Şimdi Ara

Önce MEKATRONİK şimdi KAVRAMA sıradaki gelsin... (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
120
Cevap
0
Favori
2.655
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Özer geçmiş olsun. Çoluk çocuk yolda bırakmadı inşallah?
    Geçenlerde mineral yağ muhabbeti dönüyordu? Kaçırdığım birşey var sanırım..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • VAG grubu hissedarları nerede?
  • neyzen i sorgulama ekibi gelir birazdan

geçmiş olsun hocam bu sefer yolda bırakmadığı iyi olmuş :)
  • Geçmiş olsun, garanti bitmeden değişmesi iyi olmuş.
    Benim de garantinin son haftasında değişmişti kavrama.. 3. nesil takmışlardı ama anlaşılan onlar da tırt çıktı.
    Şu crv ye dizel otomatik gelirse ona atlayabilirim ilk fırsatta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi El Gato Negro -- 4 Kasım 2014; 18:42:59 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Abi çok geçmiş olsun cidden biliyorum o ilk mekatronik sorunu olduğunda ne olduğunu ,eğer denilen gibiyse abi 5 yil muhabbeti sana cok iyi bir secenek olabilir cidden .Bu arada su sinavlar ciksin yanina ugrayacagim zaten bilesin

• ..NeyzeN.. kullanıcısına yanıt
    Özer'ciğim geçmiş olsun, can sıkıcı bir durum. Sık dişini diyeceğimde 3 yılın var daha. İnşallah başka bir yolunu bulur ve kurtulursun .
    Satamazsan sana, satarsan da senden sonraki sahibine Allah sabır versin.
  • Doğuş kavramasın aman,ver ntv yi al kıyağı altta kalanın canı çıksın, Çin, ABD'den iktidar mı ithal etmek lâzım

• quote:

Orijinalden alıntı: The Power of Faith

quote:

Orijinalden alıntı: linqs

Bilmiyorum ama.sanki su.durumdan.zevk.aliyormussun gibi geliyor

Böyle bir durumdan zevk almak için mazoşist olmak gerekir ki konu sahibinin 7-DSG'den ne kadar canı yandığını hepimiz biliyoruz.

yok hocam ya o anlamda değil , daha öncede gelmişti başına bi süre sonra alışmıştır artık o anlamda dedim .. yoksa dsg bana da uzak olsun ..

geçmiş olsun hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-EFAE9B29C -- 4 Kasım 2014; 20:45:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ..NeyzeN..

quote:

Orijinalden alıntı: weycell1905

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: weycell1905

Geçmiş olsun, Ötv sini ödeyip satabilirsin abi, aklında bulunsun :)

Öyle de 5 yılı her halükarda doldurmam gerekiyor

Ötv yi odeyince 5 yıl şartı kalkıyor, tekrar alınabiliyor

Emin misin Veysel?

Galiba öyle hocam ben zamanında çok araştırdım ÖTV ' sini ödeyip satışını gerçekleştirebilirsin. Yalnız bunu tekrardan aynı üsul ile araç alacak iseniz öneririm. Aksi takdirde yararlanmış olduğunuz ÖTV indiriminiz tabiri caizse çöpe gitmiş olacak.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mathematician_01

Geçmiş olsun, değişim yapıldıktan sonra sat gitsin hocam.

Engelli aracı hocam 3 yılım var satmam için...

Zor çıkarır hocam.

Bi şekilde elden çıkarmaya bak.

Geçmiş olsun.
  • quote:

Selamlar sevgili arkadaşlar...

53 bin km de beni yolda bırakan (evden yaklaşık 160 km uzakta) ve değişen mekatronik ten sonra şimdide 75 bin km de kavrama değişimi yapılıyor.Titremeler her ne kadar 40 bin li km ler de başlasa da servisin ''bu titreme normal'' cevabı karşısında artan titreme ve vuruntunun pekte normal olmadığı ancak 75 bin km de anlaşılabildi ve kavrama değişimine karar verildi...

2012 model Skoda Yeti 1.2 tsı dsg 3. nesil kavrama

Keyifli forumlar...

Kurtulun o arabadan. Yeni bir dsg mağduru olmaniza 14 gün kalmış

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: rst78

Garanti de bitiyormuş, neyse önemli olan bundan sonra niyetin iyi olması

Geçmiş olsun, yeni kavrama umarım uzunca bir süre sıkıntısız götürür.

