Şimdi Ara

ONEPLUS 5 KULLANICILARI KULÜBÜ (151. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: inferior Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 3 Misafir - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
7.753
Cevap
103
Favori
447.828
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 149150151152153
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ekran parlaklığı gayet yüksek hiç en yüksek parlaklıkta kullanma ihtiyacı duymadım kulaklık çıkışı ise bana güzel geliyor ama öyle kaliteli bir kulaklığım filan olmadığı için net birşey söylemem

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Peki bu cihaza lg den geçen varmı

G4 den g5 den g6 dan yada samsung s6 s7 s8 den geçen varmı onlara göre kulaklık ses performansı nasıldır deneyen kullanan varmı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • JackWondo kullanıcısına yanıt
    Telefonum nihayet geldi. İlk izlenimlerim oldukça güzel bir telefon olmuş. Kulaklık çıkışından memnunum AKG Y50 Kulaklıkla kullanıyorum performansı gayet iyi.

Henüz gün ışığı testi yapamadım ama kullanan arkadaşlar bu konuda gerekli bilgilendirmeyi yapacaktır diye düşünüyorum.

Umarım Oneplus Iphone gibi ürünlerini tek bir seri üzerinden çıkarmaya devam eder.

Telefon için Spigen koruyucu kılıf aldım üzerindeki jelatinini çıkarmadım.

Birde kamerasına takılanlar için DSLR kullanmayı bilenler PRO Modunda çokta güzel kareler yakalayabilirler. Şahsen Galaxy S6 cihazım ile kıyasladım da abartılacak kadar bir durum yok bence.

Jelly effect olayına da hiç kafa yormadım.

Sadece üst barda volume tuşu yok. Neden yok ona da bir anlam veremedim. Çokta takılmadım açıkçası.
  • vesselam510 V kullanıcısına yanıt
    S6 geçiş yapan birisi olarak en az onun kadar başarılı bence kulaklık performansına gelincede AKG Y50 Kullanıyorum ve oldukça iyi. S6 DA ViPER4Andoid FX ile kullanıyordum sesi inanılmaz değiştiriyordu. ileride bu cihazda da kullanırım belki.
  • savetheplanet S kullanıcısına yanıt
    1.5 yıl s6 kullandım s8 ile kamera farkı var ama abartılacak derecede yok.

S6 samsungun ilk defa doğru düzgün yaptığı telefondu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JackWondo -- 6 Aralık 2017; 22:17:6 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba one plus 5 i uzun süredir kullananlar amoled yanığı gibi bir sorunla karşılaştı mı neler yapmalı ondan korunmak için

• Birde hem Türkiye hemde aliexpress den Kılıf ve kırılmaz cam önerirmisiniz

• deltax3 D kullanıcısına yanıt
    Bunu kullanıyorum yaklaşık 1 aydır telefonu çok güzel sarıyor ve elden kaymayan bir dokuya sahip ayrıca çokta şık duruyor bence

Oneplus 5 durumda Orijinal Ollivan lüks marka silikon kılıf mat cilt İnce arka kapak bir artı 5 kılıf A5000 1 5 5.5 fundas coque
    http://s.aliexpress.com/FRRbARZB
    (from AliExpress Android)

• deltax3 D kullanıcısına yanıt
    Telefon daha piyasaya cikali 6 ay taze oldu.

• Telefon ekraniyla uyumlu kislik eldiven tavsiyeniz var mi?

The north face etip eldivenler hakkinda oldukca fazla sikayet var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Man From Atlantis -- 7 Aralık 2017; 0:8:42 >
  • Man From Atlantis kullanıcısına yanıt
    http://www2.hm.com/tr_tr/productpage.0300696001.html
  • Ses konusunda HTC oldukça iyi diye duyuyorum lakin hiç test etmedim.

HTC U11 64 GB (HTC Türkiye Garantili) Telefonlar 3200 - 3500 civarında.

HTC U11 128 GB Dual Sim (İthalatçı Garantili) 2500 - 2600 civarında.

Oneplus 5 ithalatçı garantili olarak daha uygun fiyatlara ( 2000 - 2500 arasında ) bulunabiliyor.

Telefonda ekstra ses istiyorsanız Viper4 android gibi ses sürücüleri yükleyerek farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Sadece ses için yüksek paralar ödemeye değer mi tartışılır.

Arkadaşlar aynı konforu ve özellikleri size daha uygun fiyata sunan bir telefon bence Oneplus.

Umarım bir gün Oneplus yerel distribütörler ( dağıtıcılar ) aracılığı ile dağıtıma sunulur ve yerel garanti olayı gelmiş olur.

Soru : Telefonda 2 hattı da aynı anda kullanabiliyor muyum?
    Cevap : 1. Hattan telefonda görüşme yaparken diğer hat başka bir telefondan arandığında kapsama alanı dışında oluyor. En azından benim yaptığım testte öyle olduğunu gördüm.

Soru : Telefonda hatlar arasında geçiş yapmak kolay mı? Mesala mesaj gönderirken hızlı bir şekilde hat değiştirebiliyor muyuz, ya da aynı şekilde arama yaparken hat değiştirmek kolay mı?
    Cevap : Bahsettiğim tüm durumlar için ( Kısa Mesaj / Arama / İnternet ) oldukça kolay.

