Şimdi Ara

Omsi Bus Simulator Hakkında Bilgiler

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
96
Cevap
4
Favori
65.418
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    - günlük hayatta nasıl araba çalıştırıyorsak aynı kurallar geçerli.
    -N ye basıp boşa alıyoruz.
    -E ile kontağı açıyoruz
    -M ile motoru ateşliyoruz
    -Ç ye basarak el frenin indiriyoruz
    -D ye basarak vitese geçiyoruz.

8,6,4,2 tuşlarını kullanmak biraz zordur.
    Fareye geçmek için ister O ister alt tuşuna basıp Fare logosunu seçebilirsiniz.

Hat kuramayıp,yolcu alamayanlar:
    Herşeyden önce bir New berlin-spandau haritası indirin.
    kurulumu içinde pdf veya not defteri içinde veriliyor.
    hat kurmak için:

önce yerimizi belirleyelim.
    . ile <- işareti birleşmiş bir simge var. oraya tıklayıp otobüsün nerde olmasını istediğinizi belirleyin.otobüsünüz yoksa new a tıklayıp aynı adımı yapın.

Alt tuşuna basıp temsili hat olan 92 logosuna tıklıyoruz.
    Çıkan pencerenin 2 yazı girişi var.üste hat no,altına son durağımız.
    örn:(97N-Zoolog.(bulunduğumuz yer H.Gatover) )
    (new berlin haritası içindeki pdf den hat bakabilirsiniz.)

hattımızı kurduktan sonra gideceğiniz yerleri tam olarak bilmiyorsanız Alt a basıp Sarı ok üzerinde soru işareti olan simgeyi tıklayın. size yol gösterecektir.

durağımıza yanaşıp : önce özel kapı frenini açacağız. - ye basarak ses gelir.sonra / * ile
    kapıları açabilirsiniz. kapamak için yine /* sonra - basınız. - basmazsanız otobüs viteste olduğu halde gitmez.

Yardım için (Direksiyonla oynamak isteyenler v.b.) bana (Direksiyonla oynamak isteyenler v.b.) buradan ulaşabilirler.

Anlatacaklarım bu kadar. Oyunu çözdğüm kadar. inşallah yaralı bilgiler verebilmişimdir.

• Arkadaşlar bu arada otobüsün zıplamaması için tam olarak bir çözüm bulamadım. V1.01 patch kurun deniyor ama sorun bende aynı .
  • bende zıplamıyor şanslıyım galiba.. söylediğin şeyleri bende oyun ilk çıktığı zamanlar yapmıştım. her tuşa bastım klavyede. karıştırarak öğrendim herşeyi. şimdi oyunu profesyonelce oynamak çok zevkli.. retarder vs.. hatta arada cam suyu püskürtüyorum camı temizliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tLqA -- 15 Haziran 2011; 19:32:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tLqA

bende zıplamıyor şanslıyım galiba.. söylediğin şeyleri bende oyun ilk çıktığı zamanlar yapmıştım. her tuşa bastım klavyede. karıştırarak öğrendim herşeyi. şimdi oyunu profesyonelce oynamak çok zevkli.. retarder vs.. hatta arada cam suyu püskürtüyorum camı temizliyorum

Evet. Ogrenince cok eglenceli bir oyun.
  • snopy direksiyon ayarları için yardım istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 07_SeRHaT_07 -- 19 Haziran 2011; 14:12:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SiZoFReN_07

snopy direksiyon ayarları için yardım istiyorum.

hocam öncelikle bilgisayarınıza direksiyonu tanıtınız. oyuna girin ve alt tuşuna basarak ayarlara giriniz. Game controller bölümünde direksiyonunuzun adı görenecek. iki kere tıklatın yan pencereye geçsin. Active butonuna tıklayın ve direksiyon gaz fren e basınız. alt tarafta hangilerinde hareketlilk oluyorsa yanlardaki bölümlerden direksiyon için steering,gaz fren için trottle/brake yi seçin. Gaz fren kullanımı için rev bölümüne tik koyun.
    ardından oyuna girin yine alt tuşuna basın ve üst bölümdeki direksiyon simgesine tıklayın bu kadar.

Bu arada hocam 180 derecelik bir direksiyonda oynamak hiç de eğlenceli değil :)
    900 derecelik direksiyonda oynuyorum o bile yetmiyor.

• Bu arada zıplamaya kısmen çözümü buldum. V1.01 kurun ve oyuna girin. zıplama var ise bilgisayarı yeniden başlatın. arkadaki olan programları kapatmaya özen gösterin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: design.CagdaS

quote:

snopy direksiyon ayarları için yardım istiyorum.

hocam öncelikle bilgisayarınıza direksiyonu tanıtınız. oyuna girin ve alt tuşuna basarak ayarlara giriniz. Game controller bölümünde direksiyonunuzun adı görenecek. iki kere tıklatın yan pencereye geçsin. Active butonuna tıklayın ve direksiyon gaz fren e basınız. alt tarafta hangilerinde hareketlilk oluyorsa yanlardaki bölümlerden direksiyon için steering,gaz fren için trottle/brake yi seçin. Gaz fren kullanımı için rev bölümüne tik koyun.
    ardından oyuna girin yine alt tuşuna basın ve üst bölümdeki direksiyon simgesine tıklayın bu kadar.

Bu arada hocam 180 derecelik bir direksiyonda oynamak hiç de eğlenceli değil :)
    900 derecelik direksiyonda oynuyorum o bile yetmiyor.

ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM DOSTUM.Yardımın işe yaradı.
    bu arada ilk defa bir direksiyon seti kullanıyorum işin açıkçası sırf deneme amaçlı aldım ve bu şekilde bile hoşuma gitti tabi iyice alışınca dediğin gibi 900 derecelik alırım şuan deneme aşamasındayım :)

• rica ederim ne demek. bir de otobüs direksiyon seti bulsakk... :D
  • arkadaşlar bu arada new berlin haritasında çok hoşuma gşden bir hat var. : 54
    dar sokaklarda otobüsü kontrol etmek. çok zevkli doğrusu
  • 97 Akaar :D Sizizn için ss alacam aracımdan bekleyin :D

Edit:

SS kapaklarım ;

Kendi yapımım etiket Skin ;

En dolu Sefer :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ElvanDalton -- 22 Haziran 2011; 14:34:57 >

• arkadaşlar bildiğiniz güzel yama ve haritalar varmı?
    Bir sorunum daha var direksiyon setiyle dönerken araçtan tıkırtılar geliyor.sağa ve sola dönüşlerde sanki bir yere çarpmış gibi sesler geliyor bu neden kaynaklanıyor?
  • @Karekök. mükemmelsin kardeşim.paylaşım için sağol.
  • quote:

arkadaşlar bildiğiniz güzel yama ve haritalar varmı?
    Bir sorunum daha var direksiyon setiyle dönerken araçtan tıkırtılar geliyor.sağa ve sola dönüşlerde sanki bir yere çarpmış gibi sesler geliyor bu neden kaynaklanıyor?

aynı olay bendede oluyor betan ve taş yolarda oluyor genelde bende ses efekti olarak nitelendirdim
  • quote:

Orijinalden alıntı: holigan06

quote:

arkadaşlar bildiğiniz güzel yama ve haritalar varmı?

aynı olay bendede oluyor betan ve taş yolarda oluyor genelde bende ses efekti olarak nitelendirdim

hocam onlar bazı patch ve haritalar yardımıyla düzelebiliyor. omsinin kendi sitesinden map ve patche bakmanı öneririm.

• kardeş rica etsem upload edermisin ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: design.CagdaS

@Karekök. mükemmelsin kardeşim.paylaşım için sağol.

Eyv hocam . Şimdi interiordan foto geliyo

Sedefli Stayla :D

• arkadaşlar ben oyunu sorunsuz oynuyorum da.bayağı da çözdüm yalnız oundan alta basıp üstteki barda sağdaki çarpı dan bi türlü bilg.kapatmadan çıkamıyorum.acaba bi şeylerimi eksik yapıyorum kapatırken yardımlarınızı bekliyorum.tşk.ler
  • quote:

Orijinalden alıntı: recepdursun

arkadaşlar ben oyunu sorunsuz oynuyorum da.bayağı da çözdüm yalnız oundan alta basıp üstteki barda sağdaki çarpı dan bi türlü bilg.kapatmadan çıkamıyorum.acaba bi şeylerimi eksik yapıyorum kapatırken yardımlarınızı bekliyorum.tşk.ler

hocam alt F4 yaparsan da aynı şey olur. sorunsuzca çıkabailirsin. Ja ya basıp çık ;)
  • olmuyor onu da denedim olmuyorhata şöyle:Dateizugrif verweigert Almancam da yok ki ne demek istiyor acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recepdursun -- 1 Temmuz 2011; 22:46:12 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.