Şimdi Ara

Ölümden Sonrası (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
218
Cevap
5
Favori
6.275
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ike

Hz. Ali senin kadar kesin konuşmuyor o sözde ama senin bi kesinliğin var "kendini kandırıyorsun" diyorsun. Oda zaten ya varsa yada yoksa diyor sana ve inanmayana itafen. Yoksada dürüst yaşarım diyor varsa'sınıda sen düşün. Saygılar.

Aynı şeyi tekrarlamışsın. Bende diyorum Türkiyedeki agnostik oranı %80dir.Millet ya varsa diye inanıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Zaten Hz. Ali onu diyor: Yoksa; ben bu dünyada dürüst yaşadım geçip gittim kimseye zararım olmadı faydamdan başka ( ahlaki olarakta ) ama Varsa; sen ne yapıcaksın?

ya varsa diye inanmak inanç değildir ben soyut bir gücün olmadığına %100 eminim bunların hepsi toplumları ahlaki olarak kontrol altına almak için yazılmış kurallardır
  • Emin değilim.Her şeyin tesadüfen olduğuna inanmıyorum mutlaka bunu birilerinin başlatmış olması gerek.Hiçlikten bir şey var olamaz.Ama dinlere de inanmıyorum çünkü saçma buluyorum.Ben bunu başlatan birilerinin ya da bir şeylerin olduğunu düşünüyorum ama bu Allah mı ya da başka bir şey mi emin değilim.Eğer ruh varsa öldükten sonra bu ruhun bir yerlere gitmesi gerek.Dediğim gibi emin değilim.
  • Sonu yoksa yaşamaya değmez bana göre bunu için inanç var.

Eğer ölümden sonra yaşamın olmadığına inansaydık intihar oranları kat ve kat arttardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TYLER*

Sonu yoksa yaşamaya değmez bana göre bunu için inanç var.

Eğer ölümden sonra yaşamın olmadığına inansaydık intihar oranları kat ve kat arttardı.

Ateist msiktarının azalması gerekirdi o zaman
    İntihar öyle kolay birşey değil ölümden korkmamak her yiğidin harcı değil asıl kolay olan yaşamak

• quote:

Orijinalden alıntı: Revv.0

quote:

İntihar öyle kolay birşey değil ölümden korkmamak her yiğidin harcı değil asıl kolay olan yaşamak

Valla hocam dinin bir baskı mekanizması olduğunu düşünürüm ben insalanları iyi yönden baskılayan yaşamak için sebep gösterilebilir yoksa sonu boşluksa bi anlam ifade etmiyo benim için en bunalımlı anımda herşeyden kurtulmak için atlarım bi yerden sonrası yok işte dert tasa biter sadece boşluk intihar o kadar zor bişey değil yani.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Revv.0

quote:

Valla hocam dinin bir baskı mekanizması olduğunu düşünürüm ben insalanları iyi yönden baskılayan yaşamak için sebep gösterilebilir yoksa sonu boşluksa bi anlam ifade etmiyo benim için en bunalımlı anımda herşeyden kurtulmak için atlarım bi yerden sonrası yok işte dert tasa biter sadece boşluk intihar o kadar zor bişey değil yani.

Bu konuda çok çok yanılıyosun insan kendi canını yakamaz
    Herkes dert çekiyor herkes intihar ederdi o zaman
    Bende buna karşıyım acı cekmeyenin acı çekeni eleştirmesi
    Konuşmak kolay boyle o en bunalımlı anında doktor sana kanser olduğunu söylesinde görürsün intiharı

• quote:

Orijinalden alıntı: plastik cerrah

quote:

Hz. Ali senin kadar kesin konuşmuyor o sözde ama senin bi kesinliğin var "kendini kandırıyorsun" diyorsun. Oda zaten ya varsa yada yoksa diyor sana ve inanmayana itafen. Yoksada dürüst yaşarım diyor varsa'sınıda sen düşün. Saygılar.

Aynı şeyi tekrarlamışsın. Bende diyorum Türkiyedeki agnostik oranı %80dir.Millet ya varsa diye inanıyor.

Iman edenler ya varsa diye inanmıyor.Zaten Allah'ın varlığına da bir takım olayları,çevreyi veya yaratılışı göz önüne alarak inanırsın.Allah'ı gözle görüp iman etme gibi bir durum yok, olamaz da zaten.Agnostikler net olarak vardır veya yoktur diyemez ama biz net olarak vardır diye inanıyoruz..
    %80 agnostik gibi bir oran yanlıştır..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Rahmân ve Rahîm olan Allah'ın adıyla.

