Şimdi Ara

Onda V820w Windows 8.1 Tablet Format Atmak [Soru]

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
1
Favori
3.669
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar Onda V820w tabletime temiz Windows 10 kurmak istiyorum tabletimdeki windows 8.1 çöktü preparing automatic reparing yazısında kalıyor. usb den format atamadım varmıdır bu işin sırrına eren birisi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: ozon3

yardımcı olabilirmisiniz bu wındows 10 uzerıne androıd 4.4. yada 5.1
    Merhaba arkadaşlar. Bende Onda V820W var. Çift işletim sistemli win10+android vardı aldığımda. 15gb windowsa az geldi. Zaten asıl Windows lazımdı ama biliyorsunuz win10 güncelleye güncelleye bitirdi hemen. Şuanda 30gb'ın hepsine win10 kurdum güncelleştirmeleride kapatmanın yollarını uyguladım problem çözüldü. Ben sadece bunu nasıl yaptığımı anlatacağım umarım ihtiyacı olanlara yardımcı olur;
    Gerekli malzemeler: usb bağlantılı klavye, usb bağlantılı yada nano adaptörlü Mouse, usb çoğaltıcı, enaz 8gb liik flash bellek, tablete usb bağlama aparatı ve tam şarj olmuş onda v820w tablet.
    Malzeme fotoğrafları;
    Flash belleğimize rufus programı ile uygun Windows işletim sistemini tablete uygun bir şekilde boot ediyoruz. Ben 64 bitlik win10 kurdum. Driver problemi yaşarsanız başka Windowslar denersiniz. Flasha boot etmek için bilgisayarda flash takılıyken rufus programını yönetici olarak çalıştırıp ordan flash belleğimizi seçiyoruz. "Disk Bölüm Düzeni" kısmını "Uefi Bilgisayarlar İçin Gpt Bölüm Düzeni" seçiyoruz. Dosya sistemini "Fat32" seçiyoruz. İso yerinden windowsumuzun isosunu seçiyoruz. Başlata basıp gelen uyarıya tamam diyoruz. Şu videoda anlatılmış rufus kullanımı ;https://www.youtube.com/watch?v=z1jyevbIi-8
    Şimdi hazırlık tamam artık format atma kaldı. Tablete usb aparatı ve usb çoğaltıcı aracılığıyla klavye,mouse ve flash belleği bağlıyoruz. Tabletin açma tuşuna basıp klavyeden esc tuşuna sürekli basıp çekiyoruz. Daha sonrasında şu ekran geliyor;
    Buradan "Boot Manager" ı seçiyoruz. Gelen ekrandan "Efi Usb Device" ile sizin flash belleğinizin adının yazdığı seçeneği seçiyoruz.

Daha sonrasında normal format arkadaşlar. Ben bütün diski temizleyerek attım. Ses için win10 64 bit driverını bulamadım. Başka sorunlarda var ama benim için sorun değil. Bulduğum driverları da bi toparlayıp yüklerim inşallah. Zaten Driver Pack kullandım birçoğunu buldu. İlk internet ihtiyacınızı telefonunuzu usb modem olarak tablete bağlayarak karşılayabilirsiniz. Bunu android cihazınızdan internet paylaşımı yerinden usb ileyi seçerek yapıyorsunuz. Telefonu tablete bağlayınca soluk olan usb seçeneği aktifleşiyor arkadaşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ultimateFB

merhaba arkadaşlar Onda V820w tabletime temiz Windows 10 kurmak istiyorum tabletimdeki windows 8.1 çöktü preparing automatic reparing yazısında kalıyor. usb den format atamadım varmıdır bu işin sırrına eren birisi ?

32bit windows isosunu rufus programi ile uefi gpt ve fat32 formatinda flash bellege yazdirip biosdan flash bellegi boot ederek kurabilirsin.

Driverleride kurman gerekecek.
    https://yadi.sk/d/FyGCYwKZetAAB

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wersin3230 -- 2 Ekim 2015; 0:16:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: wersin3230

quote:

Orijinalden alıntı: ultimateFB

merhaba arkadaşlar Onda V820w tabletime temiz Windows 10 kurmak istiyorum tabletimdeki windows 8.1 çöktü preparing automatic reparing yazısında kalıyor. usb den format atamadım varmıdır bu işin sırrına eren birisi ?

