Şimdi Ara

OLAY NOTEBOOK:EXPER KARİZMA NR81A/NR81B/NC84A/NC84B=COMPAL NBLB2 İNCELEMELER&TESTLER&KULLANICILAR (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
560
Cevap
2
Favori
35.546
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nerde bu millet yahu, gün içinde 5-6 defa girip çıkıyorum başlığa,pek hareket yok

Ekleme: Bu arada hala karar veremedim. Ram takviyesi yapmak istiyorum ama CL9 133mhz mi alsam, yoksa CL7 1066mhz mi? Bu konuda görüşlerinizi bekliyorum. Hangi rami seçersem daha fazla performans alırım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxl567 -- 11 Ekim 2010; 20:23:14 >
  • kesinlikle ddr3 1333 al. 1066 yı aklından bile geçirme.
    şöyle söylüyüm eski ddr2 sisteminde 800 mhz rami söküp
    533 mhz takar mıydın?

timinglere o kadar takılma.
    cl9 ddr3 1333 ram her zaman cl7 1066 dan hızlıdır.

ama cl7 1333 tabi ki iyidir ama acaip pahalı.
    amerikada bile 150 dolar 4gb.

bence de şu an dediğin gibi ramden önce ssd ye yönelmeli.
    ama sen o işi hallettin tabi.

kafama göre bir upgrade planı oluşturdum.
    NR81B UPGRADE PLANI : AMERİKA'DAN

1- SSD
    2- DDR3 1333 CL7 2+2 YADA 4+4 GB
    3- HD5850 YADA HD5870 MXM III TYPE B EKRAN KARTI
  • Plan güzel ama ben ekran kartı konusuna takıldım biraz.Ben de en erken 2 sene içinde ekran kartını değiştirmeyi düşünürüm,şu an çok memnunum ama bizim aletin soğutma sistemi 5850yi soğutabilecek mi? Ben bu konuda şüpheliyim açıkçası
  • ya uzun bir mesaj yazmıştım tam o an bağlantı koptu iyi mi :)

neyse bence 5850 yi rahat kaldırır. ama 5870 ten şüpheliyim.
    belki bir soğutma modifikasyonu ile olabilir. 5870 100 watt çekiyor.
    sanki masaüstü gibi...

bu arada sen hiç performans artışı yaşadın mı ssd ye geçtikten sonra.
    oyunlarda ve 3dmark ta biraz farkediyor diyorlar.
  • Ölçmedim valla ne yalan söyleyim. Ama haliyle loading süreleri, oyunların yükleme süreleri ve windowsun açılış hızı epeyce fark etti
  • bi 3dmark alsan çok makbule geçecek.
    bir de bir film mp3 falan convert yapsan.
  • Artik bu makineden bulabilecegimiz bir yer var mi?
  • maalesef artik hicbiryerde yok
  • Mediamarktta 1699 liraya gördüğümü söylemiştim geçen hafta. Oraya bakın isterseniz
  • media mrkt tee olan sanırım 81a modeli. o fiyata yine de alınabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: enthusia

Artik bu makineden bulabilecegimiz bir yer var mi?

2 gün öncesine kadar hızlıal da vardı 1550ye kart limiti sorun olduğundan alamamıştım bu cuma ödeme yapıp alacaktım bende ama bitti, gerçi nr81b modeli var hala sitede ama 2000tl. Aynı şehirdeyseniz xxl567'nin dediği mediamarkt düşünülebilir.
  • arkadaslar
    hic test yapan yok mu acaba sonuclari paylassa
  • çok faydalı bir başlık olmuş.

ben de 1 aydır kullanıyorum bu bilgisayarı. çok memnunum.. klavyesi hakkında ne düşünüyorsunuz merak ediyorum?
  • Klavye hakkında pek olumlu düşünen olacağını zannetmiyorum. Çünkü dandik :) Ben ev kullanımı için logitech klavye mouse set ve cradia soğutuculu lapop stand aldım. Ev kullanımında hiçbir sıkıntı çekmiyorum o yüzden. Piyasadaki laptopları araştırıyorum bi yandan da. Aynı standartlara sahip numpadsiz klavye kullanan bir laptop bulursam onun klavyesinden taktırmayı düşünüyorum. Aldığım klavye mouse set ve cradia soğutuculu standın linklerini veriyorum, düşünen arkadaşlara tavsiye ederim...

http://www.vatanbilgisayar.com/logitech-967670-1125-lx710-kablosuz-desktop-lazer/productdetails.aspx?I_ID=28448 (Klavye mouse set)

http://www.vatanbilgisayar.com/cradia-crf-104s-xl-cradia-flex-minifit-xl-notebook-sogutucu---gumus/productdetails.aspx?I_ID=39715 (Soğutuculu stand)

• @xxl567

ben cradia yı götürüp iade ettim. çok iyi bir soğutucu ama laptop üzerine tam oturmuyor.
    bu yüzden hep sallanıyor. sabit değil. o yzden hiç tavsiye etme derim.
    soğutucu da ilk başlarda iyi geldi bana ama sonra iyice test edip gördüm ki
    2-3 derece fark ediyor. yani şu anda da 41-42 derecede boştayken.

bu yüzden yazın sıcaklara kadar soğutucu almamaya karar verdim.
    alırsam da zalman ın 3000 serisini alıcam. şu anda pek bulunmuyor ama
    yakında o da düşer piyasaya.

aynı şekilde ben de harici olarak logitech mouse ve microsft klavye ile kullanıyorum ve çok memnunum.

klavye konusunu o kadar takmaya gerek yok. harici olarak gerçekten daha iyi oluyor.
    ben hiçbir laptopun klavyesini beğenmiyorum zaten. masaüstü klavyeye alışan laptopta
    hep zorlanıyor zaten.
  • Stand olarak kullandığım için hiçbir sorun yaşamıyorum ben, ayrıca harici klavye mouse ile kullandığımdan elim de değmiyor alete, sıcaklık sorunu olmuyor o yüzden. Sadece soğutma amaçlı kullanılacaksa başka modellere yönelmenizi tavsiye ederim ama ben memnunum neticede.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxl567 -- 17 Ekim 2010; 0:59:05 >
  • Arkadaşlar Vatan'dan aldığım NR81A modeli 1 hafta sonra HDiskinde bad sector tespit ettim. Sistem sürekli çöküyorduve Servise verdim. 15.9.2010 tarihinde İstanbul merkez servisten Ali Bayrak isimli şahıs teslim almış (Keşke Almasaymış). Teslim alış o alış adamlar laptobu tam 30 gün kayıt açmadan beklettiler. 3 haftadır telefonda Exper Servisi ile boğuşuyorum. En sonunda Exper Müşter hizmetlerini devre dışı bırakıp bizzat Data Teknik ile görüşerek laptobu servise çektirdim. Şu an telefonda bana HDD değiştirdiklerini ve pazartesi vatana geri kargolayacaklarını söylüyorlar. Böyle rezillik olmaz. Henüz bilgisayarımı geri almış değilim.Tek kelime ile şunu söyleyebilirim servisleri rezalet ötesi. O makine o çözünürlükteki bir ekrana sahip olmasaydı 50 sefer o bilgisayarı alıp suratlarına fırlatmıştım. Ama makine aldığımız fiyata göre çok iyi olduğu için iade etmeyi aklımdan çıkardım. Adamlar tam 1 ayımı çaldılar yok böyle bir şey ya.

• hocam o kadar uğraşacağına gidip 100 tl verip 500 gb 7200 rpm hdd
    alsaydında bu kadar uğraşmasaydın.

sonra bad sectorlü hdd yi de expere gönderseydin olmaz mıydı?
    bu tip basit şeyler için laptopu komple servise gönderip 1 ay
    beklemek bana pek mantıklı gelmiyor. astarı yüzünden pahalya geliyor.

belki direk vatana gitseydin daha da iyi olurdu.
    orada ücreti mukabili hdd değişimi yaptırıp bozuk olanı servise gönderebilirlerdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kizilelma -- 18 Ekim 2010; 15:05:33 >
  • Valla eğer expere sadece notebook harddiskinin göndertilebildiğini bilseydim, yeni hard disk takar ve arızalı olanı yollardım. Zaten hard diski değiştirmeyi düşünüyordum. Ama servisin bukadar berbat olabileceği aklımın ucundan bile geçmedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocweb

Arkadaşlar Vatan'dan aldığım NR81A modeli 1 hafta sonra HDiskinde bad sector tespit ettim. Sistem sürekli çöküyorduve Servise verdim. 15.9.2010 tarihinde İstanbul merkez servisten Ali Bayrak isimli şahıs teslim almış (Keşke Almasaymış). Teslim alış o alış adamlar laptobu tam 30 gün kayıt açmadan beklettiler. 3 haftadır telefonda Exper Servisi ile boğuşuyorum. En sonunda Exper Müşter hizmetlerini devre dışı bırakıp bizzat Data Teknik ile görüşerek laptobu servise çektirdim. Şu an telefonda bana HDD değiştirdiklerini ve pazartesi vatana geri kargolayacaklarını söylüyorlar. Böyle rezillik olmaz. Henüz bilgisayarımı geri almış değilim.Tek kelime ile şunu söyleyebilirim servisleri rezalet ötesi. O makine o çözünürlükteki bir ekrana sahip olmasaydı 50 sefer o bilgisayarı alıp suratlarına fırlatmıştım. Ama makine aldığımız fiyata göre çok iyi olduğu için iade etmeyi aklımdan çıkardım. Adamlar tam 1 ayımı çaldılar yok böyle bir şey ya.

Selam\

Ayni hd problemini bende yasadim malesef bilgisayari aldiktan 3 hafta sonra bilgisayar harddiskteki bad sectorler yuzunden calismamaya basladi. Ancak ben turkiyede olmadigim icin teknik servis vs ulasamadim. HD i soktum yerine momentus xt aldim birtane. Bozulmasi hayirli olmus cunku bence ekran karti vs hersey iyi ama hd i momentus xt ye terfi ettirince performans neredeyse 2 misline cikti*Ofise 2500YTL verip aldigim dell masaustunden cok daha performansli calisiyor suan laptopum(. Herkese tavsiye ederim kesinlikle cihazin uzerindeki harddiskle o cihaza yazik ediyorsunuz. Hemen gidip bir ssd veya daha ucuz olsun diyorsaniz momentus xt yi tavsiye ederim alin ve keyiften kendinizden gecin bence

Saygilar

Irmak Hakman

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.