Şimdi Ara

Ölümden Sonrası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
219
Cevap
5
Favori
6.274
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ateistlere göre hiçlik olacak ve sonsuza kadar hiçlik olacak,inananlara göre cennet,cehennem.Sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz neler?

• Karbon döngüsüne katılacağız başka bir şey olmayacak
  • Reenkarnasyon

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lykke.. -- 24 Kasım 2013; 22:22:37 >
  • Ben cennette olacağım valla sizi bilmem
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ali Sami Yen

Ben cennette olacağım valla sizi bilmem

Yarın kadıköy cehennem olacak hocam sizin için
  • quote:

Orijinalden alıntı: AbiyuGu

quote:

Bırak ne cehennemi biz oradan şarkılarla çıkıyoruz 2 senedir

Theater of dreams desem, hain hollandalı desem daha bi cehennem havası olmaz mı ?

• Buyrun inançlı insanların görüşü çokta güzel anlatmış Nihat Hoca..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Theater of dreams desem, hain hollandalı desem daha bi cehennem havası olmaz mı ?

Onlar neymiş hocam

• Ateist insanlar ölümden çok korkar. Biz müslümanlar daha az korkarız

• quote:

Orijinalden alıntı: onur01

Ateist insanlar ölümden çok korkar. Biz müslümanlar daha az korkarız

"Siz Müslmanların" ölümden korkmadığını tüm Dünya biliyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Onlar neymiş hocam

Theater of dreams şey, kırmızı şeytanların yaşadığı yer işte. Cehennem :D hayin hollandalı bizim çocuk. 8 atıp yolladılar ya ne biçim gunnerssın sen

Yarın manu maçı var

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Onlar neymiş hocam

Theater of dreams şey, kırmızı şeytanların yaşadığı yer işte. Cehennem :D hayin hollandalı bizim çocuk. 8 atıp yolladılar ya ne biçim gunnerssın sen

Yarın manu maçı var

Tamam tamam ben de Fenerbahçeyle ilgili bir şeyler çıkarmaya çalışıyorum.Konu Arsenalmiş Yarın Arsenal de Fener de kazanır ben de bu mesajı up larım hocam

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Onlar neymiş hocam

Yarın manu maçı var

Tamam tamam ben de Fenerbahçeyle ilgili bir şeyler çıkarmaya çalışıyorum.Konu Arsenalmiş Yarın Arsenal de Fener de kazanır ben de bu mesajı up larım hocam

imzanı alırım ama kazanırsak 7 günlüğüne.

Konunda içine ettik kusura bakmayın arkadaşlar iki militan ateist karşılaşınca konu elbet futboldan açılıyor

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Onlar neymiş hocam

Yarın manu maçı var

imzanı alırım ama kazanırsak 7 günlüğüne.

Konunda içine ettik kusura bakmayın arkadaşlar iki militan ateist karşılaşınca konu elbet futboldan açılıyor

Tamam kazanırsanız imza-avatar 7 günlüğüne değişiyor Haha aynen arkadaşlar kusura bakmayın

• Şu cennet-cehennem kavramlarına inanmayı gerçekten çok denedim. ama olmuyor. cennet yüzünden dünyayı cehenneme çeviren topluluklarda midemi bulandırıyor.
  • Cevabı olmayan bir soru,kendi görüsümü belirtmek gerekirse bu dünya bu düzen,yasadıgımız sürece deneyimledigimiz acılar,üzüntüler,mutluluklar.Tattığımız hisler,ve sonrasında yokolup gitmek,sonumuz bu olmamalı,bu hayat ve bu döngünün bir amacı olması gerek.

• Tılsım 125 :

Tılsım 125 ya da 125. Tılsım, Mısır Ölüler Kitabı'nın en çok tanınmış tılsımlarından biri olup, özet olarak ölen kişinin Osiris ve 42 yargıcı tarafından hayatında yaptıkları ile ilgili yargılanmasını içermektedir.
    Ölen kişinin kalbi ile iyilik oranı Osiris, İsis, Neftis ve Anubis karşısında tartılır. Tanrı Osiris kararı verir ve tanrıça İsis'in taşıdığı doğruluk tüyü ile karşılaştırılır. Tüy ağır gelir ise bu kişinin kötülüklerinin daha ağır geldiğine delalettir ve o kişi Ammut adı verilen canlı tarafından yenilir. Eğer tüy hafif gelir ise bu da kişinin iyiliklerinin daha ağır geldiğine delalettir ve kişi İsis ile birlikte cennete gider.
    Bazı bilimadamlarınca Tılsım 125'te bahsedilen 42 günah ve bu günahlara ait suçsuzluk açıklamalarının (Hırsızlık yapmadım, cinayet işlemedim vs.), Musevilikteki On Emir için temel oluşturduğu öne sürülmektedir.

http://korkunundunyasi.blogspot.com/2011/04/msr-oluler-kitab.html

Ölümden sonraki yaşam düşüncesi pekçok toplumun kültürüne işlemiş, kimileri cennet-cehenneme kimileride reenkarnasyon gibi farklı şeylere inanıyor, yukardaki hikaye bana hep ilginç gelmiştir bu nedenlede paylaşmak istedim.