Şimdi bak Allah'ın rahmet eserlerine: Yeryüzünü ölümünün ardından nasıl diriltiyor. Bunu yapan, elbette ölüleri de öylece diriltecektir; O herşeye hakkıyla kâdirdir. (Rum Sûresi: 50.)
    Her kışta ölen yeryüzü canlılarının, her baharda nasıl diriltildiğini ısrarla nazara veren Kur’ân âyeti, bunu yapan Kudret için insanları yeniden diriltmenin hiç de zor olmayacağını, insanların dirilmeye daha lâyık bulunduklarını haber veriyor.Bu dirilmeyle birlikte adalet ve hak ile yargılama yapılacak.Eğer kötülükler bu dünyada cezasız iyiliklerde bu dünyada mükafat görmeyecekse bu en ilkel anlayışa göre dahi adaletsiz ve anlamsızdır.Demek bunlar bir mahkmeye bırakılmıştır.Gerçi yukarıda bir arkadaş özetlemiş bekleyip göreceğiz.
  • Başka bir yaşam yoktur maalesef. Kutsal kitapları da insanlar yazmıştır acı gerçek. Ama insan da diğer canlılar gibi ölümü sevmez ve tüm vücudu ile zihni ölmemek üzerine evrimleşmiştir. Yaralanırsın vücut kapatır, virüs girer savaşırsın, delirmemek için zihnin tanrılara inanır. Tarih boyunca dinlerin bu kadar fazla ve saçma olmalarına rağmen takipçi toplamalarının sebebi bunlardır. Ama iyi haber insanlar yok olmazsa bir gün şüphesiz ölümsüzlüğü bulacağız.
  • Mars the Bringer of War kullanıcısına yanıt
    Kutsal kitapları da insanlar yazmıştır

teknik olarak doğru
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmet230023

quote:

quote:

Iman edenler ya varsa diye inanmıyor.Zaten Allah'ın varlığına da bir takım olayları,çevreyi veya yaratılışı göz önüne alarak inanırsın.Allah'ı gözle görüp iman etme gibi bir durum yok, olamaz da zaten.Agnostikler net olarak vardır veya yoktur diyemez ama biz net olarak vardır diye inanıyoruz..

1.Agnostiğin tanımını biliyorum.
    2.Orda Agnostik dememin nedeni biraz ironi yapmam varsa cennete giderim yoksa da çok bir şeyde kaybetmem ne yapalım bari sırtımızı sağlama alırız mantığı.Tabii ki bunu uygulayan kesim çok düşük.Tabii ki de Gerçekte Türkiyenin %95 i babam müslümandı bende müslümanım mantığıyla müslüman.niye müslüman oldun?Bilmiyorum sülalede herkes böyle.Kültür müslümanlığı kısacası..Tabii ki bu dünyanın heryerinde böyle.Afrikalı kabilelerde 12 başlı tanrıçalara inanıyor.Niye?Babamda inanıyorduondan.Norveç hariç bu genellemelerden ordaki çocuklara kendi kararlarını verinceye kadar bir dogma yapılmaz.
    3.-Gözle göremediğim varlığa inanmam 111!!!- diyen mallardan değilim.Zaten o da kültür ateistidir,agnostiğidir.Agnostik adam din kitaplarını okuyup bunların yanlışlarını,buglarını ve en önemlisi insan haklarına hiçe sayan ayet,sözcük,cümlelerini görüp dinden vazgeçen sonrada artık Tanrı kavramını inceleyen adamdır.Zordur ama tatmin edicidir.Tavsiye ederim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mehmet230023

quote:

quote:

1.Agnostiğin tanımını biliyorum.
    2.Orda Agnostik dememin nedeni biraz ironi yapmam varsa cennete giderim yoksa da çok bir şeyde kaybetmem ne yapalım bari sırtımızı sağlama alırız mantığı.Tabii ki bunu uygulayan kesim çok düşük.Tabii ki de Gerçekte Türkiyenin %95 i babam müslümandı bende müslümanım mantığıyla müslüman.niye müslüman oldun?Bilmiyorum sülalede herkes böyle.Kültür müslümanlığı kısacası..Tabii ki bu dünyanın heryerinde böyle.Afrikalı kabilelerde 12 başlı tanrıçalara inanıyor.Niye?Babamda inanıyorduondan.Norveç hariç bu genellemelerden ordaki çocuklara kendi kararlarını verinceye kadar bir dogma yapılmaz.
    3.-Gözle göremediğim varlığa inanmam 111!!!- diyen mallardan değilim.Zaten o da kültür ateistidir,agnostiğidir.Agnostik adam din kitaplarını okuyup bunların yanlışlarını,buglarını ve en önemlisi insan haklarına hiçe sayan ayet,sözcük,cümlelerini görüp dinden vazgeçen sonrada artık Tanrı kavramını inceleyen adamdır.Zordur ama tatmin edicidir.Tavsiye ederim.

Türkiye'nin 95'i müslüman mantığı kimlikte yazılana göre yapılıyor.E tabi dediğin gibi ailemin dini diye olanlarda bir hayli fazla.Gözle görmediğim varlığa inanmam diye sana demedim.Genel olarak inanç budur diye belirtmek istedim.Herkesi agnostik yapman dikkatimi çektiği için alıntıladım seni.Tabi herkesin düşüncesi kendisine..
    O tavsiye yollarını çoktan geçtik biz hocam.Eğer dediğin gibi zıtlıklar,yanlışlar olsaydı bugün karşında müslüman biri olmazdı..

• Ölümü anlayışınıza göre değerlendiriyorsunuz.

Kalıtım, kalıtsal hastalıkları, soya çekimi hiç düşünmüyorsunuz!

Kalıtsal hastalıklar, soya çekim havadan mı oluyor yoksa, genlerle mi geçtiğini düşünmüyorsunuz.

Genler spermin içindeki kan hücresi içindedir.

Genlerle birlikte alkan hücresi içinde DNA ve erkek (o+) ve dişi (>) de var.

Bitki, hayvan ve insanlarda beden ölüyor ama o bedeni yaratan tohum/sperm bedenleri yaratmaya devam etmiyor mu?

O tohumların/spermlerin içinde milyonlarca yıllık kan hücresi, onun içinde de DNA, genler ve erkek, dişi de var.

Cennetteki huriler de işte bu erkek (o+) ve dişi (>) dir. Şeffaftır, Bir taraftan bakınca öbür tarafını da görürsün, yani saydamdır.

Beden ölür ama, tohum/sperm kendi yeni bedenini yaratır. Beden toprakta, havada, suda bulunan elementlerden oluşur. Bu elementler 42 çeşittir.

Bedeniniz ölür, kan hücresi içindeki DNA da ve genlerde ise ÖLMEZ, ana karnına sperm düştüğü anda tekrar bedenleşirsiniz!

Kalıtımı, soya çekimi anlayan birinin ÖLÜM derdi ortadan kalkar.

• Ölümden neden korkarız...? Merak edenler gözatabilir ;
    pozitifland
    http://pozitifland.blogspot.com.tr/2013/09/olumden-neden-korkarz-osho.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brcsom -- 22 Ocak 2014; 18:52:41 >
  • NE olacağından pekte emin değilim , ama bana göre cehennem olsa iyi olurdu. Kötülük yapanlar cezasız kalmamalıydı. İyilik yapanlara ise cennet olmasada olurdu , sonuçta bizler iyiliği cennete gitmek için yapmıyoruz.

Bu konu çok karışık , yaşadığımız evrende herkes her an iyilik ve kötülük yapıyor. Attığımız her adımda birşeyleri değiştiriyoruz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • doğmadan önce ne hissediyorsam öldükten sonra da aynı şeyleri hissedicem. Değişen bi şey olmaz. Yani hiç...
  • Öldükten sonra beynimiz de yaşamadığı için bir hiçlik. Ama sen bu hiçliği fark edemezsin. Sessiz bir karanlık değil yani. Hiçlik çoğu kişinin kafasında canlandırdığı şey simsiyah bir görüntü olacaktır oysaki öldüğümüzün bile farkına varamayız.
  • Lanquaté kullanıcısına yanıt
    +1 ekleme olarak karbon azot dögülerine de katılacağız.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: onur01

Ateist insanlar ölümden çok korkar. Biz müslümanlar daha az korkarız

Bir ateist olarak öleceğim gerçeğinden korkmuyorum, çünkü bana göre ölüm sadece ' hiç '.. Doğmadan önce nasıldıysa ölümden sonrada aynı şey ' hiç'....
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.