Şimdi Ara

One Piece (1999- ) | Wano Arc (254. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.480
Cevap
42
Favori
201.924
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 252253254255256
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • pek fark etmiyo da... burayı okuyunca kafam allak bullak oluyo...

10 seneyi geçkin sanırım takip ediyorum seriyi...
    bi kere (büyük ihtimal star tv idi ya da atv) daha buggy ile ilk kapışmaları zamanı izlemiştim türkçe dublaj..
    onun dışında hep ingilizce altyazı...

şeytan meyvesi bile garip geliyo. irade gücü savaş lordu felan..

hangi animeden bahsediyolar ki bunlar
    one piece miş hakikaten
  • 525'deyim.

Yeni sezonla beraber animenin havası da değişti, eski bölümlerden daha iyi gözüküyor. Yalnız bu karakterlerin değişimini fazla abartmışlar. Özellikle de Franky'nin yeni haline hiç ısınamadım. Zoro'nun tek gözlü kalması da tuhaf geldi. 2 yıl boyunca nasıl bir eğitimden geçtiklerini de 4-5 bölümde gösterebilirlerdi. Direk 2 yılı geçmeleri biraz kopukluk oluşturdu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KKM

pek fark etmiyo da... burayı okuyunca kafam allak bullak oluyo...

10 seneyi geçkin sanırım takip ediyorum seriyi...
    bi kere (büyük ihtimal star tv idi ya da atv) daha buggy ile ilk kapışmaları zamanı izlemiştim türkçe dublaj..
    onun dışında hep ingilizce altyazı...

şeytan meyvesi bile garip geliyo. irade gücü savaş lordu felan..

hangi animeden bahsediyolar ki bunlar
    one piece miş hakikaten

Zaten belli başlı kavramları hiç çevirmemek lazım neden çeviriyorlar ben anlamıyorum. En fazla ilk geçtiğinde not olarak Türkçesi şudur dersin sonra sürekli orijinalini yazarsın. Yalnız bende ilginç bir takıntı var. Beyazsakal da Shirohige de epey garip geliyor bana. Whitebeard en iyisi. BB için de aynısı geçerli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: S. Hawking

525'deyim.

Yeni sezonla beraber animenin havası da değişti, eski bölümlerden daha iyi gözüküyor. Yalnız bu karakterlerin değişimini fazla abartmışlar. Özellikle de Franky'nin yeni haline hiç ısınamadım. Zoro'nun tek gözlü kalması da tuhaf geldi. 2 yıl boyunca nasıl bir eğitimden geçtiklerini de 4-5 bölümde gösterebilirlerdi. Direk 2 yılı geçmeleri biraz kopukluk oluşturdu.

İlerde mutlaka göstereceklerdir o 2 yıl içinde neler yaptıklarını.

Göstermezlerse yakarız Japonya'yı yakarız!
  • quote:

Orijinalden alıntı: MusanınAsası

quote:

Orijinalden alıntı: S. Hawking

525'deyim.

İlerde mutlaka göstereceklerdir o 2 yıl içinde neler yaptıklarını.

Göstermezlerse yakarız Japonya'yı yakarız!

Dediğin gibi olur muhtemelen. Zoro'nun haline de kimsenin bir şey dememesi saçma olmuş.

• arada atladığım fillerleride izledim anime komple bitti. one pieceden sonra sarabilecek bir anime varsa önerin beyler :D
  • Skypiea arcını bitirdim. Seri özellikle hikaye yönünden çok güzel ilerliyor. Kurgu tam bir zeka ürünü. Ayrıca ana karakterlere falan çok ısındım ama serinin bana göre iki kusuru var. Bunları paylaşıp sizden ileride de serinin böyle devam edip etmeyeceğini öğrenmek istedim:

1) Yahu One Piece evrenindeki karakterler ölümsüz mü? Alabacsta arc'da Pell adlı karakterin dibinde bomba patlamasına rağmen kurtuluşundan beri dikkat ediyorum. Pek önemi olmayan yan karakterler bile bir türlü ölmüyor. Örneğin şu Conis adlı kızın babası bile Enel'in devasa yıldırımından sağ kurtulmayı başardı. İzlediğim serinin bir shounen olduğunu biliyorum ama böyle durumların sık yaşanması bazı sahnelerde tam heyecanlanmamı engelliyor. Conis'e yollanan ilk hükümde nefesimi tutmuşken, bir yerden sonra Enel gökten şimşek yolladığında heyecan uyandırmamaya başaldı. Bu durum ileride de devam edecek mi?

2) Dikkat ettiğim kadarıyla bizlere kötü karakterlerin geçmişiyle ilgili hiçbir şey sunulmuyor. Kötü karakterler hep saf kötü olarak gösteriliyor. Bu da olaya tek taraflı yaklaşmamıza neden oluyor. İleride hikayesi güzel işlenen kötü karakterler görebilecek miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chrollo Lucilfer -- 9 Mayıs 2014; 21:00:22 >
  • @xxlunch

Hiç durma Bleach'e başla.

@Chrollo Lucilfer

OP evreninde patlamalar güçlü insanları öldürmek için pek yeterli değil.Bir de serinin kendine ait fizik kuralları var hocam bunu bilerek izlersen rahatsız olmazsın.Yani gerçek hayatta öldüren elektrik orada o kadar da güçlü değil.Yine ölenler oluyor ama önemli karakterler değil de çöp karakterler ölüyor genelde.

İkinci sorun hakkında da şunu söyleyeyim.OP'de kötü dediğimiz karakterler aslında o kadar da kötü sayılmazlar.Yani klasik diğer animelerdeki gibi başlarından kötü olay geçip de kötü yola sapma gibi bir durum yok.Herkes hayaline ulaşmaya çalışıyor iyi ya da kötü yoldan.Biliyorum tam açıklayamadım ama kazananın haklı olduğu bir dünyayı anlatıyor OP. Sorunun cevabını izledikle kendin bulacaksın zaten.

Genel olarak HxH'deki gibi ani ölümler yok hocam o kadarını söyleyeyim.Serinin ise ne kadar zekice bir kurgu üstüne kurulduğunu ileride çok daha iyi anlayacaksın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kkratoss -- 9 Mayıs 2014; 21:22:11 >
  • BB de öyle... Temel reis ile büyüdük biz...
    Kabasakal geliyor aklıma..

Aynen dediğin gibi.. ilk defa için bir kereliğine yaz sonra orjinal...

• Sağol cevaplar çok açıklayıcı olmuş hocam. Dediğin gibi izledikçe One Piece evreninin kendi kurallarına ve tarzına alışacağımı düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Chrollo Lucilfer

Sağol cevaplar çok açıklayıcı olmuş hocam. Dediğin gibi izledikçe One Piece evreninin kendi kurallarına ve tarzına alışacağımı düşünüyorum.

Rica ederim hocam.Çok beğendiğin Skypia arcı serinin en sıkıcı arclarından birisiydi yalnız onu da belirteyim. Buna rağmen bu arcı beğendiysen 200'lerden sonrasına bayılacaksın muhtemelen:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: kkratoss

quote:

Sağol cevaplar çok açıklayıcı olmuş hocam. Dediğin gibi izledikçe One Piece evreninin kendi kurallarına ve tarzına alışacağımı düşünüyorum.

Rica ederim hocam.Çok beğendiğin Skypia arcı serinin en sıkıcı arclarından birisiydi yalnız onu da belirteyim. Buna rağmen bu arcı beğendiysen 200'lerden sonrasına bayılacaksın muhtemelen:)

Hikaye olarak arcın son kısımları iyiydi bence. Ama genel olarak aşırı sıkıcıydı o konuda hem fikirim. Zaten öyle bir sıkılmıştım ki bazı yerlerini atlamıştım.

