Şimdi Ara

Ölümden Sonrası (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
218
Cevap
5
Favori
6.275
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: plastik cerrah

quote:

Orijinalden alıntı: alaçatı

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: El Fuego

varolmayan bir şey yoktur. öyle olsa duygu, his, benzeri kavramların da görülebilir olmaları gerekirdi ama görünen bir şey yok ortada. bir insan da doğduğu zaman, bir kedi yavrusunun dahi sıçtığı yeri örtme duygularının gelişmiş olması gerekirdi. kediler içgüdüleriyle, insanlar ise akılları ve öğretilerle hareket ederler.

kainatı Allah yaratmıştır. insanları da hür iradesiyle başbaşa bırakmıştır. yaşam denen bu kısa mefhumun insanların kafasına göre yaşamaları için tasarlandığına inanmıyorum, ahırette bunların hesabı sorulacak ve insanlar layık oldukları yerlere gönderileceklerdir.

ayrıca her ne hikmetse son derece insancıl olduğunu iddia eden ateistlerin de sadece İslam söz konusu olunca içlerindeki birikmiş nefreti dışarı vurmalarını da bir nebze anlayabiliyorum. bunlar çakma, özenti olanlar elbette.

karbon döngüsü ise acayip bir durum. kendini mi yaratmış karbon? evren tesadüfse ben satürn'de yaşamayı seçerdim, bu kepaze dünyada değil inasnlığın bu dünyaya doldurulmuş olması da tesadüf mü? neden kendi istediğim gezegeni seçemedim. elimde olsa, ölümü kaldırdım.

bir şeyin yoktan var olması için tanrı kavramı illa olması lazım değil.Evren belki genişleyip büzüşen sonsuza kadar süregelen bir dalga olabilir.Belki tanrı yaratmıştır fakat bu tanrının dünyayla işi gücü yoktur.Yani bir sürü olasılık var.

Sizin savınızın elle tutulur hiçbir yanı yok, kusura bakmayın.

Koskoca kainat yaratılırken zonsuz yüzlü zardan sonsuz kere atılıyor ve ne hikmetse büyük tesadüfler eseri bütün taşlar yerli yerine oturuyor ve bu tüm gördüğümüz karma karmaşık muazzam düzendeki evren kendiliğinden var olmuş oluyor! Yani Allahın olmadığı bir ortamda bunlar kendiliğinden oluyor! Güldürmeyin Allah aşkına…

evren sonsuza yakın büyüklükte
    sonsuza yakın bir şeyün sonsuz ihtimali vardır
    Sonsuz ihtimallerden birisindende bizim olabilme ihtimaliz her zaman vardır.

Bu sorumun cevabı değil..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Miralge

quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Cavor

Eğer şanslıysak bir tanrı vardır ve hayal ettiğimiz şekilde mutlu sonla biter hikayemiz. Kötüler yargılanır, ölüm sonrası hayat vardır ve iyi insanlar mutludur. Ama bu düşünce bana fazlasıyla insanlar tarafından uydurulmuş gibi geliyor. Şanslı değilsek ki bence bu daha gerçekçi bir fikirdir, doğmadan önce ne isek öldükten sonra da o oluruz ve hikaye burada biter.

"Çürümüş kemikleri kim diriltecek?" Sen, de: "Kim onları bidâyeten inşâ edip hayat vermiş ise, o diriltecek.’"

ayetinde okuduğunuz gibi bugün bilimin nasıl başladığını açıklayamadığı yaratılış gerçeğini, bilime inandığını zanneden insanların görememesi gerçekten üzücü.

Dna gibi bir mucizeyi tesadüf faktörüne bağlamak ancak bilimden ve irfandan uzak insanların inanacağı bir masaldır.ölünce hayat yeni başlar.

hocam ateist olmuş bir adamı kurandan ayet göstererek inandıramazsınız...Biraz daha sonut şeylerle gelin

somut bir şeyle geldim zaten Dna.
    Dna ateistler için neden yeterli değil? çünkü dnanın ne olduğu hakkında okudukları her konu tesadüfü işaret ediyor.milyonlarca canlı için tesadüf demek akıl işi değildir.akıl bize tesadüflerin bile bu olasılıklara yetmediğini hesaplıyor.hala bir somut delil beklemek acizliktir.

""Onlar kendilerine meleklerin gelmesini mi yoksa Rabbinin gelmesini mi, yoksa Rabbinin bazı mucizelerinin gelmesini mi bekliyorlar? Rabbinin bazı mucizeleri geldiği gün, daha önce iman etmemiş ya da imanı doğrultusunda bir hayır kazanamamış olan kimseye o günkü imanı bir fayda sağlamaz. Onlara de ki: «Bekleyin bakalım, biz de bekliyoruz.»"" en'am158

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Eğer şanslıysak bir tanrı vardır ve hayal ettiğimiz şekilde mutlu sonla biter hikayemiz. Kötüler yargılanır, ölüm sonrası hayat vardır ve iyi insanlar mutludur. Ama bu düşünce bana fazlasıyla insanlar tarafından uydurulmuş gibi geliyor. Şanslı değilsek ki bence bu daha gerçekçi bir fikirdir, doğmadan önce ne isek öldükten sonra da o oluruz ve hikaye burada biter.

"Çürümüş kemikleri kim diriltecek?" Sen, de: "Kim onları bidâyeten inşâ edip hayat vermiş ise, o diriltecek.’"

ayetinde okuduğunuz gibi bugün bilimin nasıl başladığını açıklayamadığı yaratılış gerçeğini, bilime inandığını zanneden insanların görememesi gerçekten üzücü.

Dna gibi bir mucizeyi tesadüf faktörüne bağlamak ancak bilimden ve irfandan uzak insanların inanacağı bir masaldır.ölünce hayat yeni başlar.

hocam ateist olmuş bir adamı kurandan ayet göstererek inandıramazsınız...Biraz daha sonut şeylerle gelin

Dna ateistler için neden yeterli değil? çünkü dnanın ne olduğu hakkında okudukları her konu tesadüfü işaret ediyor.milyonlarca canlı için tesadüf demek akıl işi değildir.akıl bize tesadüflerin bile bu olasılıklara yetmediğini hesaplıyor.hala bir somut delil beklemek acizliktir.

""Onlar kendilerine meleklerin gelmesini mi yoksa Rabbinin gelmesini mi, yoksa Rabbinin bazı mucizelerinin gelmesini mi bekliyorlar? Rabbinin bazı mucizeleri geldiği gün, daha önce iman etmemiş ya da imanı doğrultusunda bir hayır kazanamamış olan kimseye o günkü imanı bir fayda sağlamaz. Onlara de ki: «Bekleyin bakalım, biz de bekliyoruz.»"" en'am158

dnanın yeterli tarafı ne?Biraz daha açıklayın.DNA derken neyi demek istiyorsunuz?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: El Fuego

varolmayan bir şey yoktur. öyle olsa duygu, his, benzeri kavramların da görülebilir olmaları gerekirdi ama görünen bir şey yok ortada. bir insan da doğduğu zaman, bir kedi yavrusunun dahi sıçtığı yeri örtme duygularının gelişmiş olması gerekirdi. kediler içgüdüleriyle, insanlar ise akılları ve öğretilerle hareket ederler.

kainatı Allah yaratmıştır. insanları da hür iradesiyle başbaşa bırakmıştır. yaşam denen bu kısa mefhumun insanların kafasına göre yaşamaları için tasarlandığına inanmıyorum, ahırette bunların hesabı sorulacak ve insanlar layık oldukları yerlere gönderileceklerdir.

ayrıca her ne hikmetse son derece insancıl olduğunu iddia eden ateistlerin de sadece İslam söz konusu olunca içlerindeki birikmiş nefreti dışarı vurmalarını da bir nebze anlayabiliyorum. bunlar çakma, özenti olanlar elbette.

karbon döngüsü ise acayip bir durum. kendini mi yaratmış karbon? evren tesadüfse ben satürn'de yaşamayı seçerdim, bu kepaze dünyada değil inasnlığın bu dünyaya doldurulmuş olması da tesadüf mü? neden kendi istediğim gezegeni seçemedim. elimde olsa, ölümü kaldırdım.

bir şeyin yoktan var olması için tanrı kavramı illa olması lazım değil.Evren belki genişleyip büzüşen sonsuza kadar süregelen bir dalga olabilir.Belki tanrı yaratmıştır fakat bu tanrının dünyayla işi gücü yoktur.Yani bir sürü olasılık var.

Sizin savınızın elle tutulur hiçbir yanı yok, kusura bakmayın.

Koskoca kainat yaratılırken zonsuz yüzlü zardan sonsuz kere atılıyor ve ne hikmetse büyük tesadüfler eseri bütün taşlar yerli yerine oturuyor ve bu tüm gördüğümüz karma karmaşık muazzam düzendeki evren kendiliğinden var olmuş oluyor! Yani Allahın olmadığı bir ortamda bunlar kendiliğinden oluyor! Güldürmeyin Allah aşkına…

evren sonsuza yakın büyüklükte
    sonsuza yakın bir şeyün sonsuz ihtimali vardır
    Sonsuz ihtimallerden birisindende bizim olabilme ihtimaliz her zaman vardır.

Bu sorumun cevabı değil..

alttaki cevabınızı cevapladım.Evrende müthiş bir düzen var diyorsunuz.Biraz antropolojik olarak yaklaşırsak Bu düzen sayesinde biz olabiliyoruz diyorsunuz.Eğer bu düzen olmasaydı biz olamayacaktık.Sende bu düzenin yaratıcısına tanrı dedin.Bende dedim ki belki tanrıdır belkide sonsuz sayıdaki evrenlerden birisindeki sonsuz sayıdaki gezegenlerden birisinde bizim oluşmamız için gerekli fizik kuralları ve ortam(güneşin uzaklığı gibi)şartlar sağlandı ve oluştuk.

• Olumden sonraki evrenin nasil olacagini kimse bilemez.Musluman olan adam tabi ki Kuran'i referans alir bu konuda.Dine inanmayan adam aklini ve mantigini kullanir.

Bilmem kac yuz sene once yasamis bir Arap ciftcisinin kendisine soylendigini iddia ettigi seylere degil,kendi mantigimin soylediklerini dinlemeyi tercih edirim.

oldukten sonra hicbirsey olmayacak bence.Bu dunyada bize ayirilmis olan sure dolmus olacak ve nerden geldiysek oraya gidecegiz

Sinto inancina gore hayatta yasadigimiz pozitif-negatif hersey,etrafimizda gordigumuz hersey ve hatta hayatin ta kendisi dahi birdir ve ayni ruhun bir parcasidir.Insan olunce bu ruhun bir parcasi olur.

Parcasi olacagimiz bu ortak ruh doganin ta kendisi olabilir mi acaba?Beden topragin altina girdikten sonra doganin bir parcasi oluyoruz..bundan kimsenin suphesi yok sanirim.Madem oyle,vucudumuz doganin bir parcasi oluyorken ruhumuz neden olmasin?

Uzerinde cok kafa yoranin kafasini kirdirir bu konu.

• Bu kadar şey boşa gitmez, gitmemeli. Mantığım bunu almıyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

dnanın yeterli tarafı ne?Biraz daha açıklayın.DNA derken neyi demek istiyorsunuz?

siz somut delil istiyorsunuz dna yeterlidir dedim;bilim size delilleri veriyor.tesadüfle olasılıkla kendinize çözüm bulamazsınız.matematikte 10^50 de bir olasılıklar imkansız olarak bilinir.bilime inanıyorsanız bu kadar saçma teorilere neden inanıyorsunuz? Yok sonsuz içinde sonsuz evren vs..bunları bilim adına açıklamak ve doğru olduğunu düşünmek yazıktır.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

siz somut delil istiyorsunuz dna yeterlidir dedim;bilim size delilleri veriyor.tesadüfle olasılıkla kendinize çözüm bulamazsınız.matematikte 10^50 de bir olasılıklar imkansız olarak bilinir.bilime inanıyorsanız bu kadar saçma teorilere neden inanıyorsunuz? Yok sonsuz içinde sonsuz evren vs..bunları bilim adına açıklamak ve doğru olduğunu düşünmek yazıktır.

bakın ezberleyip ezberleyip konuştuğunuz çok ortada.Ben size diyorum DNA yı açın DNA nın neresi yeterli diyorum siz DNA da yeterlidir diyorsunuz tıpkı güneş nasıl dönüyor sorusuna allah döndürüyor diye cevap verir gibi.Sonsuz içinde evren teorisine inanmıyorum.10üzeri50 üzeri olasıklar sonsuz olarak bilinmez sonsuza yakın olarak bilinir ki sonsuza yakın bir evrende sonsuza yakın bir olasılık matematiksel olarak vardır.

• mikro ve makro evren hakkında yüzeysel bilgiler haricinde pek bilginiz olmadığı için böyle ezber diyerek üste çıkmaya çalışmanız gayet normal.

İstediğiniz mucize nedir? Söyleyin bilelim.sonsuz evren diye sayıklayarak evreni sonsuz yapamazsınız.
    Evrenin başlangıcı olduğu ispatlandı başlangıcı olan herşeyin sonu vardır.yoktan var olmayı neden kabullenemiyorsunuz.sonsuz içinde sonsuz diye bir şey yok.önce bu temel bilgileri öğrenin.

Burada sizin gibi gerçekleri görmemek için çırpınan ve topu sonsuza ,evrime,yok olmaya atan çok insan var.sonsuz kavramı ilgi çekici geliyor.güneş neden dönüyor anlat bilelim.çok bilmişlik başınıza ne iş açacak görelim.

Dna canlıların en büyük mucizesidir.tesadüfen nasıl oluşmuş onuda anlatın.herşeyi tesadüf tanrısına bağlamak gerçekten çok akıllıca.

matematikte size uygun değil.10^50 de biri küçümsediğin için yorumlarını pek ciddiyete almıyorum artık.

• quote:

mikro ve makro evren hakkında yüzeysel bilgiler haricinde pek bilginiz olmadığı için böyle ezber diyerek üste çıkmaya çalışmanız gayet normal.

İstediğiniz mucize nedir? Söyleyin bilelim.sonsuz evren diye sayıklayarak evreni sonsuz yapamazsınız.
    Evrenin başlangıcı olduğu ispatlandı başlangıcı olan herşeyin sonu vardır.yoktan var olmayı neden kabullenemiyorsunuz.sonsuz içinde sonsuz diye bir şey yok.önce bu temel bilgileri öğrenin.

Burada sizin gibi gerçekleri görmemek için çırpınan ve topu sonsuza ,evrime,yok olmaya atan çok insan var.sonsuz kavramı ilgi çekici geliyor.güneş neden dönüyor anlat bilelim.çok bilmişlik başınıza ne iş açacak görelim.

Dna canlıların en büyük mucizesidir.tesadüfen nasıl oluşmuş onuda anlatın.herşeyi tesadüf tanrısına bağlamak gerçekten çok akıllıca.

matematikte size uygun değil.10^50 de biri küçümsediğin için yorumlarını pek ciddiyete almıyorum artık.

ben mucize aramıyorum.Evren yoktan var olmuş olabilir fakat bu bir tanrının var olmasını gerektirmez ki olabilirde bilemem ama bu tanrı semavi dinlerin tanrısı değil ondan eminim.Evrim teorisini de pek mantıklı bulmuyorum fakat daha evrimin aksi olabilecek bir delil yok.Matematik bana uygun değilmiş heralde ne okuduğum ve nerde okuduğum konusunda bir bilginiz olsa ağzınızın açık kalacağına garanti verebilirim.

• quote:

quote:

mikro ve makro evren hakkında yüzeysel bilgiler haricinde pek bilginiz olmadığı için böyle ezber diyerek üste çıkmaya çalışmanız gayet normal.

ben mucize aramıyorum.Evren yoktan var olmuş olabilir fakat bu bir tanrının var olmasını gerektirmez ki olabilirde bilemem ama bu tanrı semavi dinlerin tanrısı değil ondan eminim.Evrim teorisini de pek mantıklı bulmuyorum fakat daha evrimin aksi olabilecek bir delil yok.Matematik bana uygun değilmiş heralde ne okuduğum ve nerde okuduğum konusunda bir bilginiz olsa ağzınızın açık kalacağına garanti verebilirim.

Ne okuduğunuz önemli değil ,ne anladığınız önemlidir.her gördüğün sakallıyı müslüman mı zannediyorsun.bu nasıl gururlanma.matematik bile size 10^50 de birden sonrasını imkansız olarak yorumluyor.

Siz düşününce bilimsel biz yazınca ilkel mi oluyor?

Evrenin yoktan var olduğuna inanıyorsan ,zaten bilim bu gerçeği ispatladı.Bir yaratıcıya da inanmanız gerekir.

Her şeyin üstünde ve Allahı inkar eden, üstün bir güç aramak,çok fazla holywood filmi izlemiş sözde gizem peşinde koşan insanlara yakışır.Bu gücün gerçek yaratıcı Allah olduğunu kabullenememek sizin adınıza gerçekten üzücü.Bir ayette yazdığı gibi başı boş bırakılacağınızı mı zannediyorsunuz..hemde hiç bir uyarıcı gelmeden.ye,iç,yaşa,öl sonra sonsuza kadar kaybol.hiç bir mantığı izahı yok.

Körü körüne iman etmeyeceksin ,Allah bunu istemiyor,ayetlerinde de açıkça belirtir bu durumu.

Sizin semavi dinleri bir ilkel tapınma gibi görmenizi sağlayanlar,maalesef asıl suçlu onlar.Nefsinize uygun istediğiniz hayal gücünü ,sözde bilimsel yorum diye ortaya çıkarmaları aklınızı başınızdan alıyor.

Size tavsiyem bir kuran meali okuyarak önce istediğiniz cevapların var olup olmadığını incelemeniz.bir şey kaybetmezsiniz.bu dünya çok kısa bir an için yaşadığınız yıllara bakın göz açıp kapanması kadar kısadır.bu imtihanı kaybetmeyin.ölünce okuduğunuz okulların lüks içinde yaşamın size bir faydası olmayacak.

• Hiç deist bir düşünceyle baktın mı olaya Miralge? Bir tanrı varsa o Allah olmayabilir. Nasıl Zeus ya da Mayaların jaguar tanrısı değilse. Uzay belgesellerini izliyorsundur. Onları yaratan tanrı ile ibadet olarak Arabistandaki küp şeklinde bir binanın etrafında dönüp durmanı isteyen tanrı aynı tanrı mıdır? Ya da güneş pozisyonlarına göre oruç ve namaz isteyip kuzey ülkelerinde güneşin batmadığını düşünemeyen tanrı. Kitabında deve, hurma, zeytin gibi Arabik öğeler dışında bir şey bulunmayan tüm evrenin tanrısı. Uzaya çıksak ne güneş var ne kıble zaten onlara hiç girmiyorum.
  • öyle olsa sadece bakışlarımızla istediğimiz kadınla çiftleşir, bebek getirebilirdik bu pis dünyaya. fiil olmadan, cümle olmuyor.

dün metroda bir bebek gördüm. finlandiyalı bir ailenin minik kızı. bakınca Allah'ın kudretini anlıyorsunuz. babası orta ayarda, annesi ise gayetle çirkin bir şey.

kafamda tüm kuramlar yine çöktü.

evet, Allah vardır, kitaplar ve elçiler göndermiştir. dediği her şey kesinkes doğrudur. ben buna inanıyor ve kabulleniyorum.
  • Ölünce ne olacağımız meçhul, ancak cennet-cehennem kavramlarının tamamen insanların sonsuza kadar yaşama isteği yüzünden uydurduğunu düşünüyorum.

İnsanlarda sonsuza kadar yaşama isteği var elbette, ancak şu Dünya üzerinde ki tüm insanlar isteğinin bir işe yaramayacağını, ve sonsuza kadar yok olacağını biliyorlar.Evet acı, ama gerçek budur.Fakat bir deve kuşu gibi kafasını kuma gömerek ancak bu hayale inanıyorlar, çünkü kafalaını kaldırsalar bu acı gerçeği görecekler.

İşte insanın ölümden korkmasını bu yönde yorumlarım ben.Evet ne mutlu ki sizi ölünce bekleyen bir cennet var, ama siz bir kuş kadar bile mutlu değilsiniz.Ölüm kelimesini duyunca kaçıyorsunuz.Beyninizin bir yerinde var o gerçekçi ses, ölümün yok oluş olacağını söylüyor, işte benim size tavsiyemdir, bu sesi dinley
    in.

• quote:

Hiç deist bir düşünceyle baktın mı olaya Miralge? Bir tanrı varsa o Allah olmayabilir. Nasıl Zeus ya da Mayaların jaguar tanrısı değilse. Uzay belgesellerini izliyorsundur. Onları yaratan tanrı ile ibadet olarak Arabistandaki küp şeklinde bir binanın etrafında dönüp durmanı isteyen tanrı aynı tanrı mıdır? Ya da güneş pozisyonlarına göre oruç ve namaz isteyip kuzey ülkelerinde güneşin batmadığını düşünemeyen tanrı. Kitabında deve, hurma, zeytin gibi Arabik öğeler dışında bir şey bulunmayan tüm evrenin tanrısı. Uzaya çıksak ne güneş var ne kıble zaten onlara hiç girmiyorum.

bildiğin gibi insan her dönemde bir yaratıcıya ihtiyaç duymuştur.Peygamberler boşuna gelmemiştir.bir yaratıcı varsa her şeyin üstünde tek bir mutlak güç olmalıdır ve biz O'nu biliyoruz.yüzlerce sahte tanrı olması onların gerçek olabileceği anlamı vermez.Tanrı çoğul bir kavramdır.Siz gerçeklere tarafsız bakıyor gibi görünmek istiyorsunuz fakat gözden kaçırdığınız bir gerçek var.herşey ,her düzen sonunda mutlak bir tek yaratıcıya dayanmak zorundadır.bu kaçınılmazdır.

Küp şeklinde bina etrafında dönmek mi zorunuza gidiyor?Bazı ilahi kavramlar sizin bakış açınızla baktığımızda anlamsız mı görünüyor.ekektronlar neden çekirdek etrafında dönüyor,dünya neden güneş etrafında dönüyor,uzayda neden bütün cisimler birbiri ardında dönüyor.siz bu uzaydan ne anlam çıkarıyorsanuz onun için dönülüyor.Bu dönüş O'na aşkla bağlı olunduğunu gösterir.Allahın insanların ibadetine ihtiyacı yoktur.

Kutuplarda namaz gibi sorduğun konuların cevabı uzun olduğundan altta linktedir.
    Bu özel bir durumdur Mekke baz alınır.
    www.sorularlaislamiyet.com/qna/13216/kutuplarda-namaz-nasil-kilinir.html

www.aksiyon.com.tr/aksiyon/haber-36029-173-gunesin-batmayi-unuttugu-yerde-oruc.html

Kuranda bilinen gerçekler içinde alltaki linki okumanı isterim.gördüğün gibi tüm cevapların var.öyle yazdığın gibi Arabik öğeler dışında gerçek bilimde içinde var.
    www.sevde.de/KuranBilim/kuran_ve_bilim.htm

Ve son olarak sizin zihniyete Los Angeles'da bazı sahillerde sigara ve alkolün neden yasaklandığını sorsak herhalde hemen cevap verir.böyle bir durum ülkemizde olsa sizin için kıyamet kopardı sanırım.işte sizin anlayışınız okyanus ötesine geçemez ki uzaya çıksın!.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-8948E37AE -- 18 Mayıs 2014; 11:57:53 >

• Miralge, benim demek istediğim de bunlar işte insanların tanrıya inanmaya meyilli olduklarını ben de düşünüyorum ve bu yüzden binlerce tanrı uyduruyorlar, Arapların tanrısını diğerlerinden farklı ve daha gerçek yapan ne? Ateistler 100 tanrıya inanmıyorsa Müslümanlar 99 tanrıya inanmıyorlar. Uzayda hiçbir şeyin etrafında dönmeyen sürüyle obje ve gezegen var onlar da gavur gezegen oluyor herhalde. Kütle çekim kuvvetini de İslam'a bağladınız, kara deliklerdeki hikmeti bekliyoruz şimdi. Kutuplarda Mekke'yi baz alıyorsun uzayda neyi baz alacaksın doğup batan bir Güneş yok, Mekke yok, kıble yok, gün ve aylar yok. Bütün ibadet sistemi çöktü.
  • cennet cahemnnem. ve gerçek hayat.
  • Arkadaşlar pek tabii ki bilimin şu anda cevap veremediği bazı şeyler var.Ya da yetersiz hipotezlerle cevap verdiği diyeyim.Ama genel anlamda evrenin ve canlıların oluşumu ile ilgili oldukça net tavırları var.Evren yokluktan nasıl oluştu diye sorarsanız; bunun cevabını size kuantum mekaniği ile verirler.Big Bang ile devamını getirip genel bir açıklama sunarlar önünüze.Canlılar nasıl oluştu diye sorarsanız; abiyogenez ve doğal seçilim ile izah etmeye çalışırlar.Yani genel olarak teoriler tatmin edicidir.En azından inançlardan daha tatmin edici olduğunu düşünüyorum.Kafanızı dinden kaldırıp interneti özellikle de yabancı siteleri yoklarsanız bununla ilgili çok güzel açıklamalar bulursunuz.Sizin şu anda yaptığınız şey bilimde boşluklar aramak ve o boşlukları kendi inandığınız Tanrınızla doldurmak.O boşluklar kapanınca Tanrınız ne iş yapacak?
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.