4. nesil miş miş miş bakacaz hocam.Ben yine de ümitli değilim...

5 / 7 / 10 diye gider bu iş...

Oysa! 3.nesiller de sorun düzeltildi diye yazan ısrarcı arkadaşlar vardı...

Zamanında, Beetle dsg alacaktım, fiyatı artınca vazgeçmiştim. Daha sonra İbiza sc fr dsg ye takıldık, küçük diye salladık gitti.

İyi ki aksilik çıktı da bulaşmadık. Yoksa! Servise gide gele kafayı yedirtirdi bize.
    Servis yolları aşındırıp, dert anlatma çabasına girmek bana göre değil.

Şimdi, i-Shift ve tork konvertörlü tam otomatik aracım var. Biri keyifsiz diğeri ise biraz fazla yakıyor. Olsun! ikiside 3 yaşına yaklaştı ve bakım hariç servis yolu görmedi.

*Özer geçmiş olsun. İnşallah tamir sonrası sorun biter...Diyeceğim ama biteceği yok gibi.
    İyi niyetli olup, zoraki gülümsemeye devam edecek(ler)sin.

• 3. jenerasyon 4. jenerasyon vs bir şey değiştirdikleri yok, sadece yazılımıyla dsgyi git gide yavaşlatiyorlar, olan biten bu.

bir 7 ileri kuru kavrama ilk çıktığında aynı modelin manuel versiyonla hızlanma değerlerini karşılaştırın, bir de şimdi.

ilk çıktığında testlerde manuelinden çok daha hızlı olan dsgler şu an manuellerinden yavaş.
  • Öncelikle geçmiş olsun, umarım tekrar etmez, hele aracı satamayacak olmanız daha da acı...

Merakımı hoş görün (alıcı olduğumdan değil) kafam karışık durumdayım. Durumu abartıp abartmadığımı anlamaya çalışıyorum sadece. Aracı satmayı düşündünüz mü veya aklınızdan geçirdiniz mi veya satacak mısınız? Mecbur olmadığınızı, satışa engel her hangi bir durumunuz olmasaydı ne yapardınız?
  • dsg bir yana, iki yılda 75bin km için benzinli üstelik tsi çok yakmaz mı?
  • Bu Doğuş firması garanti ve iyi niyet garantisi dığındaki kullanıcıları acayip öpüyor.
    Yazın teyzeoğlunun 2011 model Polo'su DSG arızası verdi,servis 4 küsur lira masraf çıkarmış.İyi niyetten rutin bakımıyla beraber 850 TL'ye halletttiler.
    Yine aynı şekilde arkadaşımın Golf aracı DSG arızası verdi,ona da 10 bin TL,evet 10 bin TL masraf çıkarıyorlar,onu da 150 TL'ye halediyorlar.
    Ulan madem 150 liraya halloluyor ayıp değil mi,günah değil mi garanti dışı araç sahiplarine incir ağacı hediye ediyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gorod

quote:

Orijinalden alıntı: linqs

Bilmiyorum ama.sanki su.durumdan.zevk.aliyormussun gibi geliyor

Liseliye bak.Git okuluna dersine çalış.

@..NeyzeN..

Geçmiş olsun..Hayret "Bilmem ne isimli kavramada sorun çözüldü." diyen arkadaşlar vazgeçmiş herhalde..Gelmemişler. :D Yoksa gelip derlerdi şu nesilde şu isimde sorun çözüldü diye. :D

geçmiş olsun bazen vag grubu araçlarına göz atmakla beraber DSG kısmı tam bir lades

bende onu yazacaktım sorun çözüldü ekibi henüz yok birazdan mobilden yada pc başından

kronolojik künye gelir süper müşteri hizmetleri..

zannedileki her şey güllük gülistanlık

• DSG alıyorsan garanti uzatacaksın :)

• Geçmiş olsun. Garantisi bittiği anda satarsınız galiba :)
  • 2010-12 arası çıkan dsg lerin geneli sorunlu sanırım. Arkadaşın 2013 1.6 tdı dsg leonu 40 bin km de. Hergün aktif olarak istanbul trafiğinde ve hiçbir sıkıntı yaşamamış şanzımanla ilgili.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.