Şimdi Ara

Omuzdan gelen Katır Kutur Eklem Sesleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
14
Cevap
1
Favori
125.131
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar sorunum 3 ay önce bi voleybolda smaç basmamla oldu inanılmaz bir ağrıyla omzum sanki yerinde çıktı . (Çıkmamış) Sonra omzumda belirli haraketler yaparken eklemden katır kutur sesler gelior bu sesler hem bana rahatıszlık hemde acı veriyor doktora gittim bişeyin yok dedi . Ama zamanlada geçmedi benzer sorun yaşayan var mı ? ne yapmam lazım ?

• omuz egzersizleri yapmalısın. kol çevirme hareketleriyle omzunu ısıtabilirsin bu da iyi gelecektir. hergün tekrarlarsan oradaki incinme iyileşir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lookoutfth

omuz egzersizleri yapmalısın. kol çevirme hareketleriyle omzunu ısıtabilirsin bu da iyi gelecektir. hergün tekrarlarsan oradaki incinme iyileşir.

Her kol çevirdiğimde tak tuk eklem sesleri geliyor yapamıyorum .
  • omuzların ve eklem yerlerin ısındıkça o sesler azalacak. günden güne de acın azalacak. başka türlü zor.
  • quote:

omuzların ve eklem yerlerin ısındıkça o sesler azalacak. günden güne de acın azalacak. başka türlü zor.

Ne tür egzersizler öneriyorsun benzer eklem ağrıları bendede var
  • quote:

Orijinalden alıntı: İntelCoreDuo

quote:

omuzların ve eklem yerlerin ısındıkça o sesler azalacak. günden güne de acın azalacak. başka türlü zor.

Ne tür egzersizler öneriyorsun benzer eklem ağrıları bendede var

http://www.youtube.com/watch?v=i1_Vn6XyORk

2x15 şeklinde 2 set yapabilirsiniz.

1 set sağ 1 set sol
    1 set sağ 1 set sol

olmak üzere..

• Aynı sorun bende de var. Geçen yıl ağırlık çalışırken 40kg yi yanlış hareket sonucunda sol omuzla kaldırdım ve hala o ses geliyor ama acı yok. Omuz çalışamıyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DHzgn -- 7 Mayıs 2012; 10:49:04 >
  • ya benim çenemden takır tukur ses geliyo.çenem düşmüş gibi.
  • Hocam MR'la bakmadığı sürece anlayamaz doktor. MR çektirmeni öneririm. Benzer ağrı bende vardı bir kaç ay sonra voleybol oynarken omuzum çıktı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DHzgn

Aynı sorun bende de var. Geçen yıl ağırlık çalışırken 40kg yi yanlış hareket sonucunda sol omuzla kaldırdım ve hala o ses geliyor ama acı yok. Omuz çalışamıyorum...

Evet bu olay benimde başıma gelmişti ve ders oldu. Ki benim şansım incinme olacağını hissettim ve ağırlığı bıraktım.
  • bu aralar benim sol omzumda da kütür kütür sesler oluyor hareket ettikçe, acaba kireçlenme gibi bişey olabilir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • [simage][/simage]Mrb arkadaşlar benim omuzumdanda aynı sesler geliyor bu durumdan çok rahatsız ım ortapediye gittim egzersiz önerdi fizik tedavtedaviye gttim egzersizler birlikte nem artro isimli bir gıda takviyesi önerdi biray sonra kontrole gel dedi çok gelişme yok ama bekliyorum benim sadece omuz değil tüm eklemlerimden aynı sesler geliyor bana yardımcı olabilecek bilgiler bekliyorum.

• arkadaşlar d vitamini azlığında o sesler gelir.d vitamini testi yaptırın sonuçlar az veya normal bile çıksa eczaneden alacağınız 5 liralık d vitamini o seslerin gitmesini ve kemik kıkırdak sisteminin sağlam olmasını sağlayacaktır.profesyonel sporcular ayrıca glukozamin kullanır.glukozamin sakatlanmalar ve kemik kıkırdak işlerinde doktorların yaşlılara ve sporculara önerdiği şeydir.ısınmadan ters hareket yapmayın.d vitamini her derde deva.katır kutur hiç ses gelmez ve zımba gibi olursunuz.dinlenme zaman aralıklarınada dikkat edin.dinlenmezseniz yıpratırsınız.

• crywolf35 kullanıcısına yanıt
    ben de 14 yaşındayım yaz tatilinde çoğunlukla evdeydim omuzumu hareket ettrinice gıcırdama sesi geliyo acaba hareketsizlikten dolaayımı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.