Şimdi Ara

ÖLÜ PİKSEL artık garanti dahilinde. (1 tanesi bile) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
309
Cevap
26
Favori
82.906
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: DeMarcusCousins

Arkadaşlar PG27AQ almayı düşünüyorum gameekstradan. Vatan la arasında 500 tl fark var. Monitorde sıkıntı olursa, gameekstra bi sıkıntı çıkarır mı ?

Ben vatandan aldım ölü piksel testi yapıp, vatan ölü piksel çıkınca değiştiriyor zaten müşteri memnuniyeti kapsamında,ayrıca netten almanı tavsiye etmem saçma sapan sebplerden

geri almıyorlar,vatandan ölü piksel testi yapıp almak en mantıklı ayrıca,ilk serilerde sorun vardı yeni üretimlerle düzelttiler,üretim tarihi son 10 ay ise sorun çıkması çok düşük

ihtimal benim aldığım aralık 2015 üretimdi 6 aylık yani,kesinlikle kontrol edip almalısın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: --STALKER--

quote:

Orijinalden alıntı: IOserI

Benim ilk aldığım asus monitör de 1 adet ölü piksel vardı. Vatan dan almıştım geri iade olayını başllattım onay vermediler servis cevabı beklediler. Bende elimdeki fotoraflarla hakem heyetine gittim fakat heyet değil mahkeme acılması gerekiyormuş belli meblağ üstü fiyatlara. Servis 3 adetten azı kabul edilebilir gibi bir şey söyleyip ürünü bana gönderdi. Bende heyet e başvuracağımı söyledim vatan dan ürünü almadım. 2 ay sonra ürünü geri iade aldılar. Paramı aldım o gün den berdiri aldığım her ürünü aldığım mağazada test ederim. Sorun şurdaki ürünü almamız 5 dk iade işlemleri 2 ay sürüyor. Ve devletin koyduğu yasalara uymadıkları için hiç bir ceza yok. Asla ve asla internetten monitör almayın bu yüzden gidip yerinde test edip alın.

Sana mahkemede dava açılacağını belli bir mevla istenildiğini kim söyledi, mağza mı servis mi? Adamlar bildiğin insanların gözlerini korkutarak istediklerini yaptırıyorlar.Dediğin gibi almadan önce hiçbir sorun olmaz,her sorunda arkasında dururuz diyorlar aldıktan sonra yan çiziyorlar.Benim bildiğim,kanunlarımız gereği 1 ÖLÜ PİKSEL bile kusurlu ürüne girer ve yasal haklarımız doğar.İsterse firma 5 desin 10 desin,büyük çoğunluklada genelde değişim veya iade etmiyorlar ve Hakemheyetine gitmekten başka bir seçenek kalmıyor.Hakem heyeti de duyduklarım kadarıyla büyük çoğunlukla müşteriden yana karar alıyorlar,özellikle kusurlu ürünlerde.Sadece kararın çıkmazı baya uzun sürüyormuş,en az 6 ay 1 yıl arasında sonuç çıkıp paranı geri alabiliyorsun ama beklemek var işte.:) Aslında bu durumu kullanmalarını önlersin,ne yaparsın hakem heyeti sonucu kazanırsan en az %50 parası kadarda tazminat ödettirebilirseler bak böyle yamuk yapıyorlar mu.Biz parasını veririken kuruşu kuruşuna veriyor,neden az da olsa kusur lu ürünü alalım?Onların emekleri emekte bizimki nedir!

Belli meblağ dan kastım üstteki arkadaşın dediği fiyatlar gibi bir kısas var. Eskiden 1000 civari bir ücretten fazlasını heyet karar kılamıyordu. Sorun zaten son dediğin gibi aslında bizimle hiç alakası olmayarak heyet ve mahkeme tüketiciye yasasına uymamaktan devlet ceza kesse ben gene razıyım caydırıcılık başlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: darkdevil35

quote:

Arkadaşlar PG27AQ almayı düşünüyorum gameekstradan. Vatan la arasında 500 tl fark var. Monitorde sıkıntı olursa, gameekstra bi sıkıntı çıkarır mı ?

Ben vatandan aldım ölü piksel testi yapıp, vatan ölü piksel çıkınca değiştiriyor zaten müşteri memnuniyeti kapsamında,ayrıca netten almanı tavsiye etmem saçma sapan sebplerden

geri almıyorlar,vatandan ölü piksel testi yapıp almak en mantıklı ayrıca,ilk serilerde sorun vardı yeni üretimlerle düzelttiler,üretim tarihi son 10 ay ise sorun çıkması çok düşük

ihtimal benim aldığım aralık 2015 üretimdi 6 aylık yani,kesinlikle kontrol edip almalısın.

Hocam doğru diyosunuz da,500 tl az para değil be.

• quote:

quote:

quote:

Az değil hocamda monitörün parasıda az değil netten bir defa monitör aldım,1 ölü piksel çıktı değiştirmek için hakem heyetine başvurdum 5 ay sürdü paramı aldım ama o kadar zaman geçti,o günden beri daha pahalı olmasına rağmen,vatandan kontrol edip alıyorum kafam dinç oluyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Az değil hocamda monitörün parasıda az değil netten bir defa monitör aldım,1 ölü piksel çıktı değiştirmek için hakem heyetine başvurdum 5 ay sürdü paramı aldım ama o kadar zaman geçti,o günden beri daha pahalı olmasına rağmen,vatandan kontrol edip alıyorum kafam dinç oluyor.

Artık öyle yapacaz başka çare yok gibi gözüküyor. Siz memnun musunuz cihazdan ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bence çok memnunum hocam 2k ve 144 hz gsync süper zaten piyasadaki gerçek 8 bit panel kullanan tek monitör.Tek yapmanız gereken yeni üretim olmasın a dikkat edin 7-8 aylık gibi yeni serilerde sorunları çözdüler.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

birde dell s2716dg var 8bit renk kullanan hem daha hesaplı hdmi var dp girişi var.

• quote:

Orijinalden alıntı: IzzeT T.

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

birde dell s2716dg var 8bit renk kullanan hem daha hesaplı hdmi var dp girişi var.

Hocam 4K g-sync li bakıyorum ya. Teşekkürler.

• Bu ölü pixel olayında hala 3,5 hatta 6 pixele kadar olduğu konusunda direten satış temsilcileri var. O kadar konuştuk ettik ama yasayı okuduğundan bahsetti, inatlaşmaya gidince olay vazgeçtim konuyu uzatmadım. Alırken baya yardımcı olundu (vatan bilgisayar), test ederek aldım(Asus PG278Q). İlk sorduğum soru üretim tarihi idi. Aralık 2015 olunca test kısmına geçtik yoksa hiç bulaşmayacaktım. Monitör işi gerçekten çok sıkıntılı/sancılı bir süreç, hele de istenmeyen durumlar oluştuğunda. Hatta yeni gelecek olan monitörün bile sorunsuz olacağı muamma. O yüzden imkanınız varsa kesinlikle görüp test ederek alın. Gerekiyorsa/bütçenize uyuyorsa 200-300 TL daha verin kafanız rahat olsun. Bir kere uğraşmış olursunuz(sonradan çıkabilecek sorunlar artık tamamen şansa bakıyor).
  • Arkadalar bugun note 5 imi servise verdim kiza verdim aldi ekranda olu piksel var dedim bakiyor iki daat sanirim anlamadi sonra iceri gitti geldi jelatini cikarabilmiyiz dedi tabiki dedim sonra geldi baska kiza verdi kayot al dedinkiz hic ezik felan varmi diye bakmadi s pen in arkasinadki cercevede ufacik bir ezik vardi bakmadilar şikayet yerine kiz soyle yazdi olu piksel sorunumu anlamalari icin yeterli olurmu sizce ÖLÜ PİKSEL artık garanti dahilinde. (1 tanesi bile)

• quote:

quote:

Benim ilk aldığım asus monitör de 1 adet ölü piksel vardı. Vatan dan almıştım geri iade olayını başllattım onay vermediler servis cevabı beklediler. Bende elimdeki fotoraflarla hakem heyetine gittim fakat heyet değil mahkeme acılması gerekiyormuş belli meblağ üstü fiyatlara. Servis 3 adetten azı kabul edilebilir gibi bir şey söyleyip ürünü bana gönderdi. Bende heyet e başvuracağımı söyledim vatan dan ürünü almadım. 2 ay sonra ürünü geri iade aldılar. Paramı aldım o gün den berdiri aldığım her ürünü aldığım mağazada test ederim. Sorun şurdaki ürünü almamız 5 dk iade işlemleri 2 ay sürüyor. Ve devletin koyduğu yasalara uymadıkları için hiç bir ceza yok. Asla ve asla internetten monitör almayın bu yüzden gidip yerinde test edip alın.

Sana mahkemede dava açılacağını belli bir mevla istenildiğini kim söyledi, mağza mı servis mi? Adamlar bildiğin insanların gözlerini korkutarak istediklerini yaptırıyorlar.Dediğin gibi almadan önce hiçbir sorun olmaz,her sorunda arkasında dururuz diyorlar aldıktan sonra yan çiziyorlar.Benim bildiğim,kanunlarımız gereği 1 ÖLÜ PİKSEL bile kusurlu ürüne girer ve yasal haklarımız doğar.İsterse firma 5 desin 10 desin,büyük çoğunluklada genelde değişim veya iade etmiyorlar ve Hakemheyetine gitmekten başka bir seçenek kalmıyor.Hakem heyeti de duyduklarım kadarıyla büyük çoğunlukla müşteriden yana karar alıyorlar,özellikle kusurlu ürünlerde.Sadece kararın çıkmazı baya uzun sürüyormuş,en az 6 ay 1 yıl arasında sonuç çıkıp paranı geri alabiliyorsun ama beklemek var işte.:) Aslında bu durumu kullanmalarını önlersin,ne yaparsın hakem heyeti sonucu kazanırsan en az %50 parası kadarda tazminat ödettirebilirseler bak böyle yamuk yapıyorlar mu.Biz parasını veririken kuruşu kuruşuna veriyor,neden az da olsa kusur lu ürünü alalım?Onların emekleri emekte bizimki nedir!

Konu dışı ama ben bimeks ten 115 tl ye geçen yaz temmuzda ram bellek almıştım kargo firmasına kızıp ürünü teslim almadan geri gönderdim, kredi katında taksitler ödeniyor ama para iadesi yapılmıyordu bunun üzerine tüketici hakem heyetine gittim neyse uzun lafın kısası paramı geri aldım 272 tl + şu anda kredi kartıma para iadesinin 2. Taksiti ödeniyor tüketici hakem heyetinde genel olarak vakit kaybediyorsunuz ama paranızı faizi ile de alıyorsunuz internetten alış-veriş yapın arkadaşlar ama güvendiğiniz sitelerden tüketici hakları size yardımcı oluyor şüpheniz olmasın

• quote:

Orijinalden alıntı: dreamblue35

quote:

quote:

Konu dışı ama ben bimeks ten 115 tl ye geçen yaz temmuzda ram bellek almıştım kargo firmasına kızıp ürünü teslim almadan geri gönderdim, kredi katında taksitler ödeniyor ama para iadesi yapılmıyordu bunun üzerine tüketici hakem heyetine gittim neyse uzun lafın kısası paramı geri aldım 272 tl + şu anda kredi kartıma para iadesinin 2. Taksiti ödeniyor tüketici hakem heyetinde genel olarak vakit kaybediyorsunuz ama paranızı faizi ile de alıyorsunuz internetten alış-veriş yapın arkadaşlar ama güvendiğiniz sitelerden tüketici hakları size yardımcı oluyor şüpheniz olmasın

Çıkan karar bizim lehimize olunca ürünün parasını alıyoruzda, bu geçen günler ve mağduriyet için bir faiz alınıyor olduğunu bilmiyordum bak.Eyvallah, o zaman mağzalar neden böyle işi yokuşa sürüyorlar dertleri nedir acaba?Özellikle monitör olayında, atıyorum iyi bir monitör alayım desen 1000-4500tl arasında bir mebla söz konusu bunu birde faiziyle vermek onlar için daha çok sıkıntı olması lazım ama gel görki bunun örnekleri çok görüyoruz...

Uygun bir zamanda hakem heyetinin işlemlerini anlatabilirsen bu konuda mağdur olan bir çok kişinin duasını alırsın.İnsanlar hakem heyetini mahkeme,avukat masrafları olarak gördükleri için haklarını aramaktan çekiniyorlar.Ama çok az durumlarda bunlar geçerli.
    En basitinden,ilk aşamada sanırım firmaya fax çekiyorsun ve değişim,para iadesi,kusur oranında indirim,servis gibi haklarımızdan birini istiyorsun, eğer bir sonuç alamazsan faturan ile Valilikteki Tüketici Hakem heyetine başvuruyorsun sanırım? Ondan sonra ne gibi süreç işliyor mesala?

• buradan bütün konuyu okursan sana yardımcı olur bir nebze

http://forum.altyazi.org/index.php?showtopic=226593
  • quote:

buradan bütün konuyu okursan sana yardımcı olur bir nebze

quote:

Orijinalden alynty: dreamblue35

buradan bütün konuyu okursan sana yardymcy olur bir nebze

Valla bu kadar iş çıkaracaklarını tahmin etmezdim, herhalde haklarımızı kullanmaya alıştırmamak için yapmışlar...Burda paylaştığın iyi oldu,büyük konuşmak gibi olmasın ama daha Bimeks'ten, özellikle online mağzalarından hiçbir şey almam.Bence bunu ulaşabildiğin tüm formlara,sosyal medyaya paylaşmalısın. Bir tarafta elin kurduğu yabancı mağazalara bakıyorum(amazon.com vs) adamlar senin kusurlu gördüğün ürünün kendilerine ulaşmasını beklemeden yenisini gönderiyorken bizim kendi Ülkemizin mağazası yüz liralık malın iadesinde kırk takla atıyor...Yazık çok yazık valla, dediğim gibi ta en baştan toplamda ne kadar borç çıkacakları bilirlerdir sadece uğraştırmaya gidip kişilerin kendi kararlarına bağlı kalmalarına alıştırmayı amaçlamış olabilirler.
    Sahte imza için davanız nasıl sonuçlandı, bilemiyorum örneklerden ziyade bu durumun ortaya çıkartılması için bir sistem vardır herhalde,laboratuvar ortamında bilgisayarlar aracılığıyla imzalar kimlere ait olduğu anlaşılır...
    Tahminim bütün bunların altında Yurtiçinin kalitesiz hizmeti yatıyor.

Benzer bir durum bende de oldu.Yurtiçi,hepsiburada.com ikilisiyle meydana geldi ama bendeki mebla düşüktü.30tl civarı.Bahsetmek gerekirse, hepsiburadan almış olduğum iki parça ürün vardı.Bulunduğum ile, 2-3 gün içinde geldi,sistemden takip ediyordum.Bulunduğum ile, saat sabah 9 gelmesine rağmen o gün dağıtıma çıkarmadılar,yoğunluktur vs dedim.Bir gün sonra tüm gün evdeydim,evde benle beraber 3 kişi daha vardı.Akşama kadar bekledim ama ne gelen vardı ne giden,akşam dışarıya çıkarken apartmanın girişinde posta kutusunda "Geldik ama bulamadık,şubeyi gelip ürününüzü alabilirsiniz" diye not bırakmışlar.Bildiğin adam yukarı çıkmaya erinmiş,gelsin şubeden alsın demiş.Hani şu olabilir, aşağıdan zile basar ama çalmaz!ki çalıyor böyle bir sorun yok,iyide arkadaş sana verilen ürün adrese teslim adres apartman girişinde bitmiyor,kapıya kadar getireceksin.Hayrına bu işi yapmıyorsun işin bu senin...Sonra hem yurtiçi müşteri temsilcisi aracılığıyla hemde hepsiburada aracılığıyla şikayette bulundum.Ürün bulunduğum ile, pazartesi geldi dağıtılmadı,salı evde bulamadık dediler, perşembe yurtiçi merkezden aradılar o gün dağıtım yapılacak dediler bekledik gelen giden yok.Cumada akşama kadar gelmeyince hepsiburadan ürünlerin alımını iptal çektim.Yani hem yurtiçinin merkezi hemde hepsiburada iki parça eşyayı getirtemediler.Sonra iade işlemini bekledim aradan7-8 gün geçti en düşük ücretli ürünün iadesi gerçekleşti.diğerinin niye iade edilmedi diye sordum,ürün elimize ulaşmadı diyorlar.iyide ikisini beraber aynı gün iptal çektim,hiçbirini teslim almadım nasıl oluyorda biri gönderiliyor diğeri gönderilmiyor.Tekrardan hepsiburda ile yazışmalar doğrultusunda(anlaşılan mebla düşük olacakki uğraştırmadılar) 10-12 günde para iadesi gerçekleşti.Hepsiburada benim için hayal kırıklığı oldu
    Büyük firmalar için ürün iadesi, tazminat vs pek etkileyeceğini sanmıyorum ama seni mağdur ettilerse günümüzün imkanlarını kullanarak bunu paylaşmalı ve geniş kitleye duyurmalıyız,böylece azda olsa yapılan ayıp,birilerinin kararlarını etkiler ve sonuç bulur...
    tekrardan size geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -SKYNET- -- 10 Temmuz 2016; 16:08:20 >

• Teşekkür ederim, savcılığa gitmedim akıbeti ne oldu bilmiyorum davayı kontrol etmeye giderim ama büyük ihtimal ile dava açılmıştır baya bir zaman geçti üstünden, sahte imza ile sahtekarlığın suçu 5 yıldan başlar arkadaşlar eğer sahte imza suçu resmi yerlerde olursa bu hapis cezası 3 e katlanır buradan sizi bilgilendireyim
  • quote:

Teşekkür ederim, savcılığa gitmedim akıbeti ne oldu bilmiyorum davayı kontrol etmeye giderim ama büyük ihtimal ile dava açılmıştır baya bir zaman geçti üstünden, sahte imza ile sahtekarlığın suçu 5 yıldan başlar arkadaşlar eğer sahte imza suçu resmi yerlerde olursa bu hapis cezası 3 e katlanır buradan sizi bilgilendireyim
    quote:

Orijinalden alinti: dreamblue35

Tesekkür ederim, savciliga gitmedim akibeti ne oldu bilmiyorum davayi kontrol etmeye giderim ama büyük ihtimal ile dava açilmistir baya bir zaman geçti üstünden, sahte imza ile sahtekarligin suçu 5 yildan baslar arkadaslar eger sahte imza suçu resmi yerlerde olursa bu hapis cezasi 3 e katlanir buradan sizi bilgilendireyim

Kazanmışsınız bimeks benim gözümde bitmiştir, aldıkları iadeyi bilmeden o avukat nasıl bir avukattır ürün iade edilmedi diye ihtar çekiyor boşa okumuş sahtekarlıklarından utanacaklarına halen devam ediyorlar bu çok büyük ayıptır yazık terbiyesizliklerinden biraz utanmaları lazım tabi yüz varsa.

• IzzeT T. kullanıcısına yanıt
    Hocam zaten icra müdürlüğündeki davayı kazandım, ben ayrıca savcılığa suç duyurusunda bulundum kamu davası oldu o dava artık onun akıbetini bilmiyorum yolum düşerse onu da öğrenip burada paylaşırım gelişmeleri
  • Güncel durum nedir arkadaşlar 1080p paneller için?

1 ölü veya stuck piksel yetiyor mu?
  • vatanbilgisayar mağazadan alınan monitörlere 30 gün boyunca tek ölü piksel bile çıksa değişim garantisi veriyor bildiğim kadarıyla. yaşadığım ve bir arkadaşa da bu konuda ön ayak olduğum için biliyorum.
  • forumda yazanları okudum ekrana elle bastırdım bastırdım olmadı
    en son ölü pikselin olduğu noktaya

tıpkı gazoz kapağına parmakla tıklatır gibi,eskiden yapardık

sağ işaret parmağının yanındaki parmakla tık tık vurcaksınız

ama o parmağı sağ baş parmağına taktırıp bırakcaksınız,tarif anlaşıldımı

parmakla tık tık diğer parmaktan taktırıp kurtararak tık tık vurun

bir kaç vuruşta kesin düzeliyor

1 pc de kırmızı noktayı çözdüm,diğer pc de mavi noktayı düzelttim kesin işe yaradı

ekranı siyah wallpaper halinde tutup yapın
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.