Şimdi Ara

Ön Çapraz Bağ Yırtılması (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.879
Cevap
60
Favori
354.030
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: (((TeAcHeR)))

valla arkadaşlar benimki tam kopma değil heralde,çünki ayağım 5 aydır 1 kere bile dönmedi,namaz kılarken falanda bi problem yok ama koşamıyorum veya ayakta fazla dikilince falan ağrı yapıyor.

daha askerede gitmedim ne yapsam acaba askerde mi ameliyat olsam karar veremedim,ayrıca karaciğer problemimde var.

şaştım kaldım allah beterinden korusun cümlemizi

Senin kopmamis. Ya kopuyor ya kopmuyor diye biliyorum yani tam kopmamis durumu olmaz. Kopuk olsa ayagini namazda kalcana degdiremezdin zaten muaynesini bu sekilde yapiliyor. Senin sorunun farkli bir olaydan kaynaklanmistir en kisa zamanda doktora gorun grcmis olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: oOFroZeNOo

quote:

valla arkadaşlar benimki tam kopma değil heralde,çünki ayağım 5 aydır 1 kere bile dönmedi,namaz kılarken falanda bi problem yok ama koşamıyorum veya ayakta fazla dikilince falan ağrı yapıyor.

daha askerede gitmedim ne yapsam acaba askerde mi ameliyat olsam karar veremedim,ayrıca karaciğer problemimde var.

Senin kopmamis. Ya kopuyor ya kopmuyor diye biliyorum yani tam kopmamis durumu olmaz. Kopuk olsa ayagini namazda kalcana degdiremezdin zaten muaynesini bu sekilde yapiliyor. Senin sorunun farkli bir olaydan kaynaklanmistir en kisa zamanda doktora gorun grcmis olsun

valla bende şaştım kaldım hocam.

allah izin verirse konya merkezde prof.mehmet arazi hocama salı günü muayene olacam bakalım o ne diyecek,zaten ameliyatıda ona olak gibiyim,işinin ehli bi doktormuş

• arkadaşlar mrb bende 11 ay önce sağ diz ön çapraz bağlarımın kopması nedeni ile ameliyat oldum.şu an hafif tempoda koşuyorum yürümede sıkıntı yok.ancak amelıyat sırasında diz kapağımın altıda bir adet vida yerleştirildi ve doktor bunun 6 ay sonra alınması gerektiğini belirtti.sizde bu ikinci ameliyatı oldunuz mu ??
  • Bende 2 adet vida var ama alinmayacak omur boyu kalacak

• quote:

quote:

quote:

allah izin verirse konya merkezde prof.mehmet arazi hocama salı günü muayene olacam bakalım o ne diyecek,zaten ameliyatıda ona olak gibiyim,işinin ehli bi doktormuş

sansa bak hocam, ben de konyada mehmet araziye oldum ameliyatımı, 2 ay oluyor tam .. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: RuiNatioN

quote:

quote:

quote:

sansa bak hocam, ben de konyada mehmet araziye oldum ameliyatımı, 2 ay oluyor tam .. :)

geçmiş olsun hocam,nasılsın şimdi?

hocamdan memnun musun?

farabide mi oldun ameliyatı?

birde mahsuru yoksa ne kadar ücret ödedin hocama ve hastahaneye?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi (((TeAcHeR))) -- 6 Kasım 2012; 16:12:42 >

• arkadaşlar benim dizimdeki vida kemiğin dışındanda belli.derinin hemen altında el sürünce belli oluyor.sürekli bi yerlere değecek çarpacak diye aklım gidiyor.o yüzden sanırım doktor alınacak demişti sizde de böyle bi vida var mı ?
    bazı hastalara bi süre sonra kendiliğinden eriyen vida takılmış.ancak o eriyen vida benim dize uyum sağlamadığı için takılamamış ve normal vida takılmış :((
  • arkadşlar ameliyat olalı 2 ay oldu. yürümeye başladım ağrım sancım yok ama dizimde kıtlamalar oluyor bunlar ne zzaman geçecek bilgisi olan var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fezalıı

arkadşlar ameliyat olalı 2 ay oldu. yürümeye başladım ağrım sancım yok ama dizimde kıtlamalar oluyor bunlar ne zzaman geçecek bilgisi olan var mı ?

bende de oluyor arada kıtlama. cok arastırdım, baya bir devam ediyormus o sanırım ... kisiden kisiye degisiyor sanırım ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: SEHZADE5816

arkadaşlar benim dizimdeki vida kemiğin dışındanda belli.derinin hemen altında el sürünce belli oluyor.sürekli bi yerlere değecek çarpacak diye aklım gidiyor.o yüzden sanırım doktor alınacak demişti sizde de böyle bi vida var mı ?
    bazı hastalara bi süre sonra kendiliğinden eriyen vida takılmış.ancak o eriyen vida benim dize uyum sağlamadığı için takılamamış ve normal vida takılmış :((

hepimizde iki adet vida var. biri titanyum vida, digeri de kemikle bütünleşen ve zamanla eriyen vida. ama bende belli değil, hatta senin yazını görünce iyice inceledim, ama yine de göremedim. doktor alınacak dediyse alınır, cok da sıkıntı olmaz sanırım almak. inşallah olmaz kardeşim.
  • bendeki vida çok belirgin ya bildiğin kalem başı gibi hissediliyor el sürünce.umarım alınması çok zor bı amelıyat gerektirmez.çok sağolun
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

geçmiş olsun hocam,nasılsın şimdi?