Karakterlerin geçmişi genel olarak pek anlatılmıyor bence, sadece kötülere özgü değil. Kratos da haklı ayrıca, iyi kötü ayrımı pek yok seride.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anti Anduin

quote:

quote:

Hikaye olarak arcın son kısımları iyiydi bence. Ama genel olarak aşırı sıkıcıydı o konuda hem fikirim. Zaten öyle bir sıkılmıştım ki bazı yerlerini atlamıştım.

Karakterlerin geçmişi genel olarak pek anlatılmıyor bence, sadece kötülere özgü değil. Kratos da haklı ayrıca, iyi kötü ayrımı pek yok seride.

Onu belirtmeyi unutmuşum.Arcın sonları bence de çok iyiydi hatta epikti ama senin de söylediğin gibi geneli sıkıcıydı arcın.

Diğer karakterleri geçtim daha bizim tayfanın geçmişi bile adam akıllı anlatılmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kkratoss -- 9 Mayıs 2014; 22:23:14 >
  • quote:

Onu belirtmeyi unutmuşum.Arcın sonları bence de çok iyiydi hatta epikti ama senin de söylediğin gibi geneli sıkıcıydı arcın.

Diğer karakterleri geçtim daha bizim tayfanın geçmişi bile adam akıllı anlatılmadı.

Bizim tayfa da dahildi zaten ben yazarken. Luffy'nin annesi kimdir nedir yaşıyor mu öldü mü öldüyse nasıl öldü falan hiç bilmiyoruz mesela. Merak da ediyorum şahsen, Dragon işe yaramaz bir kadın bulup çocuk yapacak adam değildir herhalde.
  • quote:

quote:

Bizim tayfa da dahildi zaten ben yazarken. Luffy'nin annesi kimdir nedir yaşıyor mu öldü mü öldüyse nasıl öldü falan hiç bilmiyoruz mesela. Merak da ediyorum şahsen, Dragon işe yaramaz bir kadın bulup çocuk yapacak adam değildir herhalde.

Annesi de cp örgütü üyelerinden biri çıkarsa hiç şaşırmam
  • quote:

quote:

Luffy'nin annesi Crocodile bence.Crocodile aslında kadındı ama Ivankov onu hormonlarıyla sonradan erkek yaptı.Kanıtım da var:Ivankov sürekli Croco'yu sırrını biliyorum diye tehdit ediyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kkratoss -- 9 Mayıs 2014; 23:26:36 >
  • Puhahah,pencereden aşağı atlarım yeminle.
  • Skypia benim sevdiğim bir arc, biraz yavaş ilerlese de özellikle Jaya'nın geçmişi, Norland ve Kalgara arasında ki ilişkinin anlatıldığı flashback bölümler mükemmel derecede heyecan uyandırır bende. One Piece'de ölümsüz kimse yok fakat mangaka kolay kolay öldürme yöntemini seçmiyor çünkü kötü olarak gösterilen karakterlerin ulaşmak istediği şey aslında ana karakterin de ulaşmak istediği nokta ile aynı, sadece herkes dünyaya farklı pencereden bakıp farklı yollardan ilerlemeyi tercih ediyorlar. Tabiki Mugiwara tayfasının özünde iyi insanlardan oluşup bir çok ülkenin kurtuluşuna yardımcı olması tamamen karakteristik özelliklerinden kaynaklanıyor, yoksa tayfa da, kötü karakterler de aynı noktaya varmak istiyorlar.
  • quote:

Puhahah,pencereden aşağı atlarım yeminle.

Geberesice Luffy gitti anasına el kaldırdı.
  • quote:

quote:

Puhahah,pencereden aşağı atlarım yeminle.

Geberesice Luffy gitti anasına el kaldırdı.

Anasına ne demeli çöle canlı canlı gömüyordu Luffy'i

• 
Sayfa: önceki 252253254255256
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.