın" derse tabiki engellenmesi mantıklı yani.

Bu haber "Xxxx firması şehir içi 50km hız sınırlı yollara elektirikli aracıyla çıkacağını, 3,0 1000 hp 4x4 Turbo araçlarını bu yollara çıkarmayacağını açıkladı" gibi bişey.

"şehir içinde neden Racing motorunu değil de Scooter ını kullanıyorsun?" demek gibi bişey yani.

Yüksek hızlı çekirdekleri minimum frekanslarında çalıştırıp sürekli meşgul edip ısınmalarına sebep olmaktansa tasarruf işlemcilerine yönlendirip orta hızlarda çalıştırarak hem pil hem de ısınma konusunda daha kararlı bir performans elde edileceğini düşünüyorum şahsen.

Kaldı ki zaten yüksek performans ihtiyacı olan uygulamalarda da sorun olmadığı belirtilmiş.

Geekbench bu konuyla ilgili bu şekilde açıklamalar yapıyor da, neden yıllardır kendi uygulamalarının açık olduğunu anladığında işlemcilerini sürekli performans moduna alan markalarla ilgili birşey söylemiyorlar. Halbuki asıl manipülasyon orada yapılıyor çünkü o cihazlar arkaplanda Geekbench in çalıştığını anladığında kendisini test moduna alıp tüm çekirdekleri ve kaynakları Geekbench'e ayırarak test sonucunun yüksek çıkmasını sağlıyorlardı.

Iphone'un yıllar önce eski cihazlarda yaptığı güya "pil ömrünü dengelemek için" yaptığı (ki asıl amacın planlı eskitme olduğu düşüncesi daha ağır basıyor) işlemci hızını kısıtlama işlemiyle şuanki Oneplus tarafından yapılan işlem bağdaştırılmaya çalışılıyor bence. Sırf birilerinin üçkağıdını örtmek için yapılan bir haber gibi.

• İstanbul Anadolu yakasında , 5t ekran değişimi yaptirabilecegim servis öneriniz var mıdır ?

• 3 buçuk yıllık telefonumun pili dün itibariyle hızla bitmeye başladı.
    3 gün öncesine kadar gayet iyiydi, %60 şarj ile başladığım günü rahat bitirirdim.
    Şu an telefon uyku halinde iken 15-20 dakika sonra bir bakıyorum, %3 gitmiş.
    Aynı sorunu yaşayan var mı?
    Bir güncelleme nedeniyle mi böyle oldu acaba? Geçen gün telefonu kötü düşürdüm, ondan da şüpheleniyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ömer81

3 buçuk yıllık telefonumun pili dün itibariyle hızla bitmeye başladı.
    3 gün öncesine kadar gayet iyiydi, %60 şarj ile başladığım günü rahat bitirirdim.
    Şu an telefon uyku halinde iken 15-20 dakika sonra bir bakıyorum, %3 gitmiş.
    Aynı sorunu yaşayan var mı?
    Bir güncelleme nedeniyle mi böyle oldu acaba? Geçen gün telefonu kötü düşürdüm, ondan da şüpheleniyorum.

Güncellemelik bir durum yoktur hocam. Telefona güncelleme gelmiyor artık zaten.

Uygulamalarınızdan birisinde bir güncelleme olmuşsa ve o uygulama sürekli arka planda çalışmışsa pil kullanım ekranında görebilirsiniz.

Düşme ile ilgili bir durum da olabilir dikkat edin öyleyse.

• Arkadaşlar önerebileceğiniz hem arayüzü güzel görünen hem de tüm özelliklerin düzgün çalıştığı güncel bir custom rom var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: mormic

Arkadaşlar önerebileceğiniz hem arayüzü güzel görünen hem de tüm özelliklerin düzgün çalıştığı güncel bir custom rom var mı?

Ben de şu aralar bi format atıp costum roma geçmeyi düşünüyorum hocam.

Xda'da bakıyorum ama yedekleyip denemeye fırsat bulamadım. 3 yıldır format görmedi full dolu telefon OnePlus 5T [ANA KONU] 

Güzel bir rom bulursanız siz de paylaşırsanız deneriz.

• 3 yıllık kullandım op5t'yi kardeşime vererek op9 proya geçmiş bulunmaktayım. Cihaz en olarak aynı boyut olarak biraz büyümüş ve çerçeveler aşırı incelmiş. Onun dışında pek fark göremedim. Cihaz akıyor 120hz baya fark ediyor. Donanım olarak bariz fark var tabi, kamera çağ atladı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CengizGurkan -- 13 Eylül 2021; 15:7:17 >
  • Arkadaşlar tabıdık bir telefoncuda bataryayı değişimi yaptırdım. 180tl verdim, açılmışken icini falan da temizlediler. Performansından memnun kalırsam size öneririm, bu arada bataryayı yarım günde getirtti. Pahalı mı ucuz mu bilmiyorum araştırmadım, tanidık diye. Takılabilecek en iyisi olsuğunu söyledi. Duruma göre önereceğim. Rom konusunda lineage rom iyi deniliyor ama telefonun içi full dolu yedeklemek çok uzun iş olacak. O yüzden gözümü karartmam lazım o konuda

• quote:

Orijinalden alıntı: mormic

Arkadaşlar tabıdık bir telefoncuda bataryayı değişimi yaptırdım. 180tl verdim, açılmışken icini falan da temizlediler. Performansından memnun kalırsam size öneririm, bu arada bataryayı yarım günde getirtti. Pahalı mı ucuz mu bilmiyorum araştırmadım, tanidık diye. Takılabilecek en iyisi olsuğunu söyledi. Duruma göre önereceğim. Rom konusunda lineage rom iyi deniliyor ama telefonun içi full dolu yedeklemek çok uzun iş olacak. O yüzden gözümü karartmam lazım o konuda

Hayırlı olsun hocam.

Pil konusunda değerlendirmelerinizi merakla bekliyorum.

Değişim öncesi ve değişim sonrası durumu da paylaşırsanız yararlı olacaktır.

Dolu telefonu yedekleme işkencesiyle ben de karşı karşıyayım hocam OnePlus 5T [ANA KONU] 

Müsait 2 gün bulursam halledicem bakalım OnePlus 5T [ANA KONU] 

• mormic kullanıcısına yanıt
    Ben de bekliyorum pil konusunu hocam

• mormic kullanıcısına yanıt

Üstat, nerede değiştireceksin pili. Benimde sadık dostumunun 4.yılı dolmak üzere ve acilen pil olayını çözmem gerekiyor. Şuan yeni telefona eşek yükü ile para vermeyi hiç istemiyorum

• CengizGurkan kullanıcısına yanıt
    Ne kadara aldınız 8 128 mi? pro alsaydınız keşke kamerasında ois olurdu en azından. Hayırlı olsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 108109110111112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.