Şimdi Ara

Ön provizyon tam olarak nedir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
7.997
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Booking com dan rezervasyon yapmak istiyorum yakın zamanda şöyle bir yazı var altta

Tesis kredi kartınıza ön provizyon uygulama hakkını saklı tutar.

Şimdi internette baktım toplam ücrete bloke koyulması diyor ama ben tam anlamadım. Şimdi örnek üzerinden anlatacağım yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürler şimdiden

Mesela Brüksel de 5 gecelik bir rezervasyon yaptım tesis iptal ve varınca ödeme hakkı veriyor tabii kredi kartı kullanacağız diyelim ki toplam ücret 100 euro. Şimdi bu ön provizyon nedir bi 100 euro yu çekmiyorlar ama çekmiş gibi mi yapıyorlar. Rezervasyonu iptal edersem geri mi veriyorlar. Bilenler bi zahmet

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Avrupa'da kimi otel, konaklama yapacağınız tarihten 1 hafta kadar önce ücretin tamamını kartınzdan provizyon şeklinde alabiliyor. Sizin de dediğiniz gibi rezervasyonu iptal ederseniz otel de provizyonu kartınızdan düşer

• JaCKiE_BrOwN kullanıcısına yanıt
    Yani rezervasyonu iptal ettiğimde para geri gelir mi kartıma?

• thej01 T kullanıcısına yanıt
    Evet, provizyon iptal olur ve tutar kartınıza geri yatar

Çok teşekkürler bilgiler için

• Kaporadır. Oteli iptal ederseniz iptal / iade şartlarına bakın. Siz iptal etseniz bile paranız yatmaz çoğu zaman. No show diye bir şey var. O paralar hemen öyle geri gelmez. Mesela 72 saat - 24 kala iptal ettiğinde paran büyük ihtimalle yanar.
  • Tour Guide kullanıcısına yanıt
    Ben vizeyi alana kadar rezervasyon yapacağım zaten iptal edecek olsam en az 10 gün önceden iptal ederim yine de yatmaz mı?

• Bak sana bu durumu şöyle izah edeyim. 2 tane otel düşün birisi ücreti rezervasyon yaptığın zaman alıyor. Biriside rezervasyonuna 1 gün kala rezervasyon ücretini kartından çekiyor.

Ve sen rezervasyona 10 gün kala iptal ettiğinde sence bu iki otelden hangisi paranı geri iade eder ? Cevap basit ilk otel zaten parayı aldı, ikinci otelse zaten paranı almadı. Cebe giren para çıkmaz. Bunuda unutma :)

ek olarak vize için otel rez yapıyorsan keşke bana danışsaydın derim. İptal edilebilir otelleri seçmen gerekiyor. Şimdi sana aşağıdaki resimde 3 farklı otel gösteriyorum. İlk iki otel ücretsiz iptal ve ön ödeme kabul etmiyor. Yani gerek yok abi biz sana güveniyoruz diyor. 3. oteldeyse durum çok farklı parayı yatır abi, iptal edersen bile para bende kalır diyor.

Ön provizyon tam olarak nedir

Daha rezervasyon yapmadım zaten henüz araştırıyorum

Benim asıl sorum şu sizin bahsettiğiniz 2. otel yani iptal etme hakkını veren otelde booking de ön provizyon hakkını saklı tutar diyor yani benim merak ettiğim ben bu otelden vizeyi alınca rez. iptal edince o aldığı provizyonu bana iade ederler mi yoksa para yanar mı?

• thej01 T kullanıcısına yanıt
    Hocam,

Saklı tutar demek bu otelin inisiyatifinde olan bir şey demek. Her tesisin işletme stratejisini bilemeyiz. Benim önerim bir tesise rez yaptır. Konfirme ettir, belgeyi bastır. Sonra iptal et. Yapamadın mı son güne kadar iptal edilebilir tesisler seç.

Onuda yapamadın mı :) Paran var mı şöyle 100 TL kadar evraklarını bana gönder, ben senin için vizeyi alıveriyim :)
  • arkadaşım böyle basit konularda kiseye para kaptırmayın. Tüm evraklarınızı kendiniz hazırlayıp, ilgili ülkenin yetkili kıldığı aracı kuruma sadece belirledikleri vize başvuru ücretini yatırarak evraklarınızı teslim edebilirsiniz. Kafanıza takılan birşey olursa ben de dahil, burada pek çok arkadaş var size yardım edebilecek tecrübede. Üstelik 5 kuruş almadan.

Yetkili bir kurumsanız alacağım zaman sizinle iletişime geçerim

Teşekkür ederim ihtiyacım olduğunda sizi rahatsız ederim

• Valla hocam şimdi benim başıma taş gelmiş burada durumu izah edeyim. Ben bu işten para kazanıyorum Seyahat acentam var ayrıca kendim rehberim. Ben işin yardım boyutunu geçeli tam 10 sene oldu. Bu işten ev geçindiriyorum :) Yardım tabi ki ederiz ancak profesyonel bakıyoruz çoğu zaman :) Selamlar saygılar.
    Saygı duyarım haklısınız

Mesleğiniz sonuçta hobiniz değil. Ben elbet bu iş için birine para vereceğim kim olduğunun önemi yok önemli olan işimin görülmesi. Vize zamanı gelince iletişime geçerim mutlaka. İnternet siteniz var mı?

Edit: Profilde siteyi gördüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thej01 -- 23 Mayıs 2017; 18:0:9 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.