Ben ölümden sonra başka bir hayat olduğunu düşünmüyorum, fakat agnostik biri olarak böyle bir konuda kanıt olamayacağı için %100 kesinlik yokturda diyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: KanKoKan

Tılsım 125 :

Tılsım 125 ya da 125. Tılsım, Mısır Ölüler Kitabı'nın en çok tanınmış tılsımlarından biri olup, özet olarak ölen kişinin Osiris ve 42 yargıcı tarafından hayatında yaptıkları ile ilgili yargılanmasını içermektedir.
    Ölen kişinin kalbi ile iyilik oranı Osiris, İsis, Neftis ve Anubis karşısında tartılır. Tanrı Osiris kararı verir ve tanrıça İsis'in taşıdığı doğruluk tüyü ile karşılaştırılır. Tüy ağır gelir ise bu kişinin kötülüklerinin daha ağır geldiğine delalettir ve o kişi Ammut adı verilen canlı tarafından yenilir. Eğer tüy hafif gelir ise bu da kişinin iyiliklerinin daha ağır geldiğine delalettir ve kişi İsis ile birlikte cennete gider.
    Bazı bilimadamlarınca Tılsım 125'te bahsedilen 42 günah ve bu günahlara ait suçsuzluk açıklamalarının (Hırsızlık yapmadım, cinayet işlemedim vs.), Musevilikteki On Emir için temel oluşturduğu öne sürülmektedir.

http://korkunundunyasi.blogspot.com/2011/04/msr-oluler-kitab.html

Ölümden sonraki yaşam düşüncesi pekçok toplumun kültürüne işlemiş, kimileri cennet-cehenneme kimileride reenkarnasyon gibi farklı şeylere inanıyor, yukardaki hikaye bana hep ilginç gelmiştir bu nedenlede paylaşmak istedim.

Ben ölümden sonra başka bir hayat olduğunu düşünmüyorum, fakat agnostik biri olarak böyle bir konuda kanıt olamayacağı için %100 kesinlik yokturda diyorum.

Mitoloji'nin hikayeside fena degil :).

Ölen kişinin ruhu: nehrin yanına geliyor. Nehrin kıyısında: Kharon isimli “iskelet bir kayıkçı” var. Ölen kişinin ruhu nehrin kıyısında: Kharon isimli bu kayıkçı tarafından nehrin karşı kıyısına yani Hades ülkesine geçiriliyor. Ama, karşıya geçmek, yani Hades’e ulaşmak için, kayıkçıya yani Kharon’a mutlaka rüşvet vermek gerekiyor. Rüşvet vermese, uzun süre nehrin kıyısında bekler ve ruhu rahata kavuşmaz. Hatta, nehrin karşı kıyısına geçemez ise, ölünün ruhu, sonsuza dek, nehrin kıyılarında dolaşmak zorunda kalır.

Özellikle, öldükten sonra, cenaze törenleri yapılmayanların, karşı kıyıya geçemedikleri söylenir. Peki karşı kıyıda ne var? Daha önce söylediğim gibi, Hades ülkesi, yani “Elisium bahçeleri” ve “Tartaros” var. İnsanlar buraya ulaştıklarında, ruhları huzura kavuşuyor ve yeniden dünyaya gelene kadar, burada huzur içinde bekliyorlar.

• Göğüsleri yeni tomucuklanmış huriler sizleri bekliyor cennette.
  • quote:

وَكَوَاعِبَ أَتْرَابًا

Ve kevâıbe etrâbâ(etrâben).

1. ve kevâıbe : ve genç, göz alıcı, şahane endamlı
    2. etrâben : aynı yaşta, yaşıt

ilgili ayet ve kelime kelime çeviri..

http://www.encodeum.com/2007/03/u-mehur-huriler.html

bu da izahı hala şu tomurcuk saçmalığını tekrarlayacakmısınız ..orjinal metinde var olmayan kelimeden !! anlam çıkarıp ardı sıra bunun ile mesafe almak..almaya çalışmak acziyetdir..

ayrıca önemli diğer bi konu ise akla gelen en meşhur soru :

ben doğum öncesine dair herhangi bir şeyler hatırlamıyorum .. işte bu sebeble öldükten sonrada bilinç olmayacak yok olucaz devir daim vss olucek oysa din bana derki ruhlar alemi berzah alemi orada yaşanan bir takım olaylar..vss..

aslında çok basit bir mantık hatası yapılıyor nasıl mı ?

bu dünyada bir şeyleri hatırlamamıza yarayan organ yada organlar diyelim beyin ve hafıza

doğum öncesi varlığı din üzerinden konuşmaya başlarsak dikkat etmemiz gereken ilk şey..

terimlerdir..dini terimler..

din bize ne der..doğum öncesi berzah aleminde yada melekut alemi diyelim..bu alemde ruhlarımızın bekletildiğini haber verir değil mi..

berzah alemi yada melekut alemi..emir alemindendir..yani maddi değil fiziki değil..

içinde yaşadığımız alem ise dünya glaksi vss..halk alemindedir..şehadet alemide denilir.. fiziki alem yani..

islama göre durum bu..

fiziki vucudu olmayan melekut aleminde olan ruhlarımızın muhattab olduğu gelişmelere ...nasıl olurda halk alemine aid beyin ve hafıza gibi maddi..uzuvlar-araçlar ile ulaşmaya çalışırız.. ulaşamadığımızda (doğal olarak :) )yok diyip işin içinden çıkarız..

sizcede bu mantıklımı ?

zira orada yaşananlara ne beyin nede hafıza şahitlik etmedi..zira onlar yoktu..zira bedenlerimiz bu aleme aid araçlardır...

haksızmıyım.. ?

peki bizden hatırlamamız istenen o ruhlar alemi gelişmelerine dair bilgiyi hafızayı nasıl elde edeceğiz..

o alemde ruhumuza yerleştirilmiş araçlarla..başta kalbi manevi ve letaifler..

bunlar bir nevi manevi radar hükmünde olup..o alemde olup bitene çevrildir..ve kayıtlar yapmıştır..ancak bu dünyaya gelince ilgili araçlarımız atıl kalmış unutulmuş ve çalıştırılmamıştır..

peki ya nasıl çalıştırılır..? bu araçlar

peki bu araçlar kimin umrunda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinuhe.s -- 10 Kasım 2013; 12:44:02 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.