Şimdi Ara

Önden hafif dokunmuş ama tampon demiri eğilmiş. Alınır mı? (Başlık revize) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
0
Favori
13.126
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tam senlik ara sıra gazla .

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GODLİİKEE

Tam senlik ara sıra gazla .
    Aynen passat kaportacı ustada güzelde duruyor araç yarın yanına gidicem hocam belki fiyatrada bişeyler olur içide temiz aracın yapıştır git devam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mjordan2345 kullanıcısına yanıt
    Evet burda şimdi egaci F1 pilotları gelmeden passata yönel. Mazallah cilio felan önerirler şimdi

• quote:

Evet burda şimdi egaci F1 pilotları gelmeden passata yönel. Mazallah cilio felan önerirler şimdi

Clio bizim şirket araçları hepsi clioydu zaten beğenmedim aracı dıştan modern duruyor ama vites kolun konsol direksiyon her an elinde kalıcakmış gibi ya opel corsa astra kat kat iyi hele astra

Öyle ama 2019 model cilio al yeaaa diyenler hayatında 2005 model Mercedese binmiş mı acaba. Onu çok merak ediyorum

• quote:

Öyle ama 2019 model cilio al yeaaa diyenler hayatında 2005 model Mercedese binmiş mı acaba. Onu çok merak ediyorum
    Benim üniversiteki hocada 1998 avangart e200 var e2 paket canavar resmen. Esas arabalar onlar şimdi modellisine erişmek mümkün değil. Zaten istediiim opel ford yada wv ford ve opel ya forumda var öyle clio talisman megane hastaları ben oda öyle mutlu oluyor diyip geçiyorum

Sen birde s320 ye bak.
    Yahu bu dediğin arabalar oyuncak kalır hocam. E segment araçtan bahsediyoruz.

• quote:

Sen birde s320 ye bak.
    Yahu bu dediğin arabalar oyuncak kalır hocam. E segment araçtan bahsediyoruz.
    S320 tam general zaten tabiki oyuncak gibi kalıyor. Aslında temizini bulucan bide temiz bi kasko geçmişin varsa yaptırıcan kaskonu kafa rahat gezicen. Aylık çok yol yapmıyosan mesela ben alınabilir. Daha önce punto vardı bende tamam yakıt uygundu ayda 200 300 tl ama mesela passatta bu 500 olur ama araç bomba tek sorun gerçekten temiz yakalamak lazım çok nadir oluyor temizi yani ben genelde bulunduğum ile bakıyorum yada yakın illere çok uzaklara bakmıyorum. Mesela o mondeo tam şanstı belkide sattı şimdiki aklım olsa alabilirdim. Onda bi şey varmış motorda yokuşta güç sağlıyor dedi çoğunda kronik hata bozuktur biz otokoçtan orjinal parçasını taktırdım demişti ztec motordu

• bu tür durumlar fotolardan falan anlaşılmaz ,mümkün olduğunca çok yere gösterip ona göre karar vereceksin
    hatta çok güvendiğin bir ustaya gösterirsen için rahat olur ,malum son zamanlarda expertiz vakaları çıkmaya başladı

gerçi güvendiğim ustaya gösterdim demişsin ama artık insan güvendiği ustaya dahi güvenemiyor :)
    arabayı aldıktan sonra bir problemi olduğu çıkarsa ustaya desek ne olacak ,en fazla küseriz

usta var -usta var
  • Panel hasarlı, radyatörler hasarlı, kaput hasarlı, çamurluklar kasma yapmış olabilir. Ona göre değerlendirin.

Ağır hasarı olan arabayı alıyorlar düzeltebileceği parça varsa düzgün hale getiriyor düzelmiyecek varsa yerine çıkma parça takıp düzgün durmasını sağlıyorlar. Az hasarlı gözüküyor göze. Bu işleme makyajlama deniliyor sanayi dilinde. Sizde ya fazla bişey yokmuş diyip aracı alıyorsunuz ucuz diye. Olay bu.

• O kaza denilen fotoğraf gerçeği yansıtmıyor bence. Panel o kadar içeri girecek ama kaput, tampon öyle kalacak. Biraz garip geldi. Hiç bulaşma hocam. Temiz birşey bak

• kılıç sacı'na dikkat edin. yırtılma, eğilme bükülme var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: C.CEMİL

bu tür durumlar fotolardan falan anlaşılmaz ,mümkün olduğunca çok yere gösterip ona göre karar vereceksin
    hatta çok güvendiğin bir ustaya gösterirsen için rahat olur ,malum son zamanlarda expertiz vakaları çıkmaya başladı

gerçi güvendiğim ustaya gösterdim demişsin ama artık insan güvendiği ustaya dahi güvenemiyor :)
    arabayı aldıktan sonra bir problemi olduğu çıkarsa ustaya desek ne olacak ,en fazla küseriz

usta var -usta var
    Bu dediğim usta yılların ustası kısaca şöyle diyim sanayi yapıldıktan sonra yerleşmemiş usta ordaymış sanayi üzerine kurmuşlar biraz daha araştırıcam ama bu paliolar yakıt anlamımda her anlamda ekonomik

• quote:

Orijinalden alıntı: eloq

O kaza denilen fotoğraf gerçeği yansıtmıyor bence. Panel o kadar içeri girecek ama kaput, tampon öyle kalacak. Biraz garip geldi. Hiç bulaşma hocam. Temiz birşey bak
    Ustaya gösterdim normal bu dedi. Foto tarihlerine baktım kaza tespit tutanaklarına baktım usta adam doğru söylüyor. Telefondaki resmin tarihi belli ustaya sordum olum orjinal tampon esner derdi ondan böyle bişey yokmuş gibi duruyor dedi tamponu yan sanayi olsa tampon paramparça olurdu hasarda motora kadar girerdi dedi

