Şimdi Ara

OLAY NOTEBOOK:EXPER KARİZMA NR81A/NR81B/NC84A/NC84B=COMPAL NBLB2 İNCELEMELER&TESTLER&KULLANICILAR (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
560
Cevap
2
Favori
35.547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Valla ayrıntılı bi test yapıp koyamam hocam çünkü internete kotalı Avea Jet ile bağlanıyorum ufak, 5-10 mb'lik bir program varsa söyleyin, indirip onunla test yapayım. Sistemi de bildiğimiz normal yöntemle kurdum,format yani.
  • benim ilk mesajda yazdigim test programlari var. onlara bir bak istersen. mesela everest ile yapabilirsin. kucuk boyutludur.

eski hdd yi ne yaptin peki. boyle yapinca garanti disi falan kaliyor mu? sordun mu expere?
    monstera sordugumda kalmiyor demisti ama exper ne der bilemem?

yeni hdd ye ne kurdun? ultimate sanirim
  • Aynı yazılımı kurdum,orjinal W7 premium yani.Ultimate'in günlük kullanımda pek farkı yok bana göre.Eski hdd'yi de zaten bilgisayarı aldıktan 1 hafta felan sonra söktüm,yatıyor evde.Onun yerine seagate momentus 7200rpm takmıştım.Onu da söküp ssd taktım işte.Üstünden çıkan 400gb samsung ve 7200rpm seagate boşta duruyor şimdi.Satarım denk gelirse artık.Bu arada orjinal hdd,yani 400gb samsungu biz 16mb ön bellekli diye biliyoruz ama üstünde aynen böyle yazıyor: 400gb/5400rpm/8M yazıyor.ön belleği 8mb'mi demek oluyor bu yani?
  • evet 8mb oluyor.

sen windowsu dvd den kurdun yani. sen anladın onu
  • e 8 mb oluyorsa neden ilk sayfadaki özellikler bölümünde hala 16 mb yazıyor?
  • hocam o özellikleri öbür konudan copy paste yapmıştım.
    düzelticem
  • @kizilelma

Hocam bu başlığı biraz hareketlendirmek lazım yaw,sıcak fırsatlardaki başlıklara çağrıda bulunmuşsun ama pek oralı değil herhalde millet.Yeni fikirler üretmekte yarar var.Hakikaten ortada son yılların en olay notebooku var,herbir özelliği birbirinden güzel ama fazlaca bi atraksiyon olmuyor forumda
  • Ya fazla canlı olmamasının nedeni çoğu kişinin alamaması heralde zaten piyasa girdiği gibi tükendi bu laptop çoğu yerde..
  • Dün gözümü karartıp almaya karar verdim yine ama kartta borç çok olmasa da taksitler olduğu için limit dolu görünüyormuş kaldı şimdilik bakalım
  • @Raezen

Nereden almayı planlıyorsunuz hocam, ben en son 3gb ramli modeli Mediamarktta 1699 liraya görmüştüm. Daha uygun fiyata satan nereler var? Bilgilendirirseniz almayı düşünen arkadaşlara -tabi kaldıysa- yardımı dokunabilir.

@ManJaQ_Blade

Herkes aldığı için bitti bu model, bu alanlar nerede diyorum ben :)
  • Adam işi biliyor :) SSD'yi de takmış, eline canavarı almış resmen.

Bu arada SSD piyasasından haberim yok, Corsair F60 yerine OCZ Vertex 2 alsaydın da aynı sonuçları mı alırdın acaba?

Bir de o SSD ile çalışabilen bazı Linux sürümleri var. Bilgisayar açılırken tek tuşla, 10 saniyeden kısa sürede internete bağlanabilir hale geliyor cihaz. Aksi halde direkt Windows ile açılıyor. 1 GB bile yer tutmuyor bellekte. Bendeki netbookta SSD ile 7 saniyede mümkün diyor kitapçıkta fakat deneme şansım falan olmadı :)

O dediğin cihaz da şöyle bir şey olabilir:

http://cgi.ebay.com/NEW-IDE-SATA-ATA-100-133-HDD-DVD-Converter-Adapter-/170479399475?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item27b15d3233

Hani bakmadım bilmiyorum ama mekanizma buna benzer tahminimce.

• @xxl567
    Benim almayı düşündüğüm model nc84a, nr81b de var hızlıal da ama 2000 tl . İzmir deki mağazalarda göremedim açıkçası hiç bir modeli, buradaki mediamarkt da exper markası yoktu zaten
  • @jay jay justified

Eyvallah hocam. Ssd konusuna da gelince, aslında seagate hybrid almayı planlıyordum ama vatanda Corsair F60'ın fiyatının 350 civarı olduğunu görünce, hybride 250 vermek işime gelmedi açıkçası. Aslında gönül isterdi ki OCZ Vertex alayım ama onun 60gb'liğinin fiyatları 450 civarı olduğundan vazgeçtim. Verdiğin link için de teşekkür ederim. Biraz daha yaygınlaşsın, dvd writer'ı söküp harici yapmak ve oraya da bi hdd takma projem var mümkün olabilirse. Bahsettiğin linux olayını da ilk defa duyuyorum. 1 gb yer kaplaması ve internet için kısa sürede erişim gerçekten mükemmel. Bu konuyu biraz araştırmakta yarar var, üstüne gidelim bence

@xxl567

Dediğim gibi hocam, Ankara Kentpark Mediamarkt'ta 3gb ramli NR81A modeli mevcut ve fiyatı 1699 lira, taksitli fiyat üstelik. Duyum değil, gözlerimle gördüm ürünü. Bence 1699 lira bile bu alet için mükemmel fiyat. Ödemeyi İzmir'de yapıp ürünü Ankara'dan getirme gibi bir durum olabilir. Teknosa ve Vatan'da var bu uygulama. Araştırmanızı tavsiye ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxl567 -- 9 Ekim 2010; 14:46:38 >

• İşte karta 1 hafta kadar sonra ödeme yapacağım yeterince limit olması lazım o zaman, artık o gün nerede kaldıysa alıcağım heralde
  • istanbul anadolu yakasındaki tüm media markt. aradım nr81b yok.

sanırım kaçırdık,artık alamayız.

Bilen birileride söylemez sanırım...
  • Arkadaşlar ben de yaklaşık 1,5 aydır nr81b kullanıcısıyım. Gerçekten bu fiyat aralığında alınabilecek en iyi notebook. Kalitesi fena değil, oyun performansı iyi, genel olarak hızı benim için çok çok yeterli. Makinaya ubuntu kurdum, win7 ile dual boot kullanıyorum. Ubuntu inanılmaz hızlı bir işletim sistemi ama oyunlarda windows kadar seçenek sunmuyor. Ubuntu, ofis, multimedia ve internet uygulamalarında orta halli kullanıcının işini fazlasıyla görüyor. Denemenizi öneririm. Ayrıca windowsda sanal belleği iptal edince gözle görülür hız artışı oldu. (sabit disk biraz yavaş kaldığı için) Şu an için her hangi bir sorunum yok. Yanlız ben bu notebooku evde de kullanıyorum ve 4+1 creative ses sistemimi buna bağlamak istiyorum. Kulaklık ve mikrofon girişinden başka giriş göremedim. Bu makinadan nasıl 4+1 ses alırım? Bu tür bir çevirici varmı? bilen bir arkadaş cevap verirse memnun olurum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Meric07 -- 9 Ekim 2010; 20:02:27 >
  • arkadaşlar,
    forum canlanmaya başladı. modifikasyon yapanlar testlerin ss lerini koyabilir mi acaba?

hdd değişimi
    ram değişimi falan yapan yok mu?

ben şahsen yakın zamanda amerikadan 8 gb ddr3 1333 cl7 ram almayı düşünüyorum.
    ssd yada hibrid disk almayacağım. 7200 rpm hdd lere bakıyorum. gerçekten güzel performans olanlar var.
    mesela western digital in caivar black serisi. almayı düşünenler ona baksın derim
  • @kizilelma

O ramlerle makina çıldırır hocam, ne kadara geliyor Amerika'dan alırsanız? Bilindiği gibi 7200rpm'i takan ilk ben varım ama ssd'nin yeri başka, tavsiye ederim. Söktüm bıraktım kenara 7200 seagate'i. WD'nin harddisklerini de pek önermiyorlar açıkçası. Hazır Amerika'dan gelme durumu varken bence OCZ Vertex gibi birşeyler düşünün...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxl567 -- 10 Ekim 2010; 13:01:13 >
  • ramler sanırım 200 dolar civarında olması lazım amerikada.

hocam wd black sersi ne bak derim. gerçekten inanılmaz performansı var.
    hemde sadece 100tl.
  • Geçen sene denedim hocam wd'nin 7200 rpmlerini eski laptopta. Seagate daha performanslı geldi bana. Ama malum, experde seagate'in 7200rpm'i de darboğaz yaşatıyor. En azından hybrid almanızı tavsiye derim. Ben de 250 liraya 500gb hybrid alayım derken baktımki ssd 350, onu aldım. Bence detaylı bir şekilde araştırın hdd konusunu, en azından hybrid olmadıktan sonra alınca boşa yatırım olduğunu göreceksiniz 7200rpm hdd'nin
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.