Şimdi Ara

OLAY NOTEBOOK:EXPER KARİZMA NR81A/NR81B/NC84A/NC84B=COMPAL NBLB2 İNCELEMELER&TESTLER&KULLANICILAR (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
559
Cevap
2
Favori
35.547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • eski fiyati mi yeni fiyati mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozanparlak

quote:

Orijinalden alıntı: banderasantonio

quote:

Orijinalden alıntı: kizilelma

banderas değişim için bastır. bakarsın daha üst model verirler

ben de mi götürsem ne

Valla ben laptop dan memnundum. o nedenle değişimi bende istiyorum ama bakalım carrefour ne konuşacak exper le yarın sonucu öğrencez...

Eeee sonuç? 1 gün geçmiş aradan : ) ona göre bende pil olayından ötürü bi götürürüm, emsal teşkile sokarız bakarsın :D

carrefour değişime pek yanaşmadı ama ısrar edince merkez satınalmalarına değişim taleplerinde bulundular, merkez satınalmada expere değişim talebinde bulundu. şimdi experden gelecek cevabı bekliyoruz. ama benim değişim pilden dolayı değil. menteşeden dolayı yapıldı.

• Çok fayladı bi rbaşlık olmuş. Benide ekleyin
  • arkadaslar bu laptoplari kullananlar belirtirlerse ilk mesajdaki kullanici listesine isimlerini ekleyecegim
  • Monster NBLB2 konusundan Rhone nickli arkadasin yapmis oldugu testlerden alintidir. Kendisine inceleme icin tesekkur ediyoruz.

quote:

Orijinalden alıntı: Rhone

Minik canavardan bir kaç resim

OLAY NOTEBOOK:EXPER KARİZMA NR81A/NR81B/NC84A/NC84B=COMPAL NBLB2 İNCELEMELER&TESTLER&KULLANICILAR  OLAY NOTEBOOK:EXPER KARİZMA NR81A/NR81B/NC84A/NC84B=COMPAL NBLB2 İNCELEMELER&TESTLER&KULLANICILAR  OLAY NOTEBOOK:EXPER KARİZMA NR81A/NR81B/NC84A/NC84B=COMPAL NBLB2 İNCELEMELER&TESTLER&KULLANICILAR  OLAY NOTEBOOK:EXPER KARİZMA NR81A/NR81B/NC84A/NC84B=COMPAL NBLB2 İNCELEMELER&TESTLER&KULLANICILAR
     OLAY NOTEBOOK:EXPER KARİZMA NR81A/NR81B/NC84A/NC84B=COMPAL NBLB2 İNCELEMELER&TESTLER&KULLANICILAR  OLAY NOTEBOOK:EXPER KARİZMA NR81A/NR81B/NC84A/NC84B=COMPAL NBLB2 İNCELEMELER&TESTLER&KULLANICILAR  OLAY NOTEBOOK:EXPER KARİZMA NR81A/NR81B/NC84A/NC84B=COMPAL NBLB2 İNCELEMELER&TESTLER&KULLANICILAR  OLAY NOTEBOOK:EXPER KARİZMA NR81A/NR81B/NC84A/NC84B=COMPAL NBLB2 İNCELEMELER&TESTLER&KULLANICILAR
     OLAY NOTEBOOK:EXPER KARİZMA NR81A/NR81B/NC84A/NC84B=COMPAL NBLB2 İNCELEMELER&TESTLER&KULLANICILAR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kizilelma -- 5 Ekim 2010; 15:50:20 >

• Gerçekten güzel ve detaylı bir başlık olmuş teşekkür ederim. Bende 81B var çok memnununum, şu ana kadar bir sıkıntı yaşamadım. Ancak soracağım bazı şeyler olacak zamanla, öncelikle kafamda bir toparlamalıyım sanırım.
  • Emeğinize sağlık hem çok faydalı hem de aydınlatıcı bir açıklama olmuş makina hakkında tekrar ellerinize sağlık
  • Bu parmak izi okuyucu sanırım 1 aylık onu nasıl süresiz hale getirebiliriz? Bide ben laptopu aldığımdan beri hiç bi driver fln yüklemedim yüklemem gereken driverlar varmı? Henüz driverlarla ilgili bi sorun yaşamadım ama kamerayı açmak istediğimde göstermiyo ama msnde fln kamerayı açınca açılıyo sorun olmuyo :)
    Bu arada şu ana kadar PES2011 , Mafia2 ve Dirt2 oynadım Full çözünürlükte hiç bi sorun yaşamadım
  • @ManJaQ_Blade

@ozanparlak arkadastan alinti yapiyorum. kendisine tesekkur ediyoruz.

quote:

Orijinalden alıntı: ozanparlak

Arkadaşlar paylaşım sıfır konuda, ben kendi adıma işinize yarayacak birşey paylaşayım dedim.Ürünle birlikte verilen Protector Suite 2009 (parmak İzi Okuma ve Şifreleme Programı) tam sürüm değil kısıtlı kullanım, altta vereceğim dosyaya programı görev yöneticisinden kapatıp çift tıkladığınızda full olarak kullanabilirsiniz.Kolay gelsin.. .

http://www.mediafire.com/?jby7bjh6om7s7qe

• EXPER NR81A (3GB ramli model) Mediamarktta 1699 lira,arayıp da bulamayanların dikkatine!!!

Bugün benim Exper'e ssd almak için Vatan,Mediamarkt,Teknosa,Darty vs. elektronik mağazalarını dolaştım akşama kadar.Hepsinde de laptop fiyatlarına baktım,hala bizim aletlere f/p açısından yaklaşabilen yok :) Ankara Kentpark Mediamarktta standda gördüm Experi de.Bu arada Vatandan da benim Expere,350 liraya Corsair F60 ssd aldım.285mb/sn okuma,275 mb/sn yazma hızı var kağıt üzerinde.Akşam takarım verileri yedekleyince.Bakalım artık performans nasıl olacak
  • carrefour expere benim laptop un değişimi için gerekli isteği yapmış ama exper malesef elimizde yok ve artık üretilmiyor gibi çok basit şirketlerin kullandığı ifadeyi kullanarak müşterisini başından savmış görünüyor. ama yaklaşık 10 gündür felan hızlıal bu ürünü satmaya başladı ve bunu bırakın NC84B modeli zaten bunun aynısı ama malesef laptopumu değişmiyorlar. Ürün kaliteli ama arkasındaki marka ne kadar kaliteli bunun cevabını size bırakıyorum. ben yaklaşık 10-15 gün evvel BİR DAHA EXPER markası adı altında bir ürün almayacağımı söylemiştim. BUNU BİR DAHA TEKRARLIYORUM; MÜŞTERİSİNİ ÜRÜNÜ SATTIKTAN SONRA UNUTAN EXPER'İ KESİNLİKLE KİMSEYE ÖNERMİYORUM.carrefour diğer mağazalarını araştırıyor, eğer satılmayan nr81b varsa değişecekler. yoksa para iadesi yapcaklar.

EXPER MARKASINDAN UZAK DURUN...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi banderasantonio -- 5 Ekim 2010; 19:34:36 >

• quote:

carrefour expere benim laptop un değişimi için gerekli isteği yapmış ama exper malesef elimizde yok ve artık üretilmiyor gibi çok basit şirketlerin kullandığı ifadeyi kullanarak müşterisini başından savmış görünüyor. ama yaklaşık 10 gündür felan hızlıal bu ürünü satmaya başladı ve bunu bırakın NC84B modeli zaten bunun aynısı ama malesef laptopumu değişmiyorlar. Ürün kaliteli ama arkasındaki marka ne kadar kaliteli bunun cevabını size bırakıyorum. ben yaklaşık 10-15 gün evvel BİR DAHA EXPER markası adı altında bir ürün almayacağımı söylemiştim. BUNU BİR DAHA TEKRARLIYORUM; MÜŞTERİSİNİ ÜRÜNÜ SATTIKTAN SONRA UNUTAN EXPER'İ KESİNLİKLE KİMSEYE ÖNERMİYORUM.carrefour diğer mağazalarını araştırıyor, eğer satılmayan nr81b varsa değişecekler. yoksa para iadesi yapcaklar.

Geçmiş olsun, en azından para iadesi konusunda sorun çıkmamış ama inşallah istediğiniz ürün bulunur. Ben de iyi kötü ikna olmuştum bu ürünü almaya hızlıal da getirtmiş yeniden, versem mi siparişi diye düşünüyordum gene tereddütte kaldım şimdi. Hayır alternatif olarak Asus desem 400-500 tl fazla verip bir de full hd ekrandan olmayı istemiyorum. Neyse düşünelim biraz daha

• quote:

carrefour expere benim laptop un değişimi için gerekli isteği yapmış ama exper malesef elimizde yok ve artık üretilmiyor gibi çok basit şirketlerin kullandığı ifadeyi kullanarak müşterisini başından savmış görünüyor. ama yaklaşık 10 gündür felan hızlıal bu ürünü satmaya başladı ve bunu bırakın NC84B modeli zaten bunun aynısı ama malesef laptopumu değişmiyorlar. Ürün kaliteli ama arkasındaki marka ne kadar kaliteli bunun cevabını size bırakıyorum. ben yaklaşık 10-15 gün evvel BİR DAHA EXPER markası adı altında bir ürün almayacağımı söylemiştim. BUNU BİR DAHA TEKRARLIYORUM; MÜŞTERİSİNİ ÜRÜNÜ SATTIKTAN SONRA UNUTAN EXPER'İ KESİNLİKLE KİMSEYE ÖNERMİYORUM.carrefour diğer mağazalarını araştırıyor, eğer satılmayan nr81b varsa değişecekler. yoksa para iadesi yapcaklar.

Aslında Exper ve Carrefor normal prosedürü yürütmüş. Ben 1 Şubat 2008'de Vatn bilgisayardan LG E500 model bir laptop aldım ve yaklaşık 15 ay sonra, 22 Mayıs 2009'da, bir sorundan ötürü laptopu LG Türkiye'ye geri iade ettim. Onlar bana servisleri aracılığıyla bir iade alındı belgesi yolladılar ve ben o belgeyle Vatan bilgisayara gidip para iadesi veya hediye çeki seçeneklerinden hediye çekini kabul ederek Acer 6930g model yeni bir laptop satın aldım. Size de hak veriyorum, aynı durum benim de başıma gelse çok sinirlerim elbette. Siz uygun fiyata aldığınız mükemmel bir ürünün değiştirilmesini istiyorsunuz ama onlarda para iadesi yaparak ürünlerinin arkasında olduklarını gösteriyorlar bir nevi. Sonuç olarak yasadışı bir durum sözkonusu değil, biz nasıl tüketici hakları adı altında bazı haklara sahipsek, firmalar da bazı haklara sahipler

• quote:

Orijinalden alıntı: xxl567

quote:

Aslında Exper ve Carrefor normal prosedürü yürütmüş. Ben 1 Şubat 2008'de Vatn bilgisayardan LG E500 model bir laptop aldım ve yaklaşık 15 ay sonra, 22 Mayıs 2009'da, bir sorundan ötürü laptopu LG Türkiye'ye geri iade ettim. Onlar bana servisleri aracılığıyla bir iade alındı belgesi yolladılar ve ben o belgeyle Vatan bilgisayara gidip para iadesi veya hediye çeki seçeneklerinden hediye çekini kabul ederek Acer 6930g model yeni bir laptop satın aldım. Size de hak veriyorum, aynı durum benim de başıma gelse çok sinirlerim elbette. Siz uygun fiyata aldığınız mükemmel bir ürünün değiştirilmesini istiyorsunuz ama onlarda para iadesi yaparak ürünlerinin arkasında olduklarını gösteriyorlar bir nevi. Sonuç olarak yasadışı bir durum sözkonusu değil, biz nasıl tüketici hakları adı altında bazı haklara sahipsek, firmalar da bazı haklara sahipler

bence exper sattığı ürünün arkasında durmuyor. çünkü ürün diğer sitelerde var veya en azından nc84b olarakta satılıyor. ama fiyatları yüksek diğer sitelerde.

• @banderas
    senin adina uzuldum. gercekten cok iyi bir cihazi kacirdin.
    ama exper yapmasi gerekeni yapmis. malinin arkasinda durdugun gostermis.
    cogu firma bunu da yapmiyor. verin tamir edelim diyor ve etmedikleri gibi
    aylarca bekliyorsun. benim basima daha once geldi.
    bence parani alip ikinci el satmak isteyenlere bir bak derim.
    fazla zarar etmemis olursun.
  • Aslında ürününün arkasında duran experden ziyade carrefour olmuş burada :)
  • ya exper kabul etmedikten sonra carrefour ne yapabilir.
    ustelik arkadas exper servisine goturmus ve onay almis.
  • Dün bahsetmiştim.Benim NR81A için vatandan teoride 285mb/sn yazma-275mb/sn okuma hızına sahip Corsair F60 SSD aldım.Akşam ssd'yi taktım alete.Windowsun kurulması 11 dakika sürdü.Driverları ve kullandığım programları kurduktan sonra yaptığım ölçümlerde,bilgisayarın açılıp masaüstünün tam olarak hazır hale gelmesi ise 22 saniye sürüyor.Daha kısa sürer diye düşünüyordum bu arada.Windows hdd puanı ise 7.5 oldu.Almayı düşünen arkadaşlara tavsiye ederim.Bu arada bir konuda bilgi rica ediyorum sizden.Forumda bi ara okumuştum,laptopların dvd sürücüsü sökülüp,bi aparat yardımıyla hdd takılabiliyormuş galiba.Bu aparatı nerden bulabileceğim hakkında bi fikriniz var mı?
  • @xxl567

alanlar ebay den aliyorlarmis. bir arat istersen. ama cok pahali bence. 40-50 dolar civari olmasi lazim.

peki sen hdd yi degistirince isletim sistemini falan nasil kurdun. ne yaptin?

bir de test falan yapip ss koyabilir misin? gorelim bakalim ne kadar farkediyor.
    ona gore bende hdd yi degistirebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kizilelma -- 6 Ekim 2010; 15:20:52 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.