• quote:

Ağır hasarı olan arabayı alıyorlar düzeltebileceği parça varsa düzgün hale getiriyor düzelmiyecek varsa yerine çıkma parça takıp düzgün durmasını sağlıyorlar. Az hasarlı gözüküyor göze. Bu işleme makyajlama deniliyor sanayi dilinde. Sizde ya fazla bişey yokmuş diyip aracı alıyorsunuz ucuz diye. Olay bu.
    Usta kızma yanlış anlama ama bu dediğin tam komplo teorisi evet var ama bu aracın foto tarihleri belgeleri hepsini gösterdi. Hatta çarpan adamı aradı adam aracıyal geldi plakalarda uyuyor ya yani çarpan adamın plakası uyuyor onudamı değiştiler öyleyse bu ülkeden çıkıp gidelim dolandırıcılıkta son nokta olur. Eski hikayesini geçtim. Eksper ağır kaza yok dedi. Benim kaportacıya gösterdim normal bişry bu gerisi nokta hata yok dedi. Uygunda fiyat tercih senin dedi zararın olmaz dedi. Hatta piyasa bel altı temizlik boyası diye 6 7 kaza geçirmiş araç satıyolar bu güçlü çarpma olsa turbosuda hasar alır intercooler da dedi onlar orjinal baktılar

Yok hocam niye kızayım. Siz arastırmanızı derinine yapmışsınız. Çoğu kişi sizin ulaştığınız bilgilere ulaşamaz. Gerisi alma isteğinize göre değişir.
    Önü ya da arkası komple dağılmış, takla atmış arabalara çakma çıkma parçalar takıp görselini düzelten (sanayi dilindeki adı makyajlayan) fotoğrafını çekip çıtır hasarlı, az bir masrafı var diye satılan o kadar çok araç var ki. O duruma düşmeyin istedim nacizane.

• quote:

Yok hocam niye kızayım. Siz arastırmanızı derinine yapmışsınız. Çoğu kişi sizin ulaştığınız bilgilere ulaşamaz. Gerisi alma isteğinize göre değişir.
    Önü ya da arkası komple dağılmış, takla atmış arabalara çakma çıkma parçalar takıp görselini düzelten (sanayi dilindeki adı makyajlayan) fotoğrafını çekip çıtır hasarlı, az bir masrafı var diye satılan o kadar çok araç var ki. O duruma düşmeyin istedim nacizane.
    Eyw hocam yine başka araçlarada bakıyorum. Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için

• quote:

Orijinalden alıntı: mjordan2345

Bu dediğim usta yılların ustası kısaca şöyle diyim sanayi yapıldıktan sonra yerleşmemiş usta ordaymış sanayi üzerine kurmuşlar biraz daha araştırıcam ama bu paliolar yakıt anlamımda her anlamda ekonomik

Alıntıları Göster
    17 sene kullandığım bir araba vardı ,bu süre içinde bir yığın usta ile görüştüm ,kimi dedi bunun boyası orijinal ,bazıları ise kesinlikle boya görmüş ama bir hasar nedeniyle boyanmamış ,belki fabrikada test esnasında bir şey olmuş ve tekrar boyanmış olabilir demişti

yani anlayacağın o arabanın boyasının orijinal olup olmadığını tam öğrenemeden ömrü bitti :)
    (benden önceki kullanımı ekleyince 22 yaşına girmişti ve bende cüzi bir fiyata başkasına satmıştım)

sizin için hayırlısı olsun diyeyim
    ben sadece çok fazla ustaya gösterip kafanız tam rahat olsun diye söyledim
    gerçi benim kafam 17 sene rahat olamamıştı ya neyse :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Polestar191

Önemli değil diyenler arabadan anlamıyor şasi rail lerini önde açılı bir biçimde tutan ön tampon demiridir şimdi o aracın şasi lerinin ölçüleri değişmiştir o parçanın düzeltilmeden 0 ıyla değişmesi gerekirdi
    Hocam ön tampon demirinin şasi ucunu açılı bir şekilde tuttuğu doğrudur fakat aracın yürürüne etki edecek şasi kısmı biraz daha geridedir.Salıncakların bağlı olduğu travers şasiye iki taraftan sağlam civatalarla bağlantılıdır ve önden çarpmalarda tampon demirini yamultacak derecede lastik ölçülerini değiştirecek derecede şasiyi yamultamaz.Çünkü lastiklerin bağlı olduğu şasi kısmı aracın ön camı hizası kadar geride ve traversle iki taraftan sıkı sıkıya cıvatalarla bağlantılıdır.Aracın yürürüne etki edecek bu kısmın yamulması bayağı zordur.Ancak aracın sağ veya sol taraftan lastikleri hedef alacak derecede aşırı derecede geriye doğru ezilmesi ile bu kısım yamulur.Bunun dışında traverten sonraki aracın ön tampon demirine kadar olan kısmı yamulsa bile aracın yürürüne hiçbir etkisi olmaz.Sadece düzgün doğrultma işlemi yapılmazsa aracın duruşu,hatları bozuk gözükür.

travers

[simage]
    Önden hafif dokunmuş ama tampon demiri eğilmiş. Alınır mı? (Başlık revize)
    [/simage]

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.