32bit windows isosunu rufus programi ile uefi gpt ve fat32 formatinda flash bellege yazdirip biosdan flash bellegi boot ederek kurabilirsin.

Driverleride kurman gerekecek.
    https://yadi.sk/d/FyGCYwKZetAAB

Çok teşekkür ederim önce 8.1 sonra hızımı alamayıp windows 10 kurdum sorunsuz çalıştı. Allah Razı Olsun.
  • ultimateFB kullanıcısına yanıt
    Hocam bendede nirvana n210 var. Rufustan windows 8.1 usb attim. Cihazda biosa girince boot option priorities seçeneğinden boot option # 1 de UEFI usb bellegi seciyorum ama usb boot etmiyor. Siz nasil yaptiniz cihaz cas9er yazisini geçtikten sonra siyah ekranda kaliyor.
  • wersin3230 W kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    Reeder w100ic tabletimiz var. Windows 10 kurduk ve grafik sürücüsünü tanıtamadık. Bir aydır bin türlü yol denememize rağmen sonuç alamadık. Servis sürücüleri vermiyor.
    10 dakikalık işlem için tableti göndermemizi istiyor. Bize win8 veya 10 farketmez sürücüleri gerekiyor. Nasıl bulabiliriz ? Çin muadili nedir biliyor musunuz ?
    Ayrıca bu tabletin BIOS u sizde var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanprg

Merhaba
    Reeder w100ic tabletimiz var. Windows 10 kurduk ve grafik sürücüsünü tanıtamadık. Bir aydır bin türlü yol denememize rağmen sonuç alamadık. Servis sürücüleri vermiyor.
    10 dakikalık işlem için tableti göndermemizi istiyor. Bize win8 veya 10 farketmez sürücüleri gerekiyor. Nasıl bulabiliriz ? Çin muadili nedir biliyor musunuz ?
    Ayrıca bu tabletin BIOS u sizde var mı ?

Tabletin detayli fotograflarini paylasirsan yada videosuda olur yardimci olmaya calisirim
    Ozellikle Kamera,tuslar,girisler ve ses cikis yerlerinin resimleri lazim
  • wersin3230 W kullanıcısına yanıt
    Tablet bir hafta önce servise gitti ama sorularımıza verilen cevaplar iyi değil ve çözüme yönelik değil. Çok büyük ihtimalle tablet aynen geri gelecek.

İnternetten bulduğum fotoları paylaşıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasanprg -- 8 Ekim 2015; 0:03:59 >
  • quote:

Sizin tabletin muadili yok.driver icin linktekini deneyebilirsin

http://www.dell.com/support/home/us/en/04/Drivers/DriversDetails?driverId=PKVD4&fileId=3398150616&osCode=WB32A&productCode=dell-venue-8-pro&languageCode=EN&categoryId=CS
    bende de Onda V820w tablet var çift işletim sistemli. bu tablete hem windows hem de android işletim sistemini nasıl kuruyoruz, kurulacak dosyaları nerden indiriyoruz yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sacit

bende de Onda V820w tablet var çift işletim sistemli. bu tablete hem windows hem de android işletim sistemini nasıl kuruyoruz, kurulacak dosyaları nerden indiriyoruz yardımcı olursanız sevinirim.

Burdaki butun partlari ve romu indirip kurabilirsiniz

http://blog.geekbuying.com/index.php/2015/05/19/onda-v820w-dualos_32gb-latest-firmwares-released-20150519/
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sacit

Burdaki butun partlari ve romu indirip kurabilirsiniz

http://blog.geekbuying.com/index.php/2015/05/19/onda-v820w-dualos_32gb-latest-firmwares-released-20150519/

Alıntıları Göster
    linkleri indirdim... fakat kurulumu nasıl yapacağım daha önce hiç yapmadım bu işi detaylı tarif edebilirmisiniz rica etsem.
  • yardımcı olabilirmisiniz bu wındows 10 uzerıne androıd 4.4. yada 5.1
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozon3

