Şimdi Ara

ÖN CAM SU ALMA SORUNU (CAMI SÖKÜP TAKTIRTMAK?)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
8.802
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aracımın ön cam fitili eskimiş olacak ki yağmurlu havalarda yolcu ayak altına su geliyor. İnternette yaptığım araştırmalarda camı içeriden ittirin hareket ediyorsa silikon gitmiştir denmiş fakat camda herhangi bir oynama yok ve su çok fazla da gelmiyor. (Kalorifer peteği de değil, eminim.)

Aracın uzun vadede çürümemesi için camı söktürtüp silikonlarını yeniletip geri taktırtmak istiyorum fakat bazı yerlerde sökerken kırılma riski var denmiş. Camımda çatlak ve çizik yok, yine de kırılabilir mi? Camı söküp taktırtma işi yaptırmış olan var mı? İstanbul Anadolu yakasındayım.

• Camı kır. Kaskodan zaten yılda bir defa ücretsiz değişim hakkın var. Camı kimse sormaz soramaz da nasıl kırdın diye.

Edit: nicki görünce farkettim altaş sen misin lan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ÖlüyenYörüler -- 6 Ocak 2020; 23:21:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ÖlüyenYörüler

Camı kır. Kaskodan zaten yılda bir defa ücretsiz değişim hakkın var. Camı kimse sormaz soramaz da nasıl kırdın diye.

Edit: nicki görünce farkettim altaş sen misin lan
    Kasko muadil cam takıyor hocam(Anadolu sigorta), aracımın üzerinde atermik orijinal camı mevcut.

not: altaş değilim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnderGelişenOsasunaAtağı -- 6 Ocak 2020; 23:22:28 >
  • Farkı ver orijinal taktır
  • Emekkk kullanıcısına yanıt
    farkı vermek sorun değil fakat araç 2002 model ve internetten baktım orijinal camın satışı namına en ufak ibare bulamadım. büyük ihtimalle satışta değil.
  • @yavuzgursu Hocam sen bu sorunu yaşamıştın. Arkadaşa yardımcı olabilir misin?
  • Su tahliye delikleri tıkanmış olmasın hocam. Genelde vw grubunda olur. Babamda 2001 toledo vardı, su tahliye delikleri tıkanınca içeri su alır, paspasın altı su olurdu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetykm

Su tahliye delikleri tıkanmış olmasın hocam. Genelde vw grubunda olur. Babamda 2001 toledo vardı, su tahliye delikleri tıkanınca içeri su alır, paspasın altı su olurdu.
    maalesef hocam öyle bir durum yok
  • Yardımcı bir kişi ile aracın tavanına su dökerek ön camdan aldığına emin olun. aldığı noktayı tespit edip o bölgeyi güzelce temizleyin, alkol ile güzel temizlenir. Ardından dayson cam silikonu ile o bölgeyi güzelce boşluk kalmayacak şekilde doldurun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sadece Sürücü

Yardımcı bir kişi ile aracın tavanına su dökerek ön camdan aldığına emin olun. aldığı noktayı tespit edip o bölgeyi güzelce temizleyin, alkol ile güzel temizlenir. Ardından dayson cam silikonu ile o bölgeyi güzelce boşluk kalmayacak şekilde doldurun.
    oto yıkamaya girip tazyikli su tutuyorum su girmiyor, yağmurlarda bazen giriyor bazen ise girmiyor. Durum aylardır bu şekilde. İnternette bazı yazılarda cam sökülüp takılmadan ne kadar silikon çekilirse çekilsin fayda etmiyor denmiş bu yüzden sormak istedim. O halde camın en alt kısmına en baştan en sona kadar silikon çekip denesem, daha sonra su alma sorunu devam ederse camı söktürtmek için camcıya gitsem ekstradan çektiğim silikon sorun yaratır mı? deneme yanılmayla gitmek bütçem açısından daha iyi olur.

• her yerine çekmek ilerde sökülürken sorun çıkarır. İŞini iyi yapan bir yer kırmadan sökebilir ancak her zaman kırılma riski var maalesef.

