Şimdi Ara

Tansiyon ve askerlik

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
8.528
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bugün askerlik için muayene oldum tansiyonum 140/100 çıktı, ailede kalp sorunları olduğu için kardiyolojiye sevk etti. Benim sağlık açısından bir sorunum yok ama hareketsizlik ve sigara var sanırım bundan dolayı yüksek çıkıyor yarına kadar bu tansiyonu düşürmemin bir yolu var mı? Askere gitmek istiyordum birde tansiyon belası çıktı

• tuzu unu hazırgıda sekeri yagı bırak
    kırmızı eti azalt
    bitkisel beslenmeyi arttır
    doktorlar daha ayrıntilı anlatir zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: gren

tuzu unu hazırgıda sekeri yagı bırak
    kırmızı eti azalt
    bitkisel beslenmeyi arttır
    doktorlar daha ayrıntilı anlatir zaten
    Anladım hocam teşekkürler yarın sigara içmeden gidicem tütün içiyorum birde daha ağır Genel olarak dediklerinizi yapıyorum zaten çayımı bile şekersiz içerim sabah akşam çay kahve + sigara ve hareketsizlikten olduğunu düşünüyorum
  • Hareketsizlik tabi ki tansiyonu etkiler. Senin kucuk tansiyon yuksek cikmis normalde buyuk tansiyon 14 kabul edilebilir gibi olsa da kücügü 10 cikmasi tuhaf.Tansiyonu herşey etkiler hocam. Stres, hareketsizlik, sigara, alkol, vs vs. En sagliklisi ölçümden önce sigara icmemis olmak, sakin olmak, en az 10dk istihrat etmis olmak ve koldan digital olmayan tansiyon aleti ile ölçülmesidir. Kalp atisi hatta o an ki tuvalet ihtiyaci bile tansiyonu etkiler. Tuz falan da tabi onlari soylemiyorum bile.
  • quote:

Orijinalden alıntı: twinzz

Hareketsizlik tabi ki tansiyonu etkiler. Senin kucuk tansiyon yuksek cikmis normalde buyuk tansiyon 14 kabul edilebilir gibi olsa da kücügü 10 cikmasi tuhaf.Tansiyonu herşey etkiler hocam. Stres, hareketsizlik, sigara, alkol, vs vs. En sagliklisi ölçümden önce sigara icmemis olmak, sakin olmak, en az 10dk istihrat etmis olmak ve koldan digital olmayan tansiyon aleti ile ölçülmesidir. Kalp atisi hatta o an ki tuvalet ihtiyaci bile tansiyonu etkiler. Tuz falan da tabi onlari soylemiyorum bile.
    Teşekkürler hocam bugün gittim kalbime baktı EKG'ye gönderdi sıkıntı çıkmayınca (yada sıkıntı var bana söylemiyor ) tansiyon holteri taktılar 24 saat takıp tekrar gidecekmişim, yaşam şeklimi anlattımda pek umursamadı üstüne sen git velin gelsin diye dalga geçti Yarında olanları yazarım başkasıda aynı süreçten geçerse faydam dokunsun

• Holter gunboyu nabız ve tansiyonu kaydeder.doktor degerlendirir
  • quote:

Holter gunboyu nabız ve tansiyonu kaydeder.doktor degerlendirir
    İki ölçüme baktım hocam biri 119-85 diğeri 133-79 çıktı galiba fena değil şuan 140-100'den çok daha iyi görünüyor iki gündür çayı kahveyi kestim
  • Tansiyon sabit bisey degil zaten.hareket stres agır yemek anlık artislar yapar
    doktor zaten holterin gunboyu degerlere bakar ve yorumlar.belki yeme icme strese dikkat et der gecer.yorum doktorun isi
  • quote:

Tansiyon sabit bisey degil zaten.hareket stres agır yemek anlık artislar yapar
    doktor zaten holterin gunboyu degerlere bakar ve yorumlar.belki yeme icme strese dikkat et der gecer.yorum doktorun isi
    Anladım hocam zaten az önce 144-71 çıktı 1 tane 120-80 altı yakalasam rahatlicam hiç ideal tansiyon değer çıkmadı hep bir yerden fazlam var

Edit: 117-66 yakaladım komandoluk hayırlı olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ahzdars -- 25 Eylül 2019; 12:43:53 >
  • Sigara önemli ondan kurtulman gerekebilir.
    hayırlısı bakalim
  • Bugün holteri teslim ettim raporları doktora götürdüm ortalamam 128/73 çıkmış değerler normal gidersin dedi en yüksek 182/94 en düşük 84/46 çıkmış hala yaşıyorum Raporu askerlik şubeye götürdüm top benden çıktı, doktor bey her zaman ki gibi yorumlamadı tabi yorumlayacak bilgiye sahip bir hocam varsa özelden yazarsa çok memnun olurum ölçüm bilgileri elimde o kadar uğraştım boşa gitmesin.
  • Arkadaşlar Bundan 3-4 Ay Önce Askerlik Kağıdı Geldi Muayene İçin Gittim Psikiyatri Onayladı Fakat Yüksek Tansiyon Olduğu İçin Holter Ve Eko İstenildi Haziran 15 De Takılacak Eğer Ki Holter Sonucu Tansiyonlarım Yüksek Çıkar İse Nasıl Olacak Normal Çıkar İse Nasıl Oluyor Çünkü Anlık Duruma Göre Değişen Bir Durum Ve Sanırım Askerde 5Km Koşu Yaptırıyorlar Mış Bizim Kuzen Doktor İlacını İç Koş Diyorlarmış Yüksek Tansiyon Olduğu İçin Korkuyorum Açıkçası Nasıl Olacak Bu Olayı Yaşamış Birileri Bana Söyleyebilir Mi Ne Olacak ? Nasıl Olacak ? Çünkü 5 Km Koşu Dan Bahsediyoruz Tansiyonum Tavan Yapar Bilen Birisi Acilen Yanıt Verirse Sevinirim Nasıl Oluyor ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YozgatlıApo -- 18 Nisan 2020; 0:24:56 >
  • Arkadaşlar Bundan 3-4 Ay Önce Askerlik Kağıdı Geldi Muayene İçin Gittim Psikiyatri Onayladı Fakat Yüksek Tansiyon Olduğu İçin Holter Ve Eko İstenildi Haziran 15 De Takılacak Eğer Ki Holter Sonucu Tansiyonlarım Yüksek Çıkar İse Nasıl Olacak Normal Çıkar İse Nasıl Oluyor Çünkü Anlık Duruma Göre Değişen Bir Durum Ve Sanırım Askerde 5Km Koşu Yaptırıyorlar Mış Bizim Kuzen Doktor İlacını İç Koş Diyorlarmış Yüksek Tansiyon Olduğu İçin Korkuyorum Açıkçası Nasıl Olacak Bu Olayı Yaşamış Birileri Bana Söyleyebilir Mi Ne Olacak ? Nasıl Olacak ? Çünkü 5 Km Koşu Dan Bahsediyoruz Tansiyonum Tavan Yapar Bilen Birisi Acilen Yanıt Verirse Sevinirim Nasıl Oluyor ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YozgatlıApo -- 18 Nisan 2020; 0:28:22 >
  • YozgatlıApo Y kullanıcısına yanıt
    Jandarma olarak şuan askerdeyim bizim komutanlar rapor soruyordu gösterenlere hareketli işler yaptırmıyorlardı acemide, ustaya geldiğimden beri karantinadayım sıkıntı olacağını sanmıyorum gönderirlerse rapor verirler vermezlerse iste raporu göstermezsen koşarsın bizde koşu yoktu ama sizde olabilir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.