Soru : Ekrana çift dokunarak telefonu açabiliyor muyum ?
    Cevap : Evet kolayca yapılabiliyor. Ayarlar / İşlem Kısayolları / Uyandırmak için çift dokunun Aktif etmek yeterli.

Aklıma geldikçe soru cevap şeklinde yine yazmaya çalışacağım.

• arkadaşlar 5t için sipariş verdim muhtemelen 1 ay sonra gelecek görünüyor önümüzdeki sene yeni telefonum olacak kısacası :D
    6-64 olanı 2225 tl 578 dolar.
  • Arkadaşlar merhaba. Yaklaşık bir ay önce eşime oneplus 5 aldık. Bir sorunumuz var. Burada elbet yazılmıştır, birkaç sayfa göz attım ama 150 sayfanın hepsini okuyamadım. Bu yüzden kusura bakmayıp yardımcı olursanız sevinirim. Sorunumuz:

Türk telekom mobil kullanıyoruz ve ek paket almayı denedigimizde "cihaz 4.5g ile uyumlu değil"uyarısı verince fark ettik ki 4.5g kapalı. Mh telefona 6 saat başka hat takmamızı söyledi, denedik. İşe yaramadı. Araştırdığımda avea ve vodafone müşterilerinde yurtdışı veya paralel ithalat cihazlarda sıkça bu durumun yaşandığını, bdknin bir bildirimi eksik yapmasıyla falan ilgili olduğunu okudum. Fakat çeşitli yerlerdeki çözüm metodlarını denesem de sonuç alamadım.

Bu sorunu yaşayan, çözümünü bilen var mı?

• Merhaba arkadaşlar, önceki cevap için teşekkürler. Bir sorum daha olacak. Dün gece şarjım %70 ken yattım 8 saat sonra uyandığımda %38 e düşmüştü. Arakada görünürde acık bir uygulama yoktu sanırım. Wreless acık, mobil veri kapalıydı. Bundan önce xiaomi mi5 kullanıyordum son yazılım sürmüne kadar sabaha kadar %10 civarı kayıp verirdim. Son sürümde bunu %1 e kadar çekmişledi. Acaba yapmama yereken ayarlar mı var uygulamaların arka planda çalışmasını engellemek için falan.

• cihazı vr cihazına takmaya çalıştığım zaman yandan baskı yapıp telefonu kapatıyor güç tuşuna basılı kalıp. yan tuşları pasifleştirmenin bi yolu var mı acaba? veya başka bir çözüm bilen
  • şu an aklıma geldiği için ben de bir soru yönelteyim, deneyen var mı bilmiyorum. kendim deneyeceğim yine de. gelişmiş ayarlarda cep modu var cepteyken dokunmayı önlemek amaçlı. bu modu açınca şarjı fazla tükettiğini düşünüyorum. fakat bu tüketimin ne derece olduğunu bilmiyorum. bu özelliği ilk gun açtım mı onu da hatırlamıyorum. fakat şarjım ilk gün gittigi kadar verimli gitmiyor. bugün telefonun ilk haftası. bir saçmalık seziyorum ve cep moduna yordum. yarın cep modunu kapatarak deneme yapacağım. bilen duyan varsa bi aydınlatın beyler.

• ktdgvr kullanıcısına yanıt
    Benim 2 hattım var

1. Vodafone ( Şahsi Hattım )
    2. Turkcell ( Şirket Hattım )

Her ikisinde de speedtest sonuçları oldukça iyiydi. 4G anlamında bir sorun yaşamadım ve herhangi bir ayarda yapmadım açıkçası. Lakin bazı kullanıcılar bu sorunu yaşıyorlar anladığım kadarı ile. Sim kartı değiştirmek sorunu çözer mi bilmiyorum ama ben cihazı hepsiburada.com üzerinden almıştım. Bir sorun ile karşılaşmadım.

Düzeltme : Maalesef bende de aynı sorun mevcutmuş. Vodafone yanımda uygulaması ile yaptığım test sonucunda uyumsuz olduğu bilgisi yer alıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi savetheplanet -- 7 Aralık 2017; 16:30:33 >

• inferior İ kullanıcısına yanıt
    Bende çok fazla bir tüketim olmadı açıkçası ama yinede bir kapatıp deneyeceğim bakalım.

Mod açıkken tahminimce cihazda bu görevi yerine getiren sensör sürekli devrede oluyor. Buda bir miktar şarj yiyor olabilir bilemiyorum.

Sabah 6 dan bu saate kadar şarj tüketimi %30 Tabi kullanıma göre azalıp artabilir ama bence idare eder.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi savetheplanet -- 7 Aralık 2017; 13:24:26 >
  • wincentt W kullanıcısına yanıt
    Cihazın Ayarlar / Pil bölümünde yüzdesel olarak en çok neyin pil harcadığını görebiliyoruz.

Burada anormal bir durum var mı acaba.

Birde cihazdaki yazılım sürümü bende ONEPLUS A5000_24_171031 sizde nasıl bilmiyorum.

Yüklediğiniz bir uygulama buna neden oluyor olabilir belki bilemiyorum.
  • 
Sayfa: önceki 149150151152153
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.