hocamdan memnun musun?

farabide mi oldun ameliyatı?

birde mahsuru yoksa ne kadar ücret ödedin hocama ve hastahaneye?

sağolasın hocam. şimdi çok şükür normal yaşantıma döndüm. sadece merdiven inip çıkmalarda hafif bir ağrı var, ilk başlarda dizim katlanmıyordu, şu an neredeyse kalcama değecek, ama 3-4 cmlik bi fark var hala.

mehmet beyden çok memnun kaldım ama henüz bunu söylemek için erken bence. 2 ay oldu ben ameliyat olalı. ileride bakalım ne görücez, ama şimdilik çok memnunum sağolsun. bir de muayene olamadım kendisine, şehir dısında okudugum icin kendisi de bayram tatline cıkmıstı, muayene olunca bakalım ne diyecek 1 ay sonra olurm galiba.

evet farabide oldum, bir gece kaldım hastanede, ertesi gün taburcu oldum hiçbir sıkıntım yoktu, ilk gece de aşırı bir ağrım olmadı 2 kere mi ne ağrı kesici vuruldum sadece.

ücret olarak 1.200 tl civari ödedik.

• Ameliyatının 2 günü çok fena sızlıyor

• merhaba arkadaslar 27 gün önce ön çapraz bag ve menisküs amelyatı oldum 5.günden itibaren fizik tedavi hareketlerine basladım suanda günde 2-3 defa 30 tekrardan 10 hareket yaparak devam ediyorum söyle bir sorum olucak ayagımı tam acıp kapatamıyorum bu durum normalmidir bilgi sahibi arkadaslarının yorumlarını beklıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: celocan3458

merhaba arkadaslar 27 gün önce ön çapraz bag ve menisküs amelyatı oldum 5.günden itibaren fizik tedavi hareketlerine basladım suanda günde 2-3 defa 30 tekrardan 10 hareket yaparak devam ediyorum söyle bir sorum olucak ayagımı tam acıp kapatamıyorum bu durum normalmidir bilgi sahibi arkadaslarının yorumlarını beklıyorum.

gayet normal dostum. ben ameliyat olalı 2.5 ay oldu. ameliyatımın 1. ayında ayağımı 90-100 derece anca katlıyordum, o da zorla .. yalnız şu an dümdüz olarak tuttuğumda hiperekstansiyon denen olay olmuyor, sizde de var mı böyle bir şey arkdaşlar ?
  • Arkadaslar ameliyat olali baya zaman oldugu icin tam hatirlayamiyorum ama 30-40. Gunler arasi ayagimi kalcama degdirebilmeye baslamistim bu biraz vucut yapisiyla ve ameliyat basarisiyla da ilgili. Zamanla siz de ayni duruma gelebilirsiniz. Ancak malesef bazi durumlarda dizin tam katlanamamasi soz konusu olabiliyormus

• quote:

quote:

merhaba arkadaslar 27 gün önce ön çapraz bag ve menisküs amelyatı oldum 5.günden itibaren fizik tedavi hareketlerine basladım suanda günde 2-3 defa 30 tekrardan 10 hareket yaparak devam ediyorum söyle bir sorum olucak ayagımı tam acıp kapatamıyorum bu durum normalmidir bilgi sahibi arkadaslarının yorumlarını beklıyorum.

gayet normal dostum. ben ameliyat olalı 2.5 ay oldu. ameliyatımın 1. ayında ayağımı 90-100 derece anca katlıyordum, o da zorla .. yalnız şu an dümdüz olarak tuttuğumda hiperekstansiyon denen olay olmuyor, sizde de var mı böyle bir şey arkdaşlar ?

dostum benımde suanda 90-100 arası sislik ve ödem var dizde.hiperekstansiyon denen olay nedir bilgim yok bilgi verebilirsen bi yorum getiririm.

• quote:

quote:

9 hafta oldu bende de var tam fleksiyon yapabiliyorum ama hiperekstansiyon yok.

• normal arkadaşım moralini bozma ben ameliyat olalı 8-9 ay oldu
    ilk aylar kabus gibiydi
    birde kışın ameliyat oldum
    soğuk bir yandan
    ameliyat olacaklara tavsiyem kesinlikle baharda olun
    geçmiş olsun
  • ilk önce merhaba...
    iki sene önce halı saha maçında topa ters basmam sonucu olan ağrı yüzünden gittiğim hastanede sağ ayağımda ön çapraz boğ kopuğu olduğunu ve hemen üzerinde uyluk kemiğinde de endokroma türünden iyi huylu bening kemik tümörü olduğunu öğrendim ve 4-5 farklı uzman doktora danışmam sonucunda ilk önce kemik tümöründen ve 8 ay sonrasında da ön çapraz bağ kopuğundan ameliyat oldum ve o süreden beridir sağ ayağımı tam anlamıyla kullanamıyorum ve çekinerek basıyorum ki bu sefer sol ayağıma yüklendiğim için ağrı oluyordu sol ayağımda ve gittim doktora sol ayağımda da iyi huylu kemik tümörü olduğunu öğrendim fakat ameliyat gerektirmeyen bir durum olduğunu sadece kontrole gelmemi söylediler ve ben hayırlısı ile 23 kasımda askerde olacağım acaba askerde ne gibi sorunlarla karşılaşırım askerliğe elv. değildir raporumu verirler veya muafiyetim ne derece de olur lütfen bilgisi olanların yardımcı olmasını istiyorum :(

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.