Basınçlı su veya bolca su ile giriş noktasını tespit etmelisiniz. Alttan alacağını sanmıyorum. Yan direk kaplama plastiklerini sökerseniz girdiği yerde iz olur. tavan bölgesinden alıyor olsa aşağı doğru akma izi olurdu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sadece Sürücü

her yerine çekmek ilerde sökülürken sorun çıkarır. İŞini iyi yapan bir yer kırmadan sökebilir ancak her zaman kırılma riski var maalesef.

Basınçlı su veya bolca su ile giriş noktasını tespit etmelisiniz. Alttan alacağını sanmıyorum. Yan direk kaplama plastiklerini sökerseniz girdiği yerde iz olur. tavan bölgesinden alıyor olsa aşağı doğru akma izi olurdu...
    camın dibinden yolcu ayak hizasına geliyor olarak algıladım ben fakat kesin bir nokta tespit edemiyorum. sorun aylardır var taban halısını kaldırdım yine de kesin bir nokta yok maalesef.
  • EnderGelişenOsasunaAtağı kullanıcısına yanıt
    benim sigorta da anadoludan az bir fark verip tüm parçalar orijinal olacak klozu ekletebiliyorsunuz. Ocak sonu poliçe yenilemem var benim aracın kronik far sıkıntısı var mercekleri aydınlatmıyor bir süre sonra. kendim kırıp orijinal far grubu taktıracağım daha doğrusu servis halledecek hatta şuan servisten bildiriyorum. kesin bilgi cam için de geçerli aynı şey
  • quote:

Orijinalden alıntı: emir.ksk

benim sigorta da anadoludan az bir fark verip tüm parçalar orijinal olacak klozu ekletebiliyorsunuz. Ocak sonu poliçe yenilemem var benim aracın kronik far sıkıntısı var mercekleri aydınlatmıyor bir süre sonra. kendim kırıp orijinal far grubu taktıracağım daha doğrusu servis halledecek hatta şuan servisten bildiriyorum. kesin bilgi cam için de geçerli aynı şey
    1 Şubatta kaskom yenilenecek benim de hocam. Ekstra kloz ekletebilirim fakat önce orijinal camın piyasada satışı olup olmadığını kontrol etmem gerekiyor. Kaskoyla anlaşmalı camcılara gidip stok sorsam olur mu? Aracın iki tip camı mevcut atermik ve normal olarak. Atermik cam kullanıyorum hali hazırda, sıfır fiyatı 900 liraya yakın gözüküyor oemotoyedekparça sitesinde fakat satışını bulamadım.
  • Su iç havalandırma emiş ağızından da girebilir. Ön camın altındaki tahliye kanalları tıkanırsa, buradan içeriye su girer, giren su ayak havalandırma kanalından yere akar. Başımıza sürekli geliyor scenic 3'te.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Dexter_

Su iç havalandırma emiş ağızından da girebilir. Ön camın altındaki tahliye kanalları tıkanırsa, buradan içeriye su girer, giren su ayak havalandırma kanalından yere akar. Başımıza sürekli geliyor scenic 3'te.
    Hava emiş kanalının orada büyükçe bir adet su tahliye kanalı var, oradan su döktüğümde sıkıntısız gidiyor, maalesef başka da tahliye kanalı yok hocam, akan su kaputla çamurluk arasından akıp gidiyor.
  • Söktürün tekrar silikon ile sızdırmazlığını sağlayın ön camı şüpheleniyorsanız. Bu iş atla deve değil ki,mesleği gerçekten oto camcı olan herkes yapar bunu 1-2 saat içinde yapar. Güneşli bir havada yaptırtın daha hızlı kurur.
  • Öncelikle suyun nereden girdiğini tespit etmeniz gerekiyor, daha önce benimde başıma gelmişti çok zor bulmuştum, her zaman yapmıyordu çünkü, kapı eşiklerini kontrol edin, ancak hangi kapı ıslak ise o kapıyı açmadan kontrol edin, yani sağ taraf ıslak ise sol kapıyı açıp içeri girin ve kotrol edin, sızıntıyı daha kolay görebilirsiniz, büyük ihtimal ile kapı hoperlerinin ordan sızdırma yapıyor yada su tahliye kanalları tıkandı.
  • Maalesef sağlam bile olsa sökerken kırılma ihtimali bulunmakta. Alternatif yöntemleri deneyip en son sökme isini deneyebilirsiniz.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.