Şimdi Ara

Omega 3 Balık Yağı/Şurup - Kalp ve Beyin Sağlığı (165. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.527
Cevap
112
Favori
365.759
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 163164165166167
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bir çok marka var fakat ben ocean kullanıyorum.
  • Ersağ marka omega 3 nasıl

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar.

Yılda 2 3 kez balık yiyen bir yetişkinim. Şunu merak ediyorum. Mesela günlük 1000 mg alınması gerek diyor. Günlük 1000 değil de 500 mg balık yağı kapsülü alsam hiç faydası olmuyor mu?

Balık yemeyen birisi için günlük 500 mg ocean kapsülün hiç faydası olmaz mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cLk -- 26 Mart 2018; 10:11:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar ben çok unutkanlık çekiyorum. balık yağı tüketmemi önerdiler. omega 3 içerdiği için.. ama pek balık seven biri değilim onun yerine internette nutraxin'in omega 3 takviyesini buldum. aynı etkiyi görür mü
  • RiorraW R kullanıcısına yanıt
    https://www.youtube.com/watch?v=SHCjTqx52NU

omega 3 bir uydurma ,hiç bir işe yaramaz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yani bir kişiye bağlı olarak fikir değiştirmek doğru olmaz çünkü kabullenen bir gerçek gibi balık yiyemiyorsan balık yağı takviyesi almak kan ve damar sağlığı için faydalı olduğu bilimsel gerçek olduğunu çoğu kişi biliyor. Lakin krill yağına geçiş yapmak daha mantıklı olabilir mi diye düşünüyorum.
  • RiorraW R kullanıcısına yanıt
    hangi bilimsel gerçek kaynak göster ,tek bir araştırma gösteriyor oda 30 yıl önceki ilaç firmaların finanse ettiği ,başka duymadım ,görmedim,
    Ayrıca şunuda belirteyim hiç bir hayvansal örün kalp damar sağlığını olumlu etkilemez,içinde koleströl olduğu için tıkatır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-768E043D4 -- 1 Nisan 2018; 11:23:30 >
  • Hocam ben burda bir kanıyı savundugum için demiyorum senelerdir bu şekilde ilaç satılıyor vitamin satılıyor. Peki bu araştırmaları nerden okuyabiliriz yani ingilizce açıklama olan hali değil de gerçekten oxford tarafından veya büyük çaplı bir araştırma olarak yapılan makaleleri türkçe okuyabilecegim bir yer var mı ?
  • Omega 3 ile ilgili altında ingilizce kaynak olan bir yazı. O kaynak sayfasında da pek çok araştırmaya link var ancak hepsi ingilizce.

https://www.zayiflamaprogrami.net/diyet/omega-3-ve-balik-yaginin-faydalari-nelerdir/Balık yağının faydaları

• Kısaca toparlayacak olursak mesela ben sürekli meyve sebze yemem genel sağlık açısından fayda sağlayacak destekler nelerdir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: şerrif

hangi bilimsel gerçek kaynak göster ,tek bir araştırma gösteriyor oda 30 yıl önceki ilaç firmaların finanse ettiği ,başka duymadım ,görmedim,
    Ayrıca şunuda belirteyim hiç bir hayvansal örün kalp damar sağlığını olumlu etkilemez,içinde koleströl olduğu için tıkatır

Omega 3 aksine iyi kolestrol ile kotu kolestrolu dengeler. Kendisi çoklu doymamış yağdır. Zaten sadece baliklarda da bulunmaz mesela bir findikta, cevizde de omega 3 asitleri mevcuttur.

Bunlarsa doymuş yağlardır. Tereyağ, yumurta sarısı, margarin vs.

• ArchloveKilled kullanıcısına yanıt
    http://www.iyibilgi.com/haber.php?haber_id=147843

Ldl kötü, hdl iyi olduğu da hikaye

• Bimde satılanı kasanın yanında oluyo (şurup sanırım) alan deneyen var mı?

• balık hafızalı biri olarak bana en çok fayda edecek şeyin balık yağı olduğunu hiç düşünmezdim nutraxin omega 3 takviyesi alıyorum ve epey memnunum bütün unutkanlığım bitti diyebilirim. merak eden varsa ciddi manada öneriyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Firatdemir

balık hafızalı biri olarak bana en çok fayda edecek şeyin balık yağı olduğunu hiç düşünmezdim nutraxin omega 3 takviyesi alıyorum ve epey memnunum bütün unutkanlığım bitti diyebilirim. merak eden varsa ciddi manada öneriyorum
    Unutkanlık varsa sebebi B12 vitamini eksikliği olabilir. B12 seviyenizi basit bir kan tahlili ile öğrenip, takviye edebilirsiniz. Ayrıca bitkinlik ve yorgunluk varsa düzelir.

• Arkadaşlar Carlson'un şu ürünü etil ester formda mı üretiliyor? Eğer öyleyse trigliserid olmadığı için almamak lazım sanırım. Ayrıca fiyatının nispeten uygun olmasını da formuna bağlayabilir miyiz?

https://www.vitaminler.com/urun/carlson-omega-3-balik-yagi-50-kapsul-4332
  • arkadaşlar 2,5 yaşında kızım var. ona balık yağı şurubu başlatmayı düşünüyoruz. hangi markayı hangi ürünü tavsiye edersiniz. sizce bu yaş için başlatmak faydalı olur mu gerek var mı. ne dersiniz tavsiyelerinize ihtiyacım var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WARRİOROFLİFE

arkadaşlar 2,5 yaşında kızım var. ona balık yağı şurubu başlatmayı düşünüyoruz. hangi markayı hangi ürünü tavsiye edersiniz. sizce bu yaş için başlatmak faydalı olur mu gerek var mı. ne dersiniz tavsiyelerinize ihtiyacım var.
    Hepsinde az da olsa civa var. bu yaşta civa alması riskli olabilir özellikle nörolojik açıdan. Ancak yine de bir doktora sorun ben doktor değilim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hgwxx/7

Hepsinde az da olsa civa var. bu yaşta civa alması riskli olabilir özellikle nörolojik açıdan. Ancak yine de bir doktora sorun ben doktor değilim.

Alıntıları Göster
    Teşekkür ederim hocam. sağolun. biraz daha bekleyelim. en iyisi cevizle filan kapatmak açığa..
  • Aynen hocam ceviz, yumurta, balık falan küçük lokmalar hâlinde güzel olur. Ama binbir tane omega-3 markası var, içlerinden bebekler için olup cıva içermeyen (eğer öyle markalar varsa) şuruplar denenebilir.
  • 
Sayfa: önceki 163164165166167
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.