Şimdi Ara

Olay yöneticisiyla 10 dk bir ram silme ayarlama ram'e zararr verir mi tahut herhangi bir başka compo

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
139
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Normalde 2-3 gb önbellek birikiyor biraz geçince bu olay yöneticisiyle 10 dk bir boşaltırıyorum ve 300m gibi bir ön bellek birikiyor en fazla güzel birşey fakat ram veya başka componentlere zarar verir mi bu işlem ?

• 2-3gb biriktiğinde silmeniz fayda sağlayabilir ama 10dkda bir boşaltmanın size bir getisi olmaz, siz temizledikten en geç 10-20 saniye sonra uygulamalar kendileri için gerekli önbelleği yine tutacaklar. Oyun sırasında vs bu işlemi yaparsanız crash yiyebilirsiniz veya oyun tepki vermeyi bırakabilir.

• Ben her 5 dakika da bir temizletiyorum. Yaklaşık 3 yıldır bu şekilde. Windows 10'dan 11'e geçtim halen aynı şeyi kullanıyorum. Ne crash yedim ne de başka bir şey.

Bu arada ben Empty Standby List isimli bir bat dosyası ile yaptırıyorum bunu otomatik.. Arka planda tıkır tıkır çalışıyor kendisi :=)

Dipnot: Yazmayı unuttum, ram'e ya da herhangi bir componente zarar vermez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7A1E308D7 -- 13 Ekim 2022; 9:10:32 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.