yardımcı olabilirmisiniz bu wındows 10 uzerıne androıd 4.4. yada 5.1
    Merhaba arkadaşlar. Bende Onda V820W var. Çift işletim sistemli win10+android vardı aldığımda. 15gb windowsa az geldi. Zaten asıl Windows lazımdı ama biliyorsunuz win10 güncelleye güncelleye bitirdi hemen. Şuanda 30gb'ın hepsine win10 kurdum güncelleştirmeleride kapatmanın yollarını uyguladım problem çözüldü. Ben sadece bunu nasıl yaptığımı anlatacağım umarım ihtiyacı olanlara yardımcı olur;
    Gerekli malzemeler: usb bağlantılı klavye, usb bağlantılı yada nano adaptörlü Mouse, usb çoğaltıcı, enaz 8gb liik flash bellek, tablete usb bağlama aparatı ve tam şarj olmuş onda v820w tablet.
    Malzeme fotoğrafları;
    Flash belleğimize rufus programı ile uygun Windows işletim sistemini tablete uygun bir şekilde boot ediyoruz. Ben 64 bitlik win10 kurdum. Driver problemi yaşarsanız başka Windowslar denersiniz. Flasha boot etmek için bilgisayarda flash takılıyken rufus programını yönetici olarak çalıştırıp ordan flash belleğimizi seçiyoruz. "Disk Bölüm Düzeni" kısmını "Uefi Bilgisayarlar İçin Gpt Bölüm Düzeni" seçiyoruz. Dosya sistemini "Fat32" seçiyoruz. İso yerinden windowsumuzun isosunu seçiyoruz. Başlata basıp gelen uyarıya tamam diyoruz. Şu videoda anlatılmış rufus kullanımı ;https://www.youtube.com/watch?v=z1jyevbIi-8
    Şimdi hazırlık tamam artık format atma kaldı. Tablete usb aparatı ve usb çoğaltıcı aracılığıyla klavye,mouse ve flash belleği bağlıyoruz. Tabletin açma tuşuna basıp klavyeden esc tuşuna sürekli basıp çekiyoruz. Daha sonrasında şu ekran geliyor;
    Buradan "Boot Manager" ı seçiyoruz. Gelen ekrandan "Efi Usb Device" ile sizin flash belleğinizin adının yazdığı seçeneği seçiyoruz.

Daha sonrasında normal format arkadaşlar. Ben bütün diski temizleyerek attım. Ses için win10 64 bit driverını bulamadım. Başka sorunlarda var ama benim için sorun değil. Bulduğum driverları da bi toparlayıp yüklerim inşallah. Zaten Driver Pack kullandım birçoğunu buldu. İlk internet ihtiyacınızı telefonunuzu usb modem olarak tablete bağlayarak karşılayabilirsiniz. Bunu android cihazınızdan internet paylaşımı yerinden usb ileyi seçerek yapıyorsunuz. Telefonu tablete bağlayınca soluk olan usb seçeneği aktifleşiyor arkadaşlar.
  • Konuyu hortlatıyorum ama bende onda v820w tablet var. sadece android rom yüklemek istiyorum birçok yere baktım ama öyle bir seçenek göremedim. Sadece android rom yükleyen oldu mu acaba?
  • wanted007 W kullanıcısına yanıt
    Sen hortlatma görmemişsin. Bana da aynısı lazım. Sadece Android kurmak lazım ve bütün rom anroide ait olmalı.
  • Vay be 5 yıllık konum hortluyor
  • ultimateFB kullanıcısına yanıt
    Onda tablete sadece Android kurmak ve tamamen 32 GB I Androide atamak mümkün mü? Windows ile bütün rom alanını birleştirdim. Yine de Android kendine 8 GB alan aldı.
  • Benim cihazın biosu arazalandı. Yeni çip alıp ch341 ile bios yükletip taktırdım. Fakat yine de açılmıyor.
    Problem ne olabilir?
  • Akinci A kullanıcısına yanıt
    O kadar anlamıyorum.
  • Madem hortlayacagi kadar hortlamis bende bir hortlatayim su konuyu :D benim cihazin anakarti arizalandi geri kalani 1 yildir kenarda yatiyor :/

Size bir ipucu vereyim hatta ipin direk kendisini vereyim :D onda v820w ile reeder a8i quad tamamen ayni tabletler :) tabletim saglamken arkadasin tablete takip denemistim ne bir sorun ne problem ne uyumsuzluk tum herseyi gayet stabil calisiyordu. Benim gibi anakart arizasi olanlar reeder a8i quad anakarti bulursa alabilir. Ama burda kucuk bir sorun var reederler genelde 1gb ramli. Yani 2 ram slotu bosta. Bir anakart bulsam bundan rami söküp ona aktaracagim muhtemelende calisacaktir. İleride anakart bulup denersem tekrar